Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Nepal - Tiibet

Kõrghetked: Ees ootavad maailma müstilisemad paigad, reis maailma katusele, lumede eluasemesse, jumalate maale, Kathmandu org, Lhasa ja muidugi Mt Everest.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 02.10.11-15.10.11
Kestvus: 14 päeva
Hind: al 2 939.00 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid külastama kahte maad, kus asuvad maailma kõrgeimad tipud, kaunimad vaated, rahulikud ja rõõmsameelsed inimesed. See reis viib Teid nn maailma katusele. Öeldakse, et nepallased naeratavad kogu aeg. Nepal on usklik maa, see paistab välja templite paljususes ning arhitektuuris. Kaugeid aegu meenutavate templite ja Kathmandu oru paleede taustal paistab „lumede eluase”. See kõrgub ka Nepali naaberriigi – Tiibeti kohal, mille pealinn ei kanna sugugi palju maisemat nime – Lhasa. See tähendab “Jumalate Maad”. Tiibeti elu on kiiresti muutuv, veel mõned aastad ning tema uhkest ajaloost ja inimestest ei pruugi palju alles olla. Senini aga katavad seda maad paljud kloostrid ja templid.
 

Sellel reisil väike rühm 15-20 osalejat!

 
Mõnusat lugemist Nepali ja Tiibeti kohta meie reisikirjast leiate siit >
Nepal ja Tiibet - maailma müstiliseimad paigad


Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–HELSINGI–DELHI

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16:30, lend Tallinn–Helsingi kell 17.55 - 18:30 ja Helsingi–Delhi kell 20:10 - 05:25 (kohalikud ajad). Palume kontrollida lennu väljumise aega vahetult enne reisi!
 

2. päev DELHI – KATHMANDU

Varahommikul saabumine Delhisse. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr. kuni tänaseni. Lend Kathmandusse.
Kathmandu on Nepali geograafiline ja vaimne keskus, ta asub nelja suure mäe vahel, kausikujulises orus 1400m kõrgusel üle merepinna. Kathmandu on keskpunkt nii turistidele, kui ka riigi majandusele, ta on justkui närvisõlm arenenud linnastruktuuri ja tiheda asustusega.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Kathmandus 
 

3. päev KATHMANDU- PATAN -SWAYAMBHUNATH - KATHMANDU

Hommikusöök hotellis. Tutvume selle ainulaadse linnaga - kitsad tänavad on ääristatud pisikeste poodidega, mille kohal on kaunid puust rõdud. Linnaplatsid on täis mitmeid templeid ning kirjud turud ja pidev inimeste vool muudavad linna sipelgapesa sarnaseks. Vaatame Swayambhunathi stuupat, mida öeldakse olevat 2000 aastat vana ning mis on üks pühamaid budistlike kohti Nepalis. Läheme linna kesksele väljakule Durbarile, mis oli kunagi kuninglik kvartal, vaatame Mahadeva ja Parvati templeid ning jumalanna Kumari maja. Väljak kannab tänapäeval nime Hanuman Dhoka, sealasuva suure Hanumani kuju järgi. Väljak on olnud linna südameks, siin asusid kahe dünastia kuningate paleed, kust valitseti tervet Nepali.
Patan on üks suurimaid linnu Nepalis ning sarnaneb veidi oma naabrile – Kathmandule. Ka siin on Durbari väljak, kus on mitmeid templeid ja paleesid ning kuningapalee muuseum. Patan on veel tuntud kohaliku käsitöö poolest. Külastame Teleju templit, vaatame Yogendra Malla kuju ja jalutame linnas.


4. päev KATHMANDU - BOUDANATH - BHAKTAPUR - PASHUPATHINATH - DHULIKEL

Hommikusöök hotellis. Hommikul näeme ühte pühamatest hindu templitest - Pashupatinathi templit, mis on pühendatud Shivale. Siin näeb igal hommikul pühamehi ning matusetalitusi.
Boudhnathis näeme üht maailma suurimatest stuupadest, mida peetakse üheks olulisemaks tiibeti budismi monumendiks väljaspool Tiibetit.
Külastame Nepali vana pealinna Bhaktapuri ehk Bhadgaonit, mis on keskaegse kunsti ja arhitektuuri kodu. Ta asub Kathmandu oru idapoolses nurgas ning kuni 15.sajandilni asus siin ka Malla dünastia pealinn. Ükski reis Nepali ei tundu täielik ilma Bhaktapuri Nepali "iidssse kultuurilinna" jõudmata. Peale õdusa linnaväljaku, kus asub linna tuntuim hoone - "55 akna palee", on siinne linn tuntud ka saviesemete valmistamise poolest. Majutus Dhulikhelis.
 

5. päev DHULIKHEL-ZHANGMU

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu üle mägede Dhulikhelist Zhangmusse, sõites piki Bhotekoshi jõge. Õhtuks jõuame piirilinna Zhangmusse, mis asub 2300 ümp. Majutus.
 

6. päev ZHANGMU - LHATSE

Hommikusöök hotellis. Tänase sõiduga ületame Lylung La (5050m) ja Nyalamu (3800m) kurud. Meile avanevad fantastilised vaated maailma kõrgeimatele ja suursugusematele mäetippudele.
Majutume Lhatses.
 

7. päev LHATSE - SHIGATSE

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Shigatsesse, mis on suuruselt Tiibeti teine linn ja Tsangi piirkonna pealinn. Shigatses külastame Tashilumpo kloostrit, kus asub suur kullatud tuleviku buda - Maitreya 22,4 meetrine kuju ja 4. Panchen Laama haud. Tashilumpo klooster on olnud traditsiooniliselt Panchen laamade elupaik, see ehitati 1447a ning on olnud nii religioosset kui ilmaliku võimu keskpunktiks. Shigatse kindluse varemete juures on kihav „vaba“ turg, kus saab osta kohalikku käsitööd, mis on kaunistatud korallide ja türkiiside, tiibeti pistodasid, hiina portselani ja jakivõid. Majutus Shigatses.
 

8. päev SHIGATSE-LHASA

Hommikusöök hotellis. Sõidame Shigatsest Lhasasse. Tänase päevaga ületame mitmed mäekurud – Kampa La (5050 m) ja Karo La (5045 m). Teel avanevad suurepärased vaated. Näeme kaunist türkiissinist Yamdrok Tsko järve.
 

9. päev LHASA

Hommikusöök hotellis. Jumalate Maa linn on üle 1300 aasta vana ning asub Lhasa jõe orus. Vaatamata hiinlaste mõjul avatud suurtele supermarketitele, on siin linnas tiibeti mõju siiani märgatav, eriti linna vanimates osades. Aeg klimatiseerumiseks, kuna Lhasa asub 3560 m kõrgusel.
Külastame kuulsat Potala paleed, mis valvas siin Punase Mäe üle juba 7.sajandil, kui kuningas Songtsen Gampo ehitas kindluse oma kahe välismaise naise jaoks. Samast perioodist on pärit ka Jokhangi tempel. Lhasaga tutvumine jätkub – külastame kahte kloostrit Drepungi ja Serad. Need kaks kuuluvad kolme suure kloostrikooli hulka (kolmas on Ganden).
Drepungi klooster asub Lhasa äärelinnas ning siia asutati ta juba 1416.aastal ning ta on olnud üks suuremaid kloostriülikoole Tiibetis. Hiigelaegadel õppis siin 10 000 munka, kes tulid siia ka Mongooliast, Hiinast ja Indiast.
Sera klooster on samuti asutatud 15.sajandil ning oma nime on ta saanud metsikute rooside järgi, mida kloostri asutamise ajal siinkandis palju kasvas.
Naaseme Lhasasse ning külastame Tiibeti muuseumi.
 

10.päev LHASA

Hommikusöök hotellis. Külastame ühte teemaja, joome teed ja sööme thugpad. Külastame Norbulinkha paleed (Dalai Laama suvepalee). Õhtupoole läheme Barkhori turule.
 

11.päev LHASA-KATHMANDU

Hommikusöök hotellis. Lend Lhasa- Kathmandu. Selge ilma korral paistab lennuki aknast Yarlungi jõgi, Yamdruki järv, Makalu ja Everest. Transfeer hotelli, majutus Kathmandus kahel järgneval ööl.
 

12.päev KATHMANDU

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg sisseostude sooritamiseks. Külastame Dashnkali templit ja Pharpingi linna. Õhtul ühine õhtusöök.
 

13. päev KATHMANDU-DELHI

Hommikusöök hotellis. Lend Khatmandu - Delhi 10.55-12.30.. Transfeer hotelli ja majutus. Soovijatele ekskursioon Delhis (lisatasu eest).
Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr. kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Poolepäevase lisaekskursiooni käigus näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat. Samuti näeme Qutab Minari, 72.5 m kõrgust torni ning 16.sajandist pärinevat Humanyuni hauda.

 14.päev DELHI – HELSINGI- TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lennud Delhi–Helsingi kell 10:20-15:05 ja Helsingi–Tallinn kell 16:55-17:30 (kohalikud ajad).

Reisi hind
2939 EUR* / 3095 EUR
45 985,36 EEK* / 48 426,23 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
* Lennupilet Tallinn-Helsingi-Delhi-Helsingi-Tallinn
* Lennupilet Delhi-Kathmandu-Delhi
* Lennupilet Lhasa-Kathmandu
* Sisaldab lennujaamamakse seisuga 04.02.2011
* Majutus *** hotellides (2-in toad) hommikusöökidega vastavalt programmile
* Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel
* Sisaldab sissepääsumakse, mis programmis mainitud (templid, stuupad, kloostrid) va Delhis
* 2 õhtusööki, 2 lõunasööki

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
*ühene majutus 415 EUR
* India viisa 60 + 12 EUR. Viisa jaoks palume tuua pass ja 1 foto (värviline, suuruses 35 mm x 45mm) büroosse 25.augustiks ning ankeedi täitmiseks anda meile teada oma amet ning isa nimi.
* Nepali viisa vormistatakse piiril 40 USD( makstakse kohapeal USD-s, summa võib muutuda). Vajalik 2 tühja lehte passis ning kaasa võtta 3 värvilist passifotot.
* Tiibeti viisa vormistatakse eelnevalt ca 114 USD (makstakse USD-s kohapeal, summa võib muutuda). Vajalik 2 tühja lehte passis ning kaasa võtta 2 värvilist passifotot.
* Tervisekindlustus al 19,30 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Maalt lahkumise maks (hind täpsustamisel) tasutakse kohapeal
* Ekskursioon Delhis 39 EUR (ettetellides)

Lisainfo
India ruupia kurss on: 1 USD on u 38 ruupiat, kurss muutuv
Nepali ruupia kurss on: 1 USD on u 63,55 ruupiat, kurss muutuv
Soovitame raha vahetada vähemalt 300 USD.

Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu) ja et passis oleks vähemalt 6 vaba lehekülge viisade jaoks.
Soovitame ka konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstidega. Vajalikku informatsiooni saab ka http://www.ltkh.ee/?id=680.
Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht ca 1 USD päevas ja kohalik giid ca 3 USD päevas.
Objektidel on fotografeerimine tasuline. Mõnedes pühapaikades on see üldse keelatud. Paljudes templites peab võtma jalast jalanõud ja ei tohi siseneda koos nahast esemetega.
Eesti telefonid kohati ei tööta.
Kohapeal on võimalik tasuda nii dollarites kui eurodes.
Paljudes restoranides on hinnad ilma maksudeta, mis lisanduvad hiljem arvele. Tavaliselt lisandub 13% käibemaks ja 10% teenindustasu. Keskmine söök maksab ca 5-6 eurot. Pudel vett poes maksab 20-30 ruupiat. Taksosõidu puhul arvestada 300 ruupiaga (so 3 eurot). Soovitame kaasa võtta päikesekreem tugeva faktoriga! Mägedes on päike terav.
Lhasa on juba 3490m peal, kus võib esineda kõrgushaiguse sümptomeid:
peavalu, iiveldus, väsimus, söögiisu kadumine Juua soovitatakse kindlasti palju vett.
NB! Kõrgusehaiguse tekkimine ei sõltu vanusest, kehakaalust, füüsilisest vormist vms.
Tiibeti teeninduskultuur on väga välja arenemata, turiste teenindatakse väga lihtsalt ja aeglaselt. Samuti on hotellid lihtsamad kui Euroopas.

Broneeringu tegemisel palume siselendude jaoks meile faxida, mailida või tuua passi koopia.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt