Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Tuneesia ringreis

Kõrghetked: El Jemi amfiteater, Djerba saar, Matmata koobaselamud, Tähesõdade maastikud, Sahara kõrb, Chott al Jeridi soolajärv, džiibisafari, Kairouan, pealinn Tunis ja Sidi Bou Saïd.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 15.10.11-22.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 699.19 €
Prindi

Üldinfo

Aafrika ei ole meist kaugel. Ainult 4,5 tundi otselendu ja meie sombusest sügisest olete soojal maal, kus Teid ootavad paitav päike ja meri. Tuneesia on maa, kus leidub erinevate kultuuride, rahvaste ja religioonide jälgi. Siin on juba kooliõpikutest tuttavaks saanud roomlaste poolt lammutatud Kartaago ja suursugune El Jemi vana-rooma areen, eksootilised berberite külad ja Araabia vanalinnade labürindid, palmioaasid, Sahara luited, väga võimalikud miraazhid lõunapiirkonna soolakutes ja lõputud rannad (muide, neid on siin 1200 km).


Giid

Reisidel on giidideks Tea Reinvald
Tea Reinvald on olnud fanaatiline inglise keele ja briti kultuuriloo austaja juba pikemat aega. Klassikalise inglise filoloogi haridusega on ta juba aastaid olnud vahetutes sidemetes Briti saarte elanike ja nende tegemistega, mis võimaldab väga põhjalikult seda saarerahvast ka eesti reisiseltskondadele tutvustada. See polegi muuseas nii kerge ülesanne, sest briti saarte ajaloo keerdkäigud on tihtipeale sama keerulised kui tänapäeva elaniku mõttemaailm ja huumorimeel. Selleks, et oma klientidele anda võimalikult põhjalik ja mitmekülgne ülevaade, valmistab Tea oma reisid alati ette piinliku täpsusega. Võib isegi öelda, et ta on intensiivselt britilik või britilikult intensiivne. Samuti on Tea huviorbiidis Londoni lähim suurlinnast naaber Pariis, mida Teal on olnud samuti juba pikemat aega võimalus oma reisikaaslastele tutvustada.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MONASTIR

Koguneme Tallinna lennujaamas. Lend Tallinn-Monastir (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Majutus ja õhtusöök Sousse’i rannikul hotellis***.
 

2. päev SOUSSE - EL JEM - DJERBA SAAR

Alustame oma teekonda lõunasse. El Jemis vaatame antiikmaailma suuruselt kolmandat Vana-Rooma aegset amfiteatrit. Teater on nii hästi säilinud, et pole raske kujutleda, kuidas siin gladiaatoreid ja metsloomi hoiti. Edasi muutub maastik juba kõrbelisemaks. Lõunapeatuse teeme suures mereäärses oaasis Gabesis. Lühike praamisõit viib meid Djerba “tuhande mošee“ saarele, kus tutvume Houmt Souki linna, selle turuväljakute ja ilusate foundoukkidega ehk vanade võõrastemajadega. Õhtusöök ja ööbimine hotellis***.


3. päev DJERBA - MATMATA KOOBASELAMUD - DOUZI OAAS

Hommikusöök. Lahkume saarelt Vana-Rooma aegse tammi kaudu ja saabume berberite hõimude alale. Kõige omapärasemad on siin vanad kindluskülad – ksarid, millest me üht ka külastame. Peatume berberite mägikülas Matmatas, mis on kuulus oma koobaselamute poolest. Kindlasti külastame mõnda sellist ebatavalist elamut, kus elatakse isegi praegu, aga tänapäevasel ja kaasaegsel tasemel. Kodudes on elekter, televiisorid ja muu vajalik. Vabal ajal võib lõunastada selle linna omapärases restoranis.
Edasi viib tee meid läbi väiksemate oaaside ja külade Sahara kõrbe poole. Maastik meenutab siin võõrplaneeti, ega ilma asjata ei filmitud siin kultusfilmi ”Tähesõjad”.
Saabume Douzi oaasi, mis asub Sahara kõrbe serval ja mida peetakse kõrbeväravaks.
Siit algab lõputu liivameri, mis katab 20-kordselt Prantsusmaa või 31-kordselt Saksamaa suuruse territooriumi. Soovijad võivad ette võtta kaameliretke kõrbesse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis***.


4. päev DOUZ - SOOLAJÄRVE ÜLETAMINE - TOZEURI OAAS

Hommikusöök. Ületame Chott al Jeridi soolajärve, kus on silmapiirini näha ainult soolavälju ja hea õnne korral võime imetleda miraaže. Läheneme mägioaasidele.
Soovijatele korraldame džiibisafari, mille käigus näeme juba teise kuulsa filmi, “Inglise patsiendi”, filmimispaika. Jõuame päris Alžeeria piiri äärde. Midesis ja Tamerzas vaatame mahajäetud külasid ja veekaskaadi. Soovijatega sõidame “kõrbepealinna” Neftasse. Näeme suurt nõgu, kus arvukad allikad annavad elujõudu palmioaasile.
Soovi korral võib päeval puhata ka hotelli basseini ääres. Majutus ja õhtusöökTozeuris hotellis***.


5. päev TOZEUR - SUFETULA - KAIROUAN - SOUSSE

Hommikusöök. Tagasiteel Sousse’i külastame Sufetula linnas Vana-Rooma aegseid varemeid, mis on ühed paremini säilinud Aafrikas. Huvi pakuvad triumfikaar, foorum ja sammastikud. Peatume moslemite pühas linnas Kairouanis - seitse palverännakut siia võrdub hadžiga Mekasse. Vaatame Aghlabidide basseini, linna sajast mošeest näeme muidugi suurt mošeed, Kolme ukse ja Habemeajaja mošeesid ning Bir Barouta Püha allikat. Õhtuks jõuame Sousse’i. Õhtusöök ja ööbimine hotellis***.


6. päev SOUSSE

Hommikusöök. Külastame Sousse’i vanalinna ehk medinat, vaatame ribati, suurt mošeed. Vaba aeg rannas ja vanalinnas. Ööbimine samas hotellis.
Soovijatele väljasõit Sousse’i lähedal asuvasse Medinat Alzahrasse rahvusõhtule kohaliku söögi ja tantsudega, millele järgneb uhke valgusshow Tuneesia ajaloost (lisatasu eest).


7. päev TUNIS

Hommikusöök hotellis. Sõidame Tuneesia pealinna Tunisesse. Külastame rikkaliku koguga Bardo muuseumi, kus on ainulaadne Vana-Rooma aegsete mosaiikide kollektsioon. Jalutame vanalinnas, vaatame peamošeed, jalutame värvikatel turgudel: türgi-, El Berka- (kunagine orjaturg) ja el Attarine’i- ehk lõhnaõlide turul. Edasi sõidame Kartaago linna varemetesse – Vana-Rooma aegsed Antoniuse termid, teater, villad ja vana sadam. Õhtune jalutuskäik maalilises Sidi Bou Saïdi linnakeses, kus naudime ilusaid vaateid valgeks ja siniseks värvitud majakestele ja merele. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.


8. päev PUHKUS RANNAS - MONASTIR, LEND MONASTIR-TALLINN

Hommikusöök. Pealelõunal jätame Sousse’iga hüvasti ning sõidame Monastiri. Näeme kindlust – ribati ja riigi esimese presidendi Habib Bourguiba mausoleumi. Otselend Monastir-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).


Reisi hind

699,19 EUR* / 738,18 EUR
10 940 EEK* / 11 550 EEK
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Monastir-Tallinn
* Lennujaamamaksud, toitlustamine lennukis
* Käibemaks
* Sõit turistiklassi bussiga
* 7 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki, 6 õhtusööki
* Ekskursioonid vastavalt programmile ja giiditeenus


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Muuseumide piletite hinnad ja teised kulutused reisi jooksul:
* Sousse’i mošee 4 TND
* Sousse’i ribat 5 TND
* Kairouani muuseumid 8 TND
* Sufetula varemed 5 TND
* Medinat Alzahra õhtu 65 TND
* Džiibisafari 40+25 TND
* Kaamelisõit 20 TND
* El Jemi areen 8 TND
* Monastiri ribat 5 TND
* Bardo muuseum 4 TND
* Kartaago varemed 9 TND

* Riiklike muuseumide külastamisel tuleb pildistada soovijail lunastada fotopilet 1 TND.
*Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele, arvestuslik summa võiks olla u 10 TND.
* Lisaks võimalik lõuna kolmel päeval a` 8-10 TND.
* Meie programmis külastame ka kohti, kus ametlikku piletit ei ole, kuid on sobilik jätta majapidajale 1TND (näiteks Bir Barouta Kairouanis, Matmata koobaselamu, sünagoog Djerbal).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg.
Tuneesia rahaühik on dinaar, 1 EUR = ~1,9 TND.
Tuneesiasse on kohaliku valuuta riiki sisse- ja väljaviimine ametlikult keelatud. Raha saab vahetada kohapeal reisi esimesel päeval hotelli vastuvõtus või lähedal asuvates valuutavahetuspunktides.
Eesti turistid, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga, on vabastatud viisanõudest. Reisibüroo poolt organiseeritud reisi puhul peab olema passi kehtivusaeg vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii