Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Gotlandi saar

Kõrghetked: Roosidesse uppuv Visby vanalinn ja Keskaja päevad, raukarid, Horburgi vanake ja käiamuuseum, Muramarise villa, Bunge vabaõhumuuseum,Krusmynta Gården,Lummelunda koopad.
Transport: laev, buss, laev
 
Aeg: 06.08.11-11.08.11
Kestvus: 6 päeva
Hind: al 509.38 €
Prindi

Üldinfo

Paljudele eestlastele on Gotland saar paigaks, kus omal ajal tehti parimaid käiu. Jah, seda küll. Aga mitte ainult... Gotland on unikaalne paik, kus sulavad kokku vana kultuur ja imepärane loodus. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju keskaegseid kirikuid ja kultuurimälestisi kui Gotlandil. Piki vanu müüre ronivate roosidega muinasjutuline Visby linn ning eripärase looduse, raukarite ja keerdus sarvedega lammaste poolest tuntud Fårö. Igal aastal augustis elustub Gotlandil kaheksaks päevaks keskaeg – peetakse keskaja päevi. Kohtume rüütlite ja narridega, tänavamoosekantide ja käsitöömeistritega, meie silme all toimuvad põnevad turniirid, rongkäigud ja laat.

Lisainfot Gotlandi kohta leiate siit > Gotland
 

2011 aastal toimuvad keskaja päevad 07.-14. augustil!

Meie hotell Gotlandil asub ideaalses paigas Visby sadama ja linna vahetus läheduses – see annab suurepärase võimaluse nautida ka mõnusalt sumedaid õhtuid Visby kaunis vanalinnas ning võtta osa Keskaja päevade õhtustest üritustest.


Giid

Reisil on giidiks Triinu Borga.
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel. Triinu mitmekülgsus nii giidi kui isiksusena on selle töö juures ainult kasuks, sest see aitab luua vajalikke seoseid paljude eri valdkondade ja ajastute vahel. Lisaks ajaloole pakub Triinule sügavamat huvi fotograafia ja kaunid kunstid.


Reisikava

1. päev LAEVASÕIT TALLINN-STOCKHOLM

Kogunemine Tallinna sadamas D-terminalis kell 17.00. Väljume laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00-10:00. Meie reis ja laevasõit võib alata! Laeval on võimalus meeldivalt aega veeta, õhtustada laeva restoranis (lisatasu eest) ja nautida meelelahutusprogrammi laeva erinevates kohvikutes.
 

2. päev STOCKHOLM – VISBY

Hommikul kell 10 saabume Stockholmi ja võtame siit suuna juba Nynäshamni poole. Sõidame laevaga Nynäshamni sadamast Visbysse.
Jõuame Gotlandi saarele ning alustame tutvumist roosidesse uppuva Visby linnaga. Tegemist on kõige paremini säilinud keskaegse linnaga kogu Skandinaavias ning Visby on võetud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas valitseb keskaegne miljöö ja meeleolu. Jalutame Visby kõige kaunimal tänaval Fiskarsgrändil, kus õitseb palju-palju erinevaid roose. Vaatame Almedaleni parki ja Rannatänavat, põikame sisse unikaalsesse Jumalaema kirikusse ja nuusutame roose ja kohalikke vürtse kaunis botaanikaaias. Ööbime kolmel järgneval ööl Visby linnas väga heas hotellis***.
 

3. päev LÕUNA-GOTLANDI AVASTUSRETK

Hommikusöök. Esimese poole päevast pühendame Lõuna-Gotlandi avastamisele. Gotlandi lõunaotsas ootab meid kalju nimega Hoburgeni vanake, mille kuju meenutab vanamehe profiili. Jalutame ja naudime vaateid Lõuna-Gotlandil. Tagasiteel külastame käiamuuseumi. Aegade jooksul on kujunenud välja ju suisa kõnekäänd: kui Gotlandile satud, siis võta mulle kindlasti käiakivi kaasa. Heast Gotlandi liivakivist luisk on parim kink! Külastame huvitavat, kohalikust liivakivist ehitatud, Öja kirikut, kus on säilinud vanad freskod, keskaegne krutsifiks ning kaunis Öja Madonna. Pärastlõunal sõidame tagasi Visbysse ning Visby külje all külastame Muramarise villat koos kauni itaalia barokkaiaga, mille tekkelugu on tõeliselt hinge liigutav. Peale seda on kõigil hea võimalus veeta mõnus keskaegses meeleolus õhtu, uudistada laadal ning soetada reisimeeneid.
 

4. päev PÕHJA-GOTLANDI RING

Hommikusöök. Päeva pühendame Põhja-Gotlandi avastamisele. Teeme peatuse 200 eri taimega ürdiaias Krusmynta Gårdenis Brissundis. Siin on ka rikkaliku valikuga pood, kust saab maitseaine pakikesi-topsikuid endale või kingituseks kaasa osta. Lummelunda koopad – ahvatlev maa-alune maailm. Vesi on paekivist pinnasesse uuristanud käigud ja põnevad koopad, külastajatele on koopasse rajatud ka trepid ja sillad, mis teeb koobastikuga tutvumise mugavamaks. Bunge vabaõhumuuseumis saab ettekujutuse 17.-19. sajandi kohalikust taluelust ning näeb vahvaid lääne-mõõkrohuga kaetud katuseid. Siin on võimalus proovida ka kuulsaid safrani pannkooke. Meie teele jääb ka Fårö saare kummaline maastik ja suursugused, isegi kuni pea 30 m kõrged, raukarid. Arvatakse, et raukarid on moodustunud siia peale viimase Euroopa jää-aja möödumist ning jää, õhk, lumi, vesi, päike jne. kujundavad ja muudavad raukareid senini. Muuseas - Fårö saar on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele loomeinimestele, seejuures ka Tove Janssonile oma raamatu «Muumipapa ja meri» kirjutamisel ning samuti kuulsale Rootsi filmirežissöörile ja lavastajale Ingmar Bergmanile.
 

5. päev STOCKHOLM

Hommikusöök. Laevasõit Visbyst Nynäshamni. Edasi jätkame oma teekonda bussiga Stockholmi. Vaatame kuningalossi ning teeme jalutuskäigu Gamla Stanis – Stockholmi vanalinnas. Väljume laevaga Stockholmist Tallinnasse kell 17:45-10:00.
 

6. päev SAABUMINE TALLINNASSE

Hommikul kell 10:00 saabume Tallinnasse D-terminali.
 

Reisi hind

509,38 EUR* / 536,22 EUR
7 970 EEK* / 8 390 EEK
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* Laevapiletid Tallinn-Stockholm-Tallinn (4-in B klassi kajut hinna sees)
KÜSIGE KAJUTITE KOHTA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
* Laevapiletid Nynäshamn-Visby-Nynäshamn (tekikoht)
* Majutus 3 ööd Visbys hotellis*** (2-in toad), 3 rikkalikku hommikusööki rootsi lauas
* Ekskursioonid eesti keeles
* Käibemaks
 

Lisakulud

Lisatasu eest:
* Ühene majutus Visby hotellis 191 EUR
* Tervisekindlustus al 4,87 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Söögid laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad:
Visby botaanikaaed tasuta
Muramarise villa ja aed 30 SEK
Krusmynta ürdiaed tasuta
Lummelunda koopad 70 SEK, lapsed (5-15a) 50 SEK
Bunge vabaõhumuuseum 65 SEK, lapsed (0-15a) tasuta
Keskaja päevade kontserdid-rüütliturniirid al 180 SEK, lapsed 50 SEK, üritused rootsi keeles!
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Raha vahetada vähemalt 700 SEK (alati mida rohkem, seda parem).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt