Norra - trollide maa

Norra - trollide maa

10.07.2023 - 15.07.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 799
Broneeri
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisiinfot Norra kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

 

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-STOCKHOLM
Koguneme Tallinna reisisadamas D-terminalis kell 16:45. Reisijuht jagab reisiks vajalikud piletid ja infomaterjalid. Väljasõit laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00-10:15.
 
2. päev STOCKHOLM - VÄRMLAND- OSLO
Saabumine Stockholmi. Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Siinsed pildid meenutavad küllap paljudele Rootsi kuulsaima lastekirjaniku Astrid Lindgreni lugusid. Punakaspruunid nukumajad ümbritsetud lillerohketest aedadest, väikesed paadisadamad ja sini-kollased ristilipud. Meenuvad kõik need lood Pipist, Pootsmanist ja Tjorvenist, Jaanikingu Madlist ning ulakast Vahtramäe Emilist.
Saabumine Rootsimaa kuninglikku pealinna Stockholmi, mida hellitavalt ka Põhjamaade Veneetsiaks kutsutakse. Linn asetseb neljateistkümnel saarel ja saarekesel, mis omavahel seotud sildade ja tunnelitega. Teekonnal Norra poole läbime Rootsimaa ühe kaunima piirkonna Värmlandi. Kauni looduse pärliteks on kahtlemata Rootsi kaks sisemerd Värneni ja Vätterni järved. Teel jutustame vanemaid ja uuemaid lugusid Rootsimaast ja rootslastest. Ületame Norra piiri.
Maastikupilt muutub Norra jõudes mägisemaks ja karmiilmelisemaks. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Majutus Oslos kesklinnas hotellis või sarnases.

3. päev BUSKERUD – KAUNID FJORDID 
Hommikusöök. Sõidame läbi looduskauni Buskerudi maakonna. Saame ära proovida kargete mägede õhustiku Hemsedalis, mis on üks armastatumaid suusakeskuseid. Edasi laskume mööda väikese trollikese teed - den lilla trollstigen - Lærdali, kus tutvume maailmakuulsa Borgundi püstpalkkirikuga, mis kannab endas mälestusi alates aastast 1180. Läbime oma reisi pikima tunneli - 24,5 kilomeetrit saab silmi imelistest vaadetest puhata ja imestada Norra tunneliehitajate meisterlikkuse üle. Seejärel võtame ette 2,5-tunnise laevasõidu Flamist läbi imekaunite fjordide ja jõuame Gudvangeri. Praamisõidul ületame ka Norra pikima fjordi – Sognefjordi. Siin on meri tunginud 205 km kaugusele maismaasse. Lühipeatus Tvinde kose juures, et karge koseveega silmad säravaks pesta.
Õhtuks jõuame majutume hotellis  Brakanes. Majutus kahel järgneval ööl hotellis.
Hea võimalus ette võtta mõnus jalutuskäik, et avastada Norra looduse võrratut ja müstilist ilu.

4. päev BERGEN – FLøYENI MÄGI – HARDANGERVIDDA FJORD
Hommikusöök. Väljasõit Bergenisse. 
Päev Bergenis, endises Norra pealinnas. Linnarajajad on oskuslikult valinud asupaiga - seda kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. Jalutame vanal sadamakail, teeme tutvust kunagi Hansa Liitu kuulunud linnaga. 17. sajandist pärit kaupmeeste majad ja kaubalaod. Norra vanimaid ja kaunimaid kivikirikuid, mis pühendatud Neitsi Mariale. Pilkupüüdvad on ka Bergeni raekojad. Neid on siin linnas lausa kaks - uus ja vana. Soovijatega tõuseme funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile, kus avaneb imeilus vaade kogu Bergenile. Põnevat uudistamist pakub kuulus kalaturg, siin võib kohata kõige erinevamaid kalu ja uskumatumaid mereelukaid. Soovi korral saab mõne neist pakendatult ka kodustele degusteerimiseks viia. Lõunasöögiks võiks proovida hõrku Bergeni mereannisuppi või maiustada mõnes hubases kohvikus päikesesaiakese – solbrödi - ja tassikese kohviga. Bergeni linnapargis on püstitatud kuju linna kuulsaimale kodanikule Edvard Griegile, kelle muusikas kõlavad Norra looduse imetabased helid.
Pärastlõunal sõidame mööda maalilist Hardangervidda teed ja teeme puhkepeatuse  kose juures. Vana legend jutustab, et selle kose taga käisid armunud oma esimest suudlust vahetamas. Lool võib tõepõhi all olla, kuna tegu on kosega, mille taha sai tõepoolest minna nii, et sillerdav veesein lembehetke võõraste pilkude eest varjus hoidis. Sõit jätkub piki kaunist Hardangerfjordi kallast.

5. päev ULVIK - VøRINGFOSSI KOSK – HARDANGERVIDDA MÄGIPLATOO – OSLO
Hommikusöök. Alustame sõitu Hardangervidda suunas. Selles paigas tajume tõeliselt Norra looduse lummavat võimsust. Mägede ilu ja Norra ühe võimsama kose Vøringfosseni vetemöll on vaatepilt, mis võlunud nii kroonitud päid kui Euroopa silmapaistvaid kunstnikke ja muusikuid. Kuulus helilooja Edvard Grieg on siin kirjutanud oma Opus 66. Veel võimalus imetleda Måbødaleni orgu ja kuulsat Vøringfossi koske, mille saatel meist enamus äsja unenägusid nägi.
Sõit Oslosse üle Hardangervidda mägiplatoo. Näeme omapärast tundramaastikku, kus hea õnne korral võib jalutamas näha isegi põhjapõtru. Teeme peatuse Sysendammi juures, kust selge ilma korral on näha Norra suurusest kuues liustik Hardangerjøtkul. Seesama liustik, kus polaaruurijad Roald Amundsen ja Sir Robert Falcon Scott enne oma polaarekspeditsiooni karastumas käisid. Tõuseme 1257 m kõrgusele merepinnast ja see on kõige kõrgem punkt meie reisi jooksul.
Majutus Oslos hotellis  või sarnane.
Soovijad saavad Oslo õhtust melu nautida. Toreda võimaluse pakub selleks Oslo fjordi kaldale jääv Aker Brygge linnaosa oma mõnusate söögipaikadega, meeleoluka kaldapealse ning lummavate vaadetega Oslo fjordile ja sajanditevanusele Akershusi kindlusele.

6. päev OSLO EKSKURSIOON, OTSELEND OSLO-TALLINN
Hommikusöök. Tänase päeva veedame Oslos. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johansgatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Raekoda, parlamendihoone, Oslo ülikool, kuningaloss ja toomkirik, kus toimus 2001 a kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti muinasjutuline laulatustseremoonia. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Külastame kuulsa skulptori Gustav Vigelandi parki, kus asub üle 200 erineva skulptuuri, millest igaüks kujutab erinevaid olukordi ja inimsuhteid – ilmsüütust lapsukesest elukogenud raugani. Saame osa kunstniku fantaasiast õnne, nukruse, igatsuse, pimestava armumise kujutamisel… Külastame Bygdoy muuseumisaare kahte kõige olulisemat laevamuuseumi Kon Tikit/Rad ja Frami. Edasi liigume raekoja juurde.
Suundume Oslo lennujaama. Otselend Oslo-Tallinn kell 21:10-23:35 (lennunumber BT816).

Reisi hind

799 €* / 839 

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet otselennule Oslo-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga );
 • Tallinn-Stockholm laevapiletid (4-sed kajutid, teiste kajutitüüpide kohta küsi kontorist infot), toitlustus laevas ettetellimisel
 • käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 2 ööd fjordide piirkonnas hotellis***, 2-in toad, 2  hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Oslos hotellis***, 2-in toad, 2  hommikusööki;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 270 €;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • praamisõit fjordides 60 € ( ettetellimisel ja tasumisel, lapsed 4-15 a 30 €).
 • Laevatoitlustus suunal Tallinn Stockholm: hommikusöök  €, õhtusöök  €(palume soovi korral toitlustus ette tellida hiljemalt 2 nädalat enne reisi)
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
 
 • Flöyeni vaateplatvorm 150 NOK
 • Borgundi püstpalkkirik 90 NOK, pensionärid 80 NOK ja tudengid/lapsed 80 NOK
 • Muusemid Oslos al 150 NOK/muuseum
 • Laev muuseumide saarele 68 NOK/suund 
 • Õhtusöök  hotellis al 250NOK 

Lisainfo

 • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
 • Raha soovitame vahetada vähemalt 1000 NOK.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
 
10.07.2023 - 15.07.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 799
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Norra - trollide maa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Malle
Tänan sisutihedate päevadega, eksprompt peatuste ja lugudega, väga hästi kavandatud meeldejääva Gotlandi reisi eest! Tänu Ervinile mahlaka eesti keele kasutamise ja väga professionaalselt reisi juhtimise eest! Tänu ja kiitus bussijuht Arvetile! Meeldiv oli teiega reisida! Jõudu ja jaksu edaspidiseks! Germalo on parim!
A
Aivi ja Peeter
Oleme väga tänulikud ja rõõmsad imetoreda ning väga õnnestunud Montenegro reisi üle. Muidugi eriline tänu giid Ervin Org - tema asjatundliku ja kindlakäelise juhtimise ja rikkalikult jagatud ning huvitava informatsiooni eest! Meie kohalik giid Vladimir ja bussijuht olid ka imetoredad ja suured professionaalid. Majutus Palma hotellis oli kõrgetasemeline. Toit oli maitsev ja rikkalik. Teenindus väga meeldiv. Suur, suur tänu ja palju edu uute reiside organiseerimisel! Oleme ikka teiega!