Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Ahvenamaa - imeline maailm saartel

Kõrghetked: Turu saarestik, kaunis Kökari saar, pealinn Mariehamn ja ookeanipurjekas Pommern, Ahvenamaa õunavein Alvados, Brändö saar, kaunis loodus ja saareelu.
Transport: laev, buss, laev
 
Aeg: 16.06.11-19.06.11
Kestvus: 4 päeva
Hind: al 268.43 €
Prindi

Üldinfo

Ahvenamaa - imeline maailm saartel.
Igal aastal püstitatakse Ahvenamaal jaaniõhtul rohkem kui 70 jaanisammast. Igas külas on see erineva kõrgusega ja kaunistatud just selle paiga tavade järgi. See on otsekui Ahvenamaa ja saarestiku inimeste alalhoidlikkuse sümbol. Seisab ju jaanisammas-meiupuu terve aasta – jaanipäevast jaanipäevani! Nii nagu püsivad siin aegumatud arusaamad maailmast ja inimestest.

 

Giid

21.07-24.07.2011
02.08-05.08.2011
Reisidel on giidiks Ervin Org

28.06-01.07.2011
Reisil on giidiks Triinu Borga

Loe giidide kohta rohkem infot siit >
 

Reisikava

1. päev KIIRLAEV TALLINN-HELSINGI, KAUNIS TURU SAARESTIK – KÖKARI SAAR
Kogunemine Tallinna reisisadama D terminalis kell 6:30. Sõit kiirlaevaga Tallinnast Helsingisse kell 7:30-09:30. Palume kontrollida kogunemise ja väljasõidu kellaaega vahetult enne reisi!
Helsingisse saabumise järel alustame sõitu Turu saarestiku suunas. Mõne aja pärast jäävad maha lakoonilised kiirteelt nähtud maastikud ja ümbritsevat hakkavad ilmestama esimesed saared ja lahesopid. Soojalt rohetavate männimetsade vahelt kerkivad aeg ajalt kaljurünkad. Madalad karjamaad ja lambatarad. Siinne piirkond on aastasadu olnud soomerootslaste kodukandiks. Läbisõidul Pargas – Parainen, mida siinkandis purjede linnaks kutsutakse. Saabumine Galtby (Korpoo) sadamasse, kust algab paaritunnine praamisõit Kökari saarele. Meeleoluka laevasõidu ajal on võimalik end kostitatda esimeste Ahvenamaa spetsialiteetidega ja nautida kauneid vaateid merele, saartele ja laidudele. Idülliline Kökar on mõnus ja rahulik sissejuhatus Ahvenamaa olustikku. Ahvenamaa arhipelaagi pärliks peetud saar tervitab meid imeilusate aasade, pastelltoonides kaptenimajade ja rõõmsameelste inimestega. Kökari muuseumis saab tutvust teha väikesaare elu-oluga. Lihtne ja teinekord kasingi argipäev on jätnud oma jälje siinsele elukorraldusele. Külastame 18. sajandil ehitatud püha Anna Kökari kirikut. Siinsmas kõrval asub ka 15. sajandil rajatud frantsiskaanide kabel. Pruunid vennad tulid Kökarile juba tõenäoliselt 13. sajandil ja asutasid siia kloostri. Kökar on olnud omamoodi mereväravaks juba ammustel aegadel, sest just siin oli viikingiajastu üks olulisemaid sadamakohti, kust jätkati põnevat ja ohtuderohket teekonda Läänemere idakaldaile. Majutus külalistemajas või majakestes Klobbars.

2. päev KÖKAR – FÖGLÖ – ECKERÖ
Hommikusöök. Ennelõunal jätkame tutvumist Kökari kauni looduse ja elu-oluga. Soovijatega teeme paadisõidu Källskäri saarekesele, mida mõnikord kutsutakse ka Armastuse saareks. Lummavad kaljused rannad ja lausa lopsakas taimestik saare südames loovad tõepoolest erilise meeleolu. Asjatult ei leidnud Tove Jansson – Muumipere lugude looja – oma inspiratsiooni Muumisaare kujutamiseks just siit. 1960. aastatel rajas Rootsi aristrokraat Göran Åkerhielm saarekesele Vahemere meeleoludest kantud aia ja suvekodu. Paaritunnine sõit järgmise praamiga viib meid Föglö saarele, Överö sadamasse, mis tänu oma strateegiliselt olulisele asukohale on mänginud suurt rolli kohalikus ajaloos. Väiksemad ja suuremad saarekesed on ühendatud sildadega üle kitsaste merelahtede. Föglös vaatame 14. sajandist pärit graniitkivist Maria Magdaleena kirikut ja jalutame vanas kirikuaias. Degerby sadamast asume taas praamile ja umbes 25 minuti pärast randume Svinö sadamas. Olem jõudnud Ahvenamaa kõige suuremale saarele. Võtame suuna Eckerö poole. Teel peatume Önningebys ja meenutame Noor-Eestlaste palanguotsinguid siinses idüllilises paigas. Külastame Eckeröt, mis on alates 17. sajandist olnud tähtis sõlmpunkt Stockholmi ja Turu vahel, siit kulges läbi Postitee Stockholmist Peterburini. Vaatame Vene keisririigi valitsuse ajal ehitatud Tolli- ja postimaja, mille arhitektiks oli Peterburi klassitsismimeister Carl Ludvig Engel. See imposantne ja saare vaikelus ehk kohatunagi tunduv hoone meenutab meile, kui oluliseks pidas Vene keisririik siinseid valdusi. Õhtul teeme üheskoos väikese pikniku – küpsetame lõkkel grillvorsti ja maitseme veini, samuti võib üheskoos giidiga degusteerida parimaid kohalikke spetsialiteete nagu kuulus Ahvenamaa juust, päikeseküpsetest õuntest valmistatud
grillikastmeid, Föglö saare naiste kodukeedetud sinepit. Samuti on tuntud kohalik eripärane leib, mille valmistamiseks pea igal pagaritöökojal on oma retsept. Ahvenamaa põhjamaiselt valged õhtud on toredateks koosviibimisteks heas seltskonnas justkui loodud! Majutus Eckerö lähistel hotellis. Meie sümpaatne hotell pakub mõnusat õhtust puhkust. Kaunis liivarand meelitab suplejaid ja päeva lõpuks saab soovi korral lõõgastuda saunas.

3. päev  MARIEHAMN – KASTELHOLMI LOSS – VÄRDÖ SAAR – BRÄNDÖ SAAR
Hommikusöök. Suundume Ahvenamaa pealinna Mariehamni, kus teeme tutvust tähtsamate vaatamisväärsustega. Imeilus vaade kogu Mariehamnile avaneb linna vana veetorni juurest Badhusbergetilt. Siit ülevalt näeb sillerdavat merd, kesklinna vanu villasid ja linna korrapärast tänavatevõrku, püha Olafi kirikut ja ka reisisadamat ning purjelaeva Pommern. Ahvenamaa administratiivne keskus Mariehamn on omapärane linnake, mille elu on keskendunud kahe ajaloolise sadama vahele. Linn rajati 150 aastat tagasi ja linna ristiemaks sai Vene keisrinna Maria Aleksandrovna. Jalutuskäik linnas. Soovijatel on võimalus külastada Mariehamni ja kogu Ahvenamaa sümbolit - maailma ainsat originaalkujul säilinud neljamastilist ookeanipurjekat “Pommern“.
Edasi vaatame Kastelholmi kindlust, kus kunagi elas Rootsi kuningas Gustav Vasa ja kelle poeg Johan hiljem kindlust vanglana kasutas. Nimelt hoidis ta seal vangistuses oma venda Erikut.. Tänapäeval on selles kaunilt restaureeritud lossis muuseum, mida huvilistel on võimalus külastada. Samas läheduses asuvad ka Jan Karlsgågeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Sel, kes pole veel proovinud kalasuppi Ahvenamaa moodi ja maitsnud kohalikku hõrgutist - Ahvenamaa pannikooki - on siin selleks samuti võimalus. Kastelholmis kutsume teid ka proovima kuulsa Tjudö veinitalu maitseid. Hubases restoranis pakume mekkimiseks nii veine kui ka Ahvenamaa oma Kalvadost, mida siinkandis kutsutakse Alvados. Tutvustame jookide valmistamist ja räägime napsutootmise ajaloost Ahvenamaal. Ajaloohuvilistele on kahtlemata tõelisekselamuseks võimsad Bomarsundi kindluse varemed, mis briti ja prantsuse vägede poolt Krimmi sõja ajal lühikese lahingu käigus peaaegu maatasa tehti. See Põhja-Gibraltariks kutsutud kindlus on veel üks mälestus Vene keisririigist Ahvenamaal. Sõit jätkub üle siniste õunade saare Vårdö ning edasi juba laevaga Brändö saarele. Kaunis loodus ja meeleolukad lahesopid võluvad küllap igaüht. Brändö on ka kalameeste hulgas üks kõige populaarsemaid saari Ahvenamaal. Ööbime külalistemajas ja majakestes.

4. päev  BRÄNDÖ, KIIRLAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul sõidame läbi Brändö, mis on üks ainulaadsemaid piirkondi Ahvenamaa saarestikus koosnedes mitmesajast saarest ja kaljusaarest. Lausa raske on aru saada, kas asute tammil, sillal või juba uuel kaljusel saarel. Brändö maastikupildis leiame metsi, viljakaid põlde, kiviseid randu, kus seisavad tihedalt üksteisie kõrval vanad paadikuurid. Palju on rändrahne ning salapäraseid abajaid. Teekonda jätkates võib jääda mulje justkui oleks meie buss veesõiduk - tee kulgeb rohkem mööda sildu kui maismaal. Üle väiksemate ja suuremate saarte jõuame Kustavisse. Sõit Helsingisse. Laev Helsingi–Tallinn kell 18:30-22:00.Tere tulemast tagasi koju!
 

Reisi hind

299,12 EUR* / 327,24 EUR (majutusega kaheses toas)
4680 EEK* / 5120 EEK

268,43 EUR* / 283,13 EUR (majutusega neljases toas)
4200 EEK* / 4430 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Laevapiletid vastavalt programmile
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* 1 öö Kökäris külalistemajas (2 või 4 in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Eckerö lähistel hotellis (2 või 4 in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Brändös majakestes ja külalistemajas (2 või 4 in toad), 1 hommikusöök
4-se majutuse võimalus limiteeritud kohtade arvuga!
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Tervisekindlustus al 4,56 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad:
** Sõit Källskäri laevaga 18 EUR
* Tjudö veinitehase veinide ja likööride degusteerimine Kastelholmis 13 EUR
* Kastelholmi loss 5 EUR (grupipilet 4 EUR)
* Pommerni laev-muuseum 5 EUR (grupipilet 4 EUR)
* Vanglamuuseum 2 EUR
* Kökari rannarahvamuuseum 2 EUR
* Lõunasöök Kastelholmis Ahvenamaa kalasupp ja pannikook 13 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Majutuskohtades on olemas voodipesu.
Raha soovitame kaasa võtta 100 eurot.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt