Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Hispaania suur ringreis

Kõrghetked: Barcelona, müstiline Montserrat, Madrid ja Prado, Toledo, Don Quiote rajad, ilus Sevilla, mauri arhitektuur Granadas, Gibraltar, rannamõnud Päikeserannikul.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 29.04.11-07.05.11
Kestvus: 9 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Suur Hispaania ringreis annab ülevaate uhkest ja omanäolisest Püreneede tagusest maast. Tööka Barcelona, kaunite Costa del Soli randade, Gibraltari ahvide kalju ja Aafrika ranniku vahele mahub palju huvitavat. Ajalooline, kitsaste tänavate, martsipani ja damaskuse terasest mõõkadega Toledo ja suurlinlik Madriid, kus efektsete avenüüde ja väljakute kõrval väärib tähelepanu monumentaalne kuningapalee ja hispaania kunsti paremikku esitav Prado muuseum. Ringreisil on võimalik tutvuda nii tööka Kataloonia kui kirgliku flamenco ja corrida kodupaiga Andaluusiaga.
 

Giid

Reisidel on giidiks Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva. Heigo kui kultuurireiside giidi äärmiselt lai silmaring, väljakujunenud maailmavaade ning intelligentsus on eelduseks heale reisile – ja Heigo puhul on need kriteeriumid kahtluseta täidetud. Mainimata ei saa jätta ka Heigo legendaarset huumorimeelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MALAGA, GRANADA LINNAEKSKURSIOON – GUADIXI KOOBASELAMUD

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 02:30. Lend Tallinn-Malaga kell 04:15-08:15 (kohalikud kellaajad).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Sõidame Granadasse ning teeme jalutuskäigu Granada ajaloolistes linnaosades. Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania hinnatuimaid aardeid – sellest saavad külastajad kiiresti aru. See “mauri juveel” on Hispaania kõige folklooririkkama piirkonna sammas, siin kohtab Hispaania lõputut kuuma päikest ja kirjandusest tuntud kangelasi, see on kirgliku flamenco sünnikoht. Linnaeksursioon Granadas – Albaicini linnaosa oma põnevate kitsaste tänavatega, peaväljak, katedraal. Katedraali Capilla Realis ehk Kuninglikus kabelis on Hispaania katoliiklike kuningate – Kastiilia Isabeli ja Aragoni Ferdinandi – uhked hauamonumendid. Jätkates oma teekonda külastame kõigi mugavustega koobaselamute poolest tuntud Guadixi linna. Vaatame kuidas juba mitmendat põlve elatakse sellistes koobastes, nüüd küll täiesti kaasaegsel moel. Majutume hotellis**** või sarnases.
 

2. päev ELX – CASTELL DE GUADALEST

Hommikusöök hotellis. Elxi linna piirkond on tuntud oma palmisalude poolest, mis on Euroopas ainulaadne nähtus. Legendi järgi olevat esimesed palmid siia juba foiniiklased istutanud ning suurepäraselt toimiva kastmissüsteemi tulemusel on siin praegu Euroopa suurim palmisalu umbes saja tuhande puuga. Külastame Huerto del Cura mitmekesist palmiaeda. Üle tuhande palmipuu ja nende all kasvavad lilled moodustavad tõeliselt kauni ja eksootilise aia. Kuulus on ka siinne Palmera Imperial ehk palmipuu, millel on kokku kaheksa tüve. Jätkame oma ringsõitu siin tuhandenäolises Hispaanias. Väike mägiküla Castell de Guadalest on suurest turismist suhteliselt puutumata. Linnake ise on mauride poolt asutatud strateegiliselt kindlasse paika mägede vahel ning sinna vanasse keskusesse pääseb vaid läbi kalju uuristatud tunneli. Külastame miniatuuride muuseumi, kus võib näha päris uskumatuid imepisikesi meistriteoseid. Majutume Barcelona lähistel hotellis***.
 

3. päev BARCELONA – MONTSERRAT – ZARAGOZA

Hommikusöök hotellis. Sõit jätkub mööda Vahemere rannikut. Jõuame oma teekonnal Kataloonia pealinna, Barcelonasse. Jalutame piki vast Hispaania kuulsaimat tänavat - Las Ramblas promenaadi. Vaatame Gooti linnaosa, Barcelona katedraali, piiskopipaleed, Kataloonia valitsushoonet. Linnaekskursioon Barcelonas jätkub Antonio Gaudi teemadel. Näeme selle maailmakuulsa modernistliku arhitekti imetlusväärseid töid. Esile tõsta tuleb kindlasti Sagrada Familiat - kirikut, mida ehitatakse juba 125 aastat ja mis on ikka pooleli, uhket Casa Milad ning Güelli parki. Sõidame mööda Hispaania väljakust, näeme Olümpiastaadioni ja naudime linnapanoraami Montjuïci mäelt. Lahkume Kataloonia pealinnast. Külastame võimsat ja saladuslikku Montserrat’i kloostrit. Õhtuks jõuame Zaragozasse. Majutus kesklinna hotellis*** või sarnases.
 

4. päev KUNINGLIK MADRIID

Hommikusöök hotellis. Soovijad võivad külastada Plaza de Pilari nimelise linnaväljaku ääres hiiglaslikku, üheteistkümne kupliga basiilikat, mis on kahtlemata linna kuulsaim maamärk. Meie teekond jätkub, edasi jõuame juba Madriidi. Soovijatel võimalus külastada rikkaliku kollektsiooniga Prado kunstimuuseumi. Esindatud on nii Hispaania kunstnike teosed (Goya, Velazques jt) kui ka teised euroopa kuulsad koolkonnad. Meie tutvumine Hispaania pealinnaga jätkub, vaatame Palacio Reali ehk kuningapaleed, Plaza Mayori, Puerta del Solil näeme Madriidi sümbolit – karu maasikapuuga. Lühikese teekonna kaugusel Madriidist asub endine Hispaania pealinn – Toledo. Majutume kahel järgneval ööl Toledos hotellis või sarnases.
 

5. päev KUULUS TOLEDO, LA MANCHA JA DON QUIJOTE TUULEVESKID

Hommikusöök hotellis. Alustamaks tutvumist selle uhke linnaga vaatame Tajo jõe kõrgelt kaldalt kaunist vaadet linnale. Distantsilt vaadates tundub, nagu tegemist oleks hoopis teatrikulissiga. Ent siiski – ajaloolise linna südames leidub lisaks ohtratele ajaloolistele vaatamisväärsustele igapäevast saginat ja toimetamist. Ekskursioon Toledos: St.Tome kirik, mille seinale on maalitud kuulus El Greco maal „Krahv Orgazi matused“ ja El Greco maja, juudi sünagoogid ja kaunid mudejar stiilis hooned, paljude kunstirikkustega katedraal – kahtluseta võib väita, et Toledos on omavahel põimunud juudi, mauri ja kristlik kultuur. Toledost teeme soovijaile väljasõidu Don Quijote radadele. Consuegra linna juures vaatame ajaloolise lossi varemeid ja kuulsaid tuuleveskeid, millega Don Quijote võitles.
 

6. päev ANDALUUSIA PÄRLID – CORDOBA JA SEVILLA

Hommikusöök hotellis. Sõit jätkub läbi La Mancha, kurva kuju rüütli kodumaa. Puerto Lapice linnas külastame kõrtsi, kus Don Quijote rüütliks löödi. La Manchast võtame suuna Andaluusiasse. Peatume Cordoba linnas. Kuulsaim vaatamisväärsus on siin mošee, mille ehitamist alustasid Hispaaniasse tunginud moslemid 8.sajandil. 16.sajandi keskel, peale rekonkistat, ehitati aga mošee keskele hiiglaslik katedraal. Mošee palvesaalis on 850 graniit- ja marmorsammast, mis kaunistatud puna-valgete triipudega. Edasi jõuame juba Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. Legendi kohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana. Kaubandus kasvas eriti suureks peale Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazar’i loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn. Lahkume Sevillast ja hilisõhtul saabume Hispaania päikeserannikule – Costa del Soli. Majutus kolmel järgneval ööl Torremolinoses hotellis*** või sarnases.
 

7. päev PÄIKESERANNIK COSTA DEL SOL – GIBRALTAR JA MARBELLA

Hommikusöök hotellis. Soovijatel on võimalus puhata rannas. Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart (lisatasu eest).
Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin - Gibraltaril. Tagasiteel Torremolinosesse peatume Marbellas ning puhkame rannas.
 

8. päev VABA PÄEV RANNAS - TULINE FLAMENCO

Hommikusöök. Vaba päev Torremolinoses, kus on olemas kõik mõnusaks puhkuseks. Siin on pikk liivarand, palju restorane ja kohvikuid, rohkelt ostuvõimalusi ning meeldivat melu. Õhtul on soovijatel võimalus nautida tulist Hispaania flamencot.


9. päev VABA PÄEV RANNAS, LEND MALAGA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Vaba päev Torrelmolinose linnas ja rannas. Transfeer lennujaama. Lend Malaga-Tallinn kell 19:30-01:30+1 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

798,90 EUR* / 841,08 EUR
12 500 EEK* / 13 160 EEK

* Soodushind kehtib kõigile broneerijatele!

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Malaga-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 1 öö Guadixi piirkonnas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Costa Daurada piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Zaragozas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Toledos hotellis** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Torremolinoses hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi jooksul 135 EUR / 2112,29 EEK
* Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
* Tervisekindlustus al 8,72 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Ekskursioon Gibraltarile 20 EUR / 312,93 EEK (tasutakse reisi broneerides Germalo Reiside kontoris).

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Huerta del Cura palmiaed 2,60 EUR (rühmahind)
* Capilla Real Granada katedraalis 3,50 EUR
* Prado muuseum Madriidis 8 EUR täishind / tasuta lastele kuni 18a ja tudengitele kuni 25a, samuti üle 65a EU kodanikele
* Toledo katedraal 7 EUR
* St.Tome kirik (maal Krahv Orgazi matused) 2,30 EUR
* Mošee Cordobas 8 EUR / lapsed 10-14 a 4 EUR
* Flamenco show u 30 EUR
* Taksosõit Gibraltaril 25 EUR
* Alcazari loss Sevillas 7,50 EUR, tasuta sissepääs tudengitele ja seenioritele
* Katedraal ja Giralda torn Sevillas 8 EUR, seeniorid ja tudengid kuni 25 a 2 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Reisikirjandust:
Soovitame valikut eestikeelsest reisikirjandusest mõnusaks sirvimiseks enne reisi või miks mitte ka reisilugemist kohvrisse kaasa:
E.Schmidt "Päevapilte Hispaaniast." Eesti Raamat 2004
F.Tuglas "Reisikirjad. Esimene välisreis." Eesti Riiklik Kirjastus 1956
K.Capek "Retk Hispaaniasse." Perioodika 1976
P.Richardson "Hiline õhtusöök Hispaanias." Kunst 2008
E.Stanford "Berlitzi reisijuht. Hispaania." TEA Kirjastus 2004
R.E.Carr "Hispaania ajalugu." Valgus 2006
M.Kodres "Hispaania, tuhat ja tuline!" Ajakirjade Kirjastus 2009
A-M.Penu "Minu Hispaania." Petrone Print 2008
J.Talvet "Hispaania vaim." Ilmamaa 1995
J.Talvet "Teekond Hispaaniasse: päevikud, reisipildid, mõtted." Perioodika 1995
S.W.Maugham "Catalina." Canopus 2004
S.W.Maugham "Don Fernando." Canopus 2006
E.Aulik-McDonnell "Reisid talvest kevadesse." Kunst 2002
 
Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 300 EUR.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Barcelona, Sagrada Familia
Barcelona, Sagrada Familia