Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Egiptuse ringreis ja Niiluse kruiis

Kõrghetked: Niiluse kruiis, Luxori ja Karnaki templid, Kuningate org, Edfu, Kom Ombo, uhke Abu Simbeli tempel, Giza püramiidid ja Sfinks, Džoseri püramiid, Kairo elu ja melu, Egiptuse muuseum.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 27.03.11-03.04.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 998.94 €
Prindi

Üldinfo

Arvatakse, et kõik eestlased on juba Egiptuses käinud, kuid kutsume Teid avastama mitte ainult Egiptuse suurepäraseid randu, vaid vaatama Egiptust kui maailma üht vanimat kultuuri. Pakume Teile põhjalikku ja põnevat reisi Püramiidide Maale. Reisil on võimalus tutvuda selle muistse maa aaretega nii Gizas, Kuningate orus kui ka muuseumides. Võimalus on osaleda Niiluse kruiisi meelelahutuslikes programmides, puhata Punase mere rannal ja kuulata egüptoloog Sergei Stadnikovi huvitavaid loenguid.
 

Giid

Reisidel on giidiks Sergei Stadnikov.
Sergei Stadnikovi teadmised ja süvitsi minev põhjalikkus on paljudele magnetiks, miks just tema valitakse oma reisi giidiks kaugele Egiptimaale või Kreekasse. Sergei on hariduselt ajaloomagister ja eesti ainuke egüptoloog, avaldanud mitmeid raamatuid ja teadustöid Vana-Egiptuse ja Antiik-Kreeka aja- ja kultuuriloost, samuti avaldanud tõlkeid vana-egiptuse keelest. Sergei ekskursioonide ülesehitus sobib ideaalselt nii neile, kel teema vastu sügavam huvi, kui ka neile, kes huvituvad rohkem kaasaja poliitiliste ja maailmavaateliste küsimuste arutlemisest.


Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HURGHADA

Kogunemine Tallinna lennujaamas. Otselend  Tallinn-Hurghada. Majutus hotellis***.  Vaba päev rannas või hotelli basseini ääres. Soovijatel võimalus osaleda džiibi safaril beduiini külla (lisatasu eest) või minna puhkama Giftuni saarele (lisatasu eet). Õhtusöök.


2. päev LUXORI TEMPEL - KARNAKI TEMPEL - LUXORI MUUSEUM

Hommikusöök. Sõidame Hurghadast Luxorisse. Meie Niiluse kruiisilaev ootab meid Luxoris. Majutume laeval**** ning seejärel rikkalik lõunasöök laeva restoranis. Luxoris vaatame Amon Ra grandioosset templit ja külastame suurejoonelist Karnaki templit. Õhtul on võimalus külastada Luxori muuseumi tõeliselt vaimustavat väikest, kuid kompaktset ekspositsiooni, kuhu kuuluvad ka kahe jumalkuninga muumiad (lisatasu eest). Õhtusöök laeval.


3. päev NIILUSE KRUIIS – KUNINGATE ORG

Hommikusöök. Läänekallas. Kuningate org – vaaraode matmispaik. Memnoni kolossid on meenutus Amenhotep III poolt ehitatud templist, mis maavärinas hävis. Kuninganna Hatshepsuti tempel Deir ei- Bahris. Lõunaks sõidame tagasi Luxorisse ning alustame oma Niiluse kruiisi. Lõunasöök laeval. Mööda jõge sõites avaneb meile suurepärane vaade Niiluse kaldal asuvatele hilis-Egiptuse templitele. Jätkame laevasõitu läbides Esna lüüsi. Õhtusöök laeval.


4. päev NIILUSE KRUIIS – EDFU, KOM OMBO

Hommikusöök. Edasi külastame kõige paremini säilinud Egiptuse templit, Edfus asuvat taevajumal Horose pühakoda. Mööda Niilust edasi seilates jõuame Kom Ombosse tutvumaks Sobeki templiga. Lõunasöök laevas. Soovijail avaneb suurepärane võimalus kuulata egüptoloog Sergei Stadnikovi loenguid Egiptuse ajaloost. Jõuame Assuani linna. Õhtusöök laeval.


5. päev ABU SIMBELI TEMPLI KÜLASTUS või NUUBIA KÜLA KÜLASTUS

Varajane hommikusöök laeval. Varahommikul alustame soovijatega (lisatasu eest) teekonda Assuanist bussiga Abu Simbelisse ja külastame Abu Simbeli kuulsat templit, mille ehitas Ramses II, et veelgi kinnitada oma võimu Alam-Nuubias. Sissepääsu juures on istuvad kolossid – mõlemal pool kaks. Kujud on 20m kõrged, iga koloss kaalub 1200 tonni. Otse kolosside jalge ees on 10 väikest Ramsese kuju ja 10 väikest Horose kuju. Tegemist on vana-egiptuse ühe uhkeima vaatamisväärsusega. Tagasi Assuanis külastame graniidikaevandust, kus näeme lõpetamata obeliski (mis kaalub 1161 tonni!). Soovijatele lõbusõit Niilusel feluccal, mis on traditsiooniline Niiluse purjepaat ning võimalus on külastada Nuubia küla (lisatasu eest).
Õhtupoolikul sõidame raudteejaama ja jätkame sõitu 1.klassi öörongiga Kairosse. Õhtusöök rongis.


6. päev MEMPHIS – SAKKARA – EGIPTUSE MUUSEUM – KHAN EL KHALILI TURG

Hommikusöök rongis. Jõuame Kairosse ja teeme väljasõidu maailma vanima monumentaalse ehitise, vaarao Dzhoseri püramiidi juurde Sakkaras. Sealsamas tutvume ülik Mereruka hiidhauakambriga. Tagasi Kairos, külastame Egiptuse muuseumi, kus paljude muude eksponaatide seas imetleme ka vaarao Tut Ankh Amoni aardeid. Tutvume ka Khan El Khalili kireva turuga.
Majutus Kairos hotellis****.
Soovijatel võimalus minna õhtusöögile koos rahvusliku showga ja/või minna vaatama valgusshowd Giza püramiidide juures (lisatasu eest).


7. päev GIZA PÜRAMIIDID JA SFINKS – HURGHADA

Hommikusöök. Meid ootab ainus säilinud maailmaime – Giza püramiidid ning Sfinks. Pärastlõunal lahkume Kairost ning sõidame Punase mere äärde ööbima Hurghadasse hotelli*** . Õhtusöök.
 

8. päev LEND HURGHADA - TALLINN

 Hommikusöök. Transfeer Hurghada lennujaama. Lend Hurghada-Tallinn.
 

Reisi hind

998,94 EUR* / 1 051,35 EUR
15 630 EEK* / 16 450 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
* Lennupilet Tallinn-Hurghada-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Kerge eine lennukis
* Sõit mugavustega bussis
* 1 öö Hurghadas hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja õhtusöök
* 3 ööd Niiluse kruiisilaevas**** (2-in kajutid), hommik-, lõuna- ja õhtusöögid rootsi lauas (joogid lisatasu eest)
* 1 öö 1. klassi rongis Assuanist Kairosse (2-in kupee), õhtu- ja hommikusöök rongis
* 1 öö Kairos hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Hurghadas hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja õhtusöök
* Ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel


Lisakulud

* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 2700 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta)
* Viisa 19,17 EUR (300 EEK, viisatasu lisatakse broneeringule reisi tellides ning tasutakse koos reisi maksumusega)

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste vaatamisväärsuste sissepääse.
Muuseumide ja tasuliste vaatamisväärsuste hinnad:
* Karnaki tempel 65 EGP
* Luxori tempel 50 EGP
* Kuningate org 84 EGP
* Tut Ankh Amoni haud Kuningate Orus 100 EGP
* Hatshpsuti tempel 32 EGP
* Edfu tempel 50 EGP
* Kom Ombo tempel 30 EGP
* Assuani tamm 20 EGP
* Lõpetamata obelisk 30 EGP
* Memphis 35 EGP
* Sakkara 60 EGP
* Egiptuse muuseum Kairos 60 EGP + 10 EGP
* Giza püramiidide ala 60 EGP
* Cheopsi püramiidi laev (Päikeselaev) 50 EGP
* Cheopsi püramiidi külastus 100 EGP

Lisaekskursioonid:
* Luxori muuseum 25 EUR, eestikeelne ekskursioon Luxori muuseumis
*Lisatasu eest:
* Õhtusöök ja rahvuslik show 25 EUR, sõit restorani läbi õhtuse Kairo. Restoranis pakutakse õhtusööki koos rahvusliku showga.
* Valgusshow püramiidides 25 EUR inglisekeelsete seletustega show püramiidide juures kestvusega u 1 tund.
* Džiibi safari 30 EUR, sisaldab lõunasööki
* Giftuni saar 30 EUR, sisaldab lõunasööki
* Nuubia küla külastus 20 EUR
* Abu Simbeli ekskursioon bussiga 55 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast. Hinnad tasutakse kohapeal samas vääringus, milles hinnad ülal toodud. Lisaekskursioonide toimumiseks peab olema vähemalt 30 soovijat.

Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.

Soovitame eestikeelset reisikirjandust enne reisi kodus sirvimiseks või miks mitte ka mõnusat lugemist reisile kaasa:
S.Stadnikov "Egiptus. Kohtumine Vana-Egiptusega." Ajakirjade Kirjastus 2007
L.Bennett "Berlitzi reisijuht. Egiptus." Tea Kirjastus 2004
Ch. Jacq "Reis vaaraode Egiptusse." Kunst 2005
J.Plaat, T.Pruuli, J.Tätte "Inimnäoline islam". Tammeraamat 2005
D.Waines "Sissejuhatus islamisse." Avita 2003
 

Oluline teada

AINUKE KEHTIV REISIDOKUMENT ON PASS.
Passis peab olema vähemalt üks täiesti tühi leht (ilma ühegi templita jne), kuhu kleebitakse viisakleebis, mille saate reisi algul reisijuhi käest.
Passi minimaalne kehtivusaeg peab olema 2 kuud peale reisi lõppu.Egiptuses on eestlaste jaoks suhteliselt palav, soovitame kaasa võtta päiksekreemi, kerge peakatte (päikese kaitseks) ning pikkade varrukatega pluusid. Samuti soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud. Samas – õhtuti temperatuur siiski mõnevõrra langeb ning hea on õlgadele heita kerge jakk (näit kruiisil, kui soovite õhtul välitekil jalutada jne).Reisi jooksul oleme 1 öö ka rongis. Rongi kõik kupeed on kahesed kupeed.Kruiisilaeval on bassein, seega võtke kaasa ujumisasjad. Ujumisvõimalus avaneb samuti Hurghadas.

Egiptlased armastavad arveldada eurodes ja dollarites, võimalusel vahetage kaasa väikesed rahatähed. Samuti vahetage kaasa Egiptuse raha. Kaardimakseid Egiptuses saab sooritada vaid VÄGA vähestes kohtades, sularahaautomaate vaid suurtes linnades ning need ei pruugi toimida. Seega arvestage sularahaga.Egiptuses on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 25 EUR inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab ka pagasiteenuse, st pakikandjad hotellides, lennujaamas, rongijaamas, laevas jne.Lisaekskursoonid ja lõunasöögid makstakse kohapeal eurodes. Lisaekskursioonidel osalemine tuleb otsustada reisi esimesel päeval, hiljem seda otsust enam muuta ei saa. Lisaekskursioonide hinnad leiate reisiprogrammist. Reisi jooksul pakume Teile võimalust ka lõunasöökideks (juhul kui söök ei sisaldu juba programmis). Lõunasöökide hind on 10€ ja see makstakse kohapeal eurodes. Kõik joogid söökide juurde (ka söögid, mis programmis sisalduvad) on lisatasu eest, nende eest tasutakse kohalikus vääringus. Enne reisi ja reisi jooksul soovitame kasutada piimhappebakterit, et tugevdada seedimist. Reisile palume kindlasti kaasa võtta tabletid kõhuhädade vastu. Egiptuses ei tohi juua kraanivett, ka hammaste pesuks soovitame kasutada pudelivett. Pudeleid ostes, kontrollige, kas kork on avamata. Pudelivett müüakse kõikjal (hind ca 1 USD). Samuti soovitame kasutada antibakteriaalseid salvrätikuid päeva jooksul käte puhastamiseks.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt