Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Venemaa - Pihkva-Novgorod-Petseri

Kõrghetked: Maarjapäeva pidustused Petseri kloostris, vene külalislahkus, Pihkva ja Isand Suur Novgorod, imelised freskokirikud, medovukha, sibulane Novgorodimaa köök, Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum.
Transport: buss
 
Aeg: 26.08.11-28.08.11
Kestvus: 3 päeva
Hind: al 179.00 €
Prindi

Üldinfo

Vähe on maailmas neid nurgakesi, kus vanad traditsioonid püsivad hoolimata 21. sajandi ruttamisest, poliitilistest intriigidest ja turumajandusest. Kõige olulisem on talletatud inimeste igipüsivasse mentaliteeti ja vana väärikas Venemaa oskab seda kõigest hoolimata hoida.

Sümpaatselt jutustab vana Venemaa oma lugu. Eks novgorodlased loojad – jutustajad ongi. Juba vana Novgorodi kõige kuulsam bõliinakangelane Sadko ei käinud sõjanuiaga mõõda maailma vaid mängis guslit - kannelt. Ja tegi seda väärikalt ja suursuguselt.
Reis on plaanitud ajaliselt nii, et oleks võimalik osaleda Maarjapäeva pidustustel Petseris.
 

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.

Reisikava

1. päev SÕIT PIHKVASSE
LINNAEKSKURSIOON - PÜHA KOLMAINU KATEDRAAL, MIROŽKI KLOOSTER

Väljasõit kell 05:00 Estonia teatri vastas asuvast parklast. Väljasõit kell 07:45 Tartust McDonaldsi parklast. Piiriületus Luhamaal.
Velikaja ja Pihkva jõe kaldail asuv Pihkva on vanimaid linnu Venemaal. Esmakordselt mainitakse linna kirjalikes ürikutes 903.aastal, mil siin olevat toimunud vürst Igori ja legendaarse Olga pulm. Paljud ajaloolased peavadki Pihkvamaad vürstinna Olga kodupaigaks. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Kreml ja Dovmontovi linn, Velikaja ning Pihkva (Pskova) jõe kaldapealsed. Kümned vanad õigeusu pühakojad ja bojaaride palatid. Juba 10.sajandil ehitati Pihkvasse esimene Püha Kolmainu katedraal, millest saab kogu Pihkvamaa sümbol. Siinkandis öeldi, et kus asub troitsa, seal on ka Pihkva! 17.sajandil rajatud Moskva stiilis Püha Kolmainu katedraal, kus asub üks maailma suurimaid ikonostaase. Mirozhki kloostri Issandamuutmise kirik on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Pühakojas on ülihästi säilinud freskod 12.sajandist. Sõit Novgorodi. Õhtune jalutuskäik Novgorodi Kremlis. Novgorodi Detinets asub Volhovi jõe kaldal. 11.sajandist pärit imeline Sofia peakirik. Legendaarsed Sigtuna väravad - kas legend või tõsilugu? Vapustavad freskodest kirjatud interjöörid, mille harras meeleolu ei jäta küllap kedagi puudutamata. Interjööri vanimad freskod pärinevad 11.sajandist. Novgorodimaa kõige kuulsam imettegev ikoon Bogomater Znamenie. Mälestussammas Tuhandeaasatne Venemaa, palatid ja kirikud. Majutus Novgorodis hotellis***.
 

2. päev SUUR NOVGOROD - PÕHJALIK EKSKURSIOON, VITOSLAVLITSÕ VABAÕHUMUUSEUM

Isand Suur Novgorod on Venemaa vanim linn, mida mainitakse esmakordselt aastal 859. See on läbi aastasadade olnud ülitähtis keskus ida ja lääne kaubateedel. Keskajal rajatakse siia ka Hansaliidu kaubakontorid. Paljurahvuseline ja isepäine linn ajab 12.sajandil minema Kiievist saadetud vürstid ja otsustab ise oma teed minna. See on üks väheseid vanu linnu Venemaal, kuhu ei ulatu Kuldhordi ike. Just Novgorod püsib Moskva vürstidele kõige kauem vastu säilitades oma sõltumatuse kuni 15.sajandini. Jaroslavli õu – suursuguse ja jõuka veetšelinna elu keskpunkt. Vanad kirikud ja õued, kuhu kunagi kogunes veetše. Praskevja Pjatnitsa ja Nikolai kirik on vanimaid kiviehitisi Venemaal. Lunastaja kirik Iljina tänaval (Spas na Iljine) on ehitatud 14.sajandil. Pühakojas on osaliselt säilinud keskaja ühe suurima freskomaalija ja ikoonimeistri Feofanes Kreeklase freskod. Pärastlõunal bussiekskursioon Novgorodis: Sofiiskaja storona, Velikaja tänav. Soovi korral saab külastada muuseume: Ajaloomuuseumis asub üks maailma rikkalikumaid ikoonikollektsioone. Samuti on siin võimalus tutvuda arheoloogiliste leidudega, muuhulgas kuulsate kasetohule kirjutatud tekstidega. Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum. Muuseumis saab hea ülevaate vanast Novgorodimaa puitarhitektuurist ja ka kohalikest kommetest. Võimalik on sisse piiluda taredesse ja saada selgitusi pererahva käest. Muuseumi näitustesaalis on põnev etnograafiline kollektsioon. Vitoslavlitsõ muuseumis on võimalus osta suurepäraseid suveniire, mida kohalikud käsitöömeistrid pakuvad. Suur valik kasetohust valmistaud esemeid (beresta), korve, kirjatud puulusikaid ja riideräbalatest valmistud keesid – buzõ. Soovijaile teejoomine Vene moodi - russkoje tsaepitie (lisatasu eest). Bussisõit Pihkvasse. Ööbimine kesklinna hotellis***.
 

3. päev IRBOŠKA KINDLUS JA PETSERI KLOOSTER

Hommikusöök hotellis. Irboška kindlus ja Slaavi lätted. Ülipõneva ajalooga Irboška on väga pika asustuslooga keskus. Nestori kroonika järgi asus siia 862.aastal üks varjaagi vürstidest Truvor, et valitseda siinseid hõime. Kõrgendikul valitseb ümbruskonda kivilinnus. Salapärased kivimustrid linnusemüüris ja 15.sajandist Nikolai kirik. Slaavi lätted vulisevad välja paesest pinnasest. Kohalikud peavad allikaid pühaks ja nende vetel usutakse olevat tervendav mõju. Sõit Petserisse. Petseri klooster, asutati juba 15.sajandil Tartust siia saabunud pühamees Marki poolt. Klooster on üks väheseid õigeusu pühakodasid Venemaal, mis tegutsenud järjepidevalt asutamisest alates. Maarjapäeval, 28.augustil on kloostri kõige tähtsam püha ja siis saabub siia õigeusklikke kogu maailmast. Maarjapäeval tähistab õigeusklik maailm Jumalaema uinumise päeva. Maarjapäeval on kloostris mitmeid jumalateenistusi, helisevad kirikukellad, toimub ristikäik ümber kloostri müüride. Ristikäiguks tuuakse kirikust välja ka imetegev Jumalaema ikoon, mida kantakse ristikäigul ümber kloostri. Kloostri õued ja teerajad on kaunistatud elavatest lilledest valmistatud vaibaga. Jalutame kloostri õuedel ja räägime kloostri minevikust ja tänapäevast. Varvara kirik ja kloostri kaitserajatised ja pühakojad. Õhtul algab tagasisõit. Piiriületus Koidula piiripunktis. Läbi Tartu jõuame hilisõhtul tagasi Tallinnasse.

Reisi hind

179 EUR* / 189 EUR
2 800,74 EEK* / 2957,21 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ning kiiretele broneerijatele kuni 15.02.2011
 

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* Majutus kaks ööd hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 43 EUR / 672,80 EEK. On lisandunud Vene saatkonna poolt kehtestatud lisamaks viisavormistamise eest 21 EUR. Kogusumma viisa vormistamise eest 64 EUR / 1001,34 EEK.
 
Seoses konsulaarmaksude tõusuga võib kallineda ka viisa hind!

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellis 30 EUR / 469,40 EEK
* Õhtusöök hotellis 16 EUR / 250,34 EEK (ettetellimisel Eestis ja tasumisega kohapeal)
* Teejoomine 8 EUR / 125,17 EEK - russkoje tsaepitie (ettetellimisel Eestis ja tasumisega kohapeal)
Õhtusöök ainult ettetellimisel Eestis, ühiste söökide toimumise eelduseks on vähemalt 15 soovijat.
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud/lapsed):
* Petseri klooster: vabatahtlik annetus
* Sofia peakirik Novgorodis: annetus 50 RBL
* Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum: 160 RBL/80 RBL
* Freskokirikud (Spas na Iljine, Stratilatiuse kirik ) a’ 160 RBL/80 RBL
* Mirožki kloostri freskokirik 350 RBL
* Annetused teistes kirikutes ja kloostrites
NB! Palume arvestada riietumistavadega õigeusu pühakodade külastamisel.
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument (õpilas- ja  üliõpilaspilet)!

Oluline teada:
* Soovitame vahetada umbes 3000 RBL. NB! 1 euro = ~41 rubla (1 rubla = ~0,025 euro). Rubla kurss euro suhtes on väga kõikuv.
* Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
* Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt