Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - Veneetsia ja Põhja-Itaalia

Kõrghetked: Põhjalik Veneetsia ekskursioon, Brenta kanal ja Palladio villad, Padova ja Vicenza, Dolomiitide kaunid mäed, Verona ja Garda järv, puhkus Lido di Jesolo liivarannas.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 15.09.11-22.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 766.30 €
Prindi

Üldinfo

Veneetsia asutati legendi kohaselt 421. aastal, tema hiilgeaeg ja tähelend algas 12. sajandil. Täna valvab Veneetsia sümbol – tiivuline lõvi – kunagise hiilgava merevabariigi võimu ja rikkusi. Kuidas toimib ja kulgeb Veneetsia elu pea 1600 aastat peale linna asutamist? Kas endisegsed rikkused on alles? Kuidas tehakse kuulsat Murano klaasi? Kas gondleid ka tänapäeval valmistatakse? Piilume Veneetsia maskide taha ja pühendame end Veneetsia saladustesse ja müütidesse. Ja uskuge - neid siin jätkub! Lisaks tutvume ümbruskonna kaunite paikadega ja degusteerime kohalikke spetsialiteete ühes Veneto veinimõisas.
See reis on neile, kes eelistavad ühe piirkonna kultuuririkkustega põhjalikult tutvust teha ja seejuures peatuda kõikidel öödel ühes hotellis. Meie hotellid paiknevad LIdo di Jesolo kuurordis, kus on ideaalsed võimalused ka rannapuhkuseks. Lido di Jesolo liivarand on suisa kümmekond kilomeetrit pikk!

AHVATLEVAD PAKKUMISED - HEA VÕIMALUS SUVEPIKENDUSEKS
Giid

Reisil on giidiks Mare Ligi
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Olles kursis maailmas toimuvaga, suheldes pidevalt nii reisidel kui ka Eestis viibides väga erinevate rahvuste ja erialade esindajatega, rääkides vabalt nii inglise, itaalia kui hispaania keelt, on Marel oma reisikaaslasetele palju öelda. Lisaks „vana maailma“ erinevatele riikidele, tunneb Mare ennast koduselt ka Lõuna-Ameerika põnevates sihtkohtades nagu Mehhiko ja Peruu, samuti on ta giidina läbi viinud reise näiteks ka eksootilisel Kuubal. Mare on mitmekülgsete teadmistega ning end pidevalt täiendav. Me hindame teda oma meeskonnas väga kõrgelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, PÄEV LIDO DI JESOLO RANNAS

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 03:15. Lend Tallinn-Trieste kell 04:45-06:30 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Sõidame Lido di Jesolosse ja majutume seitsmel järgneval ööl Lido di Jesolo kuurordis valitud hotellis*** (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
Lido di Jesolo on Põhja-Itaalia tuntuimaid kuurorte oma pika liivarannaga. Eriti atraktiivseks teeb selle paiga Veneetsia kultuurilooliste paikade lähedus ning võimalus ühendada reis kultuurimaastikel koos mõnusa puhkusega rannas. Peale giidilt ja reisisaatjalt saadud esmast infot kuurordi kohta, võib päeva veeta rannas ja Lido di Jesolos jalutades ning lõõgastudes.
 

2. päev UNIKAALNE VENEETSIA – „LA SERENISSIMA”

Hommikusöök hotellis. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Sõidame laevaga Veneetsiasse. Teel avaneb võimalus näha kümneid laguuni saari, sealhulgas Veneetsia filmifestivali ja Veneetsia biennaali toimumise paiku. Teeme Veneetsia jalgsi ekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.
 

3. päev VABA PÄEV RANNAS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON (lisatasu eest): RAVENNA JA VÄIKE KINDLUSLINN DOZZA

Teeme väljasõidu Emiglia-Romagna maakonnas asuvasse Ravennasse (ekskursioon lisatasu eest). Siin sulanduvad kokku ida ja lääs. Vaatame 5.-6. sajandist säilinud kuulsaid Ravenna San Vitale, Sant`Apollinare Nuovo ja San`t Apollinare in Classe mosaiike, uurime toomkirikut, vaatame nii Dante kui ka keisrinna Galla Placidia hauamonumenti, teeme mõnusa jalutuskäigu südalinnas ning naudime Itaalia väikelinna olustikku. Kitsad ja käänulised tänavad annavad aimu linna kunagisest hiilgusest Veneetsia mereriigi koosseisus. Ravennast suundume edasi Dozza nimelisse väikesesse kindluslinna. Esimene säilinud kirjalik märge Dozza kindluse kohta pärineb juba 1126 aastast. Linnakese kohal kõrgub massiivne ja suursugune kindlus. Aga linna teeb omapäraseks veel see, et paljud majad ja müürid on ehitud põnevate seinamaalingutega.

 

4. päev PUHKUS RANNAS – MURANO JA BURANO SAAR – KONTSERT VENEETSIAS

Hommikupooliku võib veeta Lido di Jesolo liivarannas.
Päeva teisel poolel sõidame jällegi Veneetsiasse, Murano saarele. Pühendume Veneetsia klassikalise klaasipuhumise saladustesse ning külastame klaasipuhumise töökoda. Külastame ka kuulsat Veneetsia pitsikudujate saart Buranot. Seejärel suundume uuesti Veneetsia keskusesse. Õhtune Veneetsia on hoopiski muu kui turistide poolt „vallutatud” päevane. Teeme väikese jalutuskäigu ning soovijatega läheme kuulama kontserti. Hilisõhtul sõidame viimase laevaga tagasi mandrile.
 

5. päev VERONA JA GARDA JÄRV – AJALUGU, MÜÜDID JA TÄNAPÄEV

Väljasõit Veronasse. Verona on meile eelkõige tuntud Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia „kuulsat rõdu”. Aga lisaks sellele on Verona linn, mille tänavaid sillutab roosa marmor, siin on suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Täna ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid. Sõidame Garda järve äärde. Peatume Sirmiones, mis paikneb maaliliselt väikesel maakitsusel.
 

6. päev CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID

Sõidame Dolomiitide mäestikku. Dolomiitide maastik on unustamatu: mägede tipud on looduse poolt vormitud kunstiteosed, mis meenutavad kirikute torne ja kupleid. Dolomiitide vaateid peetakse ilusaimaks, mis mägedel pakkuda on. Peatume Cortina d’Ampezzo kuurordis. Soovijatel on võimalik sõita köisraudteega kõrgele mägedesse nautima kauneid vaateid.
Pärastlõunal, kui päike hakkab juba madalamale vajuma, teeme tagasiteel peatuse ühes kaunis ajaloolises villas. Castello di Roncade – villa ajalugu ulatub kaugele minevikku. Degusteerime Veneto maakonna kuulsaid veine ja uudistame veinimõisa aeda.
 

7. päev BRENTA KANAL – PADOVA – VICENZA – BASSANO DEL GRAPPA

Mööda Brenta kanaliäärset võtame suuna Padova poole. Kanali ääres näeme ajaloolisi aadlivillasid. Teeme peatuse Villa Pisani suursuguse palee juures. Padova linn on kuulus Giotto freskode poolest, mida saame imetleda Scrovegni kabelis. Püha Antoniuse basiilika ehk Il Santo on väidetavalt selle pühaku maiste jäänuste hoiupaigaks. Ka kahel linnaväljakul peetavat igapäevast turgu on üsna vahva jälgida. Vicenza linna lähedal vaatame väljast ka Villa Rotondat, mille projekteeris üks Itaalia läbi aegade andekamaid arhitekte Andrea Palladio ja mis on ühtlasi Palladio kuulsaim töö. Kerge jalutuskäik linnas ja vaba aeg. Soovijatel on võimalik külastada ka Palladio viimast saavutust Teatro Olimpicot. Mööda Veneto maakonna väiksemaid teid suundume tagasi ranniku suunas. Teel peatume veel maalilises linnakeses Bassano del Grappas.
 

8. päev LEND TRIESTE-TALLINN

Sõidame Triestesse. Otselend Trieste-Tallinn kell 11:15-14:55 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

Lido di Jesolos hotellis Vianello*** (konditsioneer lisatasu eest) või sarnases 3* hotellis
Majutus hommikusöökidega
766,30 EUR* / 806,57 EUR
11 990 EEK* / 12 620 EEK
Hotell Vianello*** asub Lido di Jesolo põhjapoolses osas rahulikus piirkonnas. Hotellil on oma bassein täiskasvanutele ja lastele ning samuti oma rannapiirkond koos päikesevarjude ja rannatoolidega. Supelrannani on 300 meetrit. Rannatoolide kasutamine basseini ääres ja mere ääres on hinnas.
Hotelli toad on lihtsalt ja mugavalt sisustatud. Tubades on dušš/WC, telefon, Sat-Tv, seif. Toad on väikeste rõdudega. Hotellis on baar ja restoran, kus pakutakse kontinentaalset hommikusööki.

Lido di Jesolos hotellis Monaco&Quisisana**** või sarnases 4* hotellis
Majutus hommiku- ja õhtusöökidega
977,21 EUR* / 1028,34 EUR
15 290 EEK* / 16 090 EEK
Hotell Monaco&Quisisana**** asub Lido di Jesolo keskuses vahetult rannnaäärses piirkonnas. Mõneminutilise jalutuskäigu kaugusele jääb linna peatänav, mille ääres on söögikohad, poed, kohvikud. Elegantselt sisustatud tubades on dušš/Wc, minibaar, Tv, föön, seif, külmik. Kõik toad on rõdudega. Rikkalikku hommiku- ja õhtusööki pakutakse buffet-lauas. Hotellil on oma rannaosa toolide ja päikesevarjudega, samuti bassein ja aed. Hotellis on lift.

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Trieste-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Majutus seitsmel ööl Lido di Jesolos hotellis*** või hotellis**** (2-in toad), 6 hommikusööki
* Ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelse giidi / reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Konditsioneer hotellis Vianello 29 EUR / 453,75 EEK (hind toa kohta terve reisi vältel)
* Ühene majutus Lido di Jesolo hotellis 3***
* Päevane lisaekskursioon Ravenna ja Dozza 30 EUR / 469,40 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR  (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Laevasõit Veneetsiasse 12 EUR, koos sõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 EUR
* Gondlisõit Veneetsias al 15 EUR/in
* Veneetsia muuseumide pääse 14 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 8 EUR. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
* Gallerie dell’Accademia kunstigalerii 8,50 EUR / 5,25 EUR 18-25 a / kuni 18 a ja üle 65a tasuta
* Ravenna koondpilet (S.Apollinare Nuovo, Neonian Babtisteerium, San Vitale, Galla Placidia Mausoleum) 8,50 EUR
* Kontserdipilet Veneetsias (täpsustamisel)
* Liinilaev Veneetsiast 6,50 EUR
* Murano / Burano laev (täpsustamisel)
* Villa Castello di Roncade 5,00 EUR (grupihind)
* Scrovegni kabel Padovas 8,00 EUR (grupihind) / 6,00 EUR 6-17a ja 65+ (NB! Palume teatada külastuse soovist reisi broneerides, tasumine toimub kohapeal)
* Teatro Olimpico Vicenzas 8,00 EUR
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a ning üle 65 a vanustele EL kodanikele
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 250 EUR.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii