Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - klassikaline Grand Tour

Kõrghetked: Kaunis Verona, Veneetsia - La Serenissima, San Marino kääbusriik, Firenze kunstiväärtused, igavene Rooma ja Vatikan, unistuste Capri saar ja Napoli.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 27.08.11-03.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 766.30 €
Prindi

Üldinfo

Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemeremaa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!
 

Giid

Reisil on giidiks Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva LUGU. Kohalikke olusid ideaalselt tundev ning igas olukorras peremeheks jääv Ulve on meie sisukate ja intensiivsete Itaalia kultuurireiside korraldamise üks tugevaid alustalasid. Meeldiva naeratuse saatel saab Itaalia Teile lähedasemaks kui arvata oskategi, sest Itaalia, see on toit, vein, inimesed ja sajandite paksune kultuurikiht ehk – ELU omas mahlas.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MILANO

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13:00. Otselend Tallinn-Milano kell 15:05-17:05 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
NB! Kogunemise ja väljalennu aeg muutunud 01.aprill!
Alustame oma ringreisi Itaalias! Sõidame Veneetsia lähistele ning majutume kahel järgneval ööl Miras Brenta kanali ääres hotellis*** või sarnases.

 

2. päev UNIKAALNE VENEETSIA

Hommikusöök hotellis. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Soovijatega sõidame veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit – Canal Grandet. Teeme Veneetsia jalgsiekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.
 

3. päev SAN MARINO VÜRSTIRIIK

Hommikusöök hotellis. Jätkame oma ringreisi ja sõidame San Marinosse. Külastame seda väikest keskaegse kindluslinnana säilinud linnriiki. Edasi sõidame Toscanasse. Majutume kahel järgneval ööl Firenze südalinnas hotellis*** või sarnases.
 

4. päev  FIRENZE - PISA

Hommikusöök. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Soovitame külastada ka Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toskana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Võimalus külastada Itaalia suurimat kunstimuuseumi – Uffizi galeriid või Medicite kabelit, kus asub Michelangelo tuntud skulptuur Koit ja Hämarik. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. Pärastlõunal teeme Firenzest väljasõidu Pisasse. Pisa linn on kuulus oma Imede Väljaku poolest. Siin asub kuulus viltune kellatorn ja toomkirik.
 

5. päev IGAVENE LINN ROOMA

Hommikusöök. Sõidame Rooma. Meid ootab ees põnev päev Roomas. Jõuame linna sümboli, Flaaviuse amfiteatri ehk Colosseumi juurde. Siit alustamegi oma tutvumist Roomaga. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemetele. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis. St. Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument. Meie ekskursioon Rooma südames jätkub. Veneetsia väljak on linna liikluse üheks sõlmpunktiks. Piazza Navona, kuulus Pantheon, S. Maria Sopra Minerva kirik, Piazza Colonna – üks ajaloopilt järgneb teisele. Majutume Roomas hotellis*** või sarnases.
Õhtusel ekskursioonil jalutame Hispaania väljakul, selle kuulsal trepil ning samuti läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
 

6. päev VATIKAN JA VATIKANI MUUSEUMID, NAPOLI

Hommikusöök hotellis. Külastades Roomat ei saa mööda vaadata ka sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat. Soovijail võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raphaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli. Võtame suuna Lõuna-Itaaliasse. Teel läbime Lazio ja Campania maakonnad. Jõuame Napolisse ja teeme väikese jalutuskäigu õhtuses Napoli südalinnas. Majutus kahel järgneval ööl Sorrento piirkonnas hotellis*** või sarnases.
 

7. päev CAPRI SAAR

Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart. Võtame ette paadisõidu Capri saare rannikul ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades. Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas. Õhtupoole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut.
 

8. päev VESUUV – POMPEI, LEND NAPOLI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul vaba aeg.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompeij varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Ning võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaani kraatri sügavusse. Külastame Pompeij linna varemeid, mis on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja 22. sajandi taguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Aeg öelda arrivederci Italia! Lend Napoli-Tallinn kell 18:20-22:40 (kohalikud kellaajad, kellaajad täpsustunud 27.juuli).

Reisi hind:

766,30 EUR* / 813,36 EUR
11 990 EEK* / 12 620 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Reisi hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Milano ja Napoli-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer)
* 2 ööd Veneto maakonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Firenzes hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Roomas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Sorrento piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi jooksul 165 EUR / 2 581,69 EEK
* Tervisekindlustus al. 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormstada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Pisa bussipilet 1 EUR
* Vatikani muuseumid 15 EUR, 8 EUR 6-18 a lastele ja kuni 26 a õpilastele/tudengitele
* Capri saare külastus 34 EUR (sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, giidi teenust)
* Paadisõit ümber poole Capri saare (sh Faraglionide juurde) 13 EUR
* Ühine lõunasöök Capri saarel 15 EUR
* Vesuuvi kraatrisse vaatamine 8 EUR
* Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 11 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, noortele 18-25 a 5 EUR. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 EUR (kõigile).
* Uffizi galerii Firenzes - tavapilet 11 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 3,25 EUR. Hinnale lisandub eelbroneerimistasu 4 EUR (kõigile).
* Medicite kabel Firenzes 7 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 3,50 EUR.
* Laevasõit Veneetsiasse 12 EUR, koos sõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 EUR
* Gondlisõit Veneetsias al 15 EUR/in
* Veneetsia muuseumide pääse 14 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 8 EUR. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 300 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, moos.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii