Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Iisrael - Püha Maa

Kõrghetked: Õlimägi, Nutumüür ja Templimägi, vanalinn Jeruusalemmas, Petlemm, Naatsaret, Galilea looduskaunid paigad, Jeeriko ja Surnumeri, Kumrani koopad.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 27.10.11-03.11.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 958.04 €
Prindi

Üldinfo

Iisrael on väike ja mägine maa. Iisrael on tõeline kontrastide maa. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on Püha Maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Piiblis nimetatakse seda maaks, kus voolab mett ja piima. Pärimuse järgi sündis, elas ning löödi risti sellel maal Jeesus Kristus, samuti käis sealt islami rajaja prohvet Muhamed taevas peaingel Gabrielilt Koraani toomas, juutidele on Iisrael rahvuse sünnipaigaks. Tänapäeval on Iisrael arenenud riik, mis on koduks juutidele, araablastele, kristlastele ja druusidele.

 

Lisainfot Iisraeli kohta leiate siit > Iisrael


Giid

Reisil on giidiks Ervin Org ja  Iisraelis elav tuntud eestikeelne kohalik giid Aviva Ratchek
Ervin Ahti Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filosoofiat. Giidina on ta töötanud juba neliteist aastat. Ühe oma lemmiksihtkohana näeb ta mitmete teiste maade hulgas Kreekat, kuhu ka Germalo klientidel on Ervini juhendamisel võimalik reisida. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-EILAT, EILAT - SURNUMERI

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 06:00. Lend Tallinn-Eilat kell 08:00-11:45 (Ovda lennujaam, kohalikud kellaajad).  Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
Alustame oma teekonda läbi kõrbe, jõuame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25% (maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu). Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres hotellis***.
 

2. päev MASSADA - EIN GEDI

Hommikusöök hotellis. Külastame Massadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindlust. Seejärel külastame Ein Gedi kibbutsit. Puhkus Surnumere ääres. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.
 

3. päev KUMRAN- JEERIKO

Hommikusöök hotellis. Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Täna on meil plaanis külastada Jeeriko linna - paika, mis rajati ca 7000 a eKr, mis on maailma vanim linn. Samuti Jeeriko on maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame Tiberiasse, linnale pandi nimi Rooma keisri Tiberiuse auks. Õhtusöök ja majutus Tiberiases hotellis***.
 

4. päev GALILEA

Hommikusöök hotellis. Seejärel külastame 562 m kõrgust Tabori mäge, kus väidetavalt toimus Jeesuse kirgastumine, seejärel peatus Khanas. Sõidame mööda Galilea looduskauneid kohti. Naudime paadisõitu Galilea järvel (Kinnareti). Galilea järv on magevee järv, mis asub allpool merepinda, mille nimi tähendab tõlkes „harfi". Külastame Jeesusega seotud kohti - Tabghat ja Kapernaumi. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.
 

5. päev NAATSARET- HAIFA – CAESAREA – TEL AVIV - JERUUSALEMM

Hommikusöök hotellis. Sõidame Naatsareti, mis on maailmale tuntud Jeesuse kodulinnana, see on Jeesuse vanemate Maarja ja Joosepi kodupaik. Külastame sealseid piibliloolisi paiku. Külastame Haifat, mis on riigi suurim sadam, mille asutasid 1800 aastat tagasi juudid, linna nimi tuleb heebrea sõnast tõlkes „ilus kallas". Seejärel jätkame bussisõitu Caesaresse (Kaisareasse), linna, mis rajati ligi 2000 aastat tagasi. Linna õitseaeg algas Herodes Suure valitsemisajal. Tutvume antiikmälestistega. Jätkame sõitu. Tutvume Tel Avivi ja Jaffaga (Yafo). Jaffa on pärimuse järgi maailma üks vanimaid linnu, arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet. Jaffas on suurepäraselt näha kontrast iidse ja tänapäeva Iisraeli vahel. Jõuame Jeruusalemma, õhtusöök ja majutus hotellis***.
 

6. päev JERUUSALEMM

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri ja võimalusel käime Templimäel. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi Juudi ja Armeenia linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika. Seejärel bussiekskursioon uues Jeruusalemmas. Majutus ja õhtusöök samas hotellis hotellis*** .
 

7. päev PETLEMM

Hommikusöök hotellis. Sõidame Petlemma, kus kristliku pärimuse järgi sündis Jeesus. Külastame Kristuse Sünnikirikut. Jätkame sõitu läbi kõrbe, jõuame Eilatisse. Majutus ja õhtusöök hotellis***.
 

8. päev EILAT-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend Eilat (Ovda lennujaam)-Tallinn kell 12:00-16:50(kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

958,04 EUR* / 1 008,53 EUR
14 999 EEK* / 15 780 EEK
 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Tallinn–Eilat–Tallinn lend, lennujaamamaksud
* Mugava reisibussi kasutamine kohapeal
* Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides*** (2-in toad), 7 hommikusööki
* Õhtusöögid hotellides vastavalt programmile (söögid buffet-lauas, joogid lisatasu eest)
* Ekskursioonid eesti keeles

Lisakulud

* Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele.
Tasulised sissepääsud 70 eur kogu reisi kohta (tasutakse kohapeal kogusummana).

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 249,26 EUR / 3900 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse!
* Toitlustus lennul pardamenüü alusel

Lisainfo

Lubatud pagasimäär lennukis on 15kg registreeritavat pagasit ja 5kg käsipagasit.
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast saabumispäeva.
Iisrael on Eesti kodanikel viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme.
Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid või dollareid. Kohati on hinnad USD-ides kõige soodsamad. Soovitame kaasa võtta nii USD kui seekleid.
Iisraelis on kohustuslik anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht, hotellide teenindajad, kohalikud giidid Palestiina aladel (arvestuslik summa reisi jooksul ca 35 USD inimese kohta, makstakse kogusummana).
Lõunasöökidele kulub päevas ca 15 USD. Tass kohvi ca 3 USD, pudelivesi 1 USD, õlu ca 20-25 ILS, Iisraelit tutvustavad raamatud 15-20 USD, CD-d ca 15-20 USD.  Suuremates poodides (Petlemmas, Eilatis, Jeruusalemmas saab maksta ka pangakaardiga). Kaasa võtta ujumisriided, võimalus supelda Surnumeres.  Jerusalemmas võib olla jahedam, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud. Pühapaikades on riietuse puhul väga oluline kaetud õlad ja kaetud põlved (nii meestel kui naistel).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Jeeriko
Jeeriko
Okupeeritud territoriumidel
Okupeeritud territoriumidel
Nutumüür
Nutumüür
Jerusalemm
Jerusalemm
Turg Jerusalemmas
Turg Jerusalemmas
Haifa
Haifa