Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Inglismaa-Šotimaa koos kuulsa Edinburghi festivaliga

Kõrghetked: Edinburghi festival, Londoni ekskursioon ja Windsori loss, šoti maastikud ja Loch Nessi koletis, Šotimaa pealinn Edinburgh  Blairi loss, Gretna Green ja Shakespeari sünnilinn Stratford upon Avon.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 14.08.11-21.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 904.74 €
Prindi

Üldinfo

TRADITSIOONID JA TÄNAPÄEV - Ehtsad šoti lossid ja viski valmistamise tehnoloogia, võrratu ja karge Šotimaa loodus. Sellele lisaks maailmalinn London – Buckinghami palee ja Big Ben, Toweri kindlus ja Tema Majesteedi kroonijuveelid.

Igal aastal toimub Edinburghi kindluse jalamil augusti kuus kuulus Military Tattoo festival. Tänavu toimuvatest juubelipidustustest saate osa 14. augustil algaval Inglismaa-Šotimaa reisil.
Military Tattoo tähendab sõjaväeorkestrite vigurmarssimist, mis sai alguse 17. sajandil Madalmaades. Igal aastal toob Military Tattoo Edinburghi ligikaudu 217 000 pealtvaatajat ja üle 800 esineja. Tegemist on tõeliselt suurejoonelise showga, millest televisiooni vahendusel saab osa ligi sada miljonit pealtvaatajat, kuid miski ei asenda isiklikku kohalolekut!
Piiratud kogus piletid ainult ettetellimisel!

 
Toredat lugemist Šotimaa kohta leiate meie reisikirjast siit >
Iirimaa ja Šotimaa

 

Giid

Reisil on giidiks Tea Reinvald
Tea Reinvald on olnud fanaatiline inglise keele ja briti kultuuriloo austaja juba pikemat aega. Klassikalise inglise filoloogi haridusega on ta juba aastaid olnud vahetutes sidemetes Briti saarte elanike ja nende tegemistega, mis võimaldab väga põhjalikult seda saarerahvast ka eesti reisiseltskondadele tutvustada. See polegi muuseas nii kerge ülesanne, sest briti saarte ajaloo keerdkäigud on tihtipeale sama keerulised kui tänapäeva elaniku mõttemaailm ja huumorimeel. Selleks, et oma klientidele anda võimalikult põhjalik ja mitmekülgne ülevaade, valmistab Tea oma reisid alati ette piinliku täpsusega. Võib isegi öelda, et ta on intensiivselt britilik või britilikult intensiivne. Samuti on Tea huviorbiidis Londoni lähim suurlinnast naaber Pariis, mida Teal on olnud samuti juba pikemat aega võimalus oma reisikaaslastele tutvustada.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LONDON, LONDON EYE VAATERATAS

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 14:15. Lend Tallinn-London kell 16:15-17:15 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Reisi alustuseks sõidame Londoni kesklinna ning soovijail on võimalus teha ring kõrgel linna kohal London Eye ilmarattaga, mis on, muide, maailma kõrgeim.  Siit avaneb ilus linnapanoraam. Majutus Londonis hotellis***.
 

2. päev LONDON – WINDSOR – YORK

Hommikusöök hotellis. Hommikupooliku veedame veel Londonis. Vaatame Püha Pauluse katedraali ning sõidame Westminster Abbey juurde, mida soovijatel on võimalik ka külastada. Alustame  ringreisi Šotimaa suunas. Külastame Windsoris Tema Majesteedi residentsi – kuulsat Windsori lossi. Edasi jõuame juba vanade roomlaste poolt asutatud Yorki. Majutus Yorkis kesklinna hotellis***.
 

3. päev YORK – VÕRRATU EDINBURGH

Hommikusöök hotellis. Yorkis vaatame Püha Peetruse katedraali ja teeme jalutuskäigu hästisäilinud vanalinnas. Jätkame oma reisi ja jõuame Šotimaale. Edasi sõidame Šotimaa pealinna, Edinburghi. Ekskursioon: Kuninglik Miil, Holy Roodi palee, Caltoni mägi, uuslinn. Vaba aeg Šotimaa pealinna ja tema pubidega tutvumiseks. Soovijatega (piletid ettetellimisel) läheme vaatama Military tattoo etendust. Majutus Edinburghis hotellis.
 

4. päev EDINBURGHI LOSS – ROSSLYNI KABEL – BLAIRI LOSS

Hommikusöök hotellis. Võimalus külastada Edinburghi lossi: vaatame saladuslikku saatusekivi jt. šoti rahvusreliikviaid. Edinburghi lähedal vaatame salapärast Rosslyni kabelit, mis väärib külastamist mitte ainult selle tõttu, et ta sai kuulsaks raamatus „Da Vinci kood”.  Tegemist on rikkalikult kaunistatud jumalakoja ja seletamist nõudva sümboolikaga paigaga. Sõidame edasi mööda mägist ja kanarbikulist Šotimaad. Külastame esinduslikku Blairi lossi. Õhtuks saabume Spean Bridge’i. Bed & Breakfast majutus.
 

5. päev LOCH NESSI KOLETIS – BEN NEVIS – TÕELINE ŠOTI VISKI

Ehtne šoti hommikusöök. Sõidame Loch Nessi järve äärde. Peatume Fort Augustuses, kus näeme vanu Kaledoonia kanali lüüse ja käime kohalikus rahvuskeskuses.  Seal näidatakse meile, kuidas šoti klannid vanasti elasid, kuidas šoti riideid selga pandi ja mõõka käsitseti. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kuulsa järvekoletise Nessi elupaika. Peatume orus, kus hea ilma korral on võimalik sõita köisraudteel Aonach Mori tippu ning nautida ilusat vaadet Šotimaa kõrgeimale mäele, Ben Nevisele. Fort Williamis külastame kauplust, kus müüakse ehtsaid ja ainulaadseid šoti villast tooteid. Viskitehases tutvume šoti rahvusjoogi valmimisprotsessiga ning kõigil on ehtsa šoti viski degusteerimise võimalus! Majutus samas, kus eelmisel ööl.
 

6. päev LOCH LOMOND – GRETNA GREEN – CHESTER

Ehtne šoti hommikusöök. Sõit jätkub piki kauneid orgusid. Peatume looduskaunis Glen Coe orus ja armsas Lussi linnakeses Loch Lomondi järve ääres. Šotimaaga jätame hüvasti "pulmalinnas" Gretna Greenis, kus kunagi kohalik sepp noori armastajaid paari pani. Taas Inglismaale jõudnud, viib tee meid läbi Cumbria Chesterisse. Majutus Chesteris hotellis.
 

7. päev CHESTER – STRATFORD UPON AVON - LONDON

Hommikusöök hotellis. Hommikune jalutuskäik Chesteri vanalinnas: Chester Rows, piiskopimaja, kuninganna Victoria kellatorn. Jätkates oma teekonda Inglismaal jõuame Shakespeare’i sünnilinna Stratford upon Avonisse. Värvikate paatidega kanalid, vanaaegsed majad, millest üks kuulus kirjanik William Shakespeare’ile. Õhtul jõuame Londonisse.Näeme, kus asub legendaarne Baker Street ja Sherlock Holmesi maja, Hyde park. Piccadilly tänav ja Circus viivad meid Londoni peaväljakule Trafalgarile. Õhtune jalutuskäik: Leicesteri väljak, Covent Garden ja Soho kvartal.   Majutume Londonis hotellis***.


8. päev KUNINGLIK LONDONI LINNAEKSKURSIOON – LEND LONDON-TALLINN

Hommikusöök hotellis.  Teeme tutvust Londoni kuulsaimate vaatamisväärsustega. Alustame Londoni sümboli Toweri kindluse külastamisest ja näeme ka Toweri silda. Bussiekskursioon Londoni Citys – Püha Pauli katedraal, Lloydsi kindlustusseltsi maja, Victoria Embankment, parlamendiväljak, Buckinghami palee. Lend London-Tallinn kell 18:00-22:55 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

894,70 EUR* / 942,70 EUR
13 999 EEK* / 14 750 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi poolt kehtestatud kütuselisamaks 10 EUR.

Reisi lõplik hind

904,74 EUR* / 952,06 EUR
14 156,10 EEK* / 14 896,50 EEK

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-London-Tallinn (Estonian Airi liinilennud)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* 2 ööd Londonis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Yorkis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Edinburghis hotellis (2-in toad), 1hommikusöök
* 2 ööd Spean Bridge’s Bed&Breakfast kodumajutuses (2-in toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Chesteris hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused.

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Edinburgh Miilitary Tattoo piletid ettetellimisel koos reisi tellimisega Germalo Reiside büroos hinnaga 30 EUR. Pileteid on piiratud koguses!
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8.1 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus!

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):
* Edinburgh`i loss £ 15 / £ 8,50 (5-15a) / £ 12 (al 60a)
* Blairi loss £ 7 / £ 5,15 (5-16a) / £ 7 (al 60a)
* Aonach Mor £ 7,50 / £ 4,50 (5-17a) / £ 7,50 (al 60a)
* Viskitehas £ 4 / £ 2 / £ 4
* Toweri külastus £ 16,20 / £ 8,65 (5-16a) / £ 13,95 (al 60a)
* London Eye vaateratas £ 18,60 / £ 9,59 (4-15a)
* Westminster Abbey £ 16 / £6 (11-17a) / £ 13 (al 60a)
* Püha Pauli katedraal £ 13,50 / £ 5,50 (7-16a) / £ 12,50 (al 60a)
* Windsori loss £ 14,85 / £ 9 / £ 13,50
* Roslini kabel £ 8,75 / (lapsed koos vanematega tasuta) / £ 7
* Laevasõit Loch Nessil £ 8,50 / £ 5,50 / £ 8,50
* Clansman Center £ 4,50 / £ 4 / £ 4,50
* Gretna Green £ 2,75 (kõigile)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Raha soovitame vahetada vähemalt 200 GBP (Inglise naela).
Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik adapter.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii