Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Euroopa romantiline süda

Kõrghetked: Roomlaste Aosta, romantiline Annecy,  uhked Alpid, šveitsi kellad, šokolaad ja juust, Elsassi romantilised linnad, veinitee, Saksamaa romantiline tee.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 13.08.11-20.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 904.74 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid reisile, kus külastame nii Šveitsi, Itaalia kui ka Prantsusmaa, samuti Lõuna-Saksamaa tõeliselt kauneid paiku. Neli erinevat riiki, mis kõik pakuvad võrdselt suurt esteetilist naudingut – see on piirkond, mis on inspireerinud paljusid kunstiinimesi.


Giid

Reisil on giidiks Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli ja Ameerika reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MILANO-AOSTA
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13:00. Otselend Tallinn-Milano kell 15:05-17:05 (kohalikud kellaajad). Lennuaeg muutunud 17.mail! Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Alustame oma ringreisi - õhtune jalutuskäik Aostas – linnamüür, antiikteater, katedraal. Majutus Aosta lähistel.

2. päev CHAMONIX - ANNECY
Hommikusöök hotellis. Hommikul sõidame kuulsasse Chamonix suusakülla. Ilusa ilma korral on võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille de Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800 meetri kõrgusele merepinnast, kust avaneb võrratu panoraam šveitsi, prantsuse ja itaalia alpidele. Selge ilmaga näeb siit nii Matterhorni, Monta Rosat kui kuulsat Mont Blanci. Seejärel sõidame muinasjutulisse Annecy linna, mis on väike armas linnake Annecy järve põhjatipus. Siin on hästisäilinud vanalinn – Palais de l’Isle, linna kohal ajalooline kindlus uhke Château d’Annecy, raekoda. Võimalus supelda Annecy järves.  Majutus hotellis** mägikülas.

3. päev YVOIRE - EVIAN - GRUYERE – COLMAR
Hommikusöök hotellis. Külastame Genfi järve kallastel asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire’i linna. Järgmine peatus Evianis, kuulsa samanimelise vee leiupaika. Seejärel suundume Sveitsi ning lõunastame Gruyere’ piirkonnas üheskoos ning proovime prantsuskeelse šveitsi tüüpilist rooga fondüüd. Gruyere on kaunilt säilinud keskaegse ilmega küla. Sõidame taaskord Prantsusmaale. Majutus kesklinnas** Colmaris kahel ööl.

4. päev COLMAR – ELSASSI VEINITEE: RIQUEWIHR, RIBEAUVILLE, HUNAWIHR
Hommikusöök hotellis. Jalutame Elsassi keskaegses linnas Colmaris, mis on ilmekas näide prantsuse šarmi ja saksa täpsuse kooskõlast. Katedraal, keskaegsed majad ja "Väike Veneetsia". Seejärel tutvume Elsassi veinitee äärsete küladega - viinamarjaistanduste vahel asetsev Riquewihr, Ribeauville, mis on ümbritsetud kolme keskaegse kindluse varemetega ja Prantsusmaa kaunimaks külaks peetud väike ja vaikne Hunawihr. Degusteerime ka Elsassi veini. Õhtul pakub Colmari linn võimalust mõnusaks romantiliseks jalutuseks, samuti on siin mitmeid hubaseid restorane ja vinoteeke, kus saab maitsta kohalikke spetsialiteete. Majutus samas hotellis.

5. päev HEIDELBERG - ROTHENBURG OB DER TAUBER
Hommikusöök hotellis. Sõidame Saksamaale ning külastame Neckari jõe kaldal asuvat Saksamaa vanima ülikoolilinna Heidelbergi – ülikool, raekoda ja Brückentor. Lossimäel troonib uhke Heidelbergi loss. Heidelberg on Saksamaa üks kaunimaid linnu. Seejärel külastame  keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna, mis jääb nn Romantilise tee äärde. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Majutus hotellis**  Rothenburgis.

6. päev ROMANTILINE TEE - DINKELSBÜHL - NORDLINGEN - HARBURG - KÖNIGSSEE
Hommikusöök hotellis. Romantische Strasse ehk nn Romantiline tee on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik. Nördlingenis on peaaegu täelikult säilunud keskaegne linnapilt – jalutuskäik vanalinnas. Linnale lisab kuulsust fakt, et ta asub iidses meteoriidi kraatris. Peatus keskaegses Harburgis. Majutus hotellis*** Königssee järve ääres kahel järgneval ööl.

7. päev KEHLSTEIN - HERRENCHIEMSEE – BAD REICHENHALL
Hommikusöök hotellis. Tõuseme kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele Kehlsteini tippu, mis on tuntud kui Hitleri ”Kotkapesa”. Ilusa ilma korral avanevad mäelt võrratud vaated Berchtesgadeni ümbrusele. Seejärel sõidame bussiga Baierimaa suurima järve Chiemsee äärde, et sõita laevaga Chiemsee järvel ning külastada Ludwig II ehitatud Herrenchiemsee lossi, mille valmimisel oli eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss. Õhtupoolikul võimalus supelda Bad Reichenhalli termides või vaba aeg Bad Reichenhalli linnas. Soovijatele ühine õhtusöök hotellis.

8. päev KÖNIGSSEE, LEND MÜNCHEN–TALLINN
Hommikusöök. Täna külastame Berchtesgadeni Rahvusparki, Euroopa ühte ilusaimat piirkonda. Vaatame Saksamaa idüllilisimat paika - kristallpuhast Königssee järve, mis on paljudele tuttav tänu postkaartidele. Sõidame paadiga Königssee järvel, võimalus matkata rahvuspargis. Pärastlõunal sõidame Müncheni lennujaama. Otselend München-Tallinn kell 19:25-22:50 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

894,70 EUR* / 942,06 EUR
13 999 EEK*/14 740 EEK
Reisi hinnale lisanduvad Lufthansa ja Estonian Airi kütuselisamaksud 10 EUR.
 


Reisi lõplik hind

904,74 EUR* / 952,06 EUR
14 156,10 EEK* / 14 896,50 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Milano (Estonian Air) ja München-Tallinn (Lufthansa)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer; kuumad joogid hinnas)
* Seitse ööbimist hotellides **/*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad 2010 a. seisuga:
* Elsassi veinidegusteerimine 3 EUR
* Aguille de Midi gondeltõstuk 40.40 EUR
* Fondüü 32 CHF
* Königssee laevasõit 12 EUR
* Kehlsteini buss + lift 14.50 EUR
* Chiemsee loss + laev 15 EUR
* Bad Reichenhall veekeskus 16 EUR, veekeskus + saunad 21 EUR
*Õhtusöök Königssee hotellis 13 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt 250 EUR ja 50 Šveitsi franki.
Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii