Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Hispaania suur ringreis

Kõrghetked: Barcelona, müstiline Montserrat, Madrid ja Prado, Toledo, Don Quiote rajad, ilus Sevilla, mauri arhitektuur Granadas, Gibraltar, rannamõnud Päikeserannikul.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 03.09.11-10.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Suur Hispaania ringreis annab ülevaate uhkest ja omanäolisest Püreneede tagusest maast. Tööka Barcelona, kaunite Costa del Soli randade, Gibraltari ahvide kalju ja Aafrika ranniku vahele mahub palju huvitavat. Ajalooline, kitsaste tänavate, martsipani ja damaskuse terasest mõõkadega Toledo ja suurlinlik Madriid, kus efektsete avenüüde ja väljakute kõrval väärib tähelepanu monumentaalne kuningapalee ja hispaania kunsti paremikku esitav Prado muuseum. Ringreisil on võimalik tutvuda nii tööka Kataloonia kui kirgliku flamenco ja corrida kodupaiga Andaluusiaga.
 

Giid

Reisil on giidiks Märt Männik
Tartu Ülikooli filoloogi haridusega Märt Männik on keskendunud oma õpingutes eelkõige hispaania keelele ja kultuuriloole. Ta on rahulik ja looduslähedane ning juhendab kultuurireise Hispaaniasse ning hispaaniakeelsetesse Lõuna-Ameerika riikidesse ligi kümme aastat. Kliendid on teda iseloomustanud kui tasakaalukat ja sisukat reisikaaslast ja reisijuhti, kellel jätkub tahtmist, ettevõtlikust ja entusiasmi sihtkoha põhjalikuks tutvustamiseks. Tal on head teadmised ka Hispaania kirjandusest ja filmikunstist.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-BARCELONA, BARCELONA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13:15. Lend Tallinn-Barcelona kell 15:10-18:10 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Benvingut a Catalunya ehk Tere tulemast Katalooniasse!
Alustame tutvumist Kataloonia pealinnaga. Sõidame mööda Hispaania väljakust, näeme Olümpiastaadioni ja naudime linnapanoraami Montjuïci mäelt. Õhtul läheme vaatama kuulsat muusika- ja valgusshowd Barcelona purskkaevude juures. Majutume Barcelona piirkonnas hotellis***.
 

2. päev BARCELONA EKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Barcelonaga. Teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Gooti linnaosas uudistame Barcelona katedraali, piiskopipaleed, Kataloonia valitsushoonet. Barcelona on kuulus ka oma nii kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Vaatame Sagrada Familia kirikut, jalutame Güelli pargis. Õhtul suundume Barcelonast mööda Vahemere rannikut edasi Benicassimi piirkonda, majutume hotellis***.
 

3. päev GUADIX - GRANADA

Hommikusöök. Täna võtame ette teekonna Andaluusiasse. Peatume Guadixis, kus saame külastada üsna tänapäevaseid koobaselamuid. See annab ühtlasi võimaluse kiigata kohalike elanike argipäeva, sest traditsioonilistes koobastes elatakse päris kaasaegsel moel. Pilkuköitev on ka üldine maastikupilt, sest esmamuljel ei saagi aru, et tegemist on Guadixi ühe linnaosaga, mitte tavalise loodusliku kuppelmaastikuga. Edasisel teekonnal jõuame Granadasse ning teeme jalutuskäigu Granada ajaloolistes linnaosades. Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania hinnatuimaid aardeid – sellest saavad külastajad kiiresti aru. Linnaekskursioon Granadas – Albaicini linnaosa oma põnevate kitsaste tänavatega, El Banuelo (11. saj. pärit araabia saunad), peaväljak, katedraal. Katedraali Capilla Realis ehk Kuninglikus kabelis on Hispaania katoliiklike kuningate – Kastiilia Isabella ja Aragoni Ferdinandi – uhked hauamonumendid. Võimaluse korral külastame Alhambra Nasriidide paleed ja Generalife aedasid (täpsustamisel). Õhtul laskume aga mägedest päikeserannikule – Costa del Soli. Majutume kahel järgneval ööl Torremolinoses hotellis***.
 

4. päev PÄIKESERANNIK COSTA DEL SOL - VABA PÄEV RANNAS, GIBRALTAR JA MARBELLA

Hommikusöök. Võimalus veeta päev rannamõnusid nautides. Soovijatega külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart (lisatasu eest). Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin - Gibraltaril. Tagasiteel Torremolinosesse peatume Marbellas ning puhkame rannas. Õhtul on soovijatel võimalus nautida tulist Hispaania flamencot.
 

5. päev ANDALUUSIA PÄRL SEVILLA – CORDOBA – LA MANCHA

Hommikusöök hotellis Edasi jõuame juba Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. Legendi kohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana. Kaubandus kasvas eriti suureks peale Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn. Peatume Cordoba linnas. Kuulsaim vaatamisväärsus on siin mošee, mille ehitamist alustasid Hispaaniasse tunginud moslemid 8. sajandil. 16. sajandi keskel, peale rekonkistat, ehitati aga mošee keskele hiiglaslik katedraal. Mošee palvesaalis on 850 graniit- ja marmorsammast, mis kaunistatud puna-valgete triipudega. Sõit jätkub läbi La Mancha, kurva kuju rüütli kodumaa. Puerto Lapice linnas külastame kõrtsi, kus Don Quijote rüütliks löödi. Meie teele jäävad ka kuulsad tuuleveskid, millega Don Quijote võitles. Majutume kahel järgneval ööl Toledos hotellis**.
 

6. päev KUULUS TOLEDO

Hommikusöök hotellis. Alustamaks tutvumist selle uhke linnaga vaatame Tajo jõe kõrgelt kaldalt kaunist vaadet linnale. Distantsilt vaadates tundub, nagu tegemist oleks hoopis teatrikulissiga. Ent siiski – ajaloolise linna südames leidub lisaks ohtratele ajaloolistele vaatamisväärsustele igapäevast saginat ja toimetamist. Ekskursioon Toledos: St. Tome kirik, mille seinale on maalitud kuulus El Greco maal „Krahv Orgazi matused“ ja El Greco maja, juudi sünagoogid ja kaunid mudejar stiilis hooned, paljude kunstirikkustega katedraal – kahtluseta võib väita, et Toledos on omavahel põimunud juudi, mauri ja kristlik kultuur.
 

7. päev KUNINGLIK MADRID – ZARAGOZA

Hommikusöök hotellis. Lühikese teekonna kaugusel Toledost asub Hispaania pealinn – Madrid. Soovijatel võimalus külastada rikkaliku kollektsiooniga Prado kunstimuuseumi. Esindatud on nii Hispaania kunstnike teosed (Goya, Velazques jt) kui ka teised euroopa kuulsad koolkonnad. Meie tutvumine Hispaania pealinnaga jätkub, vaatame Palacio Reali ehk kuningapaleed, Plaza Mayori, Puerta del Solil näeme Madriidi sümbolit – karu maasikapuuga. Õhtuks jõuame Zaragozasse. Majutus kesklinna hotellis***.
 

8. päev MONTSERRAT, LEND BARCELONA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Soovijad võivad külastada Plaza de Pilari nimelise linnaväljaku ääres hiiglaslikku, 10 kupliga, basiilikat, mis on kahtlemata linna kuulsaim maamärk. Külastame võimsat ja saladuslikku Montserrat’ kloostrit. Montserrat mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiini klooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud. Oleme oma ringreisil jõudnud tagasi Kataloonia pealinna Barcelonasse ning suundume lennujaama. Lend Barcelona-Tallinn kell 19:00-23:59 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

798,90 EUR* / 841,08 EUR
12 500 EEK* / 13 160 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Barcelona-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 1 öö Barcelona piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Benicassimis hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Torremolinoses hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Toledos hotellis** (2-in. toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Zaragozas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi jooksul 140 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Ekskursioon Gibraltarile 20 EUR / 313 EEK

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Capilla Real Granada katedraalis 3,50 EUR
* Alhambra palee ja Generalife aiad 14,30 EUR, üle 65a EU kodanikele 10,30 EUR
* Flamenco show u 30 EUR
* Taksosõit Gibraltaril 25 EUR
* Katerdraal ja Giralda torn Sevillas 8,00 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid kuni 25a.
* Alcazari loss Sevillas 8,50 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid 17-25a.
* Mošee Cordobas 8 EUR / lapsed 4 EUR
* Toledo katedraal 7 EUR
* St.Tome kirik (maal Krahv Orgazi matused) 2,30 EUR
* Prado muuseum Madridis 10 EUR, tudengitele kuni 25a ja üle 65a EU kodanikele 5 EUR, lastele kuni 18a tasuta
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Reisikirjandust:
Soovitame valikut eestikeelsest reisikirjandusest mõnusaks sirvimiseks enne reisi või miks mitte ka reisilugemist kohvrisse kaasa:
E.Schmidt "Päevapilte Hispaaniast." Eesti Raamat 2004
F.Tuglas "Reisikirjad. Esimene välisreis." Eesti Riiklik Kirjastus 1956
K.Capek "Retk Hispaaniasse." Perioodika 1976
P.Richardson "Hiline õhtusöök Hispaanias." Kunst 2008
E.Stanford "Berlitzi reisijuht. Hispaania." TEA Kirjastus 2004
R.E.Carr "Hispaania ajalugu." Valgus 2006
M.Kodres "Hispaania, tuhat ja tuline!" Ajakirjade Kirjastus 2009
A-M.Penu "Minu Hispaania." Petrone Print 2008
J.Talvet "Hispaania vaim." Ilmamaa 1995
J.Talvet "Teekond Hispaaniasse: päevikud, reisipildid, mõtted." Perioodika 1995
S.W.Maugham "Catalina." Canopus 2004
S.W.Maugham "Don Fernando." Canopus 2006
E.Aulik-McDonnell "Reisid talvest kevadesse." Kunst 2002
 
Oluline teada:
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii