Filipiinid - ringreis ja rannapuhkus

Filipiinid - ringreis ja rannapuhkus

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Filipiinid - maapealne paradiis! Ümbritsetud türkiissinisest ookeanist, Filipiinid on kui Eedeni aed keset lõputuid vetevälju. Siinsetel tuhandete aastate vanustel riisiterrassidel elavad rõõmsad ja rahulikud inimesed, kes hingavad loodusega ühes rütmis. Vulkaanilised mäed, kristallselged veed, säravvalged liivarannad, soojas meretuules kergelt õõtsuvad palmid — see on unistus, mis saab Filipiinidel reaalsuseks! Filipiinide pealinn Manila on tõeline troopiline pealinn oma sära, elu ja emotsioonidega. Arhitektuuriline sulam aasia ja koloniaalstiilist, võrratu köök värskest ja maitsvast toorainest. Nad teevad kõike omamoodi, sügavalt usklikud ning üdini elujaatavad. Nad ei armasta piiranguid, isegi nende taksodel puuduvad tihti uksed ja aknad. Kutsume Teid avastama selle imelise riigi saladusi.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN – ISTANBUL 
Kogunemine kell 16:20 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:10-22:30 (kohalikud kellaajad, lend TK1424) Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL - MANILA
Jätkulend Istanbul-Manila kell 02:55-18:40 (kohalikud kellaajad, lend TK84). Saabume Manilasse ja transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Manilas hotellis.
 
3. päev MANILA – BANAUE
Hommikusöök hotellis. Täna suundume Banaue poole. Meie teele jääb Nueva Ecija lõunatasandik ning Nueva Viscaya, kolmest suurest mäeahelikust ümbritsetud platoo. Siin elatakse veel tänagi loodusega ühes rütmis ja põllumajandus on peamine sissetuleku allikas.  Lõunaks jõuame San Jose linnakesse. Tegemist on Filipiinide suurima sibulakasvatuspiirkonnaga, sealsed toidud on kuulsad oma puhaste ja värskete maitsete poolest. Vaba aeg lõunastamiseks. Teeme peatuse 910m kõrgusel Caraballo mäeahelikus asuvas Daltoni kurus. Seda piirkonda ilmestab üks huvitavamaid orhideelisi maailmas, nimelt pimedas helendav õrnalt lillakasoranži õiega taim. Õhtuks jõuame Banaue piirkonda, majutus järgneval kahel ööl hotellis Banaues.
 
4. päev BANAUE – FILIPIINI KORDILJEERIDE RIISITERRASSID
Hommikusöök hotellis. Need 1995. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse lisatud unikaalsed riisiterrassid on käsitsi mäekülgedele rajatud. Terrasside ehitamine Kordiljeerides algas u. 2000 aastat tagasi. Koloniaalkultuur ei ole Filipiinide riisiterrasse mõjutanud. Riisiterrasside vahele on pikitud maalilised külakesed, kus veel tänagi on hooned ehitatud neljale palkjalale. Traditsioonid, uskumused ning käsitöö on külaelanike igapäevaelus tähtsal kohal ning ei ole sajanditega oluliselt muutunud. Siin kogeme tõelist loodusega ühes rütmis elamist ja hingamist.  Igoroti hõim, kelle päriskoduks on riisiterrassid, on tuntud oma erksate punastes toonides rahvariiete poolest. Nende tants Ifugao on üks kuulsamaid rahvakultuuri ilminguid Filipiinidel. 
 
5. päev BANAUE - SAGADA
Hommikusöök hotellis. Filipiinide mägismaal asuv Sagada on väike linnake, mis on tuntud oma imelise looduse ja pikkade traditsioonide poolest. 1500 m kõrgusel asuvas Sagadas on Filipiinide pärismaalaste kultuur paremini säilinud kui madalamatel aladel, kuna Hispaania kolonistid ei suutnud pikka aega Sagadat kaitsvat mäeahelikku ületada. Sagada kuulsaim vaatamisväärsus on vaieldamatult kõrgel mäeküljel asuv Sagada surnuaed, mis koosneb kaljuseinale rippuma kinnitatud kirstudest. Au siia maetud saada tuleb aga välja teenida! Sagada on Filipiinide kuulsaima fotograafi Eduardo Masferre sünnilinn. Paljud restoranid ja hotellid on kaunistatud tema kuulsate fotodega kohalikust elu-olust. Kuna Sagada on tuntud kohvikasvatuspiirkond, siis soovitame proovida kohalikku kohvi. Majutus hotellis Sagadas.
 
6.  päev SAGADA – VIGAN
Hommikusöök hotellis. Võtame suuna Vigani poole. Alustame laskumist mägedest alla rannikule. Lõuna-Hiina mere rannikul asuv Vigan on kaunis linn, mida ilmestab omapärane segu koloniaalstiilist ja Hiina mõjutustest. Teeme tutvust Vigani vanalinnaga, kasutades traditsioonilist liiklusvahendit kalessi. Ametlikult 1572. aastal hispaanlaste poolt asutatud rannikulinn Vigan on tegelikult tunduvalt vanem, pärinedes esimeste Hiina kaupmeeste ajast. Tänase Vigani elanike hulka kuulub mitmeid Hiina juurtega kristlike kreoole, kelle esiisad on mänginud olulist rolli Vigani arengus. Vigani arhitektuuri unikaalsusest annab tunnistust UNESCO maailmapärandi nimistusse lisamine. Õhtustada võib kohalikus restoranis, kus leiate suurepärase sulami Hispaania ja klassikalisest hiina köögist. Majutus hotellis Viganis.
 
7. päev VIGAN - MANILA
Hommikusöök hotellis. Täna suundume tagasi Manila poole.
 
8. päev TAALI VULKAAN
Hommikusöök hotellis. Sõidame Tagaytay linna, kus järve keskel asub Taali vulkaan, mille kraatris on omakorda järv ja selle sees saarekene.
 
9. päev LEND MANILA – TAGBILARAN
Hommikusöök hotellis. Võtame suuna Manila lennujaama. Lend Manila – Tagabilaran. Majutus järgneval neljal ööl hotellis. Valge liiv, türkiissinine vesi, tuules vaikselt õõtsuvad palmid – on aeg puhkuseks!
 
10. päev VABA PÄEV BOHOLI SAAREL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Boholi saarel. Veedame päeva tutvudes saare loodusega, puhates kaunil rannal.
 
11. päev VABA PÄEV BOHOLI SAAREL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Boholi saarel
  
12. päev VABA PÄEV BOHOLI SAAREL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Boholi saarel.

13. päev LEND TAGBILARAN – MANILA – MANILA EKSKURSIOON – LEND MANILA - ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Lend Tagabilaran – Manila. Teeme tutvust Filipiinide pealinna, Manilaga. Linn on Filipiinide saarestiku majanduslik, poliitiline ja kultuuriline süda. Esimeseks peatuseks on Manila vanalinn - Intramuros. 16. sajandil Hispaania koloniaalvõimude poolt ehitatud müürid, väravad ning Santiago bastioni varemed tõestavad ilmekalt Manila tähtsust sadama- ja kaubalinnana. Intramurose südames asuvat Plaza de Romat ääristavad Manila olulisimad hooned: katedraal, rahandusministeerium. Järgmisena suundume Rizali parki. Aasia üks suurimaid linnaparke on olnud tunnistajaks Filipiinide ajaloo tähtsaimatele sündmustele. 19.sajandil mõrvati siin Jose Rizali, Filipiinide kuulsaim vabadusvõitleja. Aastal 1946 loeti ette Filipiinide iseseisvusdeklaratsioon. 2015. aasta jaanuaris pidas Paavst Fransiscus 6000000 inimesele missa. Pärastlõunal teeme jalutuskäigu Binondo linnaosas, mida peetakse üheks vanimaks Hiinalinnaks maailmas. Transfeer lennujaama ja kell 22:40-06:25 lend Manila-Istanbul (TK0085).
 
14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:40–12:00 (lend TK1421). Tere tulemast koju!
 

Reisi hind

2999 €* / 3157 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:

 • Lennupilet  liinilendudele Tallinn-Istanbul-Manila-Istanbul-Tallinn 
 • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest
 • Lennukitoitlustus (Turkish Airlinesi lendudel)
 • Lennupiletid Manila-Boracay-Manila
 • Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), hommikusöökidega
 • Bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel 
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:
 • Rahvuslik show ja õhtusöök (hind täpsustamisel)
 • Hobukaarikuga sõit Viganis u 300 PHP
 • Ratsamatk Boracayl u 1500 PHP
 • Tablase saare kruiis u 3900 PHP
 • Saarte kruiis u 2300 PHP
 • Klaaspõhjaga paadi sõit u 1200 PHP
 • Kristallkoobas u 1800 PHP
 • Sissepääsudele kulub u 140 eur
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast ilma eelneva etteteatamata.

Lisatasu eest on võimalik:

 • Ühene majutus hotellides  (hind täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus  päevaks al  € (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Filipiinide peeso kurss: 1 EUR on u 45 peesot (kurss on muutuv). Soovitame raha vahetada vähemalt 300 EUR. Lisaks soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga. Samuti on võimalik raha välja võtta sularahaautomaatidest.
Ühised lõunasöögid ja õhtusöögid u 10 eur/kord.
Filipiinidel on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. 

Lennuinfo – Turkish Airlines liinilendudel 

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged. 
Kuna seal väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.
 
Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. 
Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu). Eesti kodanikud võivad reisida Filipiinidele viisavabalt kuni 30 päevaks. 

Kaart:

11.02.19 - 24.02.19
 Hind al 2999
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  2699
Indoneesia - Jaava ja Bali ringreis
13.10.18 - 26.10.18
Vaata lähemalt