Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Sankt Peterburg

Kõrghetked: Peterhoffi pargi- ja lossikompleks, Ermitaaž, laevaekskursioon Neeva jõel, Tsarskoje Selo, valged ööd, rahvusliku restorani külastus, Katariina lossi Merevaigutuba.
Transport: buss
 
Aeg: 25.06.11-27.06.11
Kestvus: 3 päeva
Hind: al 199.40 €
Prindi

Üldinfo

Suursugune keiserlik pealinn, mille aura ei olegi sõnadega edasi antav. Tuleb ise kogeda suurlinna otsekui igikestvat ruttamist. Ootamatult mõistad selles virrvarris, et ka metropol võib olla inimlik.
Jalutades luksuslikul Nevski prospektil tajud end korraga kummaliselt mõttelt - sellel ühel tänaval võib olla korraga rohkem inimesi, kui elab tervel Eestimaal. Metropoli mõõde on teistsugune!
 

Giid

Reisidel on giidiks Piret Karilaid
Piret on kunagi siiralt pihtinud: “Koos hea seltskonnaga reisil, mikrofon käeulatuses, tunnen end kõige kodusemalt! Ma kohe tahan nii olla.“ Selline Piret ongi: koduselt soe ja usaldustäratav teejuht, olgu siis Venemaa suurlinnades või lähireisidel Lätimaal ja Leedus. Aastatepikkune kogemus giidina on lihvinud ta suurepäraseks reisikaaslaseks kõige erinevamas vanuses inimestele. Oskus sisse elada teemasse ja elavad ning detailiderohked jutustused teevad tema juhitavad ekskursioonid tõeliselt nauditavateks. Lisaks iseloomustab Piretit erakordne optimism, heatujulisus ja tähelepanelikkus ka kõige pisemate asjade suhtes.
 

Reisikava

1. päev TALLINN – PETERHOF - SANKT-PETERBURG

Kell 7:00 väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast. Piirületus Narva-Ivangorod. Sõidame läbi Ingerimaa tsaariperekonna suveresidentsi Peterhoffi Soome lahe kaldal. Maailma kaunimaid pargi- ja lossiansambleid, kus 18.-19. sajandi arhitektuur, pargikujundus ja skulptuurid – purskkaevud on elegantselt sobitatud maastikuga. Peterhofi Suur palee ja luksuslik Merekanali kaskaad kümnete kullatud skulptuuride ja rütmiliste purskkaevudega. Venemaa võitu Põhjasõjas sümboliseeriv Simsoni purskkaev, kus vesi võib tõusta kuni 12 meetri kõrgusele. Mõnusalt intiimne Monplaisieri park ja paleed. Siin võib leida elevust pakkuvaid purskkaeve šutniki, mis võivad ettevaatamatu uudistaja ootamatult märjaks kasta. Sõit Sankt-Peterburgi piki Soome lahe rannikut. Bussiaknast saame uudistada miniatuurset Strelna paleed ja Konstantini lossi, mis taastati 2003. aastal Vene Föderatsiooni presidendi suveresidentsiks. Saabumine Sankt-Peterburgi. Esmatutvus linnaga bussiekskursioonil: Moskva prospekt, Nevski prospekt, Marsi väljak, Vassili saar ja Rostra sambad. Ülikooli kaldapealne ja sfinksid. Sillad, kanalid ja paleed. Õhtul külastame Strogonovi palee Vahakujude muuseumi. Tutvume lähemalt Romanovite perekonna esindajatega, Venemaa valitsejatega. Ööbime kesklinna hotellis või sarnane.
 

2. päev ERMITAAŽ JA LINNAEKSKURSIOON, ÕHTUNE LAEVAEKSKURSIOON

Hommikusöök. Kaasani katedraal, 1812. aasta sõja kangelastele pühendatud imposantne sakraalhoone Nevski prospektil. Ermitaaž on maailma suurimaid kunstimuuseume, mis asub kunagistes keiserlikes paleedes. Omavahel galeriidega ühendatud hoonetes paiknevas muuseumis on ühtekokku üle kolme miljoni eksponaadi. On öeldud, et kui seisatada iga eksponaadi ees ühe minuti, kuluks kogu muuseumiga tutvumiseks 70 aastat. Leonardo da Vinci haprad madonnad, maailma üks parimaid Rembrandti kollektsioone, Tizian ja Rubens. Luksuslikud paraadsaalid ja 19. sajandi interjöörid Talvepalees – keiserlikus talveresidentsis. Jalutuskäik suurlinna südames. Paleeväljaku ansambel ja Aleksandri sammas, Moika kaldapealne, Spas na Krovi (Verelunastuse) kirik sadade mosaiikidega. Peeter-Pauli kindlus. Siin algas Sankt-Peterburgi ajalugu 27. mail 1703. aastal pisikesele jõesaarele kindluse rajamisega. Peeter-Pauli katedraal – Vene keisrite matmispaik. Kurikuulus Trubetskoi bastioni vangla. Soovijail võimalik külastada Vene muuseumi. Suurim Vene kunsti kollektsioon maailmas ikoonidest avangardistideni. Pärastlõunal bussiekskursioon Kolomna ajaloolises linnaosas. Nikolai turg ja merekirik, Dostojevski ja Gogoli linnamaastikud. Eestlaste Jaani kirik ja Jakob Hurda maja. Teatri väljak ja Maria teater. Õhtul soovitame külastada teatrietendusi, kontserte, delfinaariumi või rahvusrestorani. Soovijatele meeleolukas laevaekskursioon Neeval ja kanalitel. Ööbime samas hotellis.
 

3. päev TSARSKOJE SELO, SÕIT TALLINNASSE

Hommikusöök. Senati väljak ja Vaskratsanik, Iisaku väljak ja Euroopa suurimaid kuppelehitisi Iisaku katedraal. Hüvastijätt Peterburiga. Edasi suundume Tsarskoje Selosse, et nautida barokkarhitektuuri šedöövrit Katariina paleed. Toretsevad fassaadid ja kullatud kuplid harmoneeruvad rahuliku inglise stiilis pargi melanhoolse meeleoluga. Katariina lossis saab imetleda suurejoonelisi paraadsaale, muuhulgas ka maailmaimeks nimetud Merevaigutuba. Pärastlõunal alustame kojusõitu. Saabumine Eestisse hilisõhtul.

Reisi hind

3 120 EEK / 3 290 EEK
199,40 EUR/ 210,27 EUR

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 43 EUR / 672,80 EEK. On lisandunud Vene saatkonna poolt kehtestatud lisamaks viisavormistamise eest 21 EUR. Kogusumma viisa vormistamise eest 64 EUR / 1001,34 EEK.
 

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis Tallinn-St.Peterburg-Tallinn (WC, video; kuumad joogid tee, kohv, puljong, kakao hinna sees)
* Kaks ööd hotellis** (2-in toad), 2 hommikusööki
* Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud/lapsed, tudengid):
* Vahakujude muuseum 200 RUB / üliõpilased 150 RUB
* Peterhofi park 400 RUB / 200 RUB
* Peeter-Pauli kindlus 350 RUB / 180 RUB (komplekspilet kirik ja vangikong)
* Ermitaaž 400 RUB / kehtiva kaardiga õpilased ja tudengid tasuta
* Iisaku kirik 320 RUB / 170 RUB (õhtune pilet 350 RUB)
* Iisaku katedraali kolonnaad 250 RUB / 150 RUB, õpilane 50 RUB (õhtune pilet 350 RUB)
* Spas na Krovi mosaiigimuuseum 250 RUB / üliõpilane ISIC kaardiga 150 RUB / õpilane 50 RUB (õhtune pilet 350 RUB)
* Tsirkus al 300 RUB
* Laevasõit Neeval 350 RUB / lapsed kuni 15a 250 RUB
* Suveaed (restaureerimistööd)
* Vene muuseum 350 RUB / 150 RUB
* Õhtusöök al 600 RUB
* Tsarskoje Selo ja Merevaigutuba 750 RUB / 380 RUB
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

Oluline teada:
* Soovitame vahetada vähemalt 4000 RUB.
* Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
* Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt