Mehhiko - aastavahetus ja rannapuhkus Cancunis

Mehhiko - aastavahetus ja rannapuhkus Cancunis

25.12.2023 - 04.01.2024
Giid Märt Männik
 Hind al 3499
Broneeri
Kui esimesed asukad Aasia suunalt Ameerikasse suundusid, ei olnud neil õrna aimugi sellest, et nad on panemas alust maailmale, mis areneb eraldi kogu ülejäänud inimkonnast ning jääb inimeste meeli erutama veel pikalt pärast enda langust. 
Rikkale ajaloole ning kultuurile on taustaks sama rikkalik loodus: üks ja sama maa pakub vaateid nii kuumavatele kõrbetele, lumistele vulkaanidele, viljakatele orgudele kui ka läbimatutele vihmametsadele. Ja kui rääkida loodusest, siis oleks vale unustada maisi, avokaadot, šokolaadi, kõrvitsaid, tomateid, päevalilli, paprikat, tšillipaprikat, maniokki, bataati, aeduba, papaiat, guajaavi, sapotilli, vürtsi, vanilli - kõikide nende ainsaks või üheks kodumaaks on Mehhiko.
Meie reis viib meid Kariibi mere äärde Quintana Roo osariiki - lisaks maiade iidsetele elupaikadele ja meile avastamiseks jäänud arheoloogiaaladele, on siinne rikkus just imeline liivarand ja türkiissinine Kariibi meri.
Avastame maailmas ainulaadset piirkonda, mis on vägagi mitmekesine: sinine meri, valge liivaga rannad, vihmamets, arheoloogilised paigad, cenotes'ed ehk iidsed kaevukohad, maa-alused jõed, saared, laguunid, maiade kultuur ja ajalugu. Mehhiko Kariibi mere piirkond on Mehhiko paradiis, kus on alati midagi uut avastada.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-CANCUN
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:20 ja lend Istanbul-Cancun kell 21:50-08:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK190). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev SAABUME CANCUNI
Oleme saabunud Cancuni. Sõidame hotelli, majutume. Seejärel vaba aeg puhkuseks ja sisseelamiseks.
Söögikorrad: -
Majutus: standard või deluxe ocean view kategooria tuba kaheksal järgneval ööl hotellis Krystal Cancun**** (hotellikirjeldus reisikava lõpus)


3. päev MAIADE MAAILM - CHICHEN ITZA 
Suundume ekskursioonile Chichen Itzasse, kuulsasse maiade linna.
Juba teekonnal mõtiskleme ja arutleme teemadel, miks olid maiad üks kõige arenenumaid vanu kultuure. Enne veel kui jõuame maiade iidsesse keskusesse, peatume koloniaallinnas Valladolidis.
Chichen Itza väljakaevatud territooriumil näeme ideaalse geomeetrilise kujuga Kindlust ehk Kukulkani templit, mis on Chichen Itza kõige sümboolseim püramiid kokku 365 astmega - üks iga päeva kohta aastas. Uudistame kuulsat pallimängu väljakut, mille võitja ohverdati, vaatame pealuudega kaunistatud Kotkaste ja Jaaguarite platvormi, tuhande sambaga sõdurite templit.
Pärast arheoloogiaalaga tutvumist suundume selle piirkonna kulinaarse mitmekesisuse juurte juurde - osaleme gastronoomilisel demonstratsioonil, mille käigus tutvustatakse meile maiade kultuuri olulist pärandit – siseneme maiade maailma maitsete ja lõhnade kaudu, uurime taimede ja köögiviljade kasutamise traditsioonide ja tänapäevaseid uuendusi. Degusteerime ka kohalikke tüüpilisi jooke. Pärast seda aga suundume ühisele lõunasöögile.
Yucatani poolsaar koosneb lubjakivist ning on läbi uuristatud karstinähtuste poolt. Neist kuulsaimad on põhjatud kaevaugud cenoted. Maiad pidasid neid pühadeks kohtadeks. Tänapäeval on mõni nendest avatud ka suplemiseks ja pärast põnevat jalutuskäiku Chchien Itzas on meilgi aeg end värskendada Ik Kil cenotes.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök

4. päev XCARET ÖKO - JA TEEMAPARK - MAAGILINE PARADIIS
Suundume ekskursioonile Xcaret on maagilisse paradiisi, kus kultuur ja ökoloogia on kõrgelt hinnatud looduse suurte aarete seas. Avastame maa-aluseid jõgesid, liblikafarmi ja linnumaja, randasid ja lahesoppe. Xcaretis saame nautida kõige hämmastavamaid veetegevusi, nagu ujumine koobastes või maa-alustes jõgedes, nautida põnevat türkiissinist värvi ja palju muud. Soovijatel võimalik kasutada ka snorgeldamise varustust. Jalutuskäik läbi troopilise looduse ja lõunasöök buffet-stiilis. 
Kui päike loojub, kutsub iidsete trummide helin meid etendusele Mehhiko auks - México Espectacular - mineviku Mehhiko sõdalased ja preestrid palistavad teed suurele Tlachcole; oleme tunnistajaks põnevale iidsele pallimängule ning seejärel näeme Mehhiko vallutamise interpretatsiooni - episood, mis muutis ajalugu igaveseks. Pärast etendust suundume tagasi hotelli.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök

5. päev KATAMARAANIRETK ISLA MUJERESE SAARELE
Isla Mujeres, mis asub Cancunist vaid 11 meremiili kaugusel üle lahe, on naiste saar. Astume katamaraani pardale ja purjetame 'naiste lahe' sinistel vetel. Katamaraani meeskond juhatab meid unustamatule purjetamisretkele ja snorgeldamisele kaunil korallrahul. Lõõgastume erarannal troopilises keskkonnas. Isla Mujeres'e saarel saame tutvuda ka väikeste poekestega, kus on nii kohalikku käsitööd kui ka imelisi kohalikke ehteid. Lõunasöök buffet stiilis ning avatud baar nii katamaraani pardal kui erarannas sisaldub selle ekskursiooni hinnas.
Söögikorrad: hommikusöök, kohvipaus, lõunasöök, avatud baar laeval ja Isla Mujerese rannas

6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Mõnusad vabad päevad, et nautida puhkust türkiissinise ookeani ääres valgel liival.
Söögikorrad: hommikusöök

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Mõnusad vabad päevad, et nautida aastavahetuse melu ja võtta vastu uus aasta türkiissinise ookeani ääres valgel liival. Head uut aastat!
Söögikorrad: hommikusöök

8. päev VABA PÄEVA PUHKUSEKS
Mõnusad vabad päevad, et nautida puhkust türkiissinise ookeani ääres valgel liival.
Söögikorrad: hommikusöök

9. päev VABAD PÄEVAD CANCUNIS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON TULUMI
Vapa päev. Soovijad saavad ühineda valikekskursioonile Tulumi (lisatasu eest, hind täpsustamisel).
Tulum tähendab Yucatani poolsaare maiade keeles "müüri", viidetes linna kindlustustele. Algselt aga kandis linn nime zamá või "koit", kuna see oli suunatud ida poole. Varemed asuvad mereäärsetel kaljudel, kõrgel türkiissinise vee kohal, mis ulatub nii kaugele kui silm ulatub. Iidsed rajatised on teiste suurlinnadega võrreldes veidi tagasihoidlikumad, aga asukoht on ülev. Tulum haarab meie kujutlusvõimet nagu ei ükski teine arheoloogia-ala. Tulumi hiilgeaeg oli juba 564. aastal, kui see oli oluline sadamalinn, mis kontrollis merekaubandust piki Kariibi mere rannikut kuni Belizeni välja. Kui Hispaania konkistadoor Juan de Grijalva 1518. aastal mööda sõitis, hämmastas teda müüriga ümbritsetud linn, selle hooned värvisid sädelevalt punaseks, siniseks ja kollaseks ning mereäärse vaatetorni tipus põles tseremoniaalne tuli. Ometi hüljati linn 75 aastat pärast Hispaania vallutamist ja selle elanikkonda räisisid Euroopast kaasa toodud haigused. Ajapikku vallutas loodus linna tagasi ja see oli välismaailmale tundmatu kuni 1800. aastate keskpaigani, mil maadeavastajad John Stephens ja Frederick Catherwood avaldasid selle kohta üksikasjalikud kirjeldused ja joonised.
Söögikorrad: hommikusöök

10. päev LEND CANCUN-ISTANBUL
Hommikusöök. Sõidame lennujaama. Lend Cancun-Istanbul kell 14:30-10:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK184).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustamine TK lendudel hinnas

11. päev LEND ISTANBUL-TALLINN, SAABUMINE TALLINNA
Varahommikune saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:15-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustamine TK lendudel hinnas

Majutus

Hotell Krystal 

Majutus kaheses standard või ocean deluxe kategooria toas hommikusöökidega
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Hotell Krystal**** asub Canuni poolsaare põhjapoolses osas türkiissinise Kariibi mere valge liivaga ranna ääres. Hotelli privilegeeritud asukoht otse rannas annab võimaluse tõeliseks lõõgastumiseks. Hotellis on mitmekülgsed teenused, mis ulatuvad gastronoomiast kuni lasteklubini.
Hotellis on külaliste käsutuses kokku 502 tuba. Hotelli Krystal**** standard kategooria toad on ca 32m². Toad on mugavalt ja kaasagselt sisustatud. Tubades on minibaar, seif, lameekraanteleviisor ja telefon, föön, triikimisvarustus. Hotellis on lisatasu eest võimalik tellida rõdu ja suurepärase Kariibi mere vaatega deluxe ocean view tuba (lisatasu eest). Väga soovitame broneerida rõdu- ja merevaatega tuba!
Hommikul pakutakse vaheldusrikast hommikusööki. Lisatasu eest on võimalik tellida  õhtusöögid hotellis valikmenüü alusel. Joogid õhtusöökide ajal on lisatasu eest.
www..krystal-cancun.com

Reisi hind

Supersoodushind 3499€**

** Soodushind kehtib kõikidele kiiretele broneerijatele kuni 02.10.2023.
Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Tavahind
3699 €* / 3894 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lend Tallinn-Istanbul-Cancun ja Cancun-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama;
 • majutus Cancunis mereäärses hotellis****, (2-in standard kategooria toad, merevaatega deluxe ocean view kategooria tuba lisatasu eest), hommikusöögid hotellis;
 • kolm ekskursiooni (s.h tasulised sissepääsud) vastavalt programmile;
 • 3 lõunasööki ekskursioonipäevadel;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud:
 • ühene majutus hotellis 890 €;
 • Cancuni hotellis ookeanivaate ja rõduga toa lisatasu 400 € / tuba / 8 ööd (vaid ettetellimisel). NB! Standard kategooria toad ei ole rõdu ega merevaatega;
 • õhtusöögid hotellis lisatasu eest 280 €;
 • aastavahetuse õhtusöögi lisatasu (hind täpsustamisel);
 • valikekskursioon Tulumi, hind 95 € (ekskursiooni toimumiseks on minimaalne osalejate arv 18 reisijat);
 • tervise- ja reisitõrkekindlustus (kuni 69 a., 70-79 a. kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).

Viisa ja reisidokumendid

Palume kuu enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.
Mehhiko on Eesti passiga reisijatele viisavaba. Eesti kodanikud võivad reisida Mehhikosse passiga, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Viisavabalt võib Eesti kodanik viibida Mehhikos 180 päeva.

Lisainfo

Mehhikos on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev), katamaraani meeskonnale (~10 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB! Kohvril peaks Mehhiko reisil kindlasti olema nimesilt.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
25.12.2023 - 04.01.2024
Giid Märt Männik
 Hind al 3499
Broneeri
Giid
Märt Männik
Märt on giidinduse ja turismiga üldiselt seotud ligi 15 aastat, sellest suure osa ka Germalo Reisidega. Märt alustas giidina ülikooliõpingute ajal Tartus, kus ta on lõpetanud Filosoofia teaduskonna, hiljem täiendanud end hotellinduses ja majanduses...
Loe veel giidi kohta

Kliendid meist

L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.
M
Marika
Olen ikka veel Itaalia mõju all, kuigi reis toimus maikuus -parim aeg reisiks, kus ilm on mõnusalt soe ja päikeseline, loodus nii värske... Napoli,Capri,Firenze,Rooma,Veneetsia - nii unustamatud... Giid Ulve Kärpuk - tulen oma kaasaga Sind sinna Itaaliasse päris kindlasti veel kuulama ja Sinuga koos Itaaliat avastama. Tõeliselt tore reis oli!