Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Hispaania kuum süda - Andaluusia

Kõrghetked: Ronda ja valged külad, romantiline Sevilla, Cordoba mezquita, mauride arhitektuur Granadas ja Alhambra palee, Gibraltari poolsaar ning mõnus rannaliiv Costa del Soli rannikul.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 24.09.11-01.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Al Andaluz ehk Andaluusia – see on päike, meri ja kirev sulam erinevatest kultuuridest. Kui Costa del Sol ehk Päikeserannik Andaluusias on meile Hispaanias juba paremini tuntud reisisihtkoht, siis Andaluusia sisemaa, kuhu selle ringreisi jooksul samuti põigatakse, võlub oma lihtsuse, rikkaliku kultuuripärandi ja südamlike inimeste poolest. Erinevad usundid, traditsioonid ja kombed on siin omavahel sedavõrd põimunud, et näiteks mõnel kitsal Granada tänaval jalutades võib hetkeks tunduda, et oled sattunud hoopis teisele mandrile. Araablastest mauride arhitektuur on paeluv ja kohanimed viitavad ilmselgelt ajaloo keerdkäikudele. Erinevad fiestad ehk pidustused koos muusika, tantsu ja veiniga on siin, Ibeeria poolsaare lõunatipus, elu üheks kindlaks osaks. Reis Andaluusiasse võimaldab pilku heita Hispaania kuuma südamesse ning veeta seejuures mõnusaid hetki ka rannaliival.
 

Giid

Reisil on giidiks Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva. Heigo kui kultuurireiside giidi äärmiselt lai silmaring, väljakujunenud maailmavaade ning intelligentsus on eelduseks heale reisile – ja Heigo puhul on need kriteeriumid kahtluseta täidetud. Mainimata ei saa jätta ka Heigo legendaarset huumorimeelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MALAGA

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12:30. Lend Tallinn-Malaga kell 14:35-18:30 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Majutume 7 ööd Costa Del Soli rannikul Torremolinoses hotellis***.
 

2. päev RONDA – VALGED KÜLAD – ARCOS DE LA FRONTERA

Sõidame Hispaania kõige omapärasemasse linna Rondasse, mis on tuntud oma erilise asukoha poolest. Ronda paikneb dramaatiliselt kuristiku kohal ning üle kuristiku viib 18. saj pärit sild, mis ühendab kahte, endist araablaste ja kristlaste, linnaosa. Et hoiduda röövlite rüüstamistest, asutasid paljud andaluusialased oma elamised ja kindlustatud külad kõrgetele küngastele. Tänapäeval kutsutakse just neid Andaluusiale omaseid külasid „valgeteks küladeks” ehk „pueblos blancos”. Põhjus on lihtne – majade seinad on võõbatud lumivalgeks. Külastame mõnda neist, vaatame lihtrahva elu-olu ja toimetamisi. Meie tee jätkub mägisemalt, jõuame Guadalete jõe ääres asuvasse Arcos de la Fronterasse. Arcos de la Frontera on üks Andaluusia kõige dramaatilisemas paigas asuv „valge küla“ – nimelt paikneb ta kivisel kaljuserval ning oma tüüpiliste valgete majade ja kivilinnusega on omaette uhke vaatamisväärsus. Sellegi linna edukaim õitseaeg oli mauride valitsuse aegu, kuid sellega siinne rikkalik ajalugu ei piirdu – siit on leitud neoliitikumi ja pronksi aegseid arheoloogilisi leide, siin on olnud foiniiklased ja roomlased. Kõik nad on jätnud oma jälje linnakesse, mille suurepärane asukoht mäetipul kaitse seisukohalt ning rikkalik veevarustus on olnud asustajatele meelitavaks juba aegade algusest. See on linn, milles puudub suurlinna kära ja sagimine – tundub, nagu oleksime astunud ajaloos mitu ajajärku tagasi.
 

3. päev ROMANTILINE SEVILLA

Tänane väljasõit viib meid Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. Legendi kohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana, mis jagab kaubandus- ja põllumajandustooteid kaugemale läände. Kaubandus kasvas eriti suureks peale Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn.
 

4. päev GRANADA – ALHAMBRA

Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania hinnatuimaid aardeid – sellest saavad külastajad kiiresti aru. See “mauri juveel” on Hispaania kõige folklooririkkama piirkonna sammas, siin kohtab Hispaania lõputut kuuma päikest ja kirjandusest tuntud kangelasi, see on isuäratavate tapaste ja kirgliku flamenco sünnikoht. Jalutuskäik Granadas – peaväljak, katedraal, Albaicini linnaosa oma põnevate kitsaste tänavate ja kaunite vaadetega. Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat Alhambra paleed ja Generalife aedasid (täpsustamisel).
 

5. päev VABA PÄEV RANNAS, SOOVIJATELE PÄEVANE SÕIT MAROKOSSE

Kõigil on võimalus veeta päev Torremolinose liivarannas nautides päikest ja merd.
Soovijatega teeme päevase väljasõidu Tangieri (lisatasu eest). Tutvume selle Maroko kõige kontrastsema linnaga. Linna omapärane atmosfäär - ida ja lääne sulam - on omal ajal meelitanud sinna elama palju kirjanikke ja kunstnikke. Hinnas sisaldub lõunasöök.
 

6. päev NERJA – SIERRA NEVADA

Teeme väljasõidu Sierra Nevada mägedesse, mille lausa 14 lumist mäetippu kõrguvad üle 3000 m merepinnast Granada kohal. Siin mägedes näeme, kuidas valmistatakse jamon serranot ehk kuulsat hispaania vinnutatud sinki. Meie teekond jätkub mere suunas ning sõidame Nerjasse, kus külastame Nerja koopaid. Siit on leitud koopamaalinguid, mis usutakse olevat üle 20,000 aasta vanused. Külastajatele need küll kätte ei paista, ent koobas on sellegipoolest muljetavaldav oma uhkete stalaktiitide ja stalagmiitidega. Puhkus Nerja rannas.


7. päev GIBRALTAR – MARBELLA – TULINE FLAMENCO

Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin – Gibraltaril. Tagasiteel Gibraltarilt Torremolinosesse peatume Marbella kuulsas jahisadama piirkonnas Puerto Banus. Siin on mõnus teha kerge jalutuskäik ning uudistada uhkeid jahte. Õhtul on soovijatel võimalus nautida tulist Hispaania flamencot.
 

8. päev LEND MALAGA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Malaga-Tallinn kell 19:20-01:20+1 (kohalikud kellaajad).


Reisi hind

798,90 EUR* / 840,94 EUR
12 500 EEK* / 13 160 EEK
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Malaga-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõige mugavustega bussis
* Majutus 7 ööd hotellis*** koos hommikusöökidega vastavalt reisikavale
* Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ekskursioon Tangieri (ettetellimisel ja tasumisel). Hind 88 EUR. Ekskursioon toimub juhul kui on vähemalt 15 soovijat. Palume teatada passinumber ja kehtivusaeg. Kaasa võtta pass.
* Ühene majutus hotellis
* Majutus Torremolinoses 4* hotellis 155 EUR / 2425,20 EEK (juurdemaks)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Katerdraal ja Giralda torn Sevillas 8 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid kuni 25a.
* Alcazari loss Sevillas 8,50 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid 17-25a.
* Capilla Real Granada katedraalis 3,50 EUR
* Alhambra palee ja Generalife aiad 14 EUR
* Nerja koopad 5 EUR
* Taksosõit Gibraltaril 25 EUR
* Flamenco show 25 EUR
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Maroko ekskursioonist osavõtjad peavad kaasa võtma kehtiva passi. Palume meile teatada passinumber ja kehtivusaeg.

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii