Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Austraalia - Uus-Meremaa

Kõrghetked: Vaimustav Sydney ja kultuurne Melbourne, Ayers Rock ja Kings Canyon, tutvumine põliselanike kultuuriga, Uus-Meremaa vaimustavad maastikud, maoori kultuur.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 01.12.11-15.12.11
Kestvus: 15 päeva
Hind: al 4 469.00 €
Prindi

Üldinfo

Austraalia on 40 miljoni känguru maa, maakera alumine pool, maailmas suuruselt kuues, kuid kõige hõredamini asustatud maa. Peale koaalade leidub siin ka mürgiseid ämblikke, madusid ja haisid ning siin on väga kuum kliima. Eurooplaste saabumise aegu elas siin u 1 miljon aborigeeni, kes moodustasid 300 klanni ning rääkisid 250 keelt ja 700 dialekti – see maa on väga erinevate rahvaste maa. Uus–Meremaa, meie jaoks kaugel, justkui maailma lõpus asuv maa, Uus-Meremaa jääb Eestist umbes 17 000 km kaugusele. Uus-Meremaa on ainulaadne ja tuntud oma kauni looduse poolest, jääliustikega mäed, kiirevoolulised jõed, sügavad, selge veega järved, susisevad geisrid ning keev muda. Lõputud rahvuspargid, pikad hüljatud rannad ning mitmekesine fauna. Kaasaegne Uus-Meremaa on kultuuriliselt väga mitmekülgne maa – seda on mõjutanud nii iiri, šoti, inglise kui maoori kultuurid. Uusmeremaal on käibel ütlus, et seal on rohkem torupillimängijaid kui Sotimaal. Uus-Meremaa loodust tunnevad filmisõbrad Sõrmuste Isandast triloogiast ning Narnia filmidest. Uus-Meremaa on põllumajanduslik maa, seda ilmestab kasvõi fakt, et riigis elab 50 miljonit lammast, samal ajal kui elanikke on ainult 4 miljonit.

Reisiinfot Austraalia kohta leiate siit lisaks > Austraalia
 

Giid

Reisil on giidiks Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-HONG KONG

Kogunemine Tallinna lennujaamas. Lend Tallinn-Helsingi ja Helsingi-Hong Kong (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
 

2. päev LEND HONG KONG-SYDNEY

Saabume Hong Kongi. Jätkulend Hong Kong-Sydney.
Transfeer hotelli. Majutus kahel järgneval ööl Sydneys hotellis***.
 

3. päev SYDNEY – BLUE MOUNTAINS

Hommikusöök hotellis. Sydney on Austraalia vanim ja kõige tuntum linn. Tundub, et siin käib kogu tegevus õues – rannad ja tänavakohvikud on rahvarikkad ning sadamad kihavad laevadest. Tutvume linna vaatamisväärustega – Kings Cross, Sydney ooperimaja, Double Bay ja Rose Bay. Laevakruiisil imetleme sadama ja linna panoraami, näeme eksklusiivseid maju ja suurepäraseid randu. Sydney skulpturaalne ooperiteater on saanud pea kogu Austraalia sümboliks ja ikooniks, laevakruiisilt avaneb sellele suurepärane vaade. Pärastlõunal teeme Sydneyst väljasõidu, et külastada Sydneyst sisemaa poole liivakiviplatool asuvaid Blue Mountains mägesid ehk Siniste Mägede rahvusparki. Suurte eukalüptimetsadega kaetud Siniseid Mägesid tuntakse kui Austraalia Suur Kanjonit, mille kõrgeimad tipud ulatuvad pea 2000 m kõrgusele. Suur osa mägedest paikneb rahvuspargi territooriumil ning mäeahelik koosneb pilkuhaaravast liivakivi platoost, mida läbivad kuni 760 m sügavused kuristikud.
 

4. päev SYDNEY – AYERS ROCK

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lendame Sydneyst Ayers Rocki – Kesk-Austraalia Punasesse keskmesse – nagu seda piirkonda tuntakse. Saabume Ayers Rocki rahvusparki. Uluru monoliit (tõlkes saare mägi) ja Kata Tjuta kaljuformatsioonid on Kesk-Austraalias asuvad suured liivakivimoodustised, mis kõrguvad hiiglaslikult punasel tasandikul ning mis on anangu aborigeenide iidsed pühapaigad. 9,4 kilomeetrise ümbermõõdu ja üle 300 m kõrguste seinadega Ulurut peetakse maailma üheks huviväärsemaiks loodusnähtuseks. Tema avastaja Ernest Giles on öelnud, et Uluru on tähelepanuväärne kiviklibu. Naudime päikeseloojangut Ayers Rockis ning näeme, kuidas kaljukuplid loojuva päikese kumas oma värve muudavad. Majutus hotellis.
 

5.päev AYERS ROCK – KINGS CANYON

Hommikusöök hotellis. Päikesetõus Ayers Rockis on tõeliselt unikaalne kogemus. Sõidame Kings Canyonisse, mis asub Watarrka rahvuspargis. Imetleme looduse poolt miljonite aastate jooksul vormitud kaljuformatsioone. Kings Canyoni punane salapärane ilu meelitab siia palju loodusearmastajaid. Looduspark on tänase päevani osaliselt ka põliselanike pühapaik. Jalutuskäik. Majutus hotellis.
 

6. päev KINGS CANYON – ALICE SPRINGS

Hommikusöök hotellis. Kings Canyoni rahvuspark. Hommikul jalutame Kings Canyoni ääres, naudime vaateid. Alice Springsi tuntakse rahvasuus sagedamini Alice’i nime all, põliselanikud nimetavad kohta Mparntwe. Kesk-Austraalia on tihedalt seotud nii põliselanike elulaadi kui ka kullaotsingutega Austraalias 20. sajandil. Siin võib ühtlasi kohata vaesust ja kullapalaviku aegset rikkust. Siin on looduslikult äärmiselt põnev ja kaunid piirkond, samas võivad loodus ja kliima olla vägagi karmid. Alice Springsi ekskursioon – Royal Flying Doctors Service, vana Telegraaf, lennukool, naudime Alice vaateid Anzaci mäelt. Majutus.
 

7. päev ALICE SPRINGS – MELBOURNE

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg Alice Springsi turutänaval, kus müüakse palju aborigeenide käsitööd. Sõidame lennujaama. Lend Alice Springs-Melbourne. Tere tulemast Melbourne’i –
Austraalia kõige mitmekesisemasse linna. Linnas näeb nii viktoria aegset kui ka kaasaegset ultramodernset arhitektuuri. Melbourne on Austraalia suuruselt teine kosmopoliitne linn, mis asub Yarra jõe kallastel. Linnaosadest nagu Fitzroy, St. Kilda ja Carlton on tulnud maailma parimaid kunstiteoseid, muusika, toidukultuur, mood, teatrietendused ja disain. Melbourne’i ekskursiooni käigus näeme parlamendihoonet, Flindersi tänavat, Kuninglikku Botaanikaaeda. Majutus kahel järgneval ööl Melbourne’is hotellis***.
 

8. päev MELBOURNE – PHILLIPI SAAR – PINGVIINIDE PARAAD

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg muuseumide külastamiseks. Päeva teisel poolel teeme Melbourne’ist väljasõidu vaatamaks nn pingviinide paraadi. Seda imelist ja ainulaadset vaatepilti saab näha ainult pooleteise tunni kaugusel Melbourne’ist. Maailma kõige väiksemad pingviinid võtavad igal õhtul ette teekonna veest välja, paterdavad kaldale ning ronivad oma liivaurgudesse. Külastame ka koaalade kaitseala ning peatume neemel, kus on võimalik imetleda paljusid erinevaid linnuliike.
 

9. päev LEND MELBOURNE – CHRISTCHURCH

Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama, et lennata Melbourne’ist Uus-Meremaale. Saabume kauni arhitektuuriga, kuid siiski rohelisse aedade linna Christchurchi. Christchurchi peamiseks vaatamisväärsuseks on katedraal, mis on enim külastatud pühamu Uus-Meremaal. Linnapilti kuuluvad restaureeritud vanaaegsed trammid, hoolitsetud pargialad, Avoni jõgi ja Worcesteri avenüü. Majutus hotellis.
 

10. päev CHRISTCHURCH - KAIKOURA

Hommikusöök. Lahkume Christchurchist. Sõidame mäekurule nimega Arthur’s Pass.
Kaikoura ümbrus on justkui piltpostkaart – kõrged mäed nn Uusmeremaa Alpid ja rannikuvetes elavad vaalad ning delfiinid. Selle piirkonna meri on eriti rikas erinevate toitainete poolest, mis meelitavad ligi erinevaid kalu ja vaalalisi, sh kašelotte, keda on võimalik näha siinsetes vetes enamuse ajast aastas. Majutus Kaikouras hotellis.
 

11. päev KAIKOURA – BLENHEIM – WELLINGTON

Hommikusöök. Hommikul on võimalus minna vaatlema delfiine ja vaale (lisatasu eest). Sõidame Blenheimi ja Marlborough veinipiirkonnas, degusteerimine kohalikku veini. Ületame praamiga Cooki väina Pictionist, mis asub kauni Kuninganna Charlotte merekitsuse äärel. Jõuame mäenõlvadele ehitatud Wellingtoni. Wellington on riigi poliitiline pealinn, paiknedes kompaktselt mägede ning sadama vahelisel alal. Tutvume linnaga. Majutus hotellis.
 

12. päev WELLINGTON – ROTORUA

Hommikusöök. Lahkume Wellingtonist ning teel Tauposse näeme Wairakei põldu ja imepärast Huka koske. Jätkame teekonda Tongariro vulkaanilisele platoole. Sõit jätkub üle Mamaku mäestiku Rotoruasse, mis on kuulus termaalvee poolest. Külastame Whakarewarewa termaalala, auravaid ränikivi terrasse ning vaatame geisrite tegevust. Õhtul võimalus osaleda maooride pidulikul õhtusöögil ja vaadata traditsioonilisi maoori tantse ja kuulata laule (lisatasu eest). Võimalik supelda termaalvetes. Majutus hotellis.
 

13. päev ROTORUA – AUCKLAND

Hommikusöök hotellis. Käime Uus-Meremaa Maoori Kunsti ja Käsitöö Instituudis, kus noored õpivad traditsioonilisi käsitööoskusi. Sõidame läbi Aucklandi äärelinna, üle Bombay Hillsi ja läbi lopsaka Waikato oru Hamiltoni linna. Saabumine Aucklandi, mis on riigi majanduslikuks pealinnaks. Linnaekskursioon. Naudime Aucklandi panoraami. Majutus hotellis.
 

14. päev LEND AUCKLAND-HONG KONG

Hommikusöök. Alustame kojulendu. Lend Auckland-Hongkong-Helsingi.
 

15. päev KOJULEND

Lend Helsingi-Tallinn. Saabume Tallinnasse. Teretulemast tagasi koju! 
 

Reisi hind

4469 EUR* / 4705 EUR
69 924,66 EEK* / 73 617,25 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
* Lennupilet Tallinn-Helsingi-Tallinn
* Lennupiletid Helsingi-Hong Kong-Sydney ja lennupilet Auckland-Hong Kong-Helsingi
* Lennupilet Melbourne-Christchurch
* Lennujaamamaksud
* Majutust vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), 12 hommikusööki
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Uus-Meremaal saartevaheline praamipilet Picton-Wellington
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Reisi hinna sisse ei kuulu tasulised sissepääsud. Muuseumide ja muude tasuliste sissepääsude hinnad täpsustamisel.

Lisatasu eest:
* Uus-Meremaalt lahkumise maks ca NZ $ 25
* Vaalavaatlus Kaikouras - hind täpsustamisel (tuleb eelnevalt broneerida, külastajate hulk päevas on limiteeritud)
* Tervisekindlustus al. 20,13 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif,  lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Maoori rahvusõhtu Uus-Meremaal

Lisainfo
Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile.

VIISA
Austraalia
Euroopa Liidu kodanikud peavad viisavabalt Austraaliasse sõitmiseks registreerima end elektroonilises reisisüsteemis eVisitors Service, mida saab teha Austraalia immigratsiooni- ja kodakondsusameti kodulehe kaudu: http://www.immi.gov.au/e_visa/evisitor.htm
NB! Enne registreerumist tutvu eVisitor tingimustega, mis on olemas samal lehel - Read information. Registreerimine elektroonilises reisisüsteemis peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Registreerimine on kehtiv 12 kuud ning võimaldab iga sisenemise puhul viibida Austraalias kuni 3 kuud. Passi kehtivus peab olema vähemalt 6 kuud pärast reisi. Viisakinnitus tuleb kindlasti välja printida ja reisile kaasa võtta. Kindlasti on vajalik vormistada ka reisikindlustus kogu reisi perioodiks.
Uus-Meremaa
Turismi eesmärgil viisavaba 90 päeva poole aasta jooksul. Passi kehtivus peab olema vähemalt 3 kuud pärast reisi. Piiril peaks olema ette näidata tagasisõidupiletid ja piisavad rahalised vahendid, milleks on 1000 Uus-Meremaa dollarit kuus või garantiikiri sponsorlusest.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii