Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Venemaa - Kuldne ring

Kõrghetked: Sibulkuplites Rostov Veliki, Sergijev Possadi suurklooster, Vladimiri Jumalaema Uinumise kirik ja Andrei Rubljovi freskod, Kostroma vanad kaubahoovid, Suzdali provintslik vaikelu, Jaroslavl ja suursugune Volga, soolakurgid, okroshka ja vodka.
Transport: buss, rong, buss
 
Aeg: 26.07.11-31.07.11
Kestvus: 6 päeva
Hind: al 510.00 €
Prindi

Üldinfo

Imeline rännak teekonnal, mis vapustab loodusvaadete ja arhitektuuri- ning kunstimälestiste rohkusega. Siin kohtame rahulikku provintsilinnade igapäevast kulgemist, mis annab aimduse, et tõeline Vene hing tuksub metropolidest kaugemal.
 

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org.
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.
 

Reisikava

1. päev RONG TALLINN-MOSKVA

Kogunemine Tallinnas Balti jaamas infokassa juures kell 16:40. Kell 17:40 väljub rong Tallinnast Moskvasse. Mõnus ja pisut nostalgiahõnguline rongisõit võib alata. Ööbimine rongis (4-kohalised kupeed).
 

2. päev VLADIMIR – SUZDALI – POKROVI KIRIK

Hommikul kell 9:20 saabume Moskvasse. Jätkame oma teekonda nüüd juba bussiga ning sõidame Vladimirisse. Vürst Vladimir Svjatoslavitši asutatud Vladimir on vanimaid linnu Venemaal. Suurepärased ehitismälestised alates 12. sajandist annavad tunnistust sellest, et linn kujunes pärast Kiievi langemist kogu Kirde-Venemaa keskuseks. Kuulsad Kuldväravad ja imeliste reljeefkaunistustega Dmitri kirik. Pikki aastaid suletuna seisnud pühakoda on külastajatele taas avatud ja nüüd on võimalus imetleda kiriku suursugust interjööri. Jumalaema Uinumise katedraalkirikus on võimalus vaadata Andrei Rubljovi freskosid. 19. sajandi alguses ehitatud 56 meetri kõrgune kellatorn. Suzdali ajalugu ulatub kroonikate järgi tagasi 10. sajandisse. Kreml, Jumalaema Sünni kirik, vanad kloostrihooned ja ikoonimuuseum. Bogoljubovo klooster ja kunagine vürstide residents. Pokrovi kirik Nerli jõe kaldal. See vormidelt täiuslik pühakoda on otsekui Vene kirikuarhitektuuri sümbol. Ööbimine hotellis.
 

3. päev KOSTROMA – JAROSLAVL

Hommikusöök hotellis. Sõit Kostromasse. 1152. aastal Juri Dolgoruki poolt asutatud Kostroma on vanimaid ja omapärasemaid linnu Kuldsel ringil. Kostromaga on seotud Godunovide perekond ja Kostromas asuvast Ipatjevi kloostrist kutsutakse Mihhail Romanov valitsema Venemaad. Idülliline 18. sajandist pärinev linnasüda, mille keskmeks on Ivan Sussanini väljak ja 18. sajandi kaubahoovid. Rikkalikult dekoreeritud interjööridega kirikud ja kuulsad pitsiliste puitnikerdustega majad. Ipatjevi kloostrikompleks (16.-17. sajand). Pärastlõunal tutvumine Jaroslavli vaatamisväärsustega. Jaroslavl asub Volga ja pisikese Kotorosli jõe kaldail. Legendi järgi olla Jaroslavl Tark siin pidanud maha mehise võitluse karuga ja asutanud linna. Aastasadade jooksul on Jaroslavlis välja kujunenud kordumatu ja omapärane arhitektuur. Issandamuutmise kloostris saab imetleda suurepäraselt säilinud 16.-17. sajandi kohalike meistrite loodud freskosid. Ööbimine hotellis.
 

4. päev ROSTOV VELIKII – PEREZLAVL ZALESSKI

Hommikusöök hotellis. Rostov Velikii on küllap teekonna kauneimaid linnu. Valgemüüriline kreml, mille sibulkuplite polüfoonia ja müüritornide vaheldusrikas rivi jäävad kauni mälestusena saatma rändajat, kes iial siia saabunud. Vähestel linnadel on õnnestunud hoida alles see ainuomane loomulikkus, mida kohtame siin. Ajaloost on teada, et linna esimesteks asukateks olid merjalased. Alates 15. sajandist on siin olnud Venemaa üks olulisemaid kirikukeskusi. Rostov on kodupaigaks Vene vaimumaailma suurkujule Sergius Radonezhile. Perezlavl Zalesski asustusajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. 1152. aastal hakkab linna keskus koonduma Plešeejevo järve kaldale. Perezlavliga on tihedalt seotud Aleksandr Nevski. Harmooniliste vormidega Issandamuutmise kirik (12. sajand), rõbnaja sloboda – kalurite linnaosa. Siin elasid kalamehed, kes varustasid tsaare hinnatud rääbisega. Ööbimine hotellis või sarnases.

 

5. päev SERGIEV POSADI PÜHA KOLMAINU SUURKLOOSTER, RONG MOSKVA-TALLINN

Hommikusöök. Sergiev Posadi linnakese elu on koondunud 14. sajandil asutatud Püha Kolmainu suurkloostri (lavra) ümber. Tänapäeval on Sergiev Posad Vene õigeusu kiriku vaimne keskus. Klooster on tegutsev ja siin elab tänapäeval ligi 200 venda. Võimalus külastada pühakodasid (turistidele avatud 5 kirikut) ja nautida parimate kirikukooride esinemist. Püha Kolmainu kirikus asub unikaalne Andrei Rubljovi loodud ikonostaas. Panoraamvaated kloostrile. Sõit Moskvasse. Õhtul kell 18:05 väljub rong Moskva-Tallinn. Ööbimine rongis (4-kohalised kupeed).
 

6. päev SAABUMINE TALLINNASSE

Hommikul saabume tagasi Tallinnasse kell 08:25. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

510 EUR* / 539 EUR
7 979,77 EEK* / 8 433,52 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Rongipiletid Tallinn–Moskva-Tallinn
* 2 ööbimist rongis 4-kohalistes kupeedes, 2-in kupee võimalik lisatasu eest (piiratud koguses).
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Majutus kolm ööd turistiklassi hotellis (2-in toad), 3 hommikusööki
* Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 43 EUR / 672,80 EEK.
Seoses konsulaarmaksude tõusuga võib kallineda ka viisa hind!

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides 65 EUR / 1 017,03 EEK
* Ööbimine rongis 2-in kupees 252,45 EUR / 3 949,98 EEK (hind inimese kohta mõlemal suunal kokku)
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:
* Rostovi kreml 250 RBL
* Jaroslavli kreml 280 RBL
* Kostroma Ipatjevi klooster (territoorium ja Kolmainu kirik, Romanovite koda) 150 RBL
* Dmitri kirik Vladimiris 120 RBL
* Kuldväravad Vladimiris 60 RBL
* Jumalaema Uinumise katedraal Vladimiris 150 RBL
* Suzdali kremli komplekspilet 300 RBL
* Suzdali puitarhitektuuri muuseum 200 RBL
* Sergijev Posad suurkloostrI territoorium 250 RBL

NB! Palume arvestada riietumistavadega õigeusu pühakodade külastamisel.
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument (õpilas- ja  üliõpilaspilet)!
 
Oluline teada:
* Soovitame vahetada umbes 4000 RBL.
* Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
* Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, isanimi, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).
* Reisi hind on antud jaanuaris 2011 kehtivate rongipileti hindadega. Rongipiletite märgataval kallinemisel tuleb reisijal vahe tasuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii