Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Kreeka Odüsseia

Kõrghetked: Ajalooline Ateena ja Akropol, romantiline Santorini, Meteora kaljukloostrid ja Delfi templikompleks, Olümpia, kaunis Epidauros ja Nafplia vanalinn.
Transport: lennuk/buss/lennuk
 
Aeg: 08.09.11-15.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 830.21 €
Prindi

Üldinfo

Soe sügis ja mõnusalt lainetav meri ning vapustavad rännakud Euroopa kõrgkultuuri lätetel. Ainult siin ja ei kusagil mujal on kaugete aegade side igapäevaeluga nii tajutav ja lihtne.
Kreeka heliseb hellusest!
 

Giid 

Reisil on giidiks Ott Sandrak

Ott Sandrak on laiemale üldsusele tuntud kui ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, samuti kui mälumängur ja ajalooliste filmide ja dokumentaalfilmide nõustaja. Meie jaoks on Ott üks osa meie raudvarast. Mees, kelle teadmised on põhjatud, on meie jaoks – ning ka meie reisikaaslaste jaoks – asendamatu. Oti puhul on eriliselt väärtuslik see, et kui ta ka mõnele küsimusele hetkel vastuse võlgu jääb, siis juba järgmisel hetkel teab ta, kust selle vastuse leida võiks. Ja ta ei unusta seda ka kunagi järele uurimast! Lisaks sellele südamlikkus ja seiklejavaim, sihipärasus oma eesmärkide saavutamisel ning viimasena, kuid mitte vähem olulisena, tema suur reisimise kogemus, on väärtused, mida kõrgelt hindame.HVATLEVAD PAKKUMISED
Lisainfot Kreeka kohta leiate siit > Kreeka
JUMALIKE VÕIMALUSTE MAA

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ATEENA, ATEENA LINNAEKSKURSIOON

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 02:45. Otselend Tallinn-Ateena kell 04:20-08:00 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennu väljumise aega vahetult enne reisi!
Linnaekskursioon: Akropol, agoraa, Plaka linnaosa, vahtkonnavahetus parlamendihoone juures. Kreeka pealinn, nelja miljoni elanikuga kosmopoliitne linn, mis kunagi ei maga.
Tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol, lüli, mis ühendab võimsat antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Antiikne agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud vanasti mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, labürint, kitsaste trepp-tänavate ja alleede kogum, kus on võimalik jalutada, suveniire osta (peamiselt kauneid kunsti- ja käsitööesemeid), niisama kaubelda või lihtsalt puude varjus frappet e. külma kohvi nautida.
Konstitutsiooni väljaku ääres, parlamendihoone ees valvavad Kreeka vabadussõjast osavõtnute mälestuseks Tundmatu sõduri hauda evzonesid, rahvuskaartlased, kelle vahtkonnavahetust peetakse üheks maailma keerulisemaks ja huvitavamaks tseremooniaks ning kelle vorm - foustanela seelik ja sarouchi tupsudega kingad - on pärit Epidaurose mägede rahvarõivastest. Õhtustame tõelises kreeka tavernis, naudime ehedat rahvamuusikat ja unustamatut vaadet valgustatud Parthenonile (lisatasu eest). Tantsime sirtakit. Inimesed tantsivad tavaliselt rõõmust, kreeka mees paneb tantsu sisse oma hinge – mure, südamevalu, armastuse, vahele aniisiviina Ouzot rüübates ja Rembetika muusikale kaasa lauldes. Oma rahvalaule ja tantse oskavad kõik ja nad ei väsi neid esitamast. Majutume Ateenas hotellis***.


2. päev SANTORINI

Varane hommikusöök hotellis. Varahommikul lahkume laevaga Pireuse sadamast ja sõidame Santorini saarele. Laeva tekil võib nautida vaadet suurematele ja väiksematele Egeuse mere saartele: Paros, Ios ja teised. Pärastlõunal saabume Santorinile. Santorini on maailma üks romantiliseim saar - valgeks värvitud majakesed, kitsad rahulikud tänavad, musta vulkaanilise liivaga kaetud rannad... Paljud teadlased arvavad, et siin oligi kadunud Atlantise tsivilisatsioon. Soovijatel on võimalus külastada Kreeka sügavaimat veinikeldrit, kus asub veinimuuseum. Vaba aeg. Majutus kahel järgneval ööl rannapiirkonna hotellis***.


3. päev SANTORINI

Hommikusöök hotellis. Väike puhkus. Lõunapaiku tõuseme prohvet IIiase mäele, jalutame Pyrgose maalilises külas ning külastame saare pealinna Firat (ka Thira). Soovijatel on võimalus tutvuda Arheoloogiamuuseumiga. Vaba aeg Firas. Õhtul sõidame idüllilisse Oia külla, et nautida päikeseloojangu ajal „kõige kreekalikumaid” vaateid.


4. päev SANTORINI – PIREUS

Hommikusöök hotellis. Sõidame laevaga tagasi mandrile. Laeva tekilt saab jällegi imetleda Küklaadide saarte panoraami. Saabume Pireuse sadamasse. Ööbime Ateena külje all Pireuses hotellis***.
 

5. päev METEORA – DELFI

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Meteorasse. Sõidame läbi Termopüülide maakitsuse, kus toimus muinaskreeklaste sangarlik lahing Pärsia vägede vastu. Meteora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas – sõna Meteora tähendab sõna-sõnalt ‘õhus hõljumist’ ja loomulikult toob see meelde sõna meteoor. Piirkonna asustasid esimesena mungad, kes 11. sajandil elasid mägedes koobastes. Kui türklaste okupatsiooni, teeröövlite võimutsemise ja seadusetuse ajal muutus elu ebakindlamaks, ronisid mungad järjest kõrgemale, kuni nad elasid ligipääsmatutel tippudel, kus nad said ehitada, tuues materjali ja inimesed üles redelite ja korvidega ning ehitasid esimesed kloostrid. Nii pääsesid inimesed kloostritesse kuni 20. sajandi 20. aastateni ning nüüd viivad tippu teed, rajad ja trepid. Usutakse, et kui poleks olnud kloostreid, siis oleks helleni kultuur kadunud ja tänapäeva Kreeka oleks Osmanite impeeriumi peegeldus, mis oleks vähe teadnud oma juurtest ja ajaloost. Kloostrid tõmbasid ligi mitte ainult sügavalt usklikke, vaid ka Kreeka filosoofe, poeete, kunstnikke ja mõtlejaid. Tänapäeval tegutseb ainult kuus kloostrit. Need on asustatud vaid väheste munkade ja nunnadega, kuid pakuvad sellegipoolest harukordse elamuse ortodoksest kloostrielust. Alustame sõitu Delfi poole. Majutus Delfis hotellis***.


6. päev DELFI – PETROTON – OLÜMPIA

Hommikusöök hotellis. Külastame templikompleksi varemeid Parnassose mäe jalamil, kus asus üks kuulsamaid Vana-Kreeka oraakleid. Kreeklaste jaoks eksisteeris ‘elu enne ja elu pärast Delfis käiku’. Legendi järgi oli Delfi koht, kus kaks kotkast, kelle Zeus erinevates maailma otstes lahti lasi, uuesti kohtusid. Zeus heitis täpselt sellele kohale Püha kivi ja Delfi sai tuntuks maailma keskpunktina. Piisab ainsast pilgust loodusele, et mõista, miks antiik-kreeklased Delfit maakera “nabaks” kutsusid. Haarav, aukartust äratav vaatepilt köidab juba enne, kui avaneb võimalus külastada Apollo pühamu võimsaid varemeid, mille müstika on ikka veel elav. Delfi ajalugu algab 1400. aastal eKr ja on otseselt seotud Delfi oraakliga. Kuningad ja sõdalased tulid Delfisse Püütia oraakli (preestritari) käest nõu küsima. Ületades Korinthose väina kõige kitsamas kohas uue silla kaudu jõuame Petrotoni külas asuvasse veinivalmistamismõisa. Siin, Patrase linna ümbritsevatel küngastel, kus rohkete sademetega talved ning kuumad suved on headeks tingimusteks viinamarja kasvatamiseks, toodetakse kuiva valget ning magusamat punast veini. Sõidame Olümpiasse, mis oli üks kõige tähtsamaid antiikpühapaiku, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile. Olümpia on olümpiamängude sünnikoht ja samuti koht, kus neid korraldati. Nii jumalate kummardamine kui ka müütilised vastuseisud, mis Olümpias toimusid, on sajandite sügavusse kadunud. Ometi on traditsioon sama vana kui ajalugu: sportlased kaugetest maadest kogunevad, et rohkearvuliste juubeldavate fännide ees oma võimeid demonstreerida. Majutume väikeses Lagadia mägikülas hotellis***.


7. päev PELOPONNESOSE POOLSAAR – MÜKEENE, EPIDAUROS, NAPHLION

Hommikusöök. Ekskursioon Peloponnesose poolsaarel.
Sõidame Mükeenesse, kust on pärit traagilised müüdid. Kohapeal olles olete nõus uskuma kõike – sealt sai alguse Trooja sõda, seal kujunes Agamemnoni, Orestese ja Elektra saatus. Selle kõik on Aishylos kirja pannud oma triloogias ’Oresteia’. Sama põnev on Mükeene ise – kõrgel mäenõlval seisavad uhked kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, mille legendi järgi kükloobid ise kohale kandsid. Kuidas muidu seletada tohutuid kivimüüre, mille paksus on keskmiselt viis ja pool ning kõrgus üksteist meetrit. Seal võid liikuda mööda kunagiste sõjameeste poolt sissetallatud rada läbi võimsate Lõviväravate, mööda marmortreppe kuninga palee megaronini, kust avaneb hingemattev vaade. Kreeka on teatri sünnimaa. Siin, Peloponnesosel, asub ka Epidauros, kus kunagi kummardati arstikunsti jumalat Asklepiust ja tema tütart Hygeiat. Seal oli omaaegne sanatoorium, tervisekeskus, kus tavapärase ravimise kõrval kasutati ka nn. alternatiivmeditsiini – tervisesporti, unenägude seletamist ja selle põhjal ravi määramist, maomürki. Antiikinimese jaoks oli hinge tervis sama tähtis kui kehaline heaolu ja selle tõttu oli seal ka teater. Epidaurose teater, mis mahutab 14 000 pealtvaatajat, on tänapäevani säilinud peaaegu muutumatuna, senini esitatakse seal antiikkirjanike teoseid. Kõrges poolkaares tõusevad sajad astmed mäekülge mööda üles. Kõige ülemiselt mademelt vaatavad vastu inimtühjad kolletunud mäed ja hiigelsuur päike. Epidaurose teatrit peetakse maailma kauneimaiks ja parima akustikaga teatriks. Lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele. Muuseumis on välja pandud tolleaegsed retseptid ja arstiriistad. Sõidame endisesse Kreeka pealinna Naphlioni, mis on tuntud oma romantilise vanalinna ja kõige maitsvama köögi poolest. Siiani peetakse Naphlioni Kreeka kõige veneetsialikumaks linnaks, kaunid kitsad tänavad ja neoklassitsistlikud majad võluvad ka kõige kriitilisemaid külastajaid. Kuna Kreeka on pea igast küljest ümbritsetud merega, on kreeklaste toidulaual tähtsal kohal kala ja teised mereannid.  Majutume hotellis***.
 

8. päev LEND ATEENA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Otselend Ateena-Tallinn kell 11:00-14:45 (kohalikud kellaajad).

 

Reisi hind

830,21 EUR* / 871,75 EUR
12 990 EEK* / 13 640 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneeringutele!


Reisi hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Ateena-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustamine lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit mugavustega bussis
* 7 ööd B-C kategooria hotellides vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
* Laevapiletid Pireus-Santorini-Pireus (tekikohad)
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellis 110 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 
 

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:
* Ateena akropol 12,00 EUR
* Ateena akropoli muuseum 5,00 EUR
* Õhtusöök rahvamuusika ja tantsudega ca 30,00 EUR
* Santorini veinimuuseum
* Thira areoloogiamuuseum
* Meteora klooster 2,00 EUR
* Delfi 9,00 EUR
* Veinimõis Petrotoni külas 6 EUR
* Olümpia 9,00 EUR
* Mükeene varemed 8,00 EUR
* Epidaurose teater 6,00 EUR
EU liikmesriikide pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel riiklikes muuseumides soodsamad hinnad. Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt