Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Holland - tulbid, tuuleveskid ja lilleparaad

Kõrghetked: Tulbid ja tuuleveskid, kuulus kevadine lilleparaad, Amsterdam ja lilleturg, laevasõit kanalitel, Zaanse Schans, Madurodam, Keukenhofi lilleaiad.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 16.04.11-20.04.11
Kestvus: 5 päeva
Hind: al 539.00 €
Prindi

Üldinfo

Kuigi Holland on mõõtmetelt väike, on maal külastajale palju pakkuda.
Holland on kuulsate kunstnike Vincent van Goghi, Rembrandti ja Veermeeri sünnimaa, Holland on lilleparkide ja tulbiväljade maa, veel 100 aastat tagasi oli maal 10000 töötavat tuuleveskit ning siiani on veskid Hollandi sümboliks, Holland on juustumaa – siit pärinevad kuulsad Gouda ja Edam.


Giid

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM, KEUKENHOFI LILLEAIAD JA KUULUS LILLEPARAAD – MADURODAM

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 05:00. Lend Tallinn-Amsterdam kell 06:40-08:10 (kohalikud kellaajad). Palume täpsustada väljalennu aega vahetult enne reisi!
Igal aastal kevadel toimub Hollandis kuulus lilleparaad, mida tuleb vaatama rahvast kaugemalt ja lähemalt. Jälgime meiegi seda suurejoonelist kümmekond kilomeetrit pikka rongkäiku, mis koosneb lillekompositsioonidega kaunistatud liikuvatest platvormidest. Imetleme ka ainulaadseid Keukenhofi lilleaedu ja lillepaviljone, kus on istutatud ligi kuus miljonit tulbisibulat. Aiad pakuvad huvi nii tõelisele aednikule kui ka lihtsalt silmailu nautlejale. Õhtupoole sõidame edasi Madurodami, kus on võimalus külastada miniatuurset Hollandit. Majutume 4 järgneval ööl Amsterdami lähistel ETAP hotellis.
 

2. päev AMSTERDAM

Linnaekskursioon Amsterdamis: Damraki tänav, Amsterdami keskväljak – Dam, kanalite labürint ja Münditorn. Tutvumine Amsterdamiga jätkub: värvikirev lilleturg, kus on võimalus osta lillesibulaid. Käime teemantide viimistlemise töökojas, kus meile tutvustatakse nende vääriskivide töötlemise ja kaubanduse ajalugu ning soovijatel on võimalus osta briljantidega kaunistatud ehteid ja kelli. Võimalus külastada muuseume: Riigimuuseum (Rembrandti jt vanade meistrite teosed) või Van Goghi muuseum (esindatud üle 200 tema töö). Võimalus osaleda ekskursioonil Heinekeni õlletehasesse.
 

3. päev ZAANSE SCHANS – VOLENDAMI KALURIKÜLA – AMSTERDAM

Sõidame Zaanse Schansi vabaõhumuuseumi, kus saab tutvuda tüüpilise vana hollandi külaeluga, nautida idüllilisi tuulikutega vaateid, vanu majakesi ja kanaleid. Vaatame, kuidas valmistatakse ehtsat hollandi juustu, saame seda maitsta ja kaasa osta. Külastame puukingatöökoda ning vaatame, kuidas valmivad kuulsad hollandi puukingad. Külastame Volendami kaluriküla, mida loetakse kõige maalilisemaks paigaks Hollandis. Kalurid müüvad siin kaldapealsel oma toodangut ning miks mitte just siin proovida kuulsat Hollandi värsket heeringat sibula ja ürtidega. Päeva teisel poolel sõidame uuesti pealinna – Amsterdami. Võimalus külastada Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi. Teeme unustamatu laevasõidu kanalitel ja jalutame Punaste laternate linnaosas.
 

4. päev KINDERDIJK – ROTTERDAM – DELFT – HAAG

Holland on tuntud kui tuuleveskite maa, tänase päevani on riigis rohkem kui 1000 veskit. Kinderdijki 18. sajandist pärinevad tuuleveskid on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Suurem osa veskeid on nn hollandi torntuulikud, mille tiibu katavad suured purjed ning tuulikuid nimetatakse Hollandis ka „maismaaseilajateks“. Teil on võimalus ette võtta paadisõit Kinderdijki kanalitel, nautides kauneid maastikuvaateid. Siin on näha kaitsetammid, reservuaarid, pumbajaamad. Jalutame moodsas sadamalinnas Rotterdamis, Euroopa suurim sadam asub just nimelt siin. Inimeste hulgas on populaarne ütlus “ Rotterdamis teenitakse raha, Haagis jagatakse seda ning Amsterdamis kulutatakse”. Jalutame sadamapiirkonnas, mis paistab silma oma kaasaegse arhitektuuri poolest ning soovijad võivad võtta ette maailma ühe suurema sadama laevakruiisi, et näha lähemalt seda Europoorti ehk Euroopa sadamat. Delfti linn on maailmakuulus oma sini-valge keraamika poolest. Külastame keraamikatehast, et tutvuda selle Hollandile iseloomuliku käsitööga. Jalutuskäik Haagis, kus asuvad Madalmaade parlamendihoone ja kuninganna residents.
 

5. päev LEND AMSTERDAM-TALLINN

Sõidame lennujaama. Lend Amsterdam-Tallinn kell 09:40-13:05 (kohalikud kellaajad).


Reisi hind

539 EUR* / 569 EUR
8 433,52 EEK* / 8 902,92 EEK

*Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab:

* Lennupilet Tallinn-Amsterdam-Tallinn (Estonian Airi liinilennud OV173 ja OV174)
* Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video)
* 4 ööd ETAP hotellis Amsterdami lähistel (2-in toas)
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused


Lisakulud:

* Hommikusöögid ETAP hotellis 24 EUR (4 hommikusööki)
* Ühene majutus hotellis terve reisi jooksul
* Tervisekindlustus al 6,04 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).
* Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
* Lillenäitus Keukenhofis 12,50 EUR / lapsed 4-11a 7 EUR
* Madurodam - mini-Holland rühmahind 10,25 EUR / lapsed 3-11a 7,25 EUR
* Hollandi Riigimuuseum 12,50 EUR / kuni 18a tasuta
* Van Goghi muuseum 14 EUR / alla 0-17a tasuta
* Heinekeni õlletehase külastus 15 EUR
* Laevasõit kanalitel Amsterdamis 5 EUR
* Madame Tussaud’ vahakujude muuseum 19 EUR / lapsed 5-15a 14 EUR
* Kinderdijki paadisõit kanalitel 6 EUR
* Rotterdami sadamatuur laevaga 9,75 EUR / lapsed 4-11a 6 EUR
* Delfti keraamikakoda 5 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


Meeldejäävat reisi!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige