Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Türgi - suur ringreis

Kõrghetked: Kusadasi, antiikne Pergamon, Ephesose ja Trooja varemed, vaimustav Istanbul, muinasjutuline Kapadookia, rahvuslik õhtu, dervišite linn Konya, Pamukkale kaskaadid.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 24.09.11-01.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid eksootilisele Türgi ringreisile – riiki, kus kohtuvad Ida ja Lääs, kus ristuvad Euroopa ja Aasia. Teil avaneb erakordne võimalus näha oma silmaga kuulsaid Trooja ja Ephesose varemeid, värvikirevat turgu, külastada ehtsat türgi sauna ja luksuslikku sultanipaleed. Teid ootavad imetlusväärsed kriitvalged Pamukkale kaskaadid, Kappadokia kaljumoodustused ja taevasinine meri.
 
Lisainfot Türgi kohta leiate siit > Türgi


Giid

24.09-01.10 reisil on giidiks Argo Kasela
01.10-08.10 reisil on giidiks Raivo Haab
Lugege lisainfot giidide kohta siit ->

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ANTALYA, KONYA – KAPADOOKIA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 04:00. Lend Tallinn-Antalya kell 05:45-09:35 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Alustame oma põnevat ringreisi Türgis. Vahemere rannikult tõuseme mööda ühte lõiku iidsest Suurest Siiditeest Tauruse mägedesse. Sõidame “tantsivate dervišite linna” Konyasse. Külastame dervišite liikumist selgitavat Mevlana islami muuseumit. Jätkame oma teekonda ja suundume Kapadookiasse. Kapadookia nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast Katpatuka, mis tähendab „ilusate hobuste maad“. Siinsed looduslikud kaljuskulptuurid tunduvad suisa müstilisena. Majutume kahel ööl hotellis*** või sarnases.
 

2. päev PÄEV KAPADOOKIAS – HAMMAM – RAHVUSLIK ÕHTU

Hommikusöök. Kapadookia võlub oma muinasjutulise loodusmaastikuga. See on ainulaadne ja ebatavaline – vee, tuule ja erosiooni koosmõjul on siin moodustanud müstilised erineva kujuga kaljuvormid. Lisaks loodusjõududele on ka on inimesed oma käe külge pannud ning uuristanud sellesse tufi kivimisse terveid maa-aluseid linnu. Nendest külastame salapärast seitsmekorruselist maa-alust linna Kaymaklit. Göreme rahvuspargis vaatame, kuidas varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse väikeseid kloostreid, eraklaid ja kabeleid ning nende seinu katnud tänaseni hästi säilinud värviliste freskodega. Külastame kõige paremini säilinud Kapadookia kirikut Tokali Kilise. Kõrgel kalju otsas paiknevas Uçhisari linnas näeme fantastiliste kontuuridega kaljupüramiide, samuti leidub siin erinevaid kivist „haldjakorstnaid” ja „sambaid” ja „seeni“. Peatume Avanose pottseppade linnas, mis on kuulus oma keraamika poolest. Õhtupoolikul on soovijatel võimalus oma ihu ja hinge harida auruses türgi saunas ehk hammamis. Soovijatele pakume võimalust osaleda ka eksootilisel rahvusõhtul mitmekesise folklooriprogrammi ja kõhutantsuga.
 

3. päev KAPADOOKIA – ANKARA – ISTANBUL

SOOVIJATEL on varahommikul võimalik ette võtta õhusõit Kapadookia kohal kuumaõhupalliga. See on küll üsna „hinnaline“ ettevõtmine, ent just seda piirkonda peetakse maailmas üheks paremaks paigaks kuumaõhupalliga lendamiseks ning vaated, mis hommikuses valguses kaljuformatsioonide kohal lennates avanevad, on rohkem kui võrratud. Lisaks sellele on võrratu ka kogemus hõljuda päikesetõusul ilma mootorita lennuvahendiga vaikuses kaunis looduses ja karges hommikus.
Hommikusöök. Jätkates oma ringreisi jääb meie teele Tuzi soolajärv, millest suvel saab hiiglaslik soolak. Suundume edasi riigi praeguse pealinna, Ankara, poole. Külastame endise kultusliku riigijuhi Atatürki mausoleumi. Õhtul jõuame Istanbuli. Bussiga linna sissesõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest. Tänase päeva teekond on aga olnud juba päris pikk, sestap jätame põhjaliku tutvumise järgmiseks päevaks. Majutume kahel ööl hotellis*** või sarnases.


4. päev ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON

Hommikusöök. Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli. Alustame ekskursiooni Istanbulis: üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee, põnevad maa-alused tsisternid. Teeme üheskoos jalutuskäigu Suurel Turul ning värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Õhtul, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
 

5. päev ISTANBUL – DARDANELLIDE VÄIN – TROOJA

Hommikusöök. Külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut, ületame praamiga Dardanellide väina saabudes seega tagasi Euroopast Aasia pinnale. Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid suured kreeka hõimud. Teel Bergamasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele. Majutume Bergamas hotellis*** või sarnases. Õhtusöök hotellis.


6. päev  ANTIIKNE PERGAMON – EPHESOS – KUSADASI

Hommikusöök. Tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest suisa Aleksandria raamatukoguga, kuid mille peale ühinemist Rooma riigiga kinkis Marcus Antonius Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu kulissiga teater.
Meie teekond jätkub ja edasi külastame Homerose sünnilinna Ephesose varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Ephesoses asus ka üks seitsmest maailmaimest – Artemise tempel.
Jõuame mereäärsesse kuurortlinna Kusadasi. Kerge puhkus rannas või soovijatel on võimalus külastada mõnda idamaist bazaari või teha jalutuskäik südalinnas. Majutus ja õhtusöök hotellis***.
 

7. päev HIERAPOLIS – PAMUKKALE

Hommikusöök. Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – seitsmeteistkümnest erineva temperatuuriga kuumaveeallikast tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valgeid travertiinist kaskaadid, mille „astmetel“ omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid. Nendes vannides kümblemine on küll tänasel päeval keelatud, küll aga on soovijatel võimalus ka ette võtta kerge kümblus termaalvees kaskaadi kohal asuvas spas ehk Nymphaionis. Tõenäoliselt just tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, paiknes siin mäenõlval ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. Üks põnevamaid vaatamisväärsusi on samuti antiikne surnuaed ehk nekropolis, kus näeme üle tuhande kivist raiutud antiikset sarkofaagi. Ilmselt on tegemist maailma ühe vanima surnuaiaga.
Sõidame Antalyasse. Majutus Antalya kuurordipiirkonnas hotellis***.


8. päev LEND ANTALYA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Sõidame Antalya lennujaama. Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi! Lend Antalya-Tallinn kell 10:15-14:10 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

798,90 EUR* / 841,08 EUR
12 500 EEK* / 13 160 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Antalya-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit mugavustega bussis
* 2 ööd Kapadookias hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Bergamas hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök
* 1 öö Kusadasis hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök
* 1 öö Antalyas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 110 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski (küsige lisainfot büroost!). NB! Alates juulist 2011 on Türki reisides tervisekindlustuse vormistamine kohustuslik kõigile reisijatele. Juhul kui Teil on endal vormistatud kindlustus, on vajalik võtta kaasa kindlustuspoliis.


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda jootraha, sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Vaatamisväärsuste piletihinnad:
* Mevlana muuseum 2 TRL
* Tantsivate dervišite etendus (võimalusel, hind täpsustamisel)
* Göreme rahvuspark 15 TRL
* Kaymakli maa-alune linn 15 TRL
* Kõhutantsuõhtu veiniga 35 EUR
* Hammam 25 EUR
* Soovijatele sõit kuumaõhupalliga Kapadookias 145 EUR (soovijatel tellimine ja maksmine kohapeal)
* Hagia Sophia kirik 20 TRL
* Maa-alused tsisternid Istanbulis 10 TRL
* Topkapi palee 20 TRL
* Laevasõit Bosporuse väinal 25 EUR
* Trooja arheoloogiline ala 15 TRL
* Pergamoni arheoloogiline ala 20 TRL, funikulöör 12 TRL
* Ephesose arheoloogiline ala 20 TRL
* Hierapolis ja Pamukkale 20 TRL
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha, kokku u 20 EUR/reisija.

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on PASS.
PALUME MEILE REISI BRONEERIDES TEADA ANDA KA PASSI NUMBER JA KEHTIVUSAEG!
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).

Oluline teada:
* Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. Vene punase ja halli passiga viisa vormistatakse piiril, sularahas tasutakse kas 20 USD või 10 EUR (ka laste eest, kes on vanemate passis). See viisa annab võimaluse ühekordseks riiki sissesõiduks.
* Türgi rahaühik on liir (TRL) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 EUR - 2,2 TRY.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis!

Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii