Itaalia Alpid ja Maggiore, Como, Garda järved

Itaalia Alpid ja Maggiore, Como, Garda järved

Reis Põhja-Itaalia kauneimatesse piirkondadesse. Imelised järved ja kaunid järverannad, meeleolukad vaated nii vee pealt kui mägedest - lopsakas loodus, unikaalsed villad ja aiad. Kõigele raamiks hurmav Itaalia köök ja Itaalia tuntuimad veinid.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik teha eelbroneering.
Kinnitame Teie eelbroneeringu niipea kui on selgunud lõplik reisikava ja reisi hind. Täname!


1. päev LEND TALLINN–NIZZA - BAROLO – LAGO MAGGIORE
Koguneme kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud dokumendid. Lend Tallinn-Nizza kell  (kohalikud kellaajad, lennunumber 6Y591). Palume kontrollida lennuaega ka vahetult enne reisi. Saabume Nizza lennujaama.
Alustame sõitu Põhja-Itaalia kuulsate järvede juurde. Teeme mõnusa peatuse Finale Ligure piirkonnas. Jalutame sealses vanalinnas, imetleme Itaalia Riviera kauneid vaateid. Suundume edasi Piemontesse, selle piirkonna kõige kuulsam vein on Barolo. Külastame samanimelise linna lähistel Barolo veinitootjat. Saame täpsemalt teada, kuidas valmib ja maitseb see kõrgelt hinnatud vein. Õhtuks saabume hotelli Lido Palace**** Maggiore järve lähistel, kus majutume kahel järgneval ööl.

2. päev LAGO MAGGIORE
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele. Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel. Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. Pärast palazzo külastamist, teeme lõõgastava jalutuskäigu aedades, mille eksootilised taimed pakuvad vaatajaile värve ja lõhnu märtsist oktoobrini. Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat saart, Isola Madret. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas. Lisaks ehivad saart veel sidrunid ja hibiskused. Isola Madrel asuval palazzol näeme ka 17. sajandi teatriajaloo kollektsiooni. Lisaks uudistame Caterina del Sasso kloostrit, mis on rajatud kõrgele kaljule Lago Maggiore kohal.  Jalutame õhtuses Stresa kuurortlinnas.

3. päev ORTA JÄRV - COMO
Hommikusöök hotellis. Pärastlõunal suundume Orta järve poole. Peatume lummavas Orta San Guilio järveäärses linnakeses, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga. Soovi korral saab ette võtta lühikese paadisõidu vapustava San Guilio basiilika juurde, kus leiab 14. sajandi piibliteemalisi freskosid. Meie tähelepanu köidavad San Carlo Borromeo monument ning suursugused vaated järvele. Sõidame Como järve kaldale ning teeme esmatutvuse Como vanalinnaga. Ajaloolises linnas näeme katedraali ning vanu kirikuid, möödume teistestki meeldejäävatest hoonetest nagu vanaaegne linnavalitsus. Majutus kahel järgneval ööl hotellis***.

4. päev COMO JÄRV
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva järve kõige kuulsamas piirkonnas, mida tänu rohketele parkidele, mis jäävad järve kaldale, nimetatakse ka asaleade rannikuks. Külastame üht kauneimat villat, Villa Carlottat, mis Como järve kaldal asub. See erilise iluga paik on perfektne näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. Eelmisel sajandil on villa olnud Grand Touri kohustuslikuks peatuspaigaks ja siit on paljud kunstnikud saanud inspiratsiooni oma teoste loomiseks. Villas avaneb meil võimalus tutvuda Canova, Thorvaldseni ja Havezi loominguga.  Jätkame oma teekonda Villa Balbianellosse, mis asub Como ranniku kõrgeimas punktis. Lisaks villa ilule ja rikkusele avanevad siit kaunimad vaated järvele. Ületame praamiga järve ja peatume maalilises Varenna linnas. Como järve tuuri lõpetame kaunis Bellaggios, kus teeme ka väikese jalutuskäigu.

5. päev MILANO – GARDA JÄRV 
Hommikusöök hotellis. Sõidame suursugusesse Milanosse, kus meie pilku püüavad Duomo, La Scala ning Vittorio-Emmanueli galeriid. Soovijatele jääb aega poodlemiseks või Brera kunstigaleriiga tutvumiseks. Edasi sõidame juba Garda järve äärde.  Oliivi- ja veiniistandustega ääristatud tee Garda äärde on tingimata Euroopa üks kauneimaid. Looduse värvide rohkus harmoneerub siin suurepäraste villade ja aedadega. Tutvume kunagiste gardalaste ajalooga. Esimene peatus viib meid huvitavasse oliiviõli muuseumisse. Majutus kahel järgneval ööl hotellis**** või sarnases.

6. päev RING ÜMBER GARDA JÄRVE 
Hommikusöök hotellis. Avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku. Garda läänekaldal näeme sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. La Limonaia del Castelis on säilinud nelja sajandi vanuse kindluse varemed siiani tegutsevate limonaiade keskel. Imetleme võimsaid paleesid, millest kahtlemata kõige kuulsam on Palazzo Bettoni. Jalutuskäik Sirmiones. Luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.

7. päev LEND TRIESTE-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Sõidame Triestesse ja meid ootab lend tagasi koju. Lend Trieste-Tallinn kell  (kohalikud kellaajad,  lennunumber 6Y590/6Y592).

Reis hind

Reisi hind aastal 2017
899€* / 946 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Nizza ja Trieste-Tallinn(vahemaandumisega Nizzas)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • Majutus vastavalt programmile 6 ööd hotellides***/**** (2-in toad), 6 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 195 €
 • Tervisekindlustus al. 7,52 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel!
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Veinidegustatsioon 15 €
 • Maggiore järve laev 20 €
 • Maggiore järve saarte paleed 16,50 € (rühmapilet)
 • Villa Carlotta 9 €, üle 65.a 7,50 
 • Villa Balbianello 16 € (rühmapilet koos kohaliku giidiga)
 • Oliiviõli muuseum 4 €
 • Limonaia 5 €
 • Orta laev 3 €
 • Monte Baldo tõstuk 20 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Lisainfo

Lennuki pagas: lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
Lennuki toitlustus: lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

04.09.18 - 11.09.18
Giid Triinu Borga
 
Eelbroneering
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte