Gruusia - Batumi kultuuri- ja puhkusereis

Gruusia - Batumi kultuuri- ja puhkusereis

07.09.2024 - 15.09.2024
 
Eelbroneering
Adjaaria on kauneimaid piirkondi Gruusias, kus Must meri ja lummavad vaated mägedele loovad erakordse harmoonia. Batumi ajalugu ulatub tagasi legendaarse Kolhise kuningriigi aegadesse, mil seda tähtsat sadamat ja linna kutsuti Bathuseks. Musta mere rannikul asuv linn uhkeldab kauni kesklinna ja luksusliku rannapromenaadiga, kus saab imetleda palmialleesid, sümpaatseid paviljone, värvilisi ja tantsivaid purskkaeve ning lugematul hulgal kohvikuid ja restorane. Batumis asub mitu muuseumi, botaanikaaed ja delfinaarium.

Batumi on unikaalse kliimaga linn, kus suhteliselt kõrge õhuniiskus tagab ka temperatuuride stabiilsuse. Musta mere soolasisaldus kõigub 18–30% vahel. See moodustab ligi poole maailmamere soolasusest. Otse kesklinnas asub pikk kiviklibune rand. Kivid aga pole siin teravad, need on merevetest uhutud ja masseerivad mõnusalt rannas päikesenautlejat. Puhas õhk, soolane meri ja virgutav massaaž - kõik ühes paketis! Kui siia lisada veel kohalike inimeste erakordne külalislahkus ja abivalmidus, suurepärane köök, hurmavad veinid ja Germalo Reiside huvilistele pakutavad eestikeelsed kultuurirännakud, on suurepärane, kosutav ja stressivaba  puhkus garanteeritud!

TERE TULEMAST GRUUSIASSE – GAMARDŽOBA!

Must meri! Tõeline spaa! Soolane ja soe!
Vapustavad maitsed kohalikus köögis ja soodne vein
Head hotellid kesklinnas
Soovijatel on võimalik osa saada väga põnevast ekskursiooniprogrammist loobumata puhkusest Musta mere ääres
Üldine soodne hinnatase
Lastesõbralik sihtkoht: delfinaarium, lõbustuspark, värvilised purskkaevud jne.
Kohalike sõbralikkus ja külalislahkus

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BATUMI
Koguneme kell 19:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 21:40-22:30 ja lend Riia-Batumi kell 23:20-04:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT318 ja BT724). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!

Oleme saabunud Musta mere rannikule Batumisse! Majutume kaheksal järgneval ööl valitud hotellis (hotellivalik reisikava lõpus). 

2. päev BATUMI EKSKURSIOON
Pärast hommikusööki suundume ühiselt paaritunnisele jalutuskäigule Batumi maamärkide juurde. Päeva teise poole saab veeta puhates Musta mere rannikul või hotelli basseini ääres.
Batumi ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. Oli see ju üks legendaarse Kolhise riigi tähtsamaid sadamaid ja hiljem asus siin kreeklaste koloonia. Linna tõeline areng algas aga alles 19. sajandil. Batumi on vapustavate kontrastide linn, mis alles 2010. aastal hakkas tõeliselt muutuma. Jalutuskäik Batumi Merepargis ja rannapromenaadil. Moodne city edvistab pilvelõhkujate peegelklaasist fassaadidega. Sheratoni hotel, mille arhitektuur aimab järele Aleksandria tuletorni, 147-meetrine Gruusia Tähestikutorn ja nn Piazza – elegantne Itaalia stiilis väljak ja nn viltu vajunud maja. Teatriväljak ja Medeia kuju. Peamiselt 19. sajandil ehitatud Batumi vanalinnas kohtab mitmeid elegantseid ajaloolisi eksterjööre ja interjööre. Külastame Batumi ajaloo- ja arheoloogiamuuseumi.
Oma ekskursiooni lõpetame Batumi köisraudtee juures ning soovijad saavad suunduda Batumi kohale vaateplatvormile nautimaks imelisi vaateid Mustale merele ja linnale.
Soovijatele pakume võimalust degusteerida tõeliseid Adjaaria hatšapurisid (lisatasu eest).

3. päev BATUMI BOTAANIKAAED JA PETRA KINDLUS
Täna suundume ühisele rännakule eksootiliste taimede maailma Batumi botaanikaaias. Päeva teine pool on puhkuseks ja lõõgastuseks.
Rohelisel neemel (Mtsavane Kontskhi) asuvas botaanikaaias on ühtekokku 9 sektorit: Ida-Aasia, Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Uus Meremaa, Himaalaja, Mehhiko, Austraalia, Vahemeremaad ja Kaukasus. Loodusesõbrad saavad siin tutvuda ka väga haruldaste taimeliikidega. Botaanikaaia terassidelt saab nautida vapustavaid vaateid Mustale merele. Sõidame vaatama Bütsantsi keisri Justinianuse ajal 6. sajandil ehitatud Petra kindlust. Mõnus lühimatk looduse keskel kindluse juurde.

4. päev VABA PÄEV BATUMISSOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: KUTAISI - SATAPLIA SAURUSTE MÄGI - KOOPAD (lisatasu eest)
Vaba päev Batumis. Soovijatele päevane valikekskursioon Kutaisisse.
Sõit Musta mere rannikult läbi ajaloolise Guria sisemaale Imereetiasse. Vaheldusrikas reljeef ja külluslik loodus pakuvad juba sõidu esimestel kilomeetritel vapustavaid elamusi. Mäed annavad elu jõgedele, mis voolavad siinsetele tasandikele ja muudavad piirkonna põllud viljakaks. Siinsete külade elanikud pakuvad oma kaupa otse teeäärsetes putkades ja võimaluse korral uudistame kohalikku keraamikat ning puunikerdusi ja proovime ahjusooja leiba ning tsurtshelat – kohalikku maiust.

Saabume Kutaisisse. Juba 2. aastatuhandel eKr oli Kutaisi legendaarse Kolhise pealinnaks. Mütoloogia järgi on see kuldvillaku maa, kuhu jõuavad oma rännakul argonaudid. Linna keskväljakul uhkeldab purskkaev, mille kujunduses on kasutatud Gruusia arheoloogia kõige kuulsamate leidude koopiad. Linna olulisemaks vaatamisväärsuseks on Gruusia suurkuninga Bagrat III ajal rajatud Bagrati katedraal. Pikki aastaid kestnud restaureerimistööd lõppesid 2012. aasta sügisel ja nüüd ühendab see väärikas pühakoda Gruusia sakraalarhitektuuri ajaloolised ja uued stiilid.
Külastame Kutaisi lähistel asuvat Sataplia riiklikku kaitseala. Sataplia sauruste mäel näeme eelajalooliste elukate jalajälgi, mille pinnas on meie päevini säilitanud. Vulkaanilise tegevuse tulemusena sündinud Sataplia koobaste sammassaalides liigume kõrgetes võlvsaalides, mida ehivad stalaktiidid ja stalagmiidid. Vaateplatvormilt imetleme panoraamvaateid Kutaisi linnale.
Tagasiteel Batumisse teeme põike aga loodukaunisse Martvili kanjonisse, mil pakub ilusaid loodusvaateid. Kerge matk ja seejärel tagasisõit Batumisse.

5. päev VABA PÄEV BATUMIS SOOVIJATELE EKSKURSIOON LAEVASÕIT MUSTAL MEREL ja DELFINAARIUMI KÜLASTUS
Võimalus veeta päev Batumi rannas ja linnas. Soovijatel on võimalusel võimalik külastada Batumi delfinaariumi (pilet lisatasu eest).
Pärastlõunal suundume aga soovijatega laevasõidule Mustal merel (lisatasu eest). Meeleolukas laevareis algab bussisõiduga Batumi sadamasse, kus asume laevale. Laevasõit piki kaunist rannikut saatjaks vapustavad vaated Batumi linnale ja mägedele.

6. päev MTIRALA RAHVUSPARK
Poolepäevane ekskursioon Mtirala rahvusparki. Lühikese bussisõidu järel saabume Mtirala rahvuspargi külastuskeskusesse. Rahvuspark loodi säilitamaks unikaalsete Kolkhuri tüüpi mägimetsade fauna- ja taimekooslusi. Siin näeme subtroopikale iseloomulikke puid ja põõsaid ning palju selgeveelisi allikaid. Rahvuspargi territooriumile jäävad ka mitmed ajaloo– ja kultuuriloolised vaatamisväärsused. Külastuskeskusest alustame mõnusat matka lopsaka looduse rüpes (matka pikkus u. 4-5 km). Matkarada kulgeb piki Chakvistavi jõe kallast. Vaatame koskesid ja veekaskaade. Matka käigus tutvume ka antiikajast pärineva asula väljakaevatud varemetega.
Tagasisõit Batumisse ja päeva teine pool jääb puhkuseks. 

7. päev ADJAARIA VEINITUUR JA LÕUNASÖÖK KOOS VEINIDE DEGUSTEERIMISEGA
Külastame Borjgalo etnograafia muuseumi. Sõidame Gonio kindlusesse. Rooma-aegse piirikindluse varemed ja 5. sajandi nekropol. Arheoloogiliste leidude põhjal oli see paik asustatud juba 17. sajandil eKr. Kõrgendikult avanevad kaunid vaated ümbruskonnale. Sõidame Makhuntseti kose juurde.
Adjaaria mägistel, suurepärase kliimaga nõlvadel kasvatatakse ühtekokku 57 erinevat liiki viinamarju. Nendest tervelt 32 on kohalikud vanad sordid. Sõidame Ajaristskalisse. Siinsete mägede nõlvadel on suurepärased tingimused viinamarjade kasvatamiseks. Just siit pärinevad Adjaaria parimad veinid, mida on proovinud ja kiitnud ka Hillary Clinton oma külaskäigul Adjaaria veinitallu. Siinses veinikeldris, maranis, valmib unikaalne vanast viinamarjasordist Tskhaveli valmistatud vein Porto Franco. Lõunasöök koos parimate Adjaaria veinide ja Gruusia tantsudega (lõunasöök lisatasu eest).


8. päev VABA PÄEV BATUMIS
Tänase päeva saab veeta Musta mere rannas. Samuti saavad soovijad osta  reisimeeneid, jalutada Batumi kuulsal rannaäärsel promenaadil ja nautida legendaarset Gruusia kööki.

9. päev LEND BATUMI-RIIA-TALLINN
Varahommikul aeg suunduda lennujaama.
Lend Batumi-Riia kell 05:30-08:50 ja lend Riia-Tallinn kell 13:50-14:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT721 ja BT313). Tere tulemast tagasi koju!

Majutus

855
/
899
Hotell Graphic 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.3 km merest
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Lisatasu majutuse eest üksinda kaheses toas
249€
Soodustus lapsele 2.-6. a. lisavoodil koos kahe vanemaga toas
200€
Soodustus lapsele 7.-11. a. lisavoodil koos kahe vanemaga toas
70€
Soodustus kolmandale reisijale lisavoodil koos kahe täiskasvanuga toas
35€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Graphic on uus butiikhotell Batumi keskuses 300 meetri kaugusel rannast. Hotellis on 63 modernset rõdu ja konditsioneeriga tuba, mis on kaasaegse interjööriga ja varustatud kõige vajalikuga mõnusaks puhtuseks. Tubades on minibaar, seif  ja veekeetja. Vannitoas on tualettvahendid, föön ja hommikumantel. Hotellis on baar, spaa, tervisekeskus ja  restoran. Majutusasutuses on tasuta WiFi-ühendus. Hotell pakub väga head teenindust, mis sobib suurepäraselt Gruusia külalislahkusega. Kuna Musta mere rand, arvukad restoranid ja ärid on kõik vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel, on hotell ideaalne puhkusereisijatele.
hotelgraphic.ge/about/

855
/
899
Hotell O.Galogre 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.4 km merest
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Kaks hotelli O.Galogre hoonet ehitati 1996-2000 aastail vana Batumi keskusesse Niguliste õigeusu kiriku ette tuntud ärimehe ja metseeni Oleg Galogre poolt. O.Galogre hotelli arhitektuuri ei imetle mitte ainult linna külastajaid, vaid ka kohalikke elanikke. Hotell hämmastab oma ruumide siseviimistluse, tubade mugavuse ja hubasuse poolest. Hotelli sisehoov külgneb Piazza linnaväljakuga ja sellel on oma väljapääs. Restorani terrassilt avanevad suurepärased vaated Batumi lahele ja ümbritsevatele mägedele.
O.Galogre hotell asub vaid 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel Mustast merest ning vaid 2 minuti kaugusel kuulsast ja ajaloolisest keskusest. Hotellis kõikides tubades on dušš/WC, föön, SAT-TV, telefon, konditsioneer ning minibaar. Hotelli katusel on terrass, kus saab sobiva ilma korral nautida hommikusööki. Hotellis on ka restoran, kus saab soovi korral õhtustada (lisatasu eest). Hotellis on WiFi levi.

999
/
1052
Hotell Euphoria 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.2 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Lisatasu majutuse eest üksinda kaheses toas
370€
Soodustus lapsele 2.-6. a. lisavoodil koos kahe vanemaga toas
200€
Soodustus lapsele 7.-11. a. lisavoodil koos kahe vanemaga toas
180€
Soodustus kolmandale reisijale lisavoodil koos kahe täiskasvanuga toas
100€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Suurepärase taseme ja hea asukohaga moodne hotell Batumi promenaadi ääres. Hotellist on mereni umbes 200m ja Batumi kuulsa ostukeskuseni 50m. Jalutuskäigu kaugusele jäävad veepark ja delfinaarium, Batumi vanalinn on umbes 5km kaugusel. Tubadest avanevad vaated kas merele või mägedele. Elegantse interjööriga toad on ruumikad (36 m) ja mugavad ning varustatud kõige vajalikuga mõnusaks puhkuseks.  Hotellis on nii sise- kui välibassein, jõusaal ning spas on võimalik tellida mitmeid lõõgastavaid lisateenuseid (lisatasu eest). Hotellis on võimalik tellida kolmest majutust või peretuba. Hotellis on mitu restorani, mis pakuvad heatasemelise valikuga toitlustust.
https://euphoriahotel.ge/

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Batumi ja Batumi-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugava reisibussi kasutamine kohapeal väljasõitudeks;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused;
 • majutus ja toitlustus hotellides vastavalt valikule (2-in.toad), toitustus vastavalt tellimusele ja hotellivalikule.
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse;
 • valikekskursioon: KUTAISI - SATAPLIA SAURUSTE MÄGI - KOOPAD 49€ (ettetellimisel ja tasumisel).
Lisakulud
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Ülaltoodud ühiste külastuste ja söökide tasud kogutakse ja tasutakse eurodes.
Isiklike kulutuste tarbeks soovitame vahetada Gruusia vääringut lari Eestis enne reisi või Batumis reisi esimesel päeval.

Muuseumide ja teiste tasuliste külastuste hinnad:
 • Batumi ajaloo- ja areoloogiamuuseum 5 gel
 • Argo köisraudtee Batumis 25 gel (edasi-tagasi)
 • Batumi botaanikaaed 15 gel
 • Petra kindlus 5 gel
 • Martvili kanjon 17 gel + paat 15 gel
 • Satatplia koopad 15 gel
 • Gonio kindlus 5 gel
 • Batumi delfinaarium 25 gel
 • Borjgalo etnograafia muuseum 10 gel
 • Mtirala rahvuspargi tasu 20 gel
 Hinnad eurodes:
 • Adjaaria hatšapuri degusteerimine 10€
 • Soovijatele lõunasöök kalarestoranis reisi 3. päeval ca 20€
 • Lõunasöök Kutaisi ekskursioonipäeval Gruusia pere juures 15€
 • Laevasõit Mustal merel 35€ (hinnas sisaldub transfeer hotellist sadamasse, laevasõit Mustal merel u 1,5t, transfeer tagasi hotelli)
 • Lõunasöök Adjaaria veinimõisas koos lauljate ja toostimeistriga 40€

Viisa ja reisidokumendid

Gruusiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Eesti kodanikud võivad riiki siseneda ainult kehtiva passi alusel. Dokument peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi.

Lisainfo

 • Kohalik aeg UTC+4 h, Eesti ajast 1 tund ees.
 • Gruusias on käibel rahvuslik valuuta lari (GEL): 1 € = 2,31 GEL.
 • Eestist võib rahavahetuseks kaasa võtta eurod või dollarid.
 • Gruusias on kombeks anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht (arvestuslik summa reisi jooksul ca 20 € inimese kohta, makstakse kogusummana).
 • Lõunasöökidele kulub päevas ca 10-15 €. Tass kohvi ca 2-3 €, pudelivesi 0,50 €, õlu ca 1,50 €, pudel keskklassi veini kaupluses ca 5–7 €.
 • Reisi ajal on Gruusias suvi. Piirkonniti kõiguvad keskmised päevased temperatuurid 22-25C soojakraadi vahel. Õhtud võivad olla jahedamad, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud. Pühapaikades on riietuse puhul väga oluline kaetud õlad ja kaetud põlved (nii meestel kui naistel).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
07.09.2024 - 15.09.2024
 
Eelbroneering

Kliendid meist

L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.
H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija