Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Malaisia ja Singapur

Kõrghetked: Singapuri saareriik, kontrastide metropol Kuala Lumpur, Taman Negara rahvuspark, maailma vanim vihmamets, Canopy Walkway, Langkawi liivarannad.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 31.10.11-11.11.11
Kestvus: 12 päeva
Hind: al 2 222.02 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid eksootilisse Aasiasse. Meie teekond viib nii suurlinlikku Singapuri kui ka põnevasse ning looduslikult kaunisse Malaisiasse. Koloniaalajastu arhitektuur Singapuris, maailma vanim džungel Malaisia sisemaal ning kilomeetrite pikkused liivarannad Langkawi saarel. Malaisia – see on tõeline Aasia!

 

Giid

Reisil on giidiks Mirjam Somelar
Mirjam Somelar on kasvanud ja õppinud Tartus. Sattudes tööle Germalo kollektiivi, ütles õppimist ja rändamist oluliseks pidav Mirjam olevat end leidnud oma unistuste töö. Sügav huvi eri maade ja rahvaste vastu, avastamiskirg, tundlikkus ja avatud meel on teinud Mirjamist meile väärtusliku kolleegi. Olles oma õpingutes keskendunud folkloorile ja etnoloogiale, aitab see tal erinevate rahvaste pärimuskultuuri kaudu tutvustada nii kohalikke kombeid, traditsioone kui ka kaasaegset elu-olu. Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga. Viimastel aastatel viivad rännuteed Mirjamit ikka ja jälle kultuuriliselt, etniliselt ja religioosselt kirevasse Kagu-Aasiasse ning oma avastusi jagab ta ka Germalo meeldejäävatel ringreisidel Tais, Singapuris ja Malaisias.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-SINGAPUR

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 15:45. Lend Tallinn–Frankfurt kell 17:40-19:20. NB! Kogunemise ja väljalennu aeg täpsustunud 03. oktoobril! Jätkulend Frankfurt-Singapur kell 22:05-16:55(+1) (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
 

2. päev SINGAPUR

Saabume Singapuri. Singapur asub Malaka poolsaare lõunatipus ning tegemist on väikese saareriigiga, mida peetakse ka üheks 20. sajandi majandusimeks. Olles olnud kaubavahetuse sõlmpunktiks juba 19. sajandi alguses, tuksleb Singapuri kaubandus aina kiiremas rütmis. Majutume kahel järgneval ööl hotellis***/****, õhtul vaba aeg puhkuseks.
 

3. päev SINGAPUR

Hommikusöök hotellis. Tutvume selle huvitava saarega. Singapuri sümbol Merlion, „pool kala“ ja „pool lõvi“, tervitab meid Merlion Parkis. Oma teekonnal möödume kuulsast Singapuri kriketiklubist, näeme parlamendihoonet, uhket ülemkohut ja linnavalitsuse hoonet. Naudime vaadet Singapurile ja ümbritsevatele saartele Mount Faberilt – mäelt, mis kõrgub uhkelt linna kohal. Naudime ühist lõunasööki ning tutvume seejärel elust kihava Hiinalinnaga. Singapuri India kogukonna vaimses ning kaubanduslikuks keskuses Little Indias näeme nii traditsioonilisi india poekesi kui ka uhkete ornamentidega kaunistatud templeid. Saabume tagasi hotelli, õhtupoolikul vaba aeg.
Soovijatel on õhtul võimalik külastada ainulaadset ööloomaaeda (lisatasu eest).
 

4. päev SINGAPUR - KUALA LUMPUR

Hommikusöök hotellis. Lahkume Singapurist ning ületades Singapuri ning Malaisia vahel asuva tammi, jõuame Malaisiasse. Sõidame Johor Bharu linna kaudu põhja suunas. Teel teeme tutvust Malakaga. Linn, mille asutasid portugaallased ning mida hiljem valitsesid hollandlased ja edasi juba ka britid, kelle võimu all linn oli Malaisia iseseisvumiseni 1957. aastal, pakub huvitavat uudistamist. Paaritunnise sõidu järel jõuame Kuala Lumpurisse - Malaisia suurimasse keskusesse ning ühtlasi pealinna. Teel näeme Malaisia sisemaa loodust ning kauneid vaateid mägedele.
Majutume kahel järgneval ööl hotellis***/****. Soovijatel võimalik nautida õhtusööki 282-meetrises Kuala Lumpur Toweris uhkete vaadetega tervele linnale (lisatasu eest).
 

5. päev KUALA LUMPUR

Hommikusöök hotellis. Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja. Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures. Päeva lõpetuseks pakume võimalust tutvuda selle mitmerahvuselise metropoli kultuuriga (lisatasu eest). Hämaruse saabudes külastame Sri Mahamariammani templit, Hiinalinna vabaõhuturgu ja õhtustame Sri Melayus restoranis, nautides kohalikke hõrgutisi ning tutvudes Malaisia rahvuskultuuriga.


6. päev KUALA LUMPUR - TAMAN NEGARA

Hommikusöök hotellis. Lahkume Kuala Lumpurist ja teeme peatuse Batu koobastes, kus paikneva hindi pühamuni viib 272-astmeline trepp. Paik on kuulus iga-aastaste Thaipusami pidustuste poolest, mil patulunastajad läbistavad oma ihu teravate orade ja konksudega. Edasi on meie sihtpunktiks on jõuda Taman Negara rahvusparki – Malaisia rohelisse südamesse. Malaka poolsaare sisemaa peidab endas maailma vanimat ja liigirohkeimat vihmametsa. Kliimamuutustest mõjutamata jäädes on see vihmamets segamatult 130 miljonit aastat arenenud. Kuala Tembelingis istume juba jõepaati ning jätkame oma retke põlismetsas mööda veeteid keset paradiisi meenutavat loodust. Õhtul näeme videofilmi Taman Negara rahvuspargist ning läheme õhtusele väikesele džunglijalutuskäigule. Õhtusöök ja majutus kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge tüüpi hotellis.
 

7. päev TAMAN NEGARA

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame keset võrratut ürgloodust ja teeme lähemalt tutvust maailma vanima vihmametsaga. Päeva tipphetkeks kujuneb kindlasti matk Bukit Teresekile, ühele mägedest rahvuspargis. Hea ilma korral avaneb meile vaade eemal kõrguvale Gugung Tahan mäele (2187m). Canopy Walkway, maailma pikim rippsild džungli kohal (530 m pikk ja kõrgudes 50 m kõrgusel), mille hea ilma korral ka ületame, pakub võimalust jälgida džunglielu üle palmilatvade. Õhtusöök hotellis.
 

8. päev TAMAN NEGARA - KUALA LUMPUR - LANGKAWI

Hommikusöök hotellis. Lahkume Taman Negara rahvuspargist ning sõidame laevaga tagasi Kuala Tembelingi. Teel Kuala Lumpuri lennujaama läbime Putrajaya linna. Selles Malaisia uues administratiivkeskuses näeme peaministri uhket residentsi, ministeeriumihooneid, moodsat linnaarhitektuuri ja lõputult parke (siia on istutatud üle 20 miljoni puu). Lendame Langkawi saarestikule Malaisia looderannikul. Kõrged mäeahelikud, metsaga kaetud künkad, riisipõllud ning väikesed lahesopid valgete liivarandadega on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad ligi sajast saarest koosnevat Langkawi arhipelaagi. Majutus kolmel järgneval ööl rannamajakestes.
 

9. päev LANGKAWI

Hommikusöök hotellis. Täna teeme tutvust selle Malaisia pärliga. Tutvume Langkawi omapärase loodusega, unikaalse looma- ja taimeriigiga. Näeme mangroovidžunglit, huvitavat kalakasvandust, nahkhiirekoopaid. Näeme ka, kuidas söödetakse kotkaid. Sobiva ilma korral peatume inimtühjal rannal, et teha värskendav suplus.
 

10. päev LANGKAWI

Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannas – meri, päike, rannaliiv.
Langkawi võrratud liivarannad on ideaalseks puhkusepaigaks kõikidele päikesekummardajatele. Ka nendele, kes eelistavad pigem aktiivset puhkuseveetmist, pakub saar ohtralt võimalusi. Võib tegeleda paljude veespordialadega, minna snorgeldades uurima veealust maailma jne.
  

11. päev LANGKAWI, KUALA LUMPUR

Hommikusöök hotellis. Aeg lahkuda Langkawi saarelt, lendame tagasi Kuala Lumpurisse. Väljalend Kuala Lumpurist Frankfurti kell 21:30-05:35(+1).
 

12. päev SAABUMINE TALLINNASSE

Saabume Frankfurti hommikul. Lend Frankfurt–Tallinn kell 13:25-16:50 (kohalikud kellaajad, kellaajad täpsustunud 3. oktoobril).
 

Reisi hind

2 222,02 EUR* / 2 339,17 EUR
34 767 EEK* / 36 600 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Frankfurt–Singapur ja Kuala Lumpur–Frankfurt–Tallinn (Lufthansa liinilennud)
* Lennupiletid Kuala Lumpur–Langkawi, Langkawi–Kuala Lumpur
* Lennujaamamaksud, käibemaksNB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
* 9 ööd hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile (2-in toad)
* 1 lõunasöök vastavalt programmile
* 2 õhtusööki vastavalt programmile
* Kohalik Malaisia inglisekeelne giid, ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
* Orhideeaed Singapuris
* Liblikaaed Kuala Lumpuris

Lisaekskursioonid:
* Õine safari Singapuris 140 MYR
* Kuala Lumpur Toweri külastus koos õhtusöögiga u 220 MYR
* Kuala Lumpuri õhtusöök koos kultuuriprogrammiga 125 MYR
* Snorgeldamise tuur Langkawil koos lõunasöögiga 310 MYR
Lisaekskursioonid tasutakse kohapeal kohalikus vääringus.
Hinnad kehtivad, kui osavõtjaid on vähemalt 15 in.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelneva etteteatamiseta.

Lisatasu eest:
* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 365 EUR
* Tervisekindlustus al 17,11 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivusaeg!

Oluline teada:
Malaisia on kuni 90-päevase külastuse jooksul Eesti passi omanikule viisavaba (halli passiga vajalik viisa).
Raha soovitame vahetada vähemalt 350 USD (alati mida rohkem, seda parem).
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Taman Negara rahvuspargis kehtib tasu pildistamise ja filmimise eest 5.00 MYR aparaadi kohta.
Palume arvestada u 25 EUR jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid).
Kaasa võtta päikesekreem, vihmakeep, korralikumad rõivad KL Tower õhtusöögiks ja rahvusõhtuks, spordikott, taskulamp, mugavad jalanõud ja riided Taman Negara rahvuspargi külastamiseks.

Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii