Indoneesia - Jaava ja Bali ringreis

Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

17 500 saart ja 240 miljonit inimest - sealhulgas kolmsada erinevat etnilist rahvusgruppi erinevate keelte ja kultuuridega: Indoneesia Vabariik on väga mitmekesine maa.
Meie reisiprogramm keskendub kahele saarele Indoneesia arhipelaagis: Jaavale ja Balile. Jaava saarel pakub meile huvi Indoneesia administratiivne pealinn Jakarta ning kultuuriline pealinn Yogyakarta koos maailma suurima budistliku templi Boroboduriga (UNESCO), mis oma 1460 erineva reljeefiga on kantud ka Guinnessi rekorditeraamatusse. Maagilisi loodusvaateid saame nautida tõustes koidikul Bromo vulkaani nõlvadele. Bali – see mägine jumalate ja deemonite saar – asub Indoneesia arhipelaagis kõige tihedamini asustatud Jaava saare ja väikese Lomboki saare vahel ning on vaid 140 km pikk ning 80 km lai. Bali troopiline paradiis on segu kaasaegsest turismist, rikkast kultuuripärandist ning põnevatest traditsioonidest. Kaunid valge liivaga rannad ja õrn merevesi pakuvad kosutust palavatel päevadel, samas kui troopilise taimestikuga saare sisemaa, riisikasvatuse terrasspõllud ja vulkaanilised nõlvad pakuvad võimalust põnevateks looduslikeks väljasõitudeks. Bali on unikaalne ning kohalikud elanikud on väga uhked selle üle, et nad on suutnud oma hinduistlikku kultuuri ning tavasid elus hoida ja säilitada. Bali elanikud on oskuslikud käsitöölised ning nad on kuulsad oma sensuaalsete bali tantsude ja gamelani muusika poolest.

Reisi hinnas kõik reiskavas loetletud vaatamisväärsused, muuseumid, džiibisafari Bromo vulkaanile - tulge ja nautige!

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul (kohalikud kellaajad, lennunumber). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL-JAKARTA
Jätkulend Istanbul-Jakarta kell 02:15-18:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0056) Lennuaeg täpsustamisel. Oleme saabunud Indoneesia pealinna Jakartasse ja suundume edasi hotelli.
Majutume järgneval ööl Jakartas hotellis**** või sarnane. Puhkus ja vaba aeg sisseelamiseks.
 
3. päev JAKARTA
Hommikusöök hotellis. Tutvume üle 10 miljonilise elanikkonnaga Jakartaga – see on tõeline Kagu-Aasia metropol, erinevate kultuuride virrvarr, riigi administratiivne ja poliitiline pealinn. Külastame Rahvusmuuseumi, vaatame Jakarta sümbolit Indoneesia rahvusmonumenti ning riigi presidendipaleed. Näeme Kagu-Aasia suurimat, samal ajal 120000 palvetajat mahutavat, Istiqlali mošeed, mis on ühtlasi ka riigi rahvuslik mošee ning mille nimi araabia keeles tähendab iseseisvust. Külastame Jakarta ajaloolist Batavia linnaosa ning jalutame Fatahillahi väljakul. Enne lennujaama suundumist peatume ka linna vanas sadamapiirkonnas Sunda Kelapas.
Sõidame lennujaama ja lendame edasi Yogyakartasse. Lend Jakarta-Yogyakarta (kellaajad täpsustamisel). Majutus kolmel järgneval ööl Yogyakartas hotellis**** või sarnane.
 
4. päev PRAMBANANI TEMPLIKOMPLEKS - YOGYAKARTA
Hommikusöök hotellis. Külastame 9. sajandist pärit, kolmele hindu jumalusele pühendatud, Prambanani templikompleksi (UNESCO). Kogu kompleks koosneb 224 eraldi templist – kesksel kohal paikneb 47 m kõrgune Šiva peatempel, mille põhjaküljel omakorda Brahma ja lõunaküljel Višnu templid. Kogu templikompleksi kaunistavad vaimustavad Ramajana eepost illustreerivad bareljeefid. Kultuuriliselt on Yogyakarta Jaava saarel tugevaima identiteediga piirkond ning linna võib pidada ka jaava kultuuri keskuseks. Külastame Sonobudoyo muuseumi, Sultani paleed. Näeme kuidas tehakse batika tehnikas tekstiilikunsti ja kuidas valmivad hõbeehted. Tänase Yogyakarta keskus koondub ajaloolise Hollandi koloniaalkeskuse ümber. Siinsed inimesed on oskuslikud käsitöölised ja sestap leiab tänavaäärsetest poekestest nii batika tehnikat kasutades värvitud tekstiile, filigraanselt meisterdatud hõbeehteid kui ka varjunukuteatri nahast nukke.
 
5. päev BOROBODURI TEMPEL – MERAPI VULKAAN
Hommikusöök hotellis. Sõidame vaatama Borobuduri (UNESCO) ja Menduti templit. 8.-9. sajandil ehitatud ja alles 19. sajandil vulkaanilise tuha ja troopilise taimestiku alt taasavastatud Boroboduri tempel on maailma üks suuremaid budistlikke monumente ja templikomplekse. Boroboduri müüre kaunistavad hinge rännakut ja Buddha elu illustreerivad bareljeefid kogupikkusega üle 6 km. Borobodurist paari kilomeetri kaugusel asub Menduti tempel. Pärastlõunal käime Merapi vulkaanil, kus on endiselt näha laavat viimasest vulkaanipurskest. Sõidame tagasi Yogyakartasse ja vaba aeg linnas.
 
6. päev YOGYAKARTA – SURABAYA – TOSARI
Varane hommikukohv hotellis. Suundume raudteejaama ja sõidame rongiga Yogyakartast Surabayasse (mugavad istmed 1. klassis). Surabayast sõidame juba bussiga edasi Tosarisse. Majutus Bromo vulkaani külje all hotellis.
 
7. päev BROMO VULKAAN – JÕUDMINE BALILE
Koidikul võtame soovijatega ette maastikuautodega safari ja kerge matka Bromo mäele. Sõidame Pemanjakani külasse ning naudime lummavat päikesetõusu Bromo vulkaani kohal. Seejärel sõidame läbi vulkaanilise maastiku Bromo mäele ning matkame vulkaani tippu. Siin Jaava saare iidse hinduistliku kultuuri südames tehakse veel tänagi annetusi mäehingusele. 
Lõunaks jõuame tagasi hotellis. „Hiline hommikusöök“ hotellis. 
Edasi suundume Surabaya lennujaama. Lend Surabaya-Denpasar (kellaajad täpsustamisel). 
Oleme jõudnud Balile – jumalate ja deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi. Majutume kolmel järgneval ööl hotellis**** või sarnane.
  
8. päev BALI – UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas. Edasi vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu. 
Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit.  See üks pühamaid templeid Balil  ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust. Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.
Soovijatel on õhtul võimalus tutvuda Bali traditsiooniliste etenduskunstidega, näiteks Barongi tantsude või kuulsa Kecaki tuletantsuga (lisatasu eest).
 
9. päev VABA PÄEV BALIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis. Soovijatel võimalus külastada lisaks mõnda templit, puhata hotelli basseini ääre, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
 
10. päev KINTAMAN – BATUR - EMATEMPEL– KLUNGKUNG –  NUSA DUA
Hommikusöök hotellis. Tänane sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile. Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust.
 
Suundume edasi Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga. 
 
Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda. Majutus kolmel järgneval ööl hotellis**** või sarnane.
 
11. päev ULUN DANU JA TANAH LOT TEMPEL
Hommikusöök hotellis ja vaba hommikupoolik puhkuseks rannas. Väljasõit Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse. Tagasiteel peatume Celuki lülas, kus tutvume puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid. 
Päikseloojanguks jõuame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest.
 
12. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks.
Õhtul sõidame soovijatega traditsioonilisse külasse (lisatasu eest), kus vaatame bali tantsude esitust ja einestame. Laual on maitsvad värsked mereannid.
 
13. päev PÄEV RANNAS, LEND DENPASAR-JAKARTA-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks. Päeva teisel poolel  transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Jakarta (kellaajad täpsustamisel). Lend Jakarta-Istanbul kell 21:00-05:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0057).
 
14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn  (kohalikud kellaajad, lennunumber). Lennuaeg täpsustamisel. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2699 €* / 2841 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Reisi hind sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Jakarta ja Jakarta-Istanbul-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Toitlustamine lennukis liinil Tallinn-Istanbul-Jakarta-Istanbul-Tallinn
 • Lennupilet siselendudele Jakarta-Yogyakarta, Surabaya-Denpasar ja Denpasar-Jakarta
 • Majutus  hotellides**** (2-in. toad), 11 hommikusööki
 • Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja.
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
 • Jeep safari Bromo vulkaanile. 
Lisakulud:
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootrahasid kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume jootrahaks arvestada u. 25 €.
 • Lõunasöögid Jaaval, 4 lõunat paketina u 40 € (tasutakse kohapeal)
 • Rahvuslik õhtu koos tantsudega u 30 € (tasutakse kohapeal)
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 20,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikindlustuse kohta siit >
 • Ühene majutus 290 €

Lisainfo

 • Keskmine temperatuur jääb 20-35 C vahele. Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Igaks juhuks tuleks valmis olla ka võimalikeks hoovihmadeks. Bromo mäel võib olla jahedam, päevane temeratuur võib olla 14-18 C ning öösel võib temperatuur langeda 6-10 C kraadini. Kaasa soovitame võtta kindlasti ujumisriided, päikesekreem, peakate.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Siselendudel on pagasireeglid erinevad, info täpsustamisel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on Indoneesia viisavaba (saabudes Jakarta lennujaama). Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast riiki sisenemist. 
Palume meile kuu enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg.

Kaart:

13.10.18 - 26.10.18
 Hind al 2699
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Indoneesia - Jaava ja Bali ringreis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  2199
Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel
12.10.18 - 25.10.18
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt