Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

Kõrghetked: Merelinn Barcelona, saladuslik Montserrat, Pendèsi cava, Dali teatermuuseum ja Cadaques, Andorra Vürstiriik, Antoni Gaudi teosed Barcelonas ja puhkus Costa Brava rannal.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 20.08.11-27.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 840.21 €
Prindi

Üldinfo

Mõnikümmend aastat tagasi ei osanud keegi arvata, et Barcelonast saab selline turismimeka nagu ta on praegu. Aga 1992 aasta Olümpiamängud puhusid Barcelona arengule tuult tiibadesse ja tänaseks päevaks on Barcelonast saanud tõeline pärl Kataloonia rannikul. Mahe mereline kliima ei lase suvepäevadel „üle kuumeneda” ning seega on just siin võrratult mõnus veeta mõned päevad, et endasse ammutada Kataloonia kultuuri ja Vahemere kosutavat olustikku.
 

Giid

Reisil on meil giidideks Mirjam Somelar ja Enriko Talvistu.
Loe  giidide kohta lähemalt siit->
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-BARCELONA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13:15. Otselend Tallinn-Barcelona kell 15:10-18:10 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutume 7 ööd Costa Brava rannikul hotellis*** (hotellivalik programmi lõpus).

 

2. päev BARCELONA JA FLAMENCO

Hommikusöök hotellis. Barcelona on kuulus ka oma nii kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Sõidame Barcelonasse läbi moodsa sadamapiirkonna, mille rekonstrueerimist alustati 1992 aasta Olümpiamängude ettevalmistuste raames ning mis täna on kaasaegse Hispaania arhitektuuri ja linnakujunduse musternäide. Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas, alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Külastamegi Sagrada Familia kirikut, samuti Güelli parki. Barcelona kuulus Casa Milà on Gaudi poolt oma kliendile disainitud korterite kompleks. Üks korteritest on vaatamiseks avatud ka külalistele. Soovijatel on võimalik seda külastada. Siin lähedal asub ka teine Gaudi poolt disainitud hoone Casa Batllò. Lõuna ajal soovitame einestada mõnes toredas söögikohas proovides näiteks paellat või külastada kuulsat Barcelona turgu La Boqueriat, mis igas gurmaanis vaimustust tekitab. Soovijatega külastame õhtul tüüpilist Barcelona tapase baari. Soovijatel on võimalus vaadata tõeliselt kütkestavat flamenco etendust.


3. päev MONTSERRAT JA VILAFRANCA DEI PENEDÈS

Hommikusöök hotellis. Täna teeme soovijatega väljasõidu Barcelona lähistele saladuslikku Montserrat’ kloostrisse. Montserrat mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiini klooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud. Külastame ka Vilafranca del Penedèsi. Vilafranca del Penedès on kuulus Hispaania veini ja vahuveini piirkond. Külastame üht huvitavat bodegat ja degusteerime seda vahutavat jooki. 


4. päev FIGUERES – CADAQUES – PÙBOL

Hommikusöök hotellis. Costa Brava üheks tuntumaks persooniks on kahtlemata Salvador Dali. Dalile oli see „metsik rannik” nii koduks kui ka ammendamatuks inspiratsiooniallikaks. Sõidame Figueresesse, külastame kuulsat Dali teatermuusemi. Tegemist on äärmiselt ekstravagantse väljapanekuga – see võib kas meeldida või mitte, aga ükskõikseks ei jäta see kedagi. Edasi viib meie teekond meid Cadaquési linnakesse – valged majad, kaluripaadid, väikesed tänavad ja tänavakohvikud. Cadaqués oli enne kunstniku sinna elama asumist suhteliselt tundmatu kaluriküla, kuid Dali tõi linnale sedavõrd palju tuntust, et täna on selle üles leidnud ka paljud turistid. Ent siiski võib siin kohata ka tänapäevaseid kunstnikke, kes viljelevad „hullule kunstnikule“ omast boheemlaslikku elustiili. Siin võttis Dali vastu ka oma paljusid külalisi nagu näiteks ka tema kaasaegne sürrealist Duchamp või ka Picassò. Sõidame edasi Pùbolisse, mis on täis keskaegset hõngu. Vaatame uhket 14. sajandist pärit Sant Pere kirikut ja kindlust, mille 1968. aastal ostis Dali oma abikaasale Galale kingituseks ning kuhu Gala 1982 aastal ka maeti.


5. päev VÄLJASÕIT ANDORRA VÜRSTIRIIKI

Hommikusöök hotellis. Täna teeme päevase väljasõidu Andorrasse. Andorra on Püreneede jalamil asetsev väike vürstiriik umbes 70000 elanikuga. Külastame kõrgete mägede vahele surutud pealinna Andorra La Vellat, teeme väikese jalutuskäigu. Andorra on tuntud ka oma maksuvaba kaubanduse poolest. Siin on ohtralt kaubanduskeskusi, tehnika-, juveeli- ja parfüümipoode, spordipoode jne. Teilegi jääb aega, et soovi korral sisseoste teha.


6. päev PUHKUS MERE ÄÄRES – GERONA – ÕHTUNE RÜÜTLITURNIIR

Hommikusöök hotellis. Suurepärane võimalus veeta päev rannas – päike, liiv ja merevesi.
Pärastlõunal teeme väljasõidu toredasse keskaegsesse Geronasse. Olles tänapäeval elav tudengilinn, on Gerona täis erilist hõngu – kitsad tänavad ja trepid, kirikute ja paleede uhked fassaadid. Külastame Gerona katedraali, mis on Hispaania gooti arhitektuuri suurepäraseks näiteks. Soovijad võivad nautida vaateid hästi säilinud keskaegsel linnamüüril jalutades.
Tagasi Calellas, on soovijatel võimalik õhtul külastada keskaegse rüütliturniiri etendust. 


7. päev ÕHTUNE BARCELONA

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta mõnus hommikupoolik rannas. Peale lõunat sõidame Barcelona kesklinna, kus teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Teeme ekskursiooni Barcelona gooti linnaosas – katedraal, Placa Reial. Õhtul läheme vaatama kuulsat muusika- ja valgusshowd Barcelona purskkaevude juures.


8. päev VABA PÄEV RANNAS, LEND TALLINNASSE

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta veel päeva esimene pool rannas ja teha sisseoste. Lend Barcelona-Tallinn kell 19:00-23:59 (kohalikud kellaajad).


Reisi hind

Majutusega hotellis MAR BLAU 3* - CALELLA
830,21 EUR* / 871,75 EUR
12 990 EEK*  / 13 640 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.


Reisi lõplik hind

840,21 EUR* / 881,75 EUR
13 146,43 EEK* / 13 796,39 EEK

Majutusega hotellis PRESIDENT 3* - CALELLA
849,39 EUR* / 894,09 EUR
13 290 EEK* / 13 990 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.

Reisi lõplik hind

859,39 EUR* / 904,09 EUR
14 009,81 EEK* / 14 145,93 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid lennule Tallinn-Barcelona ja Barcelona-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussiga
* Majutus 7 ööd Costa Brava rannikul vallitud hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Eestikeelsed ekskursioonid, giidi teenus

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellis 116 EUR / 1815 EEK
* Õhtusöögid hotellis 7 õhtul 20 EUR (ettetellimisel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, hind sõltub vanusest (-65a, vanematele kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

 

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Sagrada Familia 10,50 (rühmahind)
* Casa Milà 14 EUR täispilet, 10 EUR tudengid
* Casa Battlò 18,15 EUR, 14,55 EUR tudengid ja seeniorid
* Flamenco show u 30 EUR
* Montserrat funikulöör 7,45 EUR, seeniorid 6,70 EUR, 4,10 EUR lapsed
* Vilafranca dei Penedèsi veinidegusteerimine 6 EUR
* Rongisõit Cadaquesis 7,50 EUR
* Salvador Dali teatermuuseum 7 EUR (rühmahind)
* Puboli kindlus 5 EUR (rühmahind)
* Rüütliturniir u 35 EUR
* Girona katedraal 5 EUR, 3 EUR al 65a.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

 

Oluline teada:
Barcelona ekskursiooni päevadel (2. päev ja 7.päev) ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks (flamenco, maagilised purkkaevud). 2. reisipäeval saab hotellist kaasa lõunasöögi pakid (lunch-box), 7. reisipäeval on võimalik õhtusöögi asemel lõunatada hotellis. Tubade loovutamine ärasõidupäeval on kell 10:00. Pagasit on võimalik hoida hotellis selleks ettenähtud kohas. Toa pikendamine ärasõiduni sõltub hotelli võimalustest ning see tellitakse ja tasutakse soovi korral reisi ajal.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii