Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Sri Lanka

Kõrghetked: Teid ootavad ajaloolised Anuradhapura ja Polonnaruwa, Sri Lanka sümbol Sigiriya kaljukindlus, dzunglisse peidetud varemed, koobastemplid, teeistandus, puhkus rannas ja palju muud.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 21.10.11-30.10.11
Kestvus: 10 päeva
Hind: al 1 469.33 €
Prindi

Üldinfo

Marco Polo arvas põhjusega, et Sri Lanka on maailma parim saar - esimesena tabab Teid siia saabudes Sri Lanka soe õhk, seejärel lõputu hulk eksootilist rohelust ning siis märkate kõikjal kaunist singali alfabeeti, värvilisi budistlikke palvelippe ning kirevates sarides naisi. Sri Lanka on roheline, soe ja sõbralik. Sri Lanka on puhas maa ja elu siin on tunduvalt rahulikum kui kusagil mujal Aasias.
 Siin asuvad ahvatlevad rannad, kaunid maastikud, muljetavaldavad mäed, jõed ja kosed, ürgne loodus, värviliselt mitmekesine floora ja fauna. Siin leiab inspireerivaid kultuurimälestisi iidsetest linnadest kuni koloniaalaegade kindlustusteni, elavat kultuuri kaunite kunstide ja käsitööga ning loomulikult mitmekülgse taustaga inimesed, kes on võluvad ja sõbralikud.

Lisainfot Sri Lanka kohta leiate siit > Sri Lanka 
Mõnusat lugemist Sri Lanka reisi kohta leiad meie reisikirjast siit > Sri Lanka - unistuste saar
 

Giid

21.10-30.10.2011 reisil on giidiks Ott Sandrak
Loe lähemalt giidide kohta siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–COLOMBO

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 07:00. Lend Tallinn–Riia kell 08:30-09:25, Riia-Frankfurt kell 13:05-14:20 ja Frankfurt–Colombo kell 15:05-04:30 (kohalikud ajad).
Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!


2. päev NEGOMBO, PUHKUS

Tere tulemast Sri Lankale! Meie lennuk maandub Negombos, Colombo väikeses äärelinnas. Majutume hotellis*** või sarnases. Puhkus pikast lennust, võimalus minna randa ja soovijatele pakume paadisõitu jõel koos tõelise Sri Lanka õhtusöögiga vaadates kohalikke tantsijaid.


3. päev NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE – AUAKANA - HABARANA

Hommikusöök hotellis. Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse ema. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed, ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu – 2200 aastat vana Sri Mahabodhi puu.
Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge, mis on kaetud templite ja kloostritega. Külastame Auakanat, mida võib nimetada lausa maailmaimeks – siin asub 12 meetri kõrgune Buddha kuju, mis mõningate allikate kohaselt seisab siin juba alates 5. sajandist. Õhtuks sõidame Sigiriyasse ning majutume kahel järgneval ööl siin hotellis*** või sarnases.


4. päev SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA – HABARANA

Hommikusöök. Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooni platorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri ja koopa kompleksi.
Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada. Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Siin saavad soovijad sõita elevantidega ning näeme ka hulgaliselt troopilisi loomi ja linde.
 

5.päev SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA –MATALE VÜRTSIAED – KANDY

Hommikusöök. Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna Sri Lanka suunas. Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. Jätkame oma teekonda Matalesse, kus tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega, näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse. Siin teeme ka lõunapeatuse, kus soovijatel on võimalus õppida valmistama Sri Lanka sööki. Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Majutus Kandys hotellis*** või sarnases. Soovijatele etendus Sri Lanka tantsudega.


6. päev KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA

Hommikusöök. Külastame Kandy Buddha Hamba templit. Legendi järgi olevat Buddha hammas varastatud temalt matuse tuleriidal lamades. Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema. Lahkume Kandyst ning võtame suuna Nuwara Eliyasse. Teel teeme peatuse Peradeniyas, kus külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke rohtusid. 
Meie tee viib meid mägedesse, tõuseme üha kõrgemale ning imetleme meid ümbritsevat lopsakat loodust. Külastame teeistandust ja vabrikut, kus näeme, kuidas valmistatakse maailma kõige paremat musta tseiloni teed. Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - „Valguse Linna“, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid. Siit paistavad kõige kõrgemad Sri Lanka mäed – kõige kuulsam, kuigi mitte kõige kõrgem nendest on Aadama tipp, kuhu legendi järgi olevat Aadam oma jalajäljed jätnud. Majutus Nuwara Eliyas hotellis*** või sarnases.


7. päev NUWARA ELIYA – GALLE – HIKKADUWA 

Hommikusöök. Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Jõuame mere äärde ning külastame Galle kindlust – siin olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugaallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, hollandi mereväekindralite majad jpm. Edasi viib meie teekond meid ühte kaunimatest Sri Lanka randadest – Hikkaduwale. Majutus kahel järgneval ööl hotellis***  või sarnases.


8. päev HIKKADUWA

Hommikusöök. Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päeva sisustamiseks. Võimalik on minna paadisõidule Madu Ganga jõel, külastada kilpkonnade kasvandust või minna klaaspõhjaga paadiga sõitma. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži.
 

9. päev HIKKADUWA - COLOMBO

Hommikusöök. Pool päeva puhkame veel siin rannal ning pärastlõunal lahkume Colombosse. Linnaekskursioon Colombos - Colombo kindlus, idamaine Pettah bazaar ning Gangaramaya tempel. Hilisõhtul sõidame lennujaama ning kojulend võib alata.
 

10. päev KOJULEND

Lennud Colombo–Frankfurt kell 01:50-08:15, Frankfurt–Riia kell 14:35-18:05 ja Riia–Tallinn kell 19:10-20:05 (kohalikud ajad).
 

Reisi hind

1469,33 EUR* / 1546,66 EUR
22 990 EEK* / 24 200 EEK 

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn–Riia–Franfurt–Colombo–Frankfurt-Riia-Tallinn
* Lennujaamamaksud seisuga 8.11.2010 NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
* Toitlustamine liinil Frankfurt - Colombo- Frankfurt
* Kõigi mugavustega konditsioneeriga buss
* Majutus vastavalt programmile hotellis***(2-in toad), hommikusöögid
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus


Lisakulud

* Ühene majutus reisi vältel 175 EUR
* Tervisekindlustus al 15,10 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Toitlustamine lennul Riia-Frankfurt pardamenüü alusel.
 

Lisainfo

Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele!
* Paadisõit ja Sri Lanka õhtusöök Negombos 25 USD
* Anuradhapura 25 USD
* Sri Mahabodhi 4 USD
* Mihintale 5 USD
* Ritigala 5 USD
* Polonnaruwa 25 USD
* Minneriya rahvuspark 32 USD (sisaldab džiibisõitu pargis)
* Elevandi sõit pargis al 20 USD
* Sigiriya kaljukindlus 25 USD
* Dambulla koobastemplid 11 USD
* Matale vürtsiaed tasuta
* Buddha Hambatempel Kandys 20 USD
* Sri Lanka tantsude etendus Kandys 15 USD
* Teeistandus/tehas tasuta
* Kilpkonna kasvandus 5 USD
* Balapitya paadisõit Hikkaduwal u 15 USD
* Klaaspõhjaga paadisõit Hikkaduwal u 10 USD
 

Hea teada

* Eesti passi omanikel on õigus kuni 30-ne päevast turismiviisat taotleda piiril, viisa on tasuta. Vajalikud dokumendid: pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks. NB! Halli passi omanikel on vajalik taodelda viisa eelnevalt.  Viisatingimused muutunud seisuga 18.01.2011, info täpsustamisel.
* Soovitatav on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning teetanuse vastu ning Sri Lanka põhjaosas viibides võtta malaaria tablette. Konsulteerige kindlasti ka reisimeditsiini kabinetiga www.vaktsiin.ee/reisijale/kus_saab
* Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR
1 EUR=u 155 LKR; 1 USD=u 112 LKR
Sri Lanka ruupiad saab vahetada kohapeal USA dollarite või eurode vastu. Paljudes kohtades aksepteeritakse ka USA dollareid, kuid parem on siiski arvestada kohaliku valuutaga (hinnad kohalikus vääringus tihtipeale soodsamad).
* Pagas lendudel.
1 ühik pagasit kogukaaluga 20 kg inimese kohta. Pagasit ei ole lubatud jagada, st kahe reisija peale 1 üle 20kg kott ei ole lubatud. Lubatud käsipagasi mõõdud on 46x36x20 cm.
* Sri Lanka on troopilise kliimaga saar, kus aastaringselt on soe ja niiske õhk. Vihmahooajad on oktoobrist jaanuarini ning maist juulini, kuid vihma sajab ka siis ainult peamiselt öösel. Mägedes – näiteks Nuwara Eliyas on aastaringselt 15-20 kraadi, lõuna pool kuivas piirkonnas on temperatuur aga 30-35 kraadi. 
* Sri Lanka viisakusreeglid ütlevad et:
- templites tuleb sisenemiseks võtta jalast kingad ning arvestada viisaka riietusega (mitte siseneda miniseelikute, paljaste õlgadega jne) 
-mitte kunagi ei tohi katsuda budistliku munga pealage, sh laste
- Buddha kuju poole ei tohi pildistades seista seljaga
- avalikes kohtades alasti ringi käimine on seaduse vastane
- riigiametnike pildistamine pole lubatud (sõdurid, politsei jne)
* Meie GSM telefonid töötavad tavapäraselt ka Sri Lankal
* Elekter 230 V / 22Hz, pistikupesa kolme auguga ümarate otstega pistikule
* Aeg: ajavahe Eestiga 3,5 tundi
* Sri Lankal on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks ca 20 USD inimese kohta.
Lisainfot Sri Lanka kohta leiate siit-> Sri Lanka

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt