Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Tai kuningriik

Kõrghetked: Bangkoki ekskursioon, Tai õhtu, Damnoen Saduaki ujuvturg, põnev gurmee, Sriracha tiigrifarm, Elevandiküla, Koh Larni saar, Kwai jõe kruiis, Sai Yoki looduspark, puhkus rannas.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 18.11.11-30.11.11
Kestvus: 13 päeva
Hind: al 1 659.79 €
Prindi

Üldinfo

On öeldud, et Ida ja Lääs ei kohtu kunagi päriselt... Tais ei tundu see kehtivat. Bangkok on justkui mingi ebamaine, unenäoline ühendus Idast ja Läänest. Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust... Kõik see teeb Tai reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud ka kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Reisiprogrammis loetletud Bangkoki ja Pattaya linnaekskursioonid, Kwai jõe kruiis, tiigrifarmi ja krokodillikasvanduse külastus, mitmed lõunasöögid – see kõik on hinna sees!

 

Giid

Reisil on giidiks Mirjam Somelar.
Mirjam Somelar on kasvanud ja õppinud Tartus. Sattudes tööle Germalo kollektiivi, ütles õppimist ja rändamist oluliseks pidav Mirjam olevat end leidnud oma unistuste töö. Sügav huvi eri maade ja rahvaste vastu, avastamiskirg, tundlikkus ja avatud meel on teinud Mirjamist meile väärtusliku kolleegi. Olles oma õpingutes keskendunud folkloorile ja etnoloogiale, aitab see tal erinevate rahvaste pärimuskultuuri kaudu tutvustada nii kohalikke kombeid, traditsioone kui ka kaasaegset elu-olu. Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga. Viimastel aastatel viivad rännuteed Mirjamit ikka ja jälle kultuuriliselt, etniliselt ja religioosselt kirevasse Kagu-Aasiasse ning oma avastusi jagab ta ka Germalo meeldejäävatel ringreisidel Tais, Singapuris ja Malaisias.
 

Reisikava


1. päev LEND TALLINN–BANGKOK
Koguneme Tallinna lennujaamas kell 20:00. Lend Tallinn-Helsingi kell 21:30-22:05 ja lend Helsingi-Bangkok kell 23:55-14:45. Palume kontrollida lennukite väljumisaegu vahetult enne reisi!

 2. päev BANGKOK, SÕIT PATTAYASSE
Saabume Bangkoki Suvarnabhumi rahvusvahelisse lennujaama kell 14:45. Suundume edasi Pattayasse. Majutus Pattayas viiel järgneval ööl hotellis Jomtien Thani (www.jomtienthanihotel.com). Õhtul tutvume Pattayaga – tuntumad vaatamisväärsused, ostukeskused, populaarsemad ööelu kohad.

3. päev SOOVIJATELE SÕIT ELEVANDIKÜLLA
Hommikusöök. Vaba aeg, võimalus puhata Siiami lahe ääres rannas. Pärast lõunat sõidame Elevandikülla (lisatasu eest). Vaatame elevante tutvustavat showd, iga külastaja võib sõita elevandiga. Lõpetuseks pakutakse värskeid puuvilju, võimalus lasta end pildistada elevandi seljas! 

4. päev SOOVIJATELE SÕIT KOH LARN SAARELE
Hommikusöök. Soovijatel võimalus sõita päevaks saarele puhkama (lisatasu eest). Tunnise laevasõidu järel saabume Siiami lahe idarannikul paiknevale Koh Larn saarele - palmisaar, valged liivarannad, kristallselge vesi – see võikski olla osake paradiisist!

5. päev SOOVIJATELE EKSKURSIOON NONG NOOCHI KÜLLA

Hommikusöök. Vaba aeg, võimalus puhata rannas. Pärast lõunat võimalus sõita Nong Noochi külla, mis asub umbes pooletunnise sõidu kaugusele Pattayast (lisatasu eest). Tõelist silmailu pakuvad orhideede aed ja troopiline park, Tai majakesed, kunsti- ja käsitöökeskus. Näeme rahvuslikku kultuurishowd – traditsioonilised Tai tantsud, võitluskunstid, tai poks, tseremooniad, elevantide show.

6. päev SOOVIJATELE TUTVUMINE VEEALUSE MAAILMAGA
Hommikusöök. Vaba päev. Võimalus veeta päev sisseoste tehes ja tai massaaži nautides. Soovijaile võimalus tutvuda veealuse maailmaga kogenud sukeldumisinstruktori käe all (lisatasu eest). Õhtul võimalus külastada Tiffany transvestiitide kabareed (lisatasu eest).

7. päev SRIRACHA TIIGRIFARM, LEND BANGKOK-CHIANG MAI
Hommikusöök. Lahkume Pattayast ja külastame Sriracha tiigrifarmi. See on suurim kogu maailmas. Võite vaadata sadu tiigreid, hoida tiigripoega süles, sööta teda lutipudelist ja teha meeldejäävaid fotosid. See on ka üks Aasia suurimaid krokodillifarme, kus elab üle 30 000 krokodilli. Saate neid ka toita, lisaks võimalus jälgida tiigrite tsirkust, krokodillide showd ja palju muud põnevat. Võimalus külastada kalliskivide lihvimise vabrikut, kus on suurepärane võimalus ka üht-teist kaasa osta. Suundume Bangkoki Suvarnabhumi lennujaama. Lendame Chiang Maisse. Chiang Mai on Põhja-Tai mitteametlik pealinn ja ühtlasi olulisim kultuurikeskus. Siin on kokku üle 300 budistliku templi. Majutume neljal järgneval ööl Funrama Hotel Chiang Mais (www.furama.com/chiangmai).

 8. päev PÄEV TÄIS KOHALIKKU KOLORIITI - ELEVANTIDE KASVATUS, SÕIT BAMBUSPARVEDEGA JA HÄRJARAKENDIGA, PIKAKAELALISTE HÕIMU KÜLASTUS

Hommikusöök. Tänase päeva pühendame tutvumisele kohaliku elu-oluga. Näeme, kuidas elevandid end pesevad ja kuidas elevantide intelligentsust majapidamises rakendatakse. Teeme matka elevantide seljas ning sõidame härjakaarikus. Samuti saame nautida kauneid vaateid kaldapealsetele parvetades meisterlike kohalikega koos bambusparvedel. Sõidame tutvuma kohaliku hõimuga, mis on tuntud oma kaunite pikakaelaliste naiste poolest. Tutvume hõimu iidsete traditsioonide ja kommetega.

 9. päev VABA PÄEV CHIANG MAIS, SOOVIJATELE ERINEVAD VÄLJASÕIDUD
Hommikusöök. Tänase päeva võib veeta Chiang Mais. Soovijatel on võimalik tutvuda Chiang Mai loomaaiaga või külastada kohalike majapidamisi (lisatasu eest).
Õhtul pakutakse meile aga Khan Toke õhtusööki. Khan Toke pidusöök on siinset piirkonda 13.-18. sajandini valitsenud kunagise Lanna kuningriigi traditsioon, mida hoitakse elus ja peetakse ka tänaste pidustuste ja tähtpäevade raames. Külastame Chiang Mai öist turgu – läbi kvartalite laiuv öine turg pakub võimaluse soetada kohalikku käsitööd ja erinevaid reisimeeneid, siin leidub meelelahutust ja hubaseid söögi-joogikohti.

10. päev CHIANG RAI JA KULDNE KOLMNURK, WAT RONG KHUN
Hommikusöök. Eksootilises looduses, üle mägede ja läbi lopsakate orgude, sõidame Chiang Maist umbes 180 km kirde suunas asuvasse kuulsasse Chiang Rai piirkonda. Teel näeme kohalikke hõimusid, kellel kõigil on oma värvikad rituaalid ning uskumused ning kaunid kostüümid. Jõuame Chiang Rai linna, tutvumine linnaga. Näeme tavapäratut kaasaegset budistlikku ja hinduistlikku Rong Khuni templit – valge värv sümboliseerib Buddha puhtust ja ehituses kasutatud valge klaas Buddha tarkust. Lõunasöök. Kuldne kolmnurk – siin põimuvad omavahel Tai, Birma ja Laos. Õhtuks sõidame tagasi Chiang Maisse.

11. päev DOI SUTHEP, LEND CHIANG MAI-BANGKOK
Hommikusöök. Chiang Mai keskusest loode suunal asub Doi Suthepi mägi kuulsate templitega. Külastame Doi Suthepi mäel asuvat linna kuulsaimat Wat Doi templit. Selge ilma korral avaneb siit kaunis vaade linnale ja selle ümbrusele. Lõunasöök.
Suundume Chiang Mai lennujaama ja lendame tagasi Bangkokki. Majutume Bangkokis The Cottage Suvarnabhumi hotellis (www.thecottagebangkokairport.com).

12. päev BANGKOKI PÄEVANE EKSKURSIOON
Hommikusöök. Täna teeme ekskursiooni Tai pealinnas Bangkokis. Vaatamisväärsuste külastamise võimalus sõltub kohapealsetest antud hetke ilmastikutingimustest.
Külastame Suurt Paleed, Siiami kuningate ametlikku residentsi, kroonimis- ja matmispaik, palee kompleksi kuulub ka tuntud Smaragdbuddha Tempel. Sööme lõunat. Külastame Bangkoki vanimat ja suurimat Wat Po templit, mida kaunistab lamava Buddha hiigelkuju. Õhtune lend Bangkok-Helsingi kell 00:25-06:35 (kohalikud kellaajad).

13. päev LEND HELSINGI-TALLINN
Lend Helsingi-Tallinn kell 07:30-08:00.

Reisi hind
1659,79 €* / 1 748,62 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
* Lennupiletid Tallinn-Helsingi-Bangkok ja Bangkok-Helsingi-Tallinn
* Lennupiletid Bangkok-Chiang Mai-Bangkok
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* 5 ööd Pattayas hotellis*** (2-in. toad), 5 hommikusööki
* 4 ööd Chiang Mais hotellis (2-in. toad), 4 hommikusööki
* 1 öö Bangkokis hotellis (2-in. toad), 1 hommikusöök
* Lõuna- ja õhtusöögid vastavalt reisikavale (4 lõunasööki, 2 õhtusööki)
* Reisikorraldus vastavalt reisikavale, giid-grupijuhi teenused
* Kohalik professionaalne inglisekeelne reisisaatja
* Eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel vastavalt reisikavale juhul kui ei ole viidatud lisatasule.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides 170 €
* Tervisekindlustus 13 päevaks al. 18 € (kuni 65a,vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Riigist väljumise maks 700 bahti (kõigile Tai Kuningriigist lahkujaile kohustuslik maks, tasutakse Bangkoki lennujaamas sularahas).
* Tai viisa

Lisainfo
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse. Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:
* Pattaya Elevandiküla u. 900 THB
* Koh Larni paradiisisaare külastus koos lõunasöögiga u. 1200 THB
* Nong Noochi küla u. 900 THB
* Sukeldumisretk (hind täpsustamisel)
* Tiffany transvestiitide kabaree u. 900 THB
* Chiang Mai Home Industry 250 BHT
* Chiang Mai loomaaed 650 BHT
* Chiang Mai City Temple 250 BHT
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Eesti Vabariigi passiga reisija puhul, saab kuni 15-st päevase Tai viisa piirilt.
Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast. Passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge.
- 5 värvilist passipilti, suurus 4,7 X 3,6 cm
- edasi-tagasi KINNITATUD piletid, mis tõendavad, et Taist väljumine toimub 15-ne päeva jooksul
- piisavad rahalised vahendid: vähemalt 10,000 Bahti taotleja kohta või 20,000 Bahti pere kohta
Viisalõiv viisale piirilt: 1000 bahti taotleja kohta. Soovitame kohapeal vormistada kiirviisa, lisamaks 5 €.

Oluline teada:
Tai rahaühik on baht. 1 € on ca 43 BHT.
Kaasa soovitame vahetada vähemalt 10800 THB valuutat, alati mida rohkem, seda parem. Vahetusrahana soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid.
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Kaasa võtta hele riidest peakate. Suure Palee külastamisel kehtivad riietumisreeglid: täispikad püksid või põlvi kattev seelik, õlgu kattev dekolteeta pluus (õlasallist ei piisa), meestel kraega särk, tagant kinnised jalanõud.
Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Palume arvestada ca 25 € jootrahadeks.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! MEELDEJÄÄVAT REISI!Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt