Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Norra - trollide maa

Kõrghetked: Imekaunid fjordid, maalilised loodusvaated, merelinn Bergen, Hardangervidda mägiplatoo, Oslo ja Vigelandi park.
Transport: laev, buss, laev
 
Aeg: 25.07.11-31.07.11
Kestvus: 7 päeva
Hind: al 474.54 €
Prindi

Üldinfo

Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Lisainfot Norra kohta leiate siit > Norra
 

Giid

Reisidel on giidiks Kaili Kuulmata
Alati särav, sõbralik, heatahtlik ja abivalmis on Kaili Kuulmata justkui sündinud reisisaatja tööks. Kaili on Põhjamaade kultuuri- ja ajaloo huviline. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis skandinavistikat ning paljud reisid Norra, Rootsi, Taani ja Soome erinevatesse paikadesse, on tema huvi ja kiindumust põhjamaa rahvastesse veelgi süvendanud. Kaili on olnud Germalo meeskonnas juba palju aastaid. Tal on tugevad organisatoorsed võimed ja hea meeskonnavaim.
 

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-STOCKHOLM

Koguneme Tallinna sadamas D-terminali 1. korrusel kell 17:00. Reisijuht jagab reisiks vajalikud piletid ja infomaterjalid. Väljasõit laevaga Baltic Queen Tallinnast Stockholmi kell 18:00.
 

2. päev STOCKHOLM – VÄRMLAND - OSLO

Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Siinsed pildid meenutavad küllap paljudele Rootsi kuulsaima lastekirjaniku Astrid Lindgreni lugusid. Punakaspruunid nukumajad ümbritsetud lillerohketest aedadest, väikesed paadisadamad ja sini-kollased ristilipud. Meenuvad kõik need lood Pipist, Pootsmanist ja Tjorvenist, Jaanikingu Madlist ning ulakast Vahtramäe Emilist. Kell 10:00 saabumine Rootsimaa kuninglikku pealinna Stocholmi, mida hellitavalt ka Põhjamaade Veneetsiaks kutsutakse. Linn asetseb neljateistkümnel saarel ja saarekesel, mis omavahel seotud sildade ja tunnelitega. Teekonnal Norra poole läbime Rootsimaa ühe kaunima piirkonna Värmlandi. Kauni looduse pärliteks on kahtlemata Rootsi kaks sisemerd Värneni ja Vätterni järved. Teel jutustame vanemaid ja uuemaid lugusid Rootsimaast ja rootslastest. Norra piiri ületame lõuna paiku. Maastikupilt muutub Norra jõudes mägisemaks ja karmiilmelisemaks. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johans gatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Raekoda, parlamendihoone, Oslo ülikool, kuningaloss ja toomkirk, kus toimus aastal 2001 a. kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti muinasjutuline laulatustseremoonia. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Majutus Olsos Nydalenis hotellis****. Nydalen on Oslo uuslinnaosa, mis asub idüllilises piirkonnas Akeri jõe kaldal. Kesklinna on soovijatel vaid 10-15 minutit sõitu metrooga.
 

3. päev BUSKERUD – KAUNID FJORDID – MÄGIHOTELL VINJE

Hommikusöök. Rikkalik buffet´ hommikusöök pakub erinevaid Norra delikatesse:
küpsetatud pasteeti, pruunjuustu ja muidugi Norra kalamaitseid. Sõidame läbi looduskauni Buskerudi maakonna. Teekonnal teeme tutvust norra keelega ja püüame esialgu võõrasnaljakad häälikud sõnadeks vormida, et neid teadmisi juba järgmises peatuses Goli linnakeses katsetada. Saame ära proovida kargete mägede õhustiku Hemsedalis, mis on üks armastatumaid suusakeskuseid. Edasi laskume mööda väikese trollikese teed (den lilla
trollstigen) Lærdali, kus tutvume maailmakuulsa Borgundi püstpalkkirikuga, mis kannab endas mälestusi alates aastast 1180. Seejärel võtame ette 3-tunnise laevasõidu läbi imekaunite fjordide. Peatused fjordiäärsetes sadamates Kaupanger, Frønningen ja Gudvanger. Praamisõidul ületame ka Norra pikima fjordi – Sognefjordi. Siin on meri tunginud 205 km kaugusele maismaasse. Õhtuks jõuame kaunisse mägikülla Vinjesse. Majutus hotellis. Soovijatel võimalus proovida Norra köögi eripärasid siinses restoranis. Hea võimalus ette võtta mõnus jalutuskäik, et avastada Norra looduse võrratut ja müstilist ilu.
 

4. päev BERGEN – FLøYENI MÄGI – HARDANGERVIDDA FJORD

Hommikusöök. Väljasõit Bergenisse. Lühipeatus Tvinde kose juure, et karge koseveega silmad säravaks pesta. Päev Bergenis, endises Norra pealinnas. Linna rajajad on oskuslikult valinud asupaiga - seda kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. Jalutame vanal sadamakail teeme tutvust kunagi Hansa Liitu kuulunud linnaga. 17. sajandist pärit kaupmeeste majad ja kaubalaod. Norra vanimaid ja kaunimaid kivikirikuid, mis pühendatud Neitsi Mariale. Pilkupüüdvad on ka Bergeni raekojad. Neid on siin linnas lausa kaks - uus ja vana. Soovijatega tõuseme funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile, kus avaneb imeilus vaade kogu Bergenile. Põnevat uudistamist pakub kuulus kalaturg, siin võib kohata kõige erinevamaid kalu ja uskumatumaid mereelukaid. Soovi korral saab mõne neist pakendatult ka kodustele degusteerimiseks viia. Lõunasöögiks võiks proovida hõrku Bergeni mereannisuppi või maiustada mõnes hubases kohvikus päikesesaiakese – solbrödi ja tassikese kohviga. Bergeni linnapargis on püstitatud kuju linna kuulsaimale kodanikule Edvard Griegile, kelle
muusikas kõlavad Norra looduse imetabased helid. Pärastlõunal sõidame mööda maalilist Hardangervidda teed ja teeme puhkepeatuse Steindalsfosseni kose juures. Vana legend jutustab, et selle kose taga käisid armunud oma esimest suudlust vahetamas. Lool võib tõepõhi all olla, kuna tegu on kosega, mille taha sai tõepoolest minna nii, et sillerdav veesein lembehetke võõraste pilkude eest varjus hoidis. Sõit jätkub piki kaunist Hardangerfjordi kallast. Läbime oma reisi pikima tunneli - 7510 meetrit saab silmi imelistest vaadetest puhata ja imestada Norra tunneliehitajate meisterlikkuse üle. Seejärel ületame praamiga Hardangerfjordi ja jõuame Eidfjordi. Ööbimine hotellis, mis rajati Hardangervidda mägiplatoole aastal 1891 ning kannab endas aegade väärikust. Selles paigas tajume tõeliselt Norra looduse lummavat võimsust. Mägede ilu ja Norra ühe võimsama kose Vøringfosseni vetemöll on vaatepilt, mis võlunud nii kroonitud päid kui Euroopa silmapaistvaid kunstnikke ja muusikuid. Kuulus helilooja Edvard Grieg on siin kirjutanud oma Opus 66. Soovijatel võimalus tellida õhtusöök hotellis.
 

5. päev VøRINGFOSSI KOSK – HARDANGERVIDDA MÄGIPLATOO – OSLO

Hommikusöök. Veel võimalus imetleda Måbødaleni orgu ja kuulsat Vøringfossi
koske, mille saatel meist enamus äsja unenägusid nägi. Sõit Oslosse üle Hardangervidda mägiplatoo. Näeme omapärast tundramaastikku, kus hea õnne korral võib jalutamas näha isegi põhjapõtru. Teeme peatuse Sysendammi juures, kust selge ilma korral on näha Norra suurusest kuues liustik Hardangerjøtkul. Seesama liustik, kus polaaruurijad Roald Amundsen ja Sir Robert Falcon Scott enne oma polaarekspeditsiooni karastumas käisid. Tõuseme 1257 meetri kõrgusele merepinnast ja see on kõige kõrgem punkt meie reisi jooksul. Pärastlõunal saabume Oslo fjordi kaldale. Külastame kuulsa skulptori Gustav Vigelandi parki, kus asub üle 200 erineva skulptuuri, millest igaüks kujutab erinevaid olukordi ja inimsuhteid – ilmsüütust lapsukesest elukogenud raugani. Saame osa kunstniku fantaasiast õnne, nukruse, igatsuse, pimestava armumise kujutamisel… Majutus Oslo Nydalenis meile juba tuttavas hotellis****.
Soovijad saavad Oslo õhtust melu nautida. Toreda võimaluse pakub selleks Oslo fjordi kaldale jääv Aker Brygge linnaosa oma mõnusate söögipaikadega, meeleoluka kaldapealse ning lummavate vaadetega Oslo fjordile ja sajanditevanusele Akershusi kindlusele.
 

6. päev OSLO – STOCKHOLM

Hommikusöök rikkalikus buffe-lauas hotellis. Tagasisõit Oslost Stockholmi. Teekonnal läbi Rootsimaa vaatame ja kuulame erinevaid meenutusi Norrast ja Rootsist. Lõunapeatus Örebro maakonnas. Õhtune laev Baltic Queen väljub Stockholmist Tallinnasse kell 17:45.
 

7. päev SAABUME TALLINNASSE

Hommikul saabume Tallinnasse kell 10:00.
 

Reisi hind

474,54 EUR* / 500,43 EUR
7425 EEK* / 7830 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* Kajutikohad Tallinn-Stockholm-Tallinn (4-kohaline kajut hinna sees)
KAJUTITE KOHTA PALUN KÜSIDA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
* Majutus 2 ööd Oslos hotellis****, 2-in toad, 2 rikkalikku hommikusööki buffet-lauas
* Majutus 1 öö hotellis Fosslis, 2-in toad, 1 hommikusöök
* Majutus 1 öö hotellis Vinjes, 2-in toad, 1 kerge hommikusöök
* Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid Norras ja Rootsis
* Käibemaks


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus 125 EUR / 1955,83 EEK
* Tervisekindlustus al 6,09 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Hommikusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn 9,50 EUR täiskasvanu, 6 EUR laps 12-17 a, 4 EUR laps 6-11 a. Hinnad toodud ühe suuna kohta!
* Õhtusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn 26 EUR täiskasvanu, 15 EUR laps 12-17 a, 10 EUR laps 6-11 a. Hinnad toodud ühe suuna kohta!


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele!
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad 2010 seisuga:
* Flöyeni vaateplatvorm 60 NOK
* Praamisõit fjordides 250 NOK
* Borgundi püstpalkkirik 75 NOK, pensionärid ning tudengid/lapsed 55 NOK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
Raha soovitame vahetada vähemalt 1000 NOK ning pisut Rootsi kroone (alati mida rohkem, seda parem!).
Vinjes ja Fosslis õhtusöögi võimalus hotellis, hinnaga ca 130 NOK (tellitakse ja makstakse reisil).
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt