Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Iisrael Püha Maa ja Petra

Kõrghetked: Õlimägi, Nutumüür ja Templimägi, vanalinn Jeruusalemmas, Petlemm, Jeeriko ja Surnumeri, Kumrani koopad, Tel Aviv, Jaffa, Petra.
Transport: lennuk/buss/lennuk
 
Aeg: 31.03.11-07.04.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.70 €
Prindi
Iisrael on väike ja mägine maa. Iisrael on tõeline kontrastide maa. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on Püha Maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Piiblis nimetatakse seda maaks, kus voolab mett ja piima. Pärimuse järgi sündis, elas ning löödi risti sellel maal Jeesus Kristus, samuti käis sealt islami rajaja prohvet Muhamed taevas peaingel Gabrielilt Koraani toomas, juutidele on Iisrael rahvuse sünnipaigaks. Tänapäeval on Iisrael arenenud riik, mis on koduks juutidele, araablastele, kristlastele ja druusidele. Kevad on suurepärane aeg reisimiseks Iisraelis - loodus on ärganud ning puhkenud õide. Reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ning ujuda Punases meres. Sellel reisil on võimalus külastada Petra kaljulinna Jordaanias.
 

Giid

Reisidel on giidiks Piret Mayer ja Iisraelis elav tuntud eestikeelne kohalik giid Aviva Ratchek.
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli ja Ameerika reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.
 

Reisikava

1.päev TALLINN- OVDA

24.03 kogunemine 06:30 Tallinna lennujaamas. Lend OV8301 Tallinn - Eilat 09:10 - 14:00 (Ovda lennujaam).
31.03 kogunemine 07:30 Tallinna lennujaamas. Lend OV8301 Tallinn - Eilat 10:10 - 14:00 (Ovda lennujaam).
Lennuajad täpsustunud 08.03. Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
Seejärel sõidame läbi kõrbe, jõuame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25% (maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu). Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres En Boqeqis hotellis***.

2. päev VABA PÄEV SURNUMERE ÄÄRES VÕI MASSADA - EIN GEDI
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Surnumere ääres. Soovijatega külastame Massadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse (lisatasu eest). Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindlust. Seejärel külastame Ein Gedi kibbutsit, jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Seejärel sõidame tagasi En Boqeqi. Puhkus Surnumere ääres. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

3. päev KUMRAN - JEERIKO
Hommikusöök hotellis. Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Täna on meil plaanis külastada Jeeriko linna - paika, mis rajati ca 7000 a eKr, mis on maailma vanim linn. Samuti on Jeeriko maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame kondeltõstukiga nn kiusatuse mäele, imetleme vaateid Jeeriko linnale. Õhtuks jõuame Jerusalemma. Majutus ja õhtusöök 31.3 reisil hotellis***/ 24.3 reisil hotellis**** Jerusalemmas.

4. päev JERUUSALEMM
Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri ja võimalusel käime Templimäel. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi Juudi ja Armeenia linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika. Seejärel bussiekskursioon uues Jeruusalemmas. Majutus ja õhtusöök samas.

5. päev VABA PÄEV JERUSALEMMAS VÕI TEL AVIV - JAFFA
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Jerusalemmas või soovijatele väljasõit Tel Aviv-Jaffasse (lisatasu eest). Tel Aviv on uus ja moodne linn, olles nii majanduslikuks kui kultuuriliseks keskuseks Iisraelis. Jaffa on seevastu pärimuse järgi maailma üks vanimaid linnu, arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet. Jaffas on suurepäraselt näha kontrast iidse ja tänapäeva Iisraeli vahel. Majutus ja õhtusöök samas.

6. päev PETLEMM - EILAT
Hommikusöök hotellis. Sõidame Petlemma, kus kristliku pärimuse järgi sündis Jeesus. Petlemm asub Jerusalemma lähistel, olles tänasel päeval koduks palestiinlastele. Külastame Kristuse Sünnikirikut. Jätkame sõitu läbi kõrbe, jõuame Eilatisse. Majutus ja õhtusöök hotellis***.

7. päev VABA PÄEV EILATIS VÕI PETRA
Hommikusöök hotellis. Ületame Iisraeli Jordaania piiri ning sõidame Petrasse (lisatasu eest). Läbi kitsa kuristiku - El Siqi - siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja suursugune tempel on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabataealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viisi, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka. Majutus ja õhtusöök samas hotellis Eilatis.

8. päev EILAT-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.
 31.03 lend OV8302 Eilat (Ovda lennujaam)-Tallinn  15:00 - 21:00.
 07.04 lend OV8302 Eilat (Ovda lennujaam)-Tallinn  16:00 - 21:00.


Reisi hind

894,7 EUR* / 942,06 EUR
13 999 EEK*/14 740 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Tallinn–Eilat (Ovda)–Tallinn lend, lennujaamamaksud
* Mugava reisibussi kasutamine kohapeal
* Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides***/**** (2-in toad) , 7 hommikusööki
* Õhtusöögid hotellides vastavalt programmile (söögid buffet-lauas, joogid lisatasu eest)
* Ekskursioonid eesti keeles nagu programmis märgitud
* Kerge eine lennukis
 
Lisakulud
* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 3900  EEK / 249,26 EUR
* Tervisekindlustus al 13,09 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse!
* Ekskursioon Petrasse 250 USD (tellimisel Eestis, tasumisel kohapeal). Palume teatada passinumber ja kehtivusaeg. Eesti keelse ekskursiooni toimumiseks peab olema vähemalt 20 osavõtjat. Ekskursiooni hinnas sisaldub sissepääsupilet Petrasse, transfeer edasi-tagasi, Iisraelist lahkumise maks, lõunasöök Petras.
* Ekskursioon Massada ja Ein Gedi 32 EUR (tellitakse ja makstakse Eestis)
* Ekskursioon Tel Aviv- Jaffa 32 EUR (tellitakse ja makstakse Eestis)
* Ekskursioon õhtuses Jerusalemmas 20 USD (tellitakse ja makstakse Iisraelis)
 

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele.
Tasulised sissepääsud 50 USD (tasutakse kohapeal kogusummana, hinnas sisaldub: Qumran, Jericho kondel, Ein Gedi ja Massada kondel ning sissepääs). Kes ei osale ekskursioonil Massadale, on sissepääsude hinnaks 22 USD.
 

Oluline teada

Lubatud pagasimäär lennukis on 15kg registreeritavat pagasit ja 5kg käsipagasit.
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg!
Iisrael on Eesti kodanikel viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme.
Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid või dollareid.
Iisraelis on kohustuslik anda jootraha! Selline on kohalik komme. Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht, kohalikud giidid Palestiina aladel ja Petras, hotellide teenindajad (arvestuslik summa reisi jooksul 35 USD inimese kohta).
Kaasa võtta ujumisriided. Jerusalemmas võib olla jahedam, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI
 
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige