Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - Sitsiilia ringreis

Kõrghetked: Corleone, Agrigento Templiorg, Etna ja võluv Taormina, kaunid rannad, Sürakuusa, cassata siciliana, Aeoli saared, Monreale mosaiigid, Palermo kultuuriväärtused ja kirev tänavaelu.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 10.09.11-17.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Vahemere suurimal saarel on igale maitsele palju pakkuda – kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni. Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu. Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga.
 

Giid

Reisil on giidiks Ulve Kärpuk.
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva LUGU. Kohalikke olusid ideaalselt tundev ning igas olukorras peremeheks jääv Ulve on meie sisukate ja intensiivsete Itaalia kultuurireiside korraldamise üks tugevaid alustalasid. Meeldiva naeratuse saatel saab Itaalia Teile lähedasemaks kui arvata oskategi, sest Itaalia, see on toit, vein, inimesed ja sajandite paksune kultuurikiht ehk – ELU omas mahlas.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-PALERMO

17.09 Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16:50. Otselend Tallinn-Palermo kell 18:50 (kohalikud kellaajad). Lennuaeg muutus 17.09
Benvenuti in Sicilia! Majutume kolmel järgneval ööl Palermo südalinnas hotellis***.
 

2. päev MONREALE – PALERMO

Hommikusöök hotellis. Palermo lähedal asuvas Monreale linnakeses vaatame Santa Maria la Nuova kiriku mosaiike ja romantilist kirikuõue. Tagasi Palermos võivad raudse närviga inimesed külastada kuulsaid Kaputsiinide ordu (Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum - Kapuutsiga Väiksemate Vendade Ordu) katakombe. Jätkame linnaga tutvumist. Palermo on eriline – üksi külaskäik Sitsiiliasse ei ole täiuslik ilma Palermos viibimiseta, sest just selle linna külastus aitab mõista kogu Sitsiilia hingeelu. Palermo on läbi ajaloo olnud linn, kus ida kohtus läänega, põhi lõunaga. Foiniiklased ja kartaagolased, kreeklased ja roomlased, maurid ja normannid – kõik on sellesse linna oma jälje jätnud. Palermo iidne ja keskaegne ala on suurem kui pea ühelgi teisel linnal Itaalias (välja arvata Rooma ja ehk Napoli). Kilomeetri pikkuse Corso Calatafimi ja Via Vittorio Emmanuele äärde jääb Sitsiilia kogu ajalugu – Piazza Vittoria äärsed elamud, normannide kuningapalee ja uhked baroksed kirikud. Linnaekskursioon Palermos – Vucciria turg ja kirev tänavaelu, Pretoria purskkaev, kuulus katedraal, suurepäraste mosaiikidega bütsantsi stiilis lossikabel - Capella Palatina.
 

3. päev SEGESTA – TRAPANI – ERICE

Hommikusöök hotellis. Sõidame uudistama Sitsiilia lääneserva, kus asuvad Trapani ja Erice linnad. Trapani lähistel vaatame Segesta templit. Trapani on regiooni keskus, mis keskajal olnud rikas kaubasadam suunal Aafrikasse. Trapani on ka soola tootmise keskus – vaatame, kus asuvad soolavannid ning pilkupüüdvad tuuleveskid. Trapanist võtame ette lühikese funikulöörisõidu Erice mägilinnakesse. Vaated, mis siit avanevad Trapani linnale ja Egadi saartele (Isole Egadi) on hingematvad.
 

4. päev CORLEONE – AGRIGENTO – ENNA

Hommikusöök hotellis. Alustame oma teekonda läänerannikule. Külastame väikest Corleone linnakest, mille nimi tähendab tõlkes „lõvisüda“ ning mis viitab küll automaatselt Sitsiilia maffiale, ent on tegelikkuses tänapäeval armas ja rahulik linnake. Kirjanik Mario Puzo andis oma tuntuima teose „Ristiisa“ peategelasele fiktiivselt just selle linna järgi nime Don Corleone. Lõunapeatus San Leone rannas Agrigento lähistel. Külastame Agrigentot, jalutame Templiteorus, kus leiame väga hästi säilinud Heraklese, Zeusi ja Hera templid. Jätkates oma ringsõitu, peatume 800m kõrgusel Enna linnas. Ennat kutsutakse hellitavalt ka kogu Sitsiilia vaateplatvormiks. Jõuame Letojannisse, majutume neljal järgneval ööl hotellis***. Õhtusöök hotellis.
 

5. päev ETNA VULKAAN – TAORMINA

Hommikusöök hotellis. Tutvume tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga. Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad tõusta tõstukiga 1923 m kõrgusele. (pilet eraldi tasu eest). Sealt omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel. Õhtul külastame Taorminat, linna Etna vulkaani jalamil: hästisäilinud Vana-Kreeka aegne teater, katedraal ja katedraali väljak, vanad kirikud ja paleed, ilusad vaated ja võimalus veeta meeldivat õhtut. Õhtusöök hotellis.
 

6. päev SÜRAKUUSA – NERO D’AVOLA – NOTO

Hommikusöök hotellis. Külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki: amfiteatri ja kreeka teatri varemed, Archimedese haud ja suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas vanakreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm. Avola linnakese lähedal degusteerime Sitsiilia kuulsaimat veini, mis tehtud Nero d’Avola viinamarjasordist, mis on Sitsiilia populaarseim mari ja müüdavaim vein ning marjasorti peetakse oma iseloomu poolest müstiliseks nii marja kui ka veinina. Tõlkes tähendab nimi "Avola linna must", mis iseloomustab ka kuulsa punaveini maitset - täidlane ja intensiivne, paks ja moosine, aroomilt soe. Kerge puhkus Noto lähistel rannas. Jalutame ka armsas barokklinnas Notos. Jõudes tagasi Letojannisse on mõnus veeta õhtu jalutades mööda kaldapealset ning nautides sooja lõunamaa õhtut. Õhtusöök hotellis.
 

7. päev AEOLI SAARED – LIPARI JA VULCANO

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta lõõgastav päev rannas.
Soovijatega veedame tänase päeva aga türkiissinistel vetel. Sõidame laevaga tulejumal Aeoluse järgi nimetatud Aeoli ehk Lipari saarestiku põnevatele saartele. Lipari saarestik koosneb seitsmest vulkaanilisest saarest: Alicudi, Filicudi, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli ja Vulcano. Kõrgeim on Salina 962 meetriga. Saartel elab kokku 13 000 inimest, neist 10 000 Lipari saarel. Lipari on vulkaanilise saarestiku seitsmest saares enim asustatud ning populaarseim. Külastame ka Vulcano saart, mis on tuntud oma kuumaveeallikate poolest. Puhkame musta vulkaanilise liivaga rannas ja naudime kauneid vaateid veest kõrgele väljaulatuvatele kaljunukkidele. Siin on ka looduslik väävlilõhnaline mudavann, kus julgemad saavad mudavanne võtta. Tagasiteel Milazzo sadamasse teeme laevaga ka ringi ümber Vulcano saare ja uurime pardalt rannikul olevaid grotte ja uhkelt veest kõrguvaid kaljusambaid. Õhtusöök hotellis.
 

8. päev PIAZZA ARMERINA – CEFALÙ, LEND PALERMO-TALLINN

Hommikusööl hotellis. Jätkame oma ringreisi Sitsiilias ning suundume uuesti põhjaranniku poole. Teel külastame Piazza Armerina linna, kus asub kuulus Vana-Rooma aegne villa – Villa Romana del Casale. See antiikvaatamisväärsus on kuulus oma hästi säilinud põrandamosaiikide poolest. Jõuame mereäärsesse Cefalùsse, mis on tänapäeval armas kuurortlinn mere ääres, ent siin säilinud ka ajalooline linnasüda, sealhulgas linna kuulus keskaegne katedraal. Aga siin on säilinud ka vana kaluriküla hõng linna keskaegsetel tänavatel vana sadama kohal.
17.09 Lend Palermo-Tallinn kell 22:10. Väljumisaeg muutus 17. september.
24.09 Lend Palermo-Tallinn kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

798,90 EUR* / 841,08 EUR
12 500 EEK* / 13 160 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!
10.09-17.09 reisil kehtib soodushind korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Palermo-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Majutus 3 ööd Palermos hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* Majutus 4 ööd Letojannis hotellis*** (2-in toad), 4 hommiku- ja õhtusööki
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 119 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Monreale klooster 6,00 EUR / 3,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Capella Palatina Normannide palees 8,50 EUR / 4 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Kaputsiinide Ordu katakombid 3,00 EUR
* Segesta tempel 6,00 EUR / 3,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Kohalik buss Segestas 1,50 EUR
* Erice funikulöör u 4,00 EUR
* Etna vulkaanile sõit funikulööriga + maastikubussidega 53 EUR
* Vana-Kreeka teater Taorminas 8,00 EUR / 3,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Templiteorg Agrigentos 11,00 / 1 EUR EUR 18-25a / 1 EUR 65a ja vanemad
* Sürakuusa varemed 10 EUR / 4,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Laevapilet Aeoli saartele 30 EUR
* Villa Romana del Casale 6,50 EUR / 4,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 200-250 EUR (alati, mida rohkem, seda parem!).
Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii