Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

Kõrghetked: Nizza-valguse ja lillede linn, Ferrat’ poolsaar, Menton, festivalilinn Cannes ja uhke Monaco Vürstiriik, imelised värvid ja varjud,Saint Tropez rannad, provansaali köök, mereannid.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 20.08.11-27.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 840.21 €
Prindi

Üldinfo

Côte d’Azur ehk Taevasinine rannik – Prantsuse Riviera on maailma kõige külastatavama regiooni süda. Siin on aastas üle kolmesaja päeva päikest, korraga kohtad ajalugu ja tänapäeva, Prantsusmaad ja Itaaliat, merd ja mägesid, Vahemere värve ja varje, kultuurisündmusi ja linnamelu.
Sõnad Cannes ja Monaco viivad mõtted filmitähtedele ja miljonäridele, kuid tegevust leidub siin kõigile vaatamata reisikassa suurusele. Nizza keskne asukoht annab võimaluse tutvuda kogu piirkonna erinevate külgedega - kunsti, kokakunsti, looduse ja kultuuriüritustega. Nizza lausa õhkab elurõõmu, värve, lõhnasid ja maitseid. Teil on võimalus välja valida parim pakutavast ja ühendada päikesenautimine, kultuur, sisseostud, gastronoomia, veinid ja lõõgastumine.

Põhjalikku lugemist võrratu Prantsuse Riviera kohta leiate ka meie reisikirjast siit >
Prantsuse Riviera: sissejuhatus valguse ja ilu maale

 

Giid

Reisil on giidiks Stien Raffa
Stein Raffa on juba pikemat aega elanud Lõuna-Prantsusmaal Nizzas ning peab seda nüüd juba tõepoolest oma koduks. Stien on suurte teadmistega Prantsusmaa ja prantsuse keele austaja ja fanaatik ning tunneb suurepäraselt kohalikku olustikku, kultuuri, ajalugu ja keelt. Kuid nagu ikka - teadmistest üksi ju ei piisa. Stien suudab neid ka äärmiselt empaatiliselt ja südamlikult "oma külalistele" edasi anda. Ta teab ja oskab mõista Côte d’Azuri tänapäeva elu ja inimesi ning seda mitte ainult külalise pilguga, vaid seestpoolt ja sügavuti.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-NIZZA, NIZZA LINNAEKSKURSIOON

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05:30. Otselend Tallinn-Nizza kell 07:00-09:15 (kohalikud kellaajad).
Tere tulemast Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinna Nizzasse – valguse ja lillede linna.
Check in hotellidesse vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele alates kell 14:00.
Seega on meil parasjagu aega, et teha esmatutvus Nizzaga. Meie tee linna viib meid mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed. Jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas. Põikame sisse laupäevahommikusele köögivilja- ja puuviljaturule. Vaba aeg Nizza vanalinnas või rannas. Tegevust jätkub siin igale maitsele ja soovile. Soovijatel võimalus külastada Mark Chagalli muuseumi, kus eksponeeritakse Chagalli vitraaži üldnimetuse all „Piiblisõnum“. Muuseumis on ka kunstniku muid töid, mis ta pärandas Prantsusmaale – oma teisele kodumaale.
Majutus 7 järgneval ööl valitud hotellis**/***/****.
 

2. päev RENOIR MAJAMUUSEUM JA PARK

Päeva esimesel poolel külastame Renoir’ majamuuseumi ja parki. Päeva teisel poolel on võimalus nautida päikest ja rannamõnusid või minna juba omalkäel Nizza linna ja mereäärset promenaadi avastama.

 

3. päev FERRAT` POOLSAAR – VILLEFRANCHE SUR MER – SAN REMO - MENTON

Hommikusöök hotellis. Sõidame Ferrat’ väikesele poolsaarele, kus vaatame Ephrussi de Rotschild’i villat ja parki. Seda peetakse üheks kauneimaks Prantsuse Riviera palazzoks ning Villefranche’i lahele avanevast kauni vaatega aiast leiame nii muusikalised purskkaevud, väikesed tiigid kui ka eksootilised taimed. Uudistame Villefranche-sur-Meri linna. Põikame korraks sisse ka Itaaliasse, et pisut puhata kuulsas San Remo kuurordis. Seejärel aga suundume ühte lummavasse, suurepärase rannaga Provence linnakesse nimega Menton. Menton on oma sooja mikrokliimaga sidrunikasvatuse piirkonna südameks ning sidrun on ka linna sümboliks.
 

4. päev CANNES – VALLAURIS – ANTIBES

Hommikusöök hotellis. Täna teeme väljasõidu kuulsasse festivalilinna Cannes’i, mille tähelend sai alguse 1950ndate lõpus kui ühel filmifestivalil kohtusid prints Ranier ja Grace Kelly. Uudis armuloost oli ennekuulmatu ning ülemaailmsest tähelepanust oskas kasu lõigata nii paik, kus armulugu alguse oli saanud kui ka filmifestival. Jalutame luksusjahtide sadamas ja aktiivsel Croisette’i bulvaril. Festivalide- ja Kongressidepalee juures on igaühel võimalus võrrelda maailmakuulsate staaride käejälgi enda omadega. Puhkame Cannes’i rannas. Külastame ka Picassoga seotud linnasid, sest peale teist maailmasõda otsustas Picasso end just sellel rannikul ankrusse seada. Vallauris’ on mõnus jalutada väikestel romantilistel tänavatel ning miks mitte ka keraamikaturul või peatänaval Clemenceau avenüül, kus leidub enneolematu arv keraamikapoode. Tegemist on ju piirkonnaga, kus valmistati keraamikat juba rooma ajastul. Teine Picassoga seotud linn on juba 4 sajandil eKr asutatud Antibes. Kunagi Grimaldidele kuulunud kindluses ning hiljem Picasso stuudios asub täna suurepärane Picasso muuseum, kus lisaks tema töödele leiab ka Jean Cocteau, Joan Miro ja Max Ernsti teoseid. Samuti on siin armas vanalinn, kaunis jahisadam ning palju häid restorane.
 

5. päev SAINT TROPEZ – GASSIN

Hommikusöök hotellis. Külastame veinimõisa, kus degusteerime Provence’i veine. Külastame tänaseks juba müüdiks kujunenud Saint Tropez linna, kus puhkame siinsetel kuulsatel liivarandadel. Linnale esmase kuulsuse tõi aga film „Ja Jumal lõi naise“, mis filmiti siin 1956 aastal Brigitte Bardot’ga peaosas, kes ise siia peagi ka elama kolis. Jalutame Gassini külas, mis on üks ilusamatest kogu Lõuna-Prantsusmaal.
 

6. päev GRASSE – GOURDON – ST PAUL DU VENCE

Hommikusöök hotellis.  Külastame parfüümide linna Grasse’i, mis juba roomlaste ajal sai kuulsaks pargitud nahkade ja õli poolest. Esmalt selleks, et nahka ja nahast tooteid lõhnastada ning hiljem selleks, et aristokraat ennast lõhnastada saaks, hakkas siin arenema ka kuulus Prantsuse parfümeeriatööstus. Edasi sõidame Gourdoni mägikülla, kus on võimalik heita pilk linnulennult kogu rannikule. Siin, 758 m kõrgusel, on mõne kvartali jagu maju kinni hoidmas kaljunukist
Hundikuristiku, Gorges du Loup, sügava kanjoni kohal.  Sõidame müüriga ümbritsetud St. Paul du Vence’i linnakesse. Jalutame vanalinnas, kus võite leida suisa 64 kunstipoodi ja -galeriid. Siin elas ja töötas Marc Chagall, oma viimased elupäevad veetis siin James Blawin, legendaarses restoranis „Kuldtuvi“ pidas oma pulmad Yves Montand. Külastame Matisse’i poolt kaunistatud kabelit.
 

7. päev EZE – MONACO

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Vaatame Printsipaleed ja külastame Okeanograafia muuseumi. Õhtul on igaühel võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.
 

8. päev LEND NIZZA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Otselend Nizza-Tallinn kell 10:05-14:20 (kohalikud kellaajad).
  

Reisi hind


Hotell Galaxie***, St. Laurent du Var
Hotell asub Nizza naaberlinnas. 100 m liivarannast. Tubades rõdu, SatTV, kliimaseade. Hotellil on baar.
Hind:
830,21 EUR* / 871,75 EUR
12 990 EEK* / 13 640 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.
 

Reisi lõplik hind

840,21 EUR* / 881,75 EUR
13 146,43 EEK* / 13 796,39 EEK

Hotell Verdun**, Nizza
Hotell Verdun asub Nizza kesklinnas. Hotelli läheduses asub kõik puhkajale vajalik – 300 meetri kaugusele jääb meri ja Inglaste Promenaad; ostukeskused; jalakäijate piirkond, restoranid ja kasiino. Hotell sobib ka neile, kes soovivad Nizzat iseseisvalt avastada, sõbralik personal teeb puhkuse meeldivaks elamuseks. Hotelli läheduses asub takso- ja bussipeatus. Mugavates Prantsuse stiilis tubades on wc/dušš, televiisor, telefon, konditsioneer. Hotellis on lift. Hommikul serveeritakse kontinentaalselt hommikusööki.
Hind:
899,24 EUR* / 946,53 EUR
14 070 EEK* / 14 810 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.

Reisi lõplik hind

909,24 EUR* / 956,53 EUR
14 226,51 EEK* / 14 966,44 EEK

Hotel Massena****, Nizza
asub Nizza kesklinnas, 200 m kaugusel rannast, 100m kaugusel vanalinnast. Klassikalised toad on ca 15m suurused, tubades dušš/wc, konditsioneer, telefon, Sat TV ja minibaar. Hotelli vastuvõtus on WIFI levi. Hommikusöögiks pakutakse värskeid puuvilju, jogurtit, croissanti, juustu, sinki, munaputru, mahla, kohvi ja teed. Kahesed toad standard toad, kolme inimese toad privilege klassi toad.
Hind standard toas:
1074,99 EUR* / 1131,88 EUR
16 820 EEK* / 17 710 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.


Reisi lõplik hind

1084,99 EUR* / 1141,88 EUR
16 976,40 EEK* / 17 866,54 EEK

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Nizza-Tallinn (Estonian Airi liinilend)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Majutus seitsmel ööl valitud hotellis***, 2-in toad, 7 hommikusööki
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides
hotellis GALAXIE 210 EUR/ 3285,66 EEK
hotellis VERDUN 260 EUR/4067,96 EEK
hotellis MASSENA 403 EUR /6305,39 EEK
* Tervisekindlustus al. 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Chagalli muuseum (Nizza) 6,50 EUR (grupihind) / koos näitusega 8,50 EUR
* Renoir’ majamuuseum ja park 3 EUR
* Ephrussi de Rotschild’ villa 9 EUR (grupihind)
* Picasso muuseum Antibes 6 EUR / 3 EUR (tudengid ja üle 65a)
* Monaco Printsi palee 8 EUR individuaalhind, 6 EUR (grupihind) / 3,50 EUR (tudengid ja 8-14a)
* Gardin Exotique Monaco 7 EUR / 5,40 EUR (alates 65a) / 3,70 (tudengid ja lapsed 6-18a)
* Okeanograafia muuseum 14 EUR, 7 EUR 4-18a.
* Monte Carlo kasiino 10 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, moos.
Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele!
Toa pikendamine ärasõiduni sõltub hotelli võimalustest ja tasutakse kohapeal.
Mõnusat lugemist: Heigo Sahki kirjutatud reisikiri "Prantsuse Riviera: sissejuhatus valguse ja ilu maale."
Palume silmas pidada, et liinilennul on igal reisijal lubatud kaasa võtta maksimaalselt 20 kg pagasit, lisaks 8 kg käsipagasit lennukisalongi lubatud mõõtmete piires. Täpsem info Estonian Airi kodulehel.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Antibes
Antibes
Nizza sadam
Nizza sadam
Nizza turg
Nizza turg
Menton
Menton
Nizza turg
Nizza turg