Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Maroko

Kõrghetked: Fesi mediina labürint, Versaille’ järgi ehitatud Meknes ning roomlaste Volubilis. Sahara kõrb, mäeahelikud, orud ja oaasid. Punane Marrakech ning valge Casablanca,Atlandi ookean.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 17.09.11-24.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 849.39 €
Prindi

Üldinfo

"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakesh, valge Casablanca,  ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahaara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised, kui nende maa - segu erinevatest kohalikest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!


Giid

Reisidel on giidiks Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt araabia kultuurile ning islamile. Tuneesia, Maroko, Jordaania ja Türgi on vaid osa tema lemmikmaadest. Tasakaalukus ja järelduste tegemine, pigem keskendumine ja süvenemine, on tema iseloomustamiseks tarvilikud väljendid. Olles algupäraselt hoopis kunstnikuharidusega, paelub Raivot juba pikema perioodi vältel sügav ajaloo ja usundihuvi, samuti erinevad filosoofilised suunad. Aga ka kaasaegsete tavad ja traditsioonid ei jää seejuures kunagi tähelepanuta. Aga ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada. Raivo ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ning põhjalikult, leides alati nädala jooksul igale huvigrupile ja teemale aega nii, et reisi lõpuks kujuneks tervikpilt külastatavast maast ja rahvast.


Reisikava

1. päev TALLINN – MALAGA - FES

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12:30. Lend Tallinn-Malaga kell 14:45-18:40 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Majutume hotellis***.
 

2. päev CHECHAOUENE – FES

Hommikusöök hotellis. Lahkume Euroopast Aafrikasse. Edasi saabume juba “sinisesse linna” Chechaouene’i, külastame vanalinna, kus domineerib sinine värv. Lummav Tuvide väljak, Suur Mošee ja Ras el-Ma allikas. Ületame Rifi mäeaheliku ja õhtuks jõuame Fesi – ühte neljast nn kuninglikust linnast. Majutus kahel järgneval ööl Fesis hotellis*** .


3. päev FES – VOLUBILIS – MEKNES – FES

Hommikusöök. Linnaekskursiooni ajal vaatame kahte linnaosa - linna vanemat medinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Näeme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäigustikku, kus tutvume Fesi linna traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. Fes el-Bali on UNESCO maailmapärandi nimekirjas ning see vanalinn on praegu maailma suurim autovaba tsoon, kus tänavad on kitsad, käänulised ning liiklusvahendiks suurte koormatega eeslid.

Külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike.

Õhtupooliku aga veedame teises kuningalinnas Meknesis, mida tuntakse ka Maroko Versaille’na. Näeme kuningapaleest ainsat säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus Vaba aeg Meknesi linnasüdames.


4. päev FES – KESK-ATLASE MÄED – IFRANE – KÕRBELINNAKE ERFOUD

Hommikusöök. Alustame sõitu kõrbe suunas. Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib õnnestuda näha ahve. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe servas Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba dziipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis***.
 

5. päev PÄIKSETÕUS KÕRBES – DADEŠI ORG – TODRA JÕEKANJON – AIT BENHADDOU

Enne hommikusööki on soodsa ilma korral võimalik soovijatel imetleda Merzouga düünides päikesetõusu. Soovijad võivad proovida ka kõrbes kaamelisõitu.
Hommikusöök hotellis.
Lahkume kõrbest. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Majutus Ait Benhaddou külas hotellis***.


6. päev AIT-BENHADDOU –  KÕRG ATLASE MÄED – TIZI-N-TICHKA MÄEKURU – MARRAKECH

Hommikusöök. Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Aït-Benhaddoud, mille võimas kasbah on piirkonna kaunim ning paremini säilinud.
Ületame Tizi-n-Tichka mäekuru kaudu Kõrg-Atlase mäeahelikku ning vaadet nautides märkame, kui kiiresti muutub loodus, kõrb ühel ja rohelus teisel nõlval. Lõunaks jõuame riigi kuulsamasse linna, endisesse pealinna Marrakeshi - punasesse linna, mis on ka Marokole tema nime andnud ning on praegu Maroko suuruselt kolmas linn peale Casablancat ja Rabati.
Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Vaatame Saadia dünastia mausoleumi. Vaba aeg Marrakeshi südalinnas. Jalutame värvirikkal peaväljakul Jemma el F’nal. Võime vaadelda turuväljaku kirglikku elu ka katusekohvikust.  See väljak täitub päevaks akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, tantsijate, muusikutega, naistega, kes soovivad teha henna tatood, maotaltsutajate ja ahvipidajatega. Majutus Marrakeshis hotellis***.


7. päev MARRAKESH – CASABLANCA – RABAT

Hommikusöök. Külastame Majorelli aeda ning alustame teekonda mööda rannikut põhja poole. Jõuame Casablancasse - riigi äripealinna.  Vaatame ühte uue aja Maroko sümbolitest - Hassan II mošeed, mis on koos selle juurde kuuluva 200 meetri kõrguse minaretiga üks maailma suurimaid. Jõuame Maroko pealinna Rabati. Tutvume Rabatiga: linna panoraam Hassani torni juures, kuningas Mohammed V mausoleum. Lahkume Rabatist, majutus Larachi piirkonnas hotellis***.
 

8. päev LAEVASÕIT MAROKOST HISPAANIASSE, LEND MALAGA –TALLINN

Hommikusöök. Sõidame Tangieri ning lahkume Aafrikast laevaga tagasi Euroopasse. Edasi sõidame Malagasse. Lend Malaga-Tallinn kell 19:30-01:30+1 (kohalikud kellaajad).


Reisi hind

849,39 EUR* / 894,12 EUR
13 290 EEK* / 13 990 EEK
 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Malaga-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Laevapilet Aafrikasse ja tagasi
* Majutus hotellides*** 7 ööd vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
* Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus 
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Kuningapalee Meknesis 10 MAD
* Volubilise Rooma varemed 20 MAD
* Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
* Bahia palee Marrakechis 10 MAD
* Saadia dünastia mausoleum Marrakechis 10 MAD
* Rahvusõhtu u 35 EUR
* Lõunasöögid u 120 MAD

Oluline teada:
Soovitame vahetada vähemalt 200 EUR (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 1 maroko dirham on u 1,4 eesti krooni.
Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 20 EUR inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI! 
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Kõrg-Atlase mäed
Kõrg-Atlase mäed
Fès
Fès
Rabat
Rabat
Marrakech
Marrakech
Merzouga
Merzouga
Turu veevalaja
Turu veevalaja
Majorelli aed
Majorelli aed
Marrakech
Marrakech
Kõrg-Atlase mäed
Kõrg-Atlase mäed
Marrakech
Marrakech
Chechaouèn
Chechaouèn
Aït- Benhaddou
Aït- Benhaddou