Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Kuuba

Kõrghetked: Ajalooline Havanna, Vinalese org, sigarid ja rumm, Cienfuegos, legendaarne Trinidad, Hemingway lemmikpaigad, kauneid liivarannad Varaderos.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 02.12.11-14.12.11
Kestvus: 13 päeva
Hind: al 2 555.82 €
Prindi

Üldinfo

Kuuba on suurim Kariibi mere saartest. Kuuba nimi on ilmselt tulnud Coabana’st, mis tõlkes tähendab suurepärane paik. Kuuba, see on kaunid liivarannad ja selge sinine vesi, värvikirev ajalugu, Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord, Hemingway elu ja looming, Kariibi lopsakas loodus, suhkrurooväljad ning loomulikult kvaliteetne ja odav tubakas ning rumm. Kuuba Son muusikast pärinevat ka kuum salsa.
Kuuba on ajaloo jooksul sõltunud nii Hispaaniast, Ameerika Ühendriikidest, Nõukogude Liidust – kõik suured mõjutajad on jätnud oma jälje tänapäeva Kuubale. Kuubalased on elurõõmsad, jutukad ja külalislahked inimesed, kelle mõttemaailmale on mõju avaldanud nii katoliiklus kui Aafrika kultused.
Kutsume Teid avastama Kuuba vaatamisväärsusi, inimesi, loodust ja randasid koos meiega!

Lisainfot Kuuba kohta leiate siit > Kuuba
 

Giid

Reisil on giidiks Ott Sandrak
Ott Sandrak on laiemale üldsusele tuntud kui ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, samuti kui mälumängur ja ajalooliste filmide ja dokumentaalfilmide nõustaja. Meie jaoks on Ott üks osa meie raudvarast. Mees, kelle teadmised on põhjatud, on meie jaoks – ning ka meie reisikaaslaste jaoks – asendamatu. Oti puhul on eriliselt väärtuslik see, et kui ta ka mõnele küsimusele hetkel vastuse võlgu jääb, siis juba järgmisel hetkel teab ta, kust selle vastuse leida võiks. Ja ta ei unusta seda ka kunagi järele uurimast! Lisaks sellele südamlikkus ja seiklejavaim, sihipärasus oma eesmärkide saavutamisel ning viimasena, kuid mitte vähem olulisena, tema suur reisimise kogemus, on väärtused, mida kõrgelt hindame.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-PARIIS-HAVANNA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 04:30. Lend Tallinn-Helsingi kell 06:10-06:40 ja Helsingi- Pariis kell 09:25-11:30. Lend Pariis-Havanna kell 13:40-17:45 (kohalikud kellaajad).
Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
Saabume Havannasse. Transfeer hotelli ja majutus neljal ööl Havannas hotellis. Õhtusöök hotellis.
 

2. päev HAVANNA

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Kuuba pealinnas Havannas, mis on ühtlasi ka Kuuba suurimaks linnaks.
Alates linna asutamisest Hispaania konkistadooride poolt 1515. aastal, on olnud linnal põnev ja uhkustäratav ajalugu. Oma soodsa asukoha tõttu arenes linn tähtsaks kaubandus- ja militaarsadamaks. Samas – just oma sadama ja sadamasse suunduvate Hispaania rikkusi täis kaubalaevade tõttu, on Havanna ka pidevalt piraatide rünnakute all kannatanud. Havannas on võimul olnud ja siia oma jälje jätnud nii britid kui ameeriklased. Peale Kuuba revolutsiooni ja Ameerika poolt väljakuulutatud majandusembargot, aga on linn suuresti lohakile jäänud ning elab oma vaest, aga meeleolukat ja kirevat igapäevaelu. Samas – kas see ehk muudabki linna nii kütkestavaks?
Tutvume Unesco maailmapärandi nimistusse kantud Havanna vanalinna La Habana Vieja’ga , mis oma baroksete ja neoklassitsistlike ehitistega kuulub vanimate hispaania koloniaallinnade hulka – Morro kindlus, vanalinna väljakud ja tänavad ning ajaloolised kohvikud, käsitööturg, linnamuuseum ja palju muud. Lõunasöök La Mina restoranis. Pärastlõunal jätkame tutvumist kaasaegse ja moodsa Havannaga – Jose Marti memoriaal, Maleconi avenüü ja ülikool, kapitoolium ja teater. Õhtusöök hotellis.
 

3. päev VINALESE ORG – PINAR DEL RIO

Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma Kuuba läänepoolseima servaga, mida ehk enim iseloomustavad hooldatud põllud, tubakakasvatused ja erakordselt ilus maastik. Tutvume Vinalese oruga ning läheme Los Jazmines’e vaateplatvormile, kust avaneb maagiline vaade ümbritsevale maastikule – tubakapõldude kohal kõrguvad mogotes’ed ehk suured lubjakivist troopilise taimestikuga kaetud kaljunukid. Tutvume Vinalese külaga ning vaatame kuulsaima Mehhiko kunstniku Diego Rivera õpilase poolt kaljule maalitud seinamaale. Sõidame ka traditsiooniliste paatidega iidsesse indiaani koopasse. Lõunasöök. Sõidame tagasi Havannasse. Õhtusöök hotellis.
 

4. päev HEMINGWAY RADADEL

Hommikusöök hotellis. Hommikul külastame kahte traditsioonilist tööstusharu Kuubal – Havanna sigarivabrikut ning Havana Club rummimuuseumi. Kuubal on müügil 32 erinevat nimetust sigareid. Rumm kuulub lahutamatult kuubalaste elustiili juurde. Seejärel lahkume südalinnast ning suundume Hemingway radadele. Chicagos sündinud Ernest Hemingway ehk Papa elas Kuubal ligi paarkümmend aastat ning kirjutas siin suure osa oma maailmakuulsast loomingust. Tänaseks on tema kirjust eluloost saanud üks Kuuba müügiartiklitest. Külastame San Francisco de Paulas asuvat Finca La Vigia’t ehk Hemingway majamuuseumi. Tundub, nagu oleks majaperemees hetkeks toast välja astunud. Siin on suur raamatukogu 8000 raamatuga, trofeed, mis pärinevad arvukatelt safaridelt Aafrika savannides ning kirjaniku suur piibukogu ning kirjutusmasin. Seejärel suundume Cojimari külasse, peatume Ernest Hemingway väljakul ja näeme restorane, kus Hemingway armastas lõunatada. Lõunasöök ühes Hemingway lemmikrestoranidest – Las Terrazas de Coijmar’is. Õhtuöök hotellis.
Hilisõhtul on soovijatele Tropicana Cabaret show külastus (lisatasu eest). Tropicana Cabaret on maailma üks kuulsamaid kabereeteatreid, mis on tuntud ka kui „paradiis tähtede all”. Teater on tegutsenud tänapäevani alates 1939 aastast ning siin on esinenud palju maailmakuulsaid artiste. Kabaree paikneb erakordsete vanade troopiliste puude keskel.
 

5. päev GUAMA – CIENFUEGOS

Hommikusöök hotellis. Lahkume Havannast oma ringsõidule mööda Kuubat. Tänane hommikupoolik on pühendatud Kuuba vaheldusrikkale loodusele. Sõidame Zapata poolsaare piirkonda, mis on Kuuba üks hõredamini asustatud piirkondi. Siin on palju puutumata loodust, eksootilisi loomi ja põnevaid troopilisi taimi. Möödume Kuuba suurimatest tsitrusesaludest ning jõuame Guamasse. Külastame krokodillifarmi, mille vaateplatvormilt on võimalik lähedalt uurida roomajate toimetamisi. Seejärel paadisõit Laguna de Tesorol ehk Aarete laguunil ning indiaani küla Aldea Taina külastus, kus näeme muuhulgas ka kaasaegseid elusuuruses skulptuure tainodest ehk Taíno-indiaanlastest, kes olid Kuuba idaosa põliselanikud. Lõunasöök.Pärastlõunal sõidame Cienfuegosesse, mis on saarel ainus prantslaste poolt asutatud koloonia. Ringsõidu käigus näeme linna promenaadi, keskväljakut, Tomas Terry teatrit. Majutume Cienfuegoses hotellis. Õhtusöök hotellis.
 

6. päev TRINIDAD

Hommikusöök. Sõidame kunagisse esimesse hispaanlaste asustatud kolooniasse Trinidadi, mis on suurepärane näide koloniaalarhitektuurist. Trinidadi peetakse õigustatult saare kaunimaks linnaks. Munakividega sillutatud tänavad ja pastelsetes värvides natuke räämas majad annavad tunde, et aeg ei kiirusta siin takka, vaid kulgeb hoopis omasoodu. 17. ja 18. sajandil oli linn suhkru- ja orjakaubanduse keskuseks ning selles perioodist pärineb ka linna kuulsus ja rikkus. Lõunasöök Plaza Santa Ana restoranis. Tutvume linnaga – Cantero palee, mille tornist avaneb suurepärane vaade ajalooliselt keskusele, ajalooline linnaväljak Plaza Mayor ja Palacio Brunet, kus tänapäeval asub romantikamuuseum. Astume sisse ka Canchanchara baari, mis, asudes ajaloolises 18. sajandi hoones, on tuntud oma samanimelise rummikokteili poolest. Majutume Trinidadis hotellis. Õhtusöök hotellis.
 

7. päev SANTA CLARA – VARADERO

Hommikusöök. Lahkume Trinidadist ning suundume Santa Clara poole. Peatume Valle de los Ingenios ehk suhkrurooveskite orus (ingenio tõlkes suhkrutehas). Nii kaugele kui silm ulatub, laiuvad siin suhkrurooväljad. Unesco maailmapärandi nimekirja lisatud piirkond on pea 270 km2 suur ning kunagisest hiilgusest annavad aimu u 70 vana tehase varemed. Põikame sisse Manaca Iznaga ajaloolise suhkrutehase kinnistule, mille maaomaniku mõis on hästi säilinud ning kus veel 1840. aastal töötas u 350 orja. Soovijad võivad ronida 45 m kõrguse ja 7 korruselise torni tippu, mille erinevad tasandid erinevad teineteisest kuju ja vormi poolest ning kust avaneb hunnitu vaade ümbritsevatele põldudele. Miks mitte proovida siin ka klaas Guarapo’t ehk suhkruroo mahla?
Teel Varaderosse peatume Kuuba keskosas asuvas Santa Clara linnas. Lõunasöök kohalikus restoranis. Jalutame Leoncio Vidal pargis, kus on mõnus jälgida kohalike inimeste sagimist ja elu-olu. Eelkõige on Santa Clara aga kuulus kui „kangelasliku guerilla linn” ehk Santa Clara on 1958. aastal toimunud Kuuba Revolutsiooni viimaseks lahingupaigaks. Vaatame ka Comandante Che Guevara memoriaali ja mausoleumi. Varaderot on sageli on nimetatud ka maailma parimaks rannaks. Varadero on Kuuba uhkuseks ja magnetiks, tõmmates ligi maailma rikkaid ja kuulsaid. Varaderos on lõputud valge liiva rannad ja palmipuudest ääristatud alleed. Majutume kolmel järgneval ööl Varaderos mereäärses hotellis**** all inclusive baasil.
  

8. päev - 11. päev VARADERO

Vabad päevad Varaderos, kus on kõik eeldused mõnusaks puhkuseks Kariibi päikese all.
Soovijatele võimalikud lisaekskursioonid ja väljasõidud (lisatasu eest, võimalik tellida otse hotellis või meie reisiesindaja kaudu).
 

12. päev VARADERO, LEND HAVANNA-PARIIS

Vaba päev rannas. Lõunasöök hotellis.
Pealelõunane bussitransfeer Varaderost Havanna rahvusvahelisse lennujaama (u 150 km). Aeg selleks korraks öelda Kuubale Hasta la vista! Lend Havanna-Pariis kell 20:15-11:05 (kohalikud kellaajad).
 

13. päev LEND PARIIS-TALLINN

Lend Pariis-Helsingi kell 15:25-19:20 ja lend Helsingi-Tallinn kell 23:45-00:20 (kohalikud kellaajad).
Teretulemast tagasi koju!

Reisi hind

2555,82 EUR* / 2875,38 EUR
39 990 EEK* / 44 990 EEK
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Helsingi-Pariis-Havanna ja Havanna-Pariis-Helsingi-Tallinn
* Lennujaamamaksud NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
* Käibemaks
* Majutus koos hommikusöögiga ning muu toitlustus vastavalt programmile
* Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile
* Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja
* Ekskursioonid eesti keeles terve reisi jooksul (va Varadero lisaekskursioonid)


Lisakulud

Lisatasu eest:
* Tervisekindlustus al 17,11 EUR maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a,vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrke- ja pagasikindlustuse! Tervisekindlustuse olemasolu Kuubale reisides on kohustuslik!
* 1-ne majutus terve reisi vältel 320 EUR
* Maalt lahkumise maks ca 25 CUC (tasutakse kohapeal individuaalselt lennujaamas).
* Kuuba turistikaart koos vormistamisega 25 EUR
* Tropicana Cabaret show (Hind u 80 EUR, tasutakse kohapeal. Hind sisaldab edasi-tagasi transfeeri hotellist, väikest vahuveini, ¼ pudelit Havana Club rummi ja kergeid suupisteid.)


Lisainfo

Viisa info:
Igale reisijale vormistatakse turistikaart (tarjeta de turista). Pass peab kehtima 6 kuud pärast reisi lõppu. Turismikaardi jaoks on vajalik:
- ankeet, palume printida ja täita
- passikoopia (pass kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi)
Täidetud viisataotlus ja passi koopia palun tuua Germalo kontorisse 1 kuu enne reisi.

Riigiinfo:
Kuuba Vabariik
Pealinn: Havanna (La Habana), üle 2,000,000 elaniku
Rahvaarv: 11,451,652
Pindala: 110,860 km2
Riigikeel: hispaania
Ajavöönd: GMT -5h
Muud: Kuubas on kombeks anda jootraha. Soovi korral võib jootraha anda hotelli pakikandjale (u 1 CUC), ettekandjale ja toateenijale (u 5 CUC/päev). Samuti tuleks arvestada jootraha kohalik giidile ja bussijuhile. Ennekõike aga tuleb ka arvestada, et kuubalased on väga vaene, aga piisavalt uhke rahvas.
Turistidele on Kuubal maksevahendiks konverteeritav peeso ehk CUC väärtuses 1 EUR = u 13 CUC = u 1 USD.
Kuuba CUCi maale toomine ja välja viimine on keelatud!
Reisirahaks soovitame kaasa võtta eurosid (kindlasti mitte USD). Vähestes kohtades on võimalik tasuda krediitkaardiga, seda küll eeldusel, et kaart ei ole väljastatud ühegi USA panga poolt.
Elektri voolusagedus on 110 v, kuid samas uuemates hotellides võib kohati olla ka 220 v. Pistiku harud on kitsamad, seetõttu tuleb kasutada adapterit-konverterit.
Hoolimata Kuuba turismimajanduse viimaste aastate kiirest arengust, on Kuubal väljaspool kuurorte mõnevõrra limiteeritud majutusvõimalused. Kuubale reisides tasub kaasa võtta tavapärasest veidi enam "avatud suhtumist". Erinevatel – reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel – võivad reisiprogramm, päevade järjekord vms. muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Havana
Havana