Kanada - sügisvärvides ringreis

Kanada - sügisvärvides ringreis

19.09.2024 - 29.09.2024
Giid Piret Mayer
 Hind al 3999
Broneeri
Kanada laiub ligi 10 miljoni ruutkilomeetri suurusel maa-alal, kui suur saarestik juurde arvata. Ja vaadata on siin palju. Meie reis hõlmab Kanada idaosa. Kanada metropolid Montreal, Quebec, Ottawa ja Toronto on kahtlemata suursugused ja põnevad vaatamisväärsused. Ent tahame näha ka looduse ilu. Seda just sellisel aastaajal, kui Kanada rahvuslik sümbol, vahtraleht, näitab oma värvilist rüüd.

Lugege Kanada kohta lähemalt siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ZURICH-MONTREAL
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures kell 04:00, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Zurich kell 06:05-07:55  ja Zurich-Montreal  kell 12:40-15:00 (kohalikud ajad, lennunumbrid LX1317,LX086). Palume kontrollida reisi väljumise aega vahetult enne reisi!
Montreal on Québeci provintsi suurim linn asudes Kanada idaosas, Saint Lawrence’i ja Ottawa jõe ääres Montréali saarel. Majutus hotellis Best Western**** või sarnane Montrealis kahel järgneval ööl.
Hotelli aadress:  161 rue Sainte-Catherine Est, Montréal, QC H2X 1K8
Kontakt  514 903-1895 


2. päev MONTREAL
Hommikusöök.  Täna teeme tutvust selle põneva linnaga. Linnaekskursioon Montrealis – vaatame Vieaux-Montréali, Notre Dame de Montreali ja ajaloolist vana sadama piirkonda. Imetleme uhket vaadet linnale Mont Royali pargi kuulsalt vaateplatvormilt. Näeme Montreali Olümpiakeskust, kus näeme üht linna sümbolit – maailma kõrgeimat, suurima kaldenurgaga torni.  
 
3. päev MONTREAL - HURONI HÕIMU KÜLA – QUEBEC
Hommikusöök. Alustame sõitu Quebeci poole. Teel näeme kaunist Kanada loodust. Külastame tüüpilist Kanada indiaanlaste küla - Huroni hõimu küla. Siin tutvume pärismaalaste eluga Kanadas. Ühine lõunasöök (sisaldub hinnas).
Jõuame Quebeci. See linn on asutatud 1608. aastal naha kauplemise keskuseks, tänapäeval on ta väga romantiline linn oma vanalinna kitsaste tänavate ja kohvikutega St Lawrence jõe ääres. Linn on säilitanud oma hubase provintsiliku šarmi. Vaatame linna vanu kindlusehitisi ja maailma enim pildistatud hotelli, linna sümboliks kujunenud, Chateau Frontenaci. Jalutame linna kõige vanemas osas Petit Champlainis, mis tuntud oma galeriide ja kohvikute poolest. Majutus hotellis Manoir*** või sarnane Quebecis kahel järgneval ööl. 
 
4. päev QUEBEC- ST ANNE KANJON – MONTMORENCY - MAPLE SUGAR SHACK- QUEBEC
Hommikusöök. Tänase päeva veedame looduses. Sõidame vaatama kolme rippsillaga St Anne kanjonit. Üks sildadest ületab 74 meetrise kose poolt moodustatud kuru. Kaunid sügisvärvid kose piirkonnas pakuvad eriti „kanadalikku” vaatepilti. Näeme Quebeci provintsi kõige dramaatilisemat koske Montmorencyt, võtame ette kerge matka looduses. Seejärel näeme Saint–Anne-De Beaupre basiilikat. Lõunastame ühiselt Maple Sugar Shackis ehk Vahtrasiirupi majas (sisaldub hinnas).  Õhtu Quebecis on vaba, et nautida linna unikaalset prantsusepärast olustikku. 
 
5. päev QUEBEC – LAURENTIANS
Hommikusöök. Lahkume Les Laurentides` piirkonna poole. Sõidame Mont Tremblanti. See on üks Kanada kuulsamaid puhkekeskuseid, mida külastavad inimesed aastaringselt. Eriti kaunis on siin sügisel, kui järved ja metsad moodustavad kauni pildi Kanada sügisvärvidest. Suhkruvaher ehk Kanada vaher, riigi vapisümbol, võistleb siin kirevas värvidemängus teiste puudega. Sügisel värvuvad tema lehed kollakasoranžideks või sarlakpunasteks ning tema suure suhkrusisaldusega mahlast tehakse kuulsat vahtrasiirupit ning –suhkrut. Sõidame gondliga Laurentiuse mägede kõrgeimale tipule ja vaatame kauneid vaateid. Soovijail on võimalik teha kerge matk looduses. Majutume Mont Tremblanti piirkonnas hotellis Ax*** või sarnane. 
 
6. päev OMEGA PARK – OTTAWA
Hommikusöök. Alustame sõitu Ottawasse. Tutvume Omega safaripargiga, kus võib praktiliselt vabas looduses näha mitmeid Kanadas elavaid loomi. Jõuame Ottawasse, Kanada pealinna. Vaba aeg einestamaks Byward Marketi piirkonnas. Linnaekskursiooni käigus näeme parlamendihoonet, peaministri ja peakuberneri kabineti asukohta, saatkonnahooneid. Vaatame Rideau kanalit, mis on äsja lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Majutus hotellis*** või sarnane Ottawas.
 
7. päev OTTAWA - UPPER CANADA VILLAGE - GANANOQUE
Hommikusöök.  Külastame Ottawa ühte kuulsamat muuseumi - tsivilisatsioonimuuseumi. Sõidame Upper Canada Village`sse. See on paik, mis viib meid ajas tagasi üle 140 aasta ning sattume 1860ndate Kanada külasse, kus kogeme tolleaegset elustiili, näeme vanu veskeid, ärisid, kirikuid. Näeme The Crysler Farm Fieldi - kohta, kus 1813. aastal toimus Kanada ajaloo üks tähtsamaid sõjalisi lahinguid Ameerika Ühendriikidega. Majutus Gananoque´i piirkonnas hotellis Comfort Inn*** või sarnane. 
 
8. päev 1000 SAARE KRUIIS - TORONTO
Hommikusöök. Meie teekond jätkub järve kallast pidi, sõites põhja poole Rockporti. Teeme laevaga kruiisi Ontario järvel tuhande saare piirkonnas. Kas teadsite, et just siit on pärit igale gurmaanile tuttav salatikaste "1000 Islands"? Pärastlõunal jõuame Torontosse. Õhtune ekskursioon linnas.  Majutus kesklinna hotellis Doubletree või sarnane kahel järgneval ööl. 
 
9. päev NIAGARA JUGA - NIAGARA ON THE LAKE
Hommikusöök. Sõidame vaatame kuulsat Niagara juga. Niagara on Kanada ja Ameerika Ühendriikide piirijõgi. Kõige suurem juga langusega 57 meetrit kannab nime Kanada ehk Hoburaua juga ja väiksem, langusega 34 meetrit, on Ameerika juga. Võtame ette laevasõidu koskede alla. Lõunastame ühiselt Skylon tornis vaatega koskedele (sisaldub hinnas). Jalutame romantilise linna rahulikel tänavatel.  Õhtuks naaseme Torontosse.
 
10. päev TORONTO,  LEND TORONTO-FRANKFURT
Hommikusöök. Torontos teeme ekskursiooni bussiga – näeme selle kosmopoliitse linna tähtsamaid vaatamisväärsusi – kuninglikku Ontario muuseumi, sadama piirkonda, CN torni. Toronto CN Tower on kahtlemata üks Toronto ja kogu maailma kuulsamaid ehitisi. Tegemist oli kuni 2007. aastani maailma kõrgeima toestamata ehitisega. CN Tower on 553,3 m kõrge. Hetkel on kõrgeimaks toestamata ehitiseks Burj Dubai. CN Toweris on maailma kõrgeimal asuv vaateplatvorm 446,5 m kõrgusel. Sõidame liftiga vaateplatvormile ja imetleme vaadet linnale. Transfeer lennujaama. Lend Toronto-Zurich kell 18:20-07:55.
 
11. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Saabumine Frankfurt. Lend Frankfurt-Tallinn 09:45-13:05 (lennunumbrid LX081, LH880 kohalikud kellaajad). 

Reisi hind

3999 €* / 4199 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Zurich-Montreal, Toronto-Frankfurt-Tallinn (Swizz/Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Bussi kasutamine vastavalt programmile 
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in. toad), hommikusöögid
 • Lõunasöögid vastavalt programmile (3 lõunasööki)
 • Giidi teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel 

Lisatasu eest:
 • Ühene majutus hotellides  690 €
 • Tervisekindlustus 11 päevaks (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Elektrooniline viisa 20 € 
 • Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad - kokku 250 €
 • Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. 
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad - kokku 250 
Need on võimalik mugavalt tasuda ette eurodes 
Ottawa tsivilisatsiooni muuseum, Toronto torn, 1000 saare kruiis, Omega park, Upper Canada Village, St Anna kanjon, Huroonide küla, Montmorency kosed, Montreali basiilika, Mont Tremblanti gondel, Niagara laev.

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Palume meile edastada passikoopia hiljemalt 20. august.

Eesti kodanik vajab  Kanadasse reisimiseks elektroonilist viisat ETA

Kui soovite, et Germalo Reisid vormistab viisa ehk ETA, palume meile toimetada passikoopia hiljemalt 20. august. Eta on tasuline. Viisa peab välja trükkima. Eta tuleb vormistada siin

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html?utm_source=slash-eta_ave&utm_medium=short-url-en&utm_campaign=eta

Viisat saab vormistada ka ise krediikaardiga (juhul kui vormistate viisa ise, palume meid sellest teavitada).

Kui te soovite viisa vormistada Germalo kaudu, palume meile hiljemalt 20. augustiks edastad oma kodune aadress, amet, töökoht, mis aastast töötate antud ametikohal,  kas olete abielus/ei.

Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks
- viisa ehk ETA (trükitud välja)
- biomeetriline pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi
- piisavad rahalised vahendid
- reisikindlustus kogu reisi perioodiks 

Lisainfo

Hind ei sisalda jootrahasid kohalikule bussijuhile ja giidile ning hotellides. Palume arvestada jootrahadeks 50 CAD terve reisi kohta. 

Hindadele lisanduvad üldjuhul Kanadas maksud (tax), mis sõltuvalt piirkonnast on ca 10 %.  Raha soovitame vahetada vähemalt  500 CAD (alati mida rohkem, seda parem).

Mõnes hotellis on bassein, soovitame ujumisriided kaasa võtta. 
Kanada sügis on muutliku ilmaga, soovitame kaasa võtta tuulekindla jaki, mugavad kinnised jalanõud, vihmakeebi.

Lisainfo Välisministeeriumi kodulehelt.

Lühidalt Kanadast:
Pealinn: Ottawa
Rahvaarv: 32 507 874 (2007 a seisuga)
Pindala: 9 976 140 km2
Riigikord: konföderatsioon parlamentaarse demokraatiaga
Reiligioon: 46.2% rooma katolik, 17.5% kanada ühendatud kirik, 11.8% anglikaanid, 24.5% muu
Riigikeel: inglise ja prantsuse keel
Ajavöönd: GMT -4-8
Rahaühik: Kanada dollar (kurss euroga 1,3-1,4)

Kanadas on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.

Lennuinfo  liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm.  Kahepeale registreerides tohib kohver kaaluda kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Tutvu reisitingimustega siin
19.09.2024 - 29.09.2024
Giid Piret Mayer
 Hind al 3999
Broneeri
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kanada - sügisvärvides ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

Ülle Kriiva
Aitäh Germalo ja suured tänud giid Helenile ja Mehmetile suurepärase huvitava Istanbuli reisi eest! Tahaks Türki tagasi. Plaan 2023 suur Türgi ringreis ette võtta. Astrid ja Ülle
P
Pia ja Ülo
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!