Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - Läµuna-Itaalia pärlid

Kõrghetked: Pompei arheoloogiaala, Vesuvio - Il Vulcano, põnev Napoli ja arheoloogiamuuseum, imeline Amalfi rannik, Paestumi Vana-Kreeka templikompleks, igavene Rooma, vaimustav Capri saar.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 03.09.11-10.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 759.27 €
Prindi

Üldinfo

Sorrento poolsaar on maailmakuulus eelkõige oma võrratult ilusa rannajoone poolest. Puhkus Amalfi rannikul on täis Lõuna - Itaalia säravat temperamenti, põimides endasse pärllinnakesi, Capri peadpööritavaid lõhnu ja loodust. Selle märkamiseks ei pea tegema pikki väljasõite, vaid rikas maailm täis muusikat, maalilist loodust ja kaljunukkidel briljantidena hiilgavaid linnakesi ümbritseb Sind igal sammul. Lisaks õhtused meelelahutused traditsiooniliste tantsuetendustega ja ülipopulaarsete napoli laulukestega. Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandide ja ehtsa napoli pitsaga. Jääb vaid üle hüüda joovastunult Mamma Mia…!
Meie ainulaadne reis annab Teile võimaluse külastada Lõuna-Itaalia ilusamaid paiku. Kõik seitse ööd veedame hotellis Sorrento piirkonnas. Soovi korral on Teil võimalus mõni päev mitte osaleda meie poolt välja pakutud ekskursioonidel, vaid lihtsalt puhata, nautida merd, päikest ja itaalia kööki.
 

Giid

Reisil on giidiks Mare Ligi
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Olles kursis maailmas toimuvaga, suheldes pidevalt nii reisidel kui ka Eestis viibides väga erinevate rahvuste ja erialade esindajatega, rääkides vabalt nii inglise, itaalia kui hispaania keelt, on Marel oma reisikaaslasetele palju öelda. Lisaks „vana maailma“ erinevatele riikidele, tunneb Mare ennast koduselt ka Lõuna-Ameerika põnevates sihtkohtades nagu Mehhiko ja Peruu, samuti on ta giidina läbi viinud reise näiteks ka eksootilisel Kuubal. Mare on mitmekülgsete teadmistega ning end pidevalt täiendav. Me hindame teda oma meeskonnas väga kõrgelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-NAPOLI

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13:15. Otselend Tallinn-Napoli kell 15:10-17:40 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennu väljumise aega vahetult enne reisi!
Napoli lennujaamast sõidame Sorrentosse. Sorrentot peetakse Lõuna-Itaalia üheks kauneimaks paigaks. Kui põhja-itaallased vaatavad teinekord Lõuna-Itaaliale veidi üleolevalt, siis Sorrentosse igatsevad kõik. Majutus seitsmeks ööks Sorrento piirkonnas vastavalt soovile hotellis*** või hotells****.
 

2. päev NAPOLI LINNAEKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Napoli linnaekskursioon: 600 a ema kreeklaste poolt asutatud ja 320 a ema roomlaste võimu alla langenud Napoli linn on Teile kindlasti elamus. Sellest linnast on pärit kõigile tuntud pitsa, bel canto ning commedia. Napoli laulukesed on saanud maailmakuulsaks ja tihti loetakse neid lausa nn itaalia rahvalauludeks. Oluliseimad vaatamisväärsused on Plebiscito väljak ja sellega piirnev kuningaloss koos kuulsa San Carlo teatriga. Lähedal asub Vittorio Emmanueli uhke galerii ja võimas keskaegne Castel Nuovo. Omaette aega nõuab Arheoloogiamuuseum, kuhu on kogutud Pompei varemetest välja kaevatud originaalesemed ja kitsaste tänavatega Spaccanapoli linnarajoon, mis on täis ehtsat lõunaitaallaslikku saginat. Ekskursioon viib teid ka Pozzuoli, kus Solfatara keeva mudamassiga kraater ja geisrid annavad tunnistust Napoli ümbruse väga rahutust maakoorest.

 

3. päev  IMELINE AMALFI RANNIK – POSITANO JA AMALFI

Hommikusöök hotellis. Amalfi ranniku ekskursioon laevaga. Ekskursiooni jooksul kohtame lisaks smaragdrohelise vee ja kaljuranniku kooslusele imekauneid väikelinnu. Positanos ja Amalfis peegeldavad kaunid liivarannad oma vetes rohelusse uppuvat kaljumassiivi. Teele jääb võluv Smeralda koobas (sarnaneb Grotta Azzurrole Capril), kus kohaliku paadimehe humoorikad seletused lisavad niigi salapärasele maa-alusele miljööle müstikat ja vürtsi. Positano on kuulsuste meelispaik ja seetõttu on seal ka hinnaklass võrreldes teiste rannikulinnadega tunduvalt kõrgem. Maitseka, romantilise ja värviküllasena võlub Positano eelkõige oma kaugeltki mitte pealetükkiva luksusliku miljööga. Jalutame linnas ja puhkame rannas. Amalfi – kunagine Apenniini poolsaare suurim ja võimsaim merevabariik, mille suurimaks vaatamisväärsuseks on võimas St. Andrea katedraal.
 

4. päev  POMPEJI – VESUUV

Hommikusöök hotellis. Külastame Pompeji linna varemeid. Nende külastamine on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja 22. sajandi taguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid… Nähtut on hea kinnistada järgmisel päeval Napoli Arheoloogiamuuseumis, kuhu on kogutud Pompeist leitud originaalsed mosaiigid, kujud, tarbeesemed. Seal märkame, kui kõrgel tasemel elasid antiik-roomlased ja kui palju me 79. aasta katastroofi tulemusena kaotasime.
Võimalus ära käia Vesuuvil, kus igaühel on võimalus imetleda vaadet Napoli lahele ja vaadata kraatri sügavusse. Vesuuv on Euroopa kuulsaim vulkaan, mida külastab aastas ligi miljon turisti. Tema kõrgus, 1277 m, on pooletunnise mäkketõusu järel kättesaadav kõigile. Mäe jalamil kasvab kuulus viinamarjasort, mille marjadest pressitakse kohalikku veini "Lacrime Cristo" (Kristuse pisarad). Kraatrile tõustes tunnetate looduse jõudu.
 

5. päev PAESTUM

Hommikusöök. Teeme väljasõidu Vana-Kreeka Paestumi templite kompleksi - suurepärane näide antiik-kreeka arhitektuurist Itaalias. Võimalusel külastame mozzarella juustu tootmist, sest just sellest piirkonnast, Campania maakonnast, on pärit see kõige õigem ja hõrgum üle maailma tuntuks saanud mozzarella di bufala. Päeva teise poole võib veeta rannas. Soovijatele pakume ka rahvuslikku õhtut napoli tantsude ja lauludega Teatro Tassos, mis on võitnud suurt populaarsust. Etendused kestavad 1h 15min.


6. päev IGAVENE LINN ROOMA

Varane hommikusöök hotellis. Väljasõit "igavesse linna". Ekskursioon Roomas: Püha Peetruse katedraal ja väljak, Piazza Navona, Veneetsia väljak, Pantheon. Imetleme antiikseid varemeid: Kapitooliumi väljakut, foorumeid, Rooma sümbolit Colosseumi, Constantinuse võidukaart ja Traianuse sammast. Jalutame Hispaania väljakul ja kuulsal trepil ning Trevi purskkaevu ääres.
 

7. päev KAUNIS CAPRI SAAR

Hommikusöök hotellis. Külastame Capri saart (lisatasu eest). Capri linna peaväljakule sõidame sadamast kohaliku bussiga. Lisaks õitele ja lõhnadele on Capri märksõnadeks Augustuse aiad ja Faraglionid. Esimeste külastamiseks jalutame peatänavat mööda saare teisele küljele, teiste puhul kasutame paati. Edasi sõidame jällegi kohaliku bussiga Anacapri linna, mille üheks olulisemaks vaatamisväärsuseks on San Micheli villa. Selle rajas kuulus rootsi doktor ja teadlane Axel Munthe. Peaväljakult on võimalik tõusta funikulööriga Capri kõrgeima mäe, Monte Solaro tippu, kust avaneb tõeliselt ülev vaade kogu saarele. Võimalus supelda rannas.
 

8. päev LEND NAPOLI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Päev Sorrentos, et osta veel reisimeeneid ja ammutada endasse Lõuna-Itaalia lõhnu ja maitseid. Lend Napoli-Tallinn kell 20:15-00:35(+1) (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

Majutusega hotellis***
759,27 EUR*/ 799,53 EUR
11 880 EEK* / 12 510 EEK

Majutusega hotellis****
858,33 EUR* / 904,35 EUR
13 430 EEK* / 14 150 EEK

* Soodushinnad kehtivad kordureisijatele.

Hind sisaldab:

* Lennupilet Tallinn-Napoli-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks, toitlustamine lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis wc, video)
* 7 ööd Sorrento piirkonnas hotellis***/**** (2-in toad), 7 hommikusööki
* Eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 128 EUR / 2002,76 EEK
* Õhtusöögid hotellis kuuel õhtul 78,99 EUR / 1 236 EEK (Rooma ekskursiooni päeval õhtusöögile hotellis ei jõuta)
* Tervisekindlustus al. 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga – pilet täiskasvanud 11,00 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, ISIC tudengid 18-25a ja õpetajad 5,50 EUR. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 EUR (kõigile).
* Vesuuvi kraatrisse vaatamine 6,50 EUR
* Amalfi ranniku ekskursioon laevaga ~30 EUR
* Grotta dello Smeraldo 5,00 EUR
* Napoli Arheoloogiamuuseum täiskasvanud 6,50 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, ISIC tudengid 18-25a 3,25 EUR
* Solfatara vulkaanikraater 5,50 EUR
* Paestumi arheoloogia-ala ja muuseum 6,50 EUR
* Teatro Tasso külastus 15,00 EUR
* Capri saare külastus 34 EUR (sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, giidi teenust)
* Paadisõit ümber poole Capri saare (sh Faraglionide juurde) 13 EUR
* Ühine lõunasöök Capri saarel 15 EUR
* Villa San Michele Capril 5,00 EUR
* San Michele kirik 2,00 EUR
* Monte Solaro funikulöör 8,00 EUR
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 

 

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200-250 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, moos jne.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii