Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Kreeka - klassikaline ringreis

Kõrghetked: Antiikne Delfi pühamu ja Meteora kaljukloostrid, Ateena ekskursioon, Hydra, Mandri-Kreeka kauneim linn Nafplio, Epidaurose teater ja Olümpia, puhkus mere ääres.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 08.09.11-15.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 766.30 €
Prindi

Üldinfo

Kreeka pakub avastamisrõõmu kõikidele, kes on kuulnud vanu müüte ja legende siinsetest jumalatest ja sangaritest. Aga mitte ainult sellepärast ei ole Kreeka külastamist väärt. Kreeka pakub elamusi kõikidele meeltele: näed oma silmaga sinirohelist merd ja valgeks värvitud maju, katsud tuhandete aastate vanust sammaste marmorit. Õhus on tunda kiusatusse viivaid taverni lõhnu, kauakestev vaiguveini maitse ja tuul toob kuskilt kurva rembetika või elurõõmsa busuki meloodiat... Kõik seitse ööd veedame mereäärses korralikus hotellis Kreeka mandri keskpunktis Loutrakis. Soovi korral on Teil võimalus mõni päev mitte osaleda meie poolt välja pakutud ekskursioonidel, vaid lihtsalt puhata, nautida merd, päikest ja kreeka köök.
Soe sügis ja mõnusalt lainetav meri ning vapustavad rännakud Euroopa kõrgkultuuri lätetel. Ainult siin ja ei kusagil mujal on kaugete aegade side igapäevaeluga nii tajutav ja lihtne.
Kreeka heliseb hellusest!

Reisil on giidiks Ervin Org

Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.

AHVATLEVAD PAKKUMISED
Lisainfot Kreeka kohta leiate siit > Kreeka


Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ATEENA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 02:45. Otselend Tallinn-Ateena kell 04:20-08:00 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Saabume Korinthose lahe äärsesse kuurortlinna Loutrakisse, kus ööbime seitsmel järgneval ööl valitud hotellis (hotellivalik programmi lõpus).
Õhtut soovitame nautida ühes paljudest mereäärsetest tavernatest.


2. päev PÄEV RANNAS VÕI HYDRA SAARE KÜLASTUS

Hommikusöök. Võimalus külastada kunstnike ja prominentide lemmikpaika Hydra saart, mida mõnikord nimetakse Kreeka Capriks.
Kreeka saartest oleme kõik kuulnud, igaüks neist on omanäoline. Võtame ette reisi ühele väikesaartest – Hydrale, et tundma õppida teistsugust Kreekat, suurte meremeeste Kreekat. Sinna jõudes tunned, nagu oleksid sattunud ajas tagasi, vaiksesse külaolustikku, mis tegelikult on aga kõike muud kui vaikne - poodnikud, eesliajajad, kabjaplagin kivisillutisel, naeratavad vanamehed ja suveniiripoed vaheldumisi pisikeste tavernidega. Hydra meresõidutraditsioonid on pikaajalised, maailmakuulsaks said saare meremehed ja kaptenid Kreeka vabadussõja ajal türklaste vastu võideldes. Vaprate merekarude ja laevaomanike, kellest hiljem said rahvuskangelased, villad palistavad siiani saare sadamaid. Saarel on vaid käputäis elanikke, kuid erilise rahu tagab autode puudumine. Kohalikud kasutavad liikumisvahendina eesleid, kellega sõitma ka turiste meelitatakse. Teine, aeglasem, võimalus on jalutada, sest siis ei jää ükski maaliline ja huvitav detail märkamata. NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!

 
3. päev ANTIIKNE DELFI PÜHAMU - KORINTHOSE KANAL

Hommikusöök. Puhkus rannas.
Uudistame kuulsat Korinthose kanalit. Vana Korinthose hiilgeaeg oli 8. sajandil eKr ja kestis seni, kuni roomlaste väepealik Mummius selle 146. aastal eKr hävitas. Korinthose hiilguse põhjuseks oli selle asukoht Isthmose maakitsusel, kaubateede sõlmpunktis. Kauplemise ja sõjakäikude hõlbustamiseks oli nii mõnigi valitseja mõelnud kanali kaevamisele, kuid selleni jõuti alles 1882, kanal valmis 1893, selle pikkus on 6,3 km, kõrgus umbes 80 m ja laius 25 m. Mõõtude kirjeldamine aga ei suuda edasi anda vaadet, mis avaneb sillalt, kui selle alt laevad läbi sõidavad.
Külastame templikompleksi varemeid Parnassose mäe jalamil, kus asus üks kuulsamaid Vana-Kreeka oraakleid. Kreeklaste jaoks eksisteeris ‘elu enne ja elu pärast Delfis käiku’. Legendi järgi oli Delfi koht, kus kaks kotkast, kelle Zeus erinevates maailma otstes lahti lasi, uuesti kohtusid. Zeus heitis täpselt sellele kohale Püha kivi ja Delfi sai tuntuks maailma keskpunktina. Piisab ainsast pilgust loodusele, et mõista, miks antiik-kreeklased Delfit maakera “nabaks” kutsusid. Haarav, aukartust äratav vaatepilt köidab juba enne, kui avaneb võimalus külastada Apollo pühamu võimsaid varemeid, mille müstika on ikka veel elav. Delfi ajalugu algab 1400. aastal eKr ja on otseselt seotud Delfi oraakliga. Kuningad ja sõdalased tulid Delfisse Püütia oraakli (preestritari) käest nõu küsima.
Lõunapeatus Arahhova külakeses. Siin on Teil võimalik juba ka esimesi reisimeeneid uudistada külakese peatänava õdusates ärides. Samuti teeme siin esmase tutvuse kreeka köögi hõrgutistega - mis on moussaka? mis on tzadziki? choriatiki salata? Igatahes on aeg soovida kali oreksi ehk head isu!

4. päev OLÜMPIA - PETROTONI VEINIMÕIS

Hommikusöök. Külastame Olümpiat. See oli üks kõige tähtsamaid antiikpühapaiku, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile. Olümpia on olümpiamängude sünnikoht ja samuti koht, kus neid korraldati. Nii jumalate kummardamine kui ka müütilised vastuseisud, mis Olümpias toimusid, on sajandite sügavusse kadunud. Ometi on traditsioon sama vana kui ajalugu: sportlased kaugetest maadest kogunevad, et rohkearvuliste juubeldavate fännide ees oma võimeid demonstreerida. Petrotoni külas külastame Ioonia merele ilusa vaatega avanevat veinivalmistamismõisa. Siin, Patrase linna ümbritsevatel küngastel, kus rohkete sademetega talved ning kuumad suved on headeks tingimusteks viinamarja kasvatamiseks, toodetakse kuiva valget ning magusamat punast veini.

5. päev MÜKEENE - NAPHLION - EPIDAUROS

Hommikusöök. Ekskursioon Peloponnesose poolsaarel.
Mükeenest on pärit traagilised müüdid. Kohapeal olles olete nõus uskuma kõike – sealt sai alguse Trooja sõda, seal kujunes Agamemnoni, Orestese ja Elektra saatus. Selle kõik on Aishylos kirja pannud oma triloogias ’Oresteia’. Sama põnev on Mükeene ise – kõrgel mäenõlval seisavad uhked kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, mille legendi järgi kükloobid ise kohale kandsid. Kuidas muidu seletada tohutuid kivimüüre, mille paksus on keskmiselt viis ja pool ning kõrgus üksteist meetrit. Seal võid liikuda mööda kunagiste sõjameeste poolt sissetallatud rada läbi võimsate Lõviväravate, mööda marmortreppe kuninga palee megaronini, kust avaneb hingemattev vaade.
Vaba aeg endises Kreeka pealinnas Naphlionis, mis on tuntud oma romantilise vanalinna ja kõige maitsvama köögi poolest. Siiani peetakse Naphlioni Kreeka kõige veneetsialikumaks linnaks, kaunid kitsad tänavad ja neoklassitsistlikud majad võluvad ka kõige kriitilisemaid külastajaid. Soovijatega külastame taverni, kus soovitame proovida just mereande. Kuna Kreeka on pea igast küljest ümbritsetud merega, on kreeklaste toidulaual tähtsal kohal kala ja teised mereannid. Soovite proovida hõrgutavat kalamarikiat ehk kalmaari, octopodi ehk kaheksajalga või sardeles ehk sardiine? Või hoopis valige menüüst garides saganaki ehk feta juustuga ahjus üleküpsetatud krevetid? Valikuid on palju ja kala ning mereande osatakse niivõrd hästi valmistada, et toidud viivad suisa keele alla.
Kreeka on teatri sünnimaa. Naphlioni lähedal asub Epidauros, kus kunagi kummardati arstikunsti jumalat Asklepiust ja tema tütart Hygeiat. Seal oli omaaegne sanatoorium, tervisekeskus, kus tavapärase ravimise kõrval kasutati ka nn. alternatiivmeditsiini – tervisesporti, unenägude seletamist ja selle põhjal ravi määramist, maomürki. Antiikinimese jaoks oli hinge tervis sama tähtis kui kehaline heaolu ja selle tõttu oli seal ka teater. Epidaurose teater, mis mahutab 14 000 pealtvaatajat, on tänapäevani säilinud peaaegu muutumatuna, senini esitatakse seal antiikkirjanike teoseid. Kõrges poolkaares tõusevad sajad astmed mäekülge mööda üles. Kõige ülemiselt mademelt vaatavad vastu inimtühjad kolletunud mäed ja hiigelsuur päike. Epidaurose teatrit peetakse maailma kauneimaiks ja parima akustikaga teatriks. Lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele. Muuseumis on välja pandud tolleaegsed retseptid ja arstiriistad.
NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!

 

 

6. päev UNIKAALSED METEORA KALJUKLOOSTRID

Varane hommikusöök. Vaatame Termopüülide maakitsust, kus toimus muinaskreeklaste sangarlik lahing Pärsia vägede vastu. Läbime Tessaalia maakonna. Järgneb järskudel kaljutippudel paiknevate saladuslike Meteora kloostrite külastus. Meteoora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas - sõna Meteoora tähendab sõna-sõnalt ‘õhus hõljumist’ ja loomulikult toob see meelde sõna "meteoor". Pirkonna asustasid esimesena mungad, kes 11. sajandil elasid mägedes koobastes. Kui türklaste okupatsiooni, teeröövlite võimutsemise ja seadusetuse ajal muutus elu ebakindlamaks, ronisid mungad järjest kõrgemale, kuni nad elasid ligipääsmatutel tippudel, kus nad said ehitada, tuues materjali ja inimesed üles redelite ja korvidega ning ehitasid esimesed kloostrid. Nii pääsesid inimesed kloostritesse kuni 20. sajandi 20. aastateni ning nüüd viivad tippu teed, rajad ja trepid.Usutakse, et kui poleks olnud kloostreid, siis oleks helleni kultuur kadunud ja tänapäeva Kreeka oleks Osmanite impeeriumi peegeldus, mis oleks vähe teadnud oma juurtest ja ajaloost. Kloostrid tõmbasid ligi mitte ainult sügavalt usklikke, vaid ka Kreeka filosoofe, poeete, kunstnikke ja mõtlejaid. Tänapäeval tegutseb ainult kuus kloostrit. Need on asustatud vaid väheste munkade ja nunnadega, kuid pakuvad sellegipoolest harukordse elamuse ortodokssest kloostrielust.
Lõunapaus Meteora kaljude jalamil paiknevas Kalambaka linnas. Hilisõhtul jõuame tagasi Loutrakisse. 


7. päev ATEENA

Hommikusöök. Puhkus rannas.
Täna sõidame Ateenasse. Linnaekskursioon: Akropol, agoraa, Plaka linnaosa, vahtkonnavahetus parlamendihoone juures. Kreeka pealinn, nelja miljoni elanikuga kosmopoliitne linn, mis kunagi ei maga. Tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol, lüli, mis ühendab võimsat antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Antiikne agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud vanasti mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, labürint, kitsaste trepp-tänavate ja alleede kogum, kus on võimalik jalutada, suveniire osta (peamiselt kauneid kunsti- ja käsitööesemeid), niisama kaubelda või lihtsalt puude varjus frappet e. külma kohvi nautida.
Konstitutsiooni väljaku ääres, parlamendihoone ees valvavad Kreeka vabadussõjast osavõtnute mälestuseks Tundmatu sõduri hauda evzonesid, rahvuskaartlased, kelle vahtkonnavahetust peetakse üheks maailma keerulisemaks ja huvitavamaks tseremooniaks ning kelle vorm - foustanela seelik ja sarouchi tupsudega kingad - on pärit Epeirose mägede rahvarõivastest.
Vaba aeg, võimalus külastada muuseume.
Õhtustame tõelises kreeka tavernis, naudime ehedat rahvamuusikat ja unustamatut vaadet valgustatud Parthenonile. Tantsime sirtakit. Inimesed tantsivad tavaliselt rõõmust, kreeka mees paneb tantsu sisse oma hinge – mure, südamevalu, armastuse, vahele aniisiviina Ouzot rüübates ja Rembetika muusikale kaasa lauldes. Oma rahvalaule ja tantse oskavad kõik ja nad ei väsi neid esitamast.


8. päev LEND ATEENA-TALLINN

Hommikusöök. Otselend Ateena-Tallinn kell 11:00-14:45 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

Majutusega hotellis Barbara*** (või sarnases)
766,30 EUR / 806,57 EUR
11 990 EEK / 12 620 EEK
Hotell Barbara on B-klassi hotell, Euroopa klassifikatsiooni järgi kolmetärni tärni hotell, kus on 87 tuba. Kõik toad on varustatud konditsioneeriga ning neis on dušš/WC, rõdu, telefon, teler, külmik. Külaliste kasutada on ruumikas fuajee baari, einebaari ja hommikusöögisaaliga. Randa pääseb otse hotelli siseõue kaudu, rannatoolid mere ääres on tasuta. Kesklinna on  u 1500m, lähimate mereäärsete tavernateni on vaid mõnisada meetrit. Hotellis on internetivõimalus, hotelli fuajees on ka tasuta Wifi ühendus.

Majutusega hotellis Cristina Maris***+
855,78 EUR/ 894,70 EUR
13 390 EEK / 13 999 EEK
Hotell Cristina Maris on 2004 aastal ehitatud mereäärne A-kategooria ehk ***/**** tärni hotell. Hotell asub 500 meetri kaugusel kesklinnast. Toad on elegantselt sisustatud ja väga mugavad. Hotellil on 4 sviiti ja 26 tuba, kokku 80 voodikohta. Toad on varustatud SAT-TV, minibaari, fööni ja konditsioneeriga. Hotell pakub internetiteenust. Lisaks pakutakse võimalust kasutada sauna, ujumisbasseini, katuseterrassil olevat baari, einebaari. Hotellis ei ole võimalik tellida kolmest majutust.

 

Reisi hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Ateena-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit mugavate kohalike bussidega
* 7 ööd valitud hotellis Loutrakis (2-in toad), 7 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellis Barbara*** 140 EUR / 2190,50 EEK
* Ühene majutus hotellis Cristina Maris***+ 263 EUR / 4115 EEK
* Merevaatega tuba hotellis Barbara 25 EUR / 391,20 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muusumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Ateena Akropol 12 EUR
* Delfi 9 EUR
* Õhtusöök rahvamuusika ja tantsuga ca 30 EUR
* Meteora klooster 2 EUR
* Mükeene varemed 8 EUR
* Olümpia 9 EUR
* Epidaurose teater 6 EUR
* Laevapilet Hydra saarele 25 EUR
* veinimõis 6 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! EU liikmesriikide pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel riiklikes muuseumides soodsamad hinnad.


Oluline teada:
Reisiprogrammis toodud päevade järjekord võib muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Delfi pühamu
Delfi pühamu
Delfid
Delfid
Naflion
Naflion
Ateena
Ateena
Kreeka taverna Naflionis
Kreeka taverna Naflionis
Ateena
Ateena
Kreeka õhtu
Kreeka õhtu