Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Korfu-Albaania

Kõrghetked: Veel on Euroopas saladusi, mis ootavad avastamist! Kontrastiderohke Albaania koos Joonia mere kauni saare Korfuga on tõeline maiuspala reisigurmaanidele.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 19.05.11-26.05.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Korfu ehk kreeka keeles Kerkyra saar on Kreeka Joonia mere saartest suuruselt teine. Siin on meeldiv Vahemereline kliima ja suurepärased rannad. Saare ilust on kirjutanud läbi ajaloo mitmed kirjanikud. See on Homerose „kaunis ja rikas maa“ ning Odüsseuse viimane peatus teel Ithakale. 20. sajandil kiitsid tema voorusi teiste seas näiteks ka Durrelli vennad, paljud teavad Korfut Durrelli teose “Minu pere ja muud loomad“ põhjal. Korfu on ülejäänud Kreeka saartega võrreldes uskumatult roheline – kaunis sopiline rannajoon, oliivisalud, mitmekesine taimestik. Korfu on justkui loodud puhkamiseks. Korfu on kindlasti üks kauneimaid Kreeka saari!
Vahemere südames asuv Albaania on kiirelt muutumas maailma huvitavaimaks sihtpunktiks. Globaliseerumisest siiani suhteliselt puutumata maal näevad turistid huvitavat segu tsivilisatsioonidest ja kultuuridest, mis teevad selle maa Euroopas tõeliselt ainulaadseks. Albaania linnu ei täida automüra ning rannad on massiturismi poolt puutumatud.

Reisiinfo Albaania kohta leiate siit Albaania

Giid

Reisil on giidiks Ott Sandrak
Ott Sandrak on laiemale üldsusele tuntud kui ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, samuti kui mälumängur ja ajalooliste filmide ja dokumentaalfilmide nõustaja. Meie jaoks on Ott üks osa meie raudvarast. Mees, kelle teadmised on põhjatud, on meie jaoks – ning ka meie reisikaaslaste jaoks – asendamatu. Oti puhul on eriliselt väärtuslik see, et kui ta ka mõnele küsimusele hetkel vastuse võlgu jääb, siis juba järgmisel hetkel teab ta, kust selle vastuse leida võiks. Ja ta ei unusta seda ka kunagi järele uurimast! Lisaks sellele südamlikkus ja seiklejavaim, sihipärasus oma eesmärkide saavutamisel ning viimasena, kuid mitte vähem olulisena, tema suur reisimise kogemus, on väärtused, mida kõrgelt hindame.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KORFU

Koguneme kell 02:15 Tallinna lennujaamas. Hommikune otselend OV8305 Tallinn-Korfu kell 03:45-07:10 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Tutvume Korfu saare samanimelise pealinnaga, jalutame kitsastel vanalinnatänavatel, mille välist ilmet on mõjutanud nii Veneetsia kui Suurbritannia võim. Näiteks asub Kreeka ainukene kriketiväljak Korful, mis ilmselgelt annab tunnistust brittide mõjuvõimust saarel. Fortetsa kindlust tunneb maailma James Bondi filmidest “For Your Eyes Only”. Külastame Korfu arheoloogiamuuseumi. Imetleme vaateid Vlacherna kloostrile. Jalutame kohvikutega ääristatud 18. sajandil rajatud Listoni nimelisel bulvaril, mis meenutab Pariisi. Listoni lähedal asub Püha Spiridoni kirik, kus asuvad linna  pühaku säilmed. Kirik on muljetavaldav ning väärib kindlasti külastamist. Majutus hotellis*** või sarnases.
 

2. päev KORFU SAAR: ACHILLION – PALEOKASTRITSA - LAKONES

Hommikusöök. Hommikupoolikul külastame saare suurimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvat kaunist Achillioni paleed, mille lasi ehitada Austria keisrinna Elisabeth ehk Sissi. Sissi põgenes Korfu saarele paleesse Viini õukonna intriigide eest. Hiljem kuulus palee Saksa keiser Wilhelm II-le, kes oli saarel sage külaline kuni Esimese Maailmasõjani. Jalutame palee aias. Seejärel sõidame saare läänekaldale – Paleokastritsasse – mis on tuntud oma 13. sajandist pärit kloostri poolest. Mungaklooster, mis on uppunud lilledesse, toimib tänase päevani. Meile avanevad võrratud vaated türkiissinisele lahesopile. Ujumispeatus. Paleokastritsa lähistel kõrgub üks saare kuulsamaid bütsantsiaegseid kindlusi Angelokastro. Seejärel sõidame Lakonese külla, kust avanevad kaunid vaated Koloura ja Kassiopi lahesoppidele. Päeva lõpetuseks maitseme kohalikku apelsinilikööri.
  

3. päev KORFU – SARANDA – BUTRINT - SARANDA

Hommikusöök. Varahommikul sõidame sadamasse, et lahkuda saarelt ja võtta ette lühike laevasõit Sarandasse, Albaaniasse. Saranda on värav Lõuna-Albaaniasse. See pisike 30 000 elanikuga linnake asub kaunis hobuserauakujulises lahes mägede ja Joonia mere vahel. Saranda on oma nime saanud varakristlikult kloostrilt, mis on pühendatud Agioi Sarantale (ehk neljakümnele pühakule). Saranda on üks Albaania Riviera kõige populaarsemaid turismikohti, siia tulevad veetma oma puhkust ja just pulmareisile paljud kohalikud ja välismaalased. Mereäärset promenaadi ääristavad hotellid ja restoranid. Meie sõidame aga kõigepealt UNESCO kaitse all olevasse Butrinti. See iidne linn on üle elanud kreeka, rooma ja bütsantsi võimuperioodid. Butrint on kahetsusväärselt vähe tuntud. Praegune arheoloogia-ala hõlmab endas muljetavaldavat rooma amfiteatrit, bütsantsi basiilikat (mis on Hagia Sophia järel maailmas suuruselt teine), kaunite mosaiikidega rooma templit, lõviväravat jpm.
Sõidame tagasi Sarandasse, teeme väikese jalutuskäigu ning külastame ka Saranda vana kindlust Lekures Qata ehk Gjasthes’es (Kuue Läbipääsus). Siit näeb ka suurepärast vaadet allasuvale lahele, mägedele sisemaal, Butrinti laguunile ning ka Korfu saarele. Majutus kahel järgneval ööl Sarandas hotellis või sarnases.
 

4. päev SARANDA – GJIROKASTRA – SARANDA

Hommikusöök. Sõidame Gjirokastrasse. Gjirokastra majad on ainulaadses albaania stiilis. Gjirokastrra linna keskuseks on aga endiselt vana bazaar ja vanad ottomanide aegsed majad, millest kõige tuntum on Zekate maja, olles omataolistest suurim, alles hiljaaegu taastatud ja ka külalistele avatud. Linn on tuntud ka "kivide linna" nime all, sest enamik katuseid on kaetud kividega.
Vaatame mäe otsas asuvat Gjirokastra kindlust, mis on linna ajalooline ja geograafiline keskpunkt ning mida peetakse Balkanimaadel suuruselt teiseks. Kindluses asub ka relvamuuseum, kuhu on kogutud sõjajärgse aja relvi, fotosid ja kunstitöid. Ühes hästi taastatud ottomaniaegses majas asub ka siinne etnograafia muuseum, kus on välja pandud riided, köögitarbed jm majapidamistarbed. Soovijad saavad seda majamuuseumi külastada. Sõidame tagasi Sarandasse.
Õhtul on soovijatel võimalik ühineda õhtusöögile Saranda lähedal asuvasse mägikülasse, kus pakutakse kohalikke roogasid (lisatasu eest).
 

5. päev SARANDA – KASSIOPI – ACHARAVI – SIDARI 

Hommikusöök. Laev Sarandalt Korfule. Tänase ekskursiooni jooksul avaneb Teile võimalus näha Põhja-Korfut ning külastada kõige kuulsamaid külasid. Esimene peatus Kassiopi külas, mis on viimastel aastatel muutunud itaallaste seas populaarseks puhkusepaigaks. Siin näeme bütsantsi keisrilossi ja Zeusi templi varemeid. Järgmine peatus on Acharavi külas. Rhoda külas asub üks kahest džokiklubist saarel. Viimasena sõidame Sidari külla, kus asub üks suurematest kohalikest vaatamisväärsustest - Armastuse kanal. Räägitakse, et kui siin ujuda, siis leiate oma armastuse või kui olete oma armastatuga tülis, siis lepite ära.
 

6. päev VABA PÄEV KORFUL VÕI LAEVAKRUIIS : SINISED LAGUUNID (lisatasu eest)

Hommikusöök. Täna naudime päevast väljasõitu Nea Sivota saarele. Korfu sadamast väljudes näeme ilusaid vaateid kuningapaleele ja kahele veneetsiaaegsele kindlusele. Korfust lõunasse suundudes näeme Kanoni poolsaart ja Mon Repose paleed, kus sündis inglise prints Phillip. Peagi jõuame Plataria sadamakülani, kus suvehooajal peatub mitu tosinat jahti. Jalutame külas ning soovijad saavad nautida kohalikku kohvi mõnes traditsioonilises kohvikus. Jätkame oma teekonda ning jõuame kaunisse lahte, milles filmiti kuulus film „Sinine Laguun“. Ajaloolased ütlevad, et siin lahes tegutsesid ka keskajal araabia piraadilaevad. Peatus Sinises Laguunis ujumiseks. Edasi sõidame kaunisse Sivota koopasse. Siin peitis end II Maailmasõja aegadel Kreeka allveelaev. Edasi peatume juba Sivota külas, kus on aega ka ringi jalutamiseks. Tagasiteel teeme tiiru Sivota lähedal asuvate saarte ümber.
 

7. päev VÄLJASÕIT PARGASSE JA PAXOSE SAARELE (lisatasu eest)

Hommikusöök. Teeme päevase väljasõidu Pargasse ja Paxose saarele ning oma laevasõidul peatume ka Mandri-Kreeka ühes kaunis rannikulinnas Pargas. Lahkudes Korfult naudime vaateid vanalinnale kahe Veneetsia kindluse vahel. Ning sõites edasi lõuna suunas, möödume Kanoni poolsaarest, millel asub Mon Repos palee, kus on sündinud Edinburghi hertsog, Prints Phillip. Möödudes Korfu lõunapoolseimast Asprokavose neemest, ongi meie ees juba Paxose saar. Paxos on umbes 8 km pikk ja vaid 3 km lai ning justkui vaipkate katavad Paxose saart tihedad oliivipuude ja küpresside salud ning siinne oliivõli on oma kvaliteedi poolest kõrgelt hinnatud kogu Kreekas. Möödudes Panagia ja Agios Nikolaose saartest kitsa lahesopi kaudu, oleme jõudmas saare suurima asula - Gaiose - sadamasse. Jalutame Paxose pealinnas Gaioses ning soovijad saavad lõunatada mõnes vahvas kreeka tavernas. Paari kilomeetri kaugusel Paxosest asub praktiliselt ilma püsielaniketa Antipaxose väike saar, mille rannikul türkiissinistes vetes on mõnusaks supluseks ideaalne paik.
 

8. päev LEND KORFU-TALLINN

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend OV8306 Korfu-Tallinn 11:25-14:55 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

798,90 EUR* / 840,44 EUR
12 500 EEK* / 13 150 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Korfu-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustamine lennukis
* Sõit mugavustega bussis
* Majutus vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
* Laevapiletid vastavalt programmile (palume meile teatada hiljemalt koos viimase maksega passiandmed)
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellis 140 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Ekskursioon: Pargas ja Paxos 40 EUR (tasumine kohapeal), kestvus ca 09.00-19.00
* Ekskursioon: Sinine laguun
* Õhtusöök Saranda lähistel külas u 14 EUR
 

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
* Korfu Arheoloogiamuuseum 3 EUR
* Achillioni palee 8 EUR, alla 18a 5 EUR
* Mon Repos palee 3 EUR, al 60a 2 EUR, alla 18a tasuta
* Angelocastro kindlus 2 EUR
* Butrinti 4 EUR
* Relvamuuseum 2 EUR
* Etnograafiamuuseum 2 EUR
* Gijrokastra kindlus 2 EUR
* Õhtusöök Saranda lähistel külas u 13-15 EUR
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Albaania vääring on lek - 1 EUR on u 140 ALL
Reisidokumendina palume reisile kaasa võtta PASS!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt