Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Šveits - Baierimaa

Kõrghetked: Kaunis München, Neuschwansteini loss ja Baieri külad, Bern, alpiaasad Grindelwaldis, Zermatt ja Matterhorn, Stresa ja Lago Maggiore.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 20.08.11-27.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 840.21 €
Prindi

Üldinfo

Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Tänu ajaloolistele ehististele, maastikule ja traditsioonidele on Baierimaa Saksamaa kõige atraktiivsem piirkond. Külastame Baieri eelalpides kõrguvat Ludwig II muinasjutulossi, Baieri külasid ning maailmakuulsat Müncheni õllesaali. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Sveitsi linnades, võtame ette paadisõidu Maggiore järvel ning jalutame Orta järve ääres.


Giid

Reisil on giidiks Triinu Milli
Triinu Milli on turisminduses olnud tegev juba aastaid juhtides ekskursioone nii Eestis kui ka väljaspool Eestit. Ta on teinud vabakutselisena koostööd erinevatele firmadele jäädes nüüd pidama Germalo meeskonda. Tema koostöö Germaloga algas 2007 aastal, sellest ajast on ta läbi viinud reise eelkõige saksakeelsesse kultuuriruumi. Triinu on lõpetanud Kunstiülikooli – samuti on tema suureks huviks arhitektuur ja Euroopa kunstiajalugu. Triinu on täiendanud oma võõrkeelte oskusi keeltekoolis, tegelenud tõlketööga, ta on õppinud ja elanud Saksamaal. Triinu kui reisikorraldaja empaatiavõime, siiras suhtumine maailma ja positiivne ning rahulik ellusuhtumine teevad tema seltsis reisimise igati meeldivaks.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MÜNCHEN

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05:30. Lend Tallinn-München kell 07:00-08:25 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Linnaekskursioon: Frauenkirche, uue raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav. Münchenis asuvad Vana ja Uus Pinakoteek, Glüptoteek, Deutsches Museum ning isegi ööpottide muuseum. Kellamäng Marienplatzil. Õhtul soovijatel võimalus külastada Müncheni kuulsat õllesaali Hofbräuhausi ning proovida Baierimaa spetsialiteete – valget vorsti ja nisuõlu. Majutus Müncheni kesklinnas hotellis***.


2. päev BAIERIMAA KÜLAD

Hommikusöök. Lahkume Münchenist. Tänasel päeval külastame Baierimaa külasid. Külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi ja jalutame lossiaias. Meie teele jääb ka kuulus Ettali klooster, mis on tuntud oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas. Imetleme Wiesi palverännukirikut, mille puhas rokokoo stiil meenutab pigem peosaali kui kirikut. Majutus Baierimaal hotellis**.
 

3. päev NEUSCHWANSTEIN – VADUZ - LUZERN

Hommikusöök. Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedalt kuristiku kohalt sillalt, avaneb sellele tolle aja meistersaavutusele eriti dramaatiline vaade. Lahkume Baierimaalt, et suunduda Sveitsi. Lühike peatus Liechtensteini vürstiriigi pealinnas Vaduzis. Seejärel külastame maalilist Luzerni, kus vaatame vanalinna väljakuid ja Kapellbrücke silda. Majutus Berni kantonis.
 

4. päev ŠVEITSI LOODUSIMED – BERN

Hommikusöök. Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneri orgu ning imetleme võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk.  Sõidame  Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme  katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. Majutus samas hotellis. Soovijatele õhtusöök hotellis.
 

5. päev MONTREUX-CHILLON-CHAMONIX

Hommikusöök. Edasi viib meie teekond läbi Vaudi kantoni Valaisse. Peatus Montreux’s - uhkete hotellidega kuurortlinnas, mida on läbi aegade armastanud maailmakuulsad muusikud. Näeme ka Freddy Mercury ausammast. Seejärel külastame Chilloni lossi, mis sai kuulsaks tänu Bayroni luulele. Sõidame Prantsusmaale, külastame Chamonix suusaküla. Ilusa ilma korral võimalus sõita Aguille de Midi tippu, et imetleda Mont Blanci vaateid. Sõidame taaskord Sveitsi, majutus Valais kantonis hotellis***.
 

6. päev LEUKERBAD - ZERMATT

Hommikusöök. Võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Seejärel supleme Leukerbadi külas termaalveebasseinides, mis asuvad 1411m kõrgusel merepinnast. Sõidame piki muinasjutulistest vaadetest ümbritsetud Rhone jõe orgu. Täschi külast sõidame rongiga Zermatti. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Õhtuks sõidame Itaaliasse, majutus kahel järgneval ööl Lago Maggiore äärses Stresa linnas hotellis***.
 

7. päev MAGGIORE JA ORTA JÄRVED

Hommikusöök. Jalutame Stresa linna tänavatel, naudime Maggiore järve panoraami. Teid ootab Isola Bella saar koos ilusa Borromeo palee ja aiaga ning Isola dei Pescatori ehk Kalurite saar ning Santa Catharina del Sasso klooster, mis sündis kohaliku salakaubitseja tõotusest Jumalale. Seejärel sõidame soovijatega romantilise naaberjärve – Orta - äärde, jalutame San Giulio vanalinnas.
 

8. päev PUHKUS MAGGIORE JÄRVE ÄÄRES, LEND MILANO-TALLINN

Hommikusöök. Meil on hea võimalus veeta päeva esimene pool kaunis Stresa linnas - siin ujumisrand ja järveäärne ilus promenaad, imearmsad poekesed reisimeenete ostmiseks ning head söögikohad ja kohvikud. Suundume lennujaama. Lend Milano-Tallinn kell 17:50-21:55 (kohalikud kellaajad). NB! Tagasilennu kellaaeg muutunud 05. mail!


Reisi hind

830,21 EUR* / 874,31 EUR
12 990 EEK* / 13 680 EEK
Reisi hinnale lisanduvad Lufthansa ja Estonian Airi kütuselisamaksud 10 EUR.


Reisi lõplik hind

840,21 EUR* / 884,31 EUR
13 146,43 EEK* / 13 836,45 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupiletid liinilennule Tallinn-München ja Milano-Tallinn (Lufthansa ja Estonian Airi liinilennud)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis wc, video; kuumad joogid hinna sees)
* Majutus 7 ööd vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
*Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
* Linderhofi loss 9 EUR
* Neuschwansteini loss 9 EUR
* Trümmelbachi kosk 10 CHF
* Hammasraudtee Grindelwaldis 19 CHF
* Õhtusöök Šveitsis ca 20 CHF
* Zermatti rong 13 CHF
* Lõunasöök fondüü Zermatis 30 CHF
* Laevasõit Maggiore järvel 14 EUR
* Palazzo Borromeo 9 EUR
* Chilloni loss 9 CHF
* Mont Blanci tõstuk 41 EUR
* Paadisõit maa-alusel järvel 9 CHF
* Leukerbadi termaalveebassein 20 CHF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 EUR ja 250 Šveitsi franki (CHF).
Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt