Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Iisrael - Püha Maa

Kõrghetked: Õlimägi, Nutumüür ja Templimägi, vanalinn Jeruusalemmas, Petlemm, Naatsaret, Galilea looduskaunid paigad, Jeeriko ja Surnumeri, Kumrani koopad.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 07.04.11-14.04.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 958.04 €
Prindi

Üldinfo

Iisrael on väike ja mägine maa. Iisrael on tõeline kontrastide maa. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on Püha Maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Piiblis nimetatakse seda maaks, kus voolab mett ja piima. Pärimuse järgi sündis, elas ning löödi risti sellel maal Jeesus Kristus, samuti käis sealt islami rajaja prohvet Muhamed taevas peaingel Gabrielilt Koraani toomas, juutidele on Iisrael rahvuse sünnipaigaks. Tänapäeval on Iisrael arenenud riik, mis on koduks juutidele, araablastele, kristlastele ja druusidele. Kevad on suurepärane aeg reisimiseks Iisraelis - loodus on ärganud ning puhkenud õide, ilm on juba meeldivalt soe, päevad on  pikemad. Reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ning ujuda Punases meres. Väga põhjalik programm!
 

 Giid

Reisidel on giidiks Piret Mayer ja Iisraelis elav tuntud eestikeelne kohalik giid Aviva Ratchek.
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-EILAT, EILAT - SURNUMERI

Kogunemine 07.30 Tallinna lennujaamas. Lend OV8301 Tallinn-Eilat 10:10 - 15:00 (Ovda lennujaam). Lennuaeg täpsustunud 08.03. Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
Seejärel sõidame läbi kõrbe, jõuame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25% (maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu). Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres En Boqeqis hotellis***.
 

2. päev MASSADA - EIN GEDI

Hommikusöök hotellis. Külastame Massadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindlust. Seejärel külastame Ein Gedi kibbutsit, jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Seejärel sõidame tagasi En Boqeqi. Puhkus Surnumere ääres. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.
 

3. päev KUMRAN - JEERIKO

Hommikusöök hotellis. Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Täna on meil plaanis külastada Jeeriko linna - paika, mis rajati ca 7000 a eKr, mis on maailma vanim linn. Samuti on Jeeriko  maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame kondeltõstukiga nn kiusatuse mäele, imetleme vaateid Jeeriko linnale. Seejärel jätkame sõitu põhja poole. Sõidame Tiberiasse, linnale pandi nimi Rooma keisri Tiberiuse auks. Õhtusöök ja majutus Tiberiases hotellis***.
 

4. päev GALILEA

Hommikusöök hotellis. Külastame 562 m kõrgust Tabori mäge, kus väidetavalt toimus Jeesuse kirgastumine.  Sõidame mööda Galilea looduskauneid kohti. Naudime paadisõitu Galilea järvel (Kinnareti). Galilea järv on magevee järv, mis asub allpool merepinda, mille nimi tähendab tõlkes „harfi". Külastame Jeesusega seotud kohti - Tabghat ja Kapernaumi. Õhtul soovitame jalutada Tiberiase linnas. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.
 

5. päev NAATSARET- HAIFA – CAESAREA – TEL AVIV - JERUUSALEMM

Hommikusöök hotellis. Sõidame Naatsareti, mis on maailmale tuntud Jeesuse kodulinnana, see on Jeesuse vanemate Maarja ja Joosepi kodupaik. Külastame sealseid piibliloolisi paiku. Jalutame  Kfar Kanas, kus Jeesus tegi ühe oma imedest, muutes vee veiniks.  Külastame Haifat, mis on riigi suurim sadam, mille asutasid 1800 aastat tagasi juudid, linna nimi tuleb heebrea sõnast tõlkes „ilus kallas". Seejärel jätkame bussisõitu Caesaresse (Kaisareasse), linna, mis rajati ligi 2000 aastat tagasi. Linna õitseaeg algas Herodes Suure valitsemisajal. Tutvume antiikmälestistega. Tutvume Tel Avivi ja Jaffaga (Yafo). Jaffa on pärimuse järgi maailma üks vanimaid linnu, arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet. Jaffas on suurepäraselt näha kontrast iidse ja tänapäeva Iisraeli vahel. Jõuame Jeruusalemma, õhtusöök ja majutus hotellis***.
 

6. päev JERUUSALEMM

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri ja võimalusel käime Templimäel. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi Juudi ja Armeenia linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika. Seejärel bussiekskursioon uues Jeruusalemmas.  Majutus ja õhtusöök Jeruusalemmas hotellis*** .
 

7. päev PETLEMM - EILAT

Hommikusöök hotellis. Sõidame Petlemma, kus kristliku pärimuse järgi sündis Jeesus. Petlemm asub Jerusalemma lähistel, olles tänasel päeval koduks palestiinlastele.  Külastame Kristuse Sünnikirikut. Jätkame sõitu läbi kõrbe, jõuame Eilatisse. Majutus ja õhtusöök hotellis***.
 

8. päev EILAT-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend OV8302 Eilat(Ovda lennujaam)-Tallinn 16:00 - 21:00.

Reisi hind

14 990 EEK* / 15 780 EEK
958,04 EUR* / 1 008,53 EUR
 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Tallinn–Eilat (Ovda)–Tallinn lend, lennujaamamaksud
* Mugava reisibussi kasutamine kohapeal
* Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides*** (2-in toad) , 7 hommikusööki
* Õhtusöögid hotellides vastavalt programmile (söögid buffet-lauas, joogid lisatasu eest)
* Ekskursioonid eesti keeles
* Kerge eine lennukis

Lisakulud

* Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele.
Tasulised sissepääsud kogu reisi jooksul 80 USD (tasutakse kohapeal USD kogusummana, sisaldab kõiki programmis nimetatud tasulisi sissepääse).

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel  3900 EEK / 249,26 EUR
* Tervisekindlustus al 126 EEK, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Lubatud pagasimäär lennukis on 15kg registreeritavat pagasit ja 5kg käsipagasit.
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg!
Iisrael on Eesti kodanikel viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme.
Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid või dollareid. Kohati on dollarites kauplemine isegi soodsam.
Iisraelis on kohustuslik anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht, hotellide teenindajad (arvestuslik summa reisi jooksul 35 USD inimese kohta).
Lõunasöökidele kulub ca 10 USD päevas.
Kaasa võtta ujumisriided. Jerusalemmas võib olla jahedam, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Haifa
Haifa
Jerusalemm
Jerusalemm
Nutumüür
Nutumüür
Templimäel
Templimäel