Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - Toscana romantilised paigad

Kõrghetked: Viareggio liivarannad, imeline Cinque Terre, Napoleoni saar Elba, tornidelinn San Gimignano, renessansi süda Firenze, Strada Chiantigiana, Siena, veinid ja võrratu köögikunst.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 27.08.11-03.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Reis Itaalia südamesse neile, kes on juba avastanud või soovivad avastada selle ammendamatult rikka Vahemere-äärse maa võlusid.
Itaalia olemust võib kõige vahetumalt tajuda Toscanas, mida peetakse itaalia keele ja kultuuri hälliks. Siit leiate kõige itaalialiku koosluse. Ajaloolistes Kesk-Itaalia linnakestes, kus sõbralikult segunevad minevik ja tänapäev, võib nautida arvukaid kunsti– ja ajalooväärtusi, parimat itaalia kööki ning kuulsaid veine. Reisiprogramm lisab nii mõnegi ereda killu mosaiikpilti, mis ühtekokku moodustab Itaalia.
Reis on üles ehitatud nii, et kosutatud ja hellitatud saaksid nii ihu kui hing. Reisi esimesed neli ööd peatume Liguuria mere ääres Viareggio ajaloolises kuurordis majutusega rannaäärses hotellis. Seejärel suundume Toscana südamesse majutusega San Gimignano ja Siena läheduses Poggibonsi linnakeses, et veeta sumedaid õhtuid Toscana kaunites väikelinnades.
 

Giid

Reisil on giidiks Mare Ligi
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Olles kursis maailmas toimuvaga, suheldes pidevalt nii reisidel kui ka Eestis viibides väga erinevate rahvuste ja erialade esindajatega, rääkides vabalt nii inglise, itaalia kui hispaania keelt, on Marel oma reisikaaslasetele palju öelda. Lisaks „vana maailma“ erinevatele riikidele, tunneb Mare ennast koduselt ka Lõuna-Ameerika põnevates sihtkohtades nagu Mehhiko ja Peruu, samuti on ta giidina läbi viinud reise näiteks ka eksootilisel Kuubal. Mare on mitmekülgsete teadmistega ning end pidevalt täiendav. Me hindame teda oma meeskonnas väga kõrgelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MILANO

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13:00. Lend Tallinn-Milano kell 15:05-17:05. NB! Lennuaeg muutunud 28.juuli! Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia! Alustame oma reisi siin Itaalias sõiduga Lombardiast Toscana maakonda. 
Peatume Parma linnas - siin teeme jalutuskäigu Parma ajaloolises linnasüdames ja vaatame oma keskaegse hõngu säilitanud kohalikku katedraaliväljakut ning huvitavat babtisteeriumi.
Sõidame edasi Liguuria mere rannikule ja hilisõhtul jõuame Viareggio ajaloolisesse kuurordisse. Esimesed villad kerkisid siia juba 19. sajandi alguses peale seda kui Napoleoni õde Pauline Borghese oli siia rajanud oma villa ning peagi oligi kujunenud Viareggiost laialt tuntud supluskoht. Majutume neljal järgneval ööl rannaäärses hotellis***.
 

2. päev CINQUE TERRE – PUHKUS RANNAS

Hommikusöök hotellis. Sõidame külastama Cinque Terret. Ligi viisteist kilomeetrit hambulist ja järsku rannajoont on muudetud terrasspõldudeks, kus kasvatatakse viinamarju ja õlipuid. Cinque Terre tõlgituna tähendab „viis maad”. Ja tõepoolest – viis väikest linnakest on justkui pärlid merekarbis kinnitunud kaljude külge mere kohal. Linnakesed on ehitatud otse kaljunukkidele ning kitsad ja looklevad tänavad on äärmiselt maalilised koos oma koloriitse kohaliku elanikkonnaga. Võtame ette rongisõidu nende linnade vahel ja jalutame Via dell’Amorel ehk Armastuse Teel. Vaba aeg lõunatamiseks. Pärastlõunal jääb vaba aeg, et puhata Viareggio rannas või minna õhtusele jalutuskäigule mööda meeleolukat rannapromenaadi.
 

3. päev PUHKUS RANNAS VÕI VÄLJASÕIT ELBA SAARELE

Hommikusöök. Soovijatele ekskursioon Toscana saarestiku suurimale saarele Elbale (laevapilet lisatasu eest). Elba on võluv saar, kus vahelduvad dramaatilised vaated, maalilised külad, kõrged kaljud ja helesinine meri. Muidugi külastame ka Napoleon I Bonapartega seotud kohti. Portoferraio ülalinnas asuv Villa dei Mulini oli Napoleoni residents tema eksiilis olemisel. Mägedes asuv Marciana küla on saare vanim asustuspaik ning üks saare veetlevamaid külasid, mille järsud ja käänulised tänavad on justkui tänapäevast puutumata jäänud ning vaateplatvormidelt avanevad suursugused vaated saarele ja Liguuria merele.
 

4. päev VINCI – LUCCA – PUHKUS RANNAS

Hommikusöök. Puhkus rannas. Pärastlõunal sõidame vaatama suurmeister Leonardo da Vinci sünnipaika – Vinci mägiküla. Külastame temale pühendatud muuseumi, milles on välja pandud tema geniaalseid mudeleid. Õhtul külastame ühte omapärasemat Toscana linna Luccat, kus jalutame mööda keskaegseid tänavaid. Näeme antiikse amfiteatri kujulist ovaalset väljakut ning Puccini sünnimaja.
 

5. päev BOLGHERI – VOLTERRA – SAN GIMIGNANO

Hommikusöök. Sõidame Bolgherisse mööda küpressidega ääristatud kergelt üles-alla looklevat teed. Just neid kaadreid, mis sel teel avanevad, on kasutatud paljudes Toscanat kirjeldavates filmides. Sõidame edasi Volterra linna – teel vaatame klassikalisi toscanalikke vaateid – küpressisalud, kerges vines kuppelmaastikud. Volterra on müstilise ilmega keskaegne linn, mis asub lõhestunud kaljukõrgendikul. Maailmakuulus on kohalik tuhandeid aastaid vana alabastri töötlemise kunst, millest annavad tunnistust arvukad töökojad ja ärid. Nautides sumedas pärastlõunas vaateid Toscana maastikele, jõuame Poggibonsi linna, kus majutume kolmel järgneval ööl hotellis***. Õhtu veedame “tornide linnas” San Gimignanos, mis keskajal oli Rooma siirduvate ja sealt tulevate palverändurite kohtumiskoht. Linna valitseva kahe omavahel rivaalitseva perekonna poolt püstitatud seitsmekümnekahest tornhoonest on säilinud neliteist. Keskaegne linn on uhke vaatepilt ning uhked on ka vaated ümbritsevale maastikule.
 

6. päev STRADA „CHIANTIGIANA“ - FIRENZE

Hommikusöök. Sõidame mööda maalilist maastikku Toscana südamesse nagu Chianti regiooni tihti kutsutakse. Kauneimate vaadetega tee siin regioonis on saanud endale lausa nime Strada „Chiantigiana“, läbides ka kaunist küla nimega Greve in Chianti. Siin lähedal asub ka kuulus, 14. sajandist pärit, Vignamaggio mõis. Mõis on kuulus ka selle poolest, et just nimelt siin olevat sündinud nooblis Gherardinide perekonnas 1479 aastal kaunis Mona Lisa. Jõuame Toscana pealinna, Firenzesse. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. Seejärel põikame sisse Firenze turule – siin müüakse ning pakutakse ka proovida erinevaid hõrgutavaid spetsialiteete, mis on toscana köögi niivõrd kuulsaks teinud. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Vabal ajal võimalik külastada valikuliselt Firenze muuseume ja kunstiväärtusi. Õhtul vaba aeg Firenzes, et teha sisseoste või nautida bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.
 

7. päev CHIANTI VEINID – MONTERIGGIONI – SIENA

Hommikusöök. Hommikul sõidame ühte tõelisesse 15. sajandil ehitatud castellosse. Tegemist on ühe uhkeima kindlusega siin piirkonnas – uhke söögisaal ja siseõu, veinikelder ja kabel. Ei saa märkimata jätta, et kindlus-loss on peavarju pakkunud ka mitmetele ajaloo suurkujudele siin Itaalias – näiteks paavstid Clemente VII and Leone X (Medicite perekonnast), paavst Paolo III (Farnesede perekonnast), samuti Itaalia kuningas Vittorio Emanuele III. Siin degusteerime kuulsaid Chianti veine. Teel Sienasse peatume müüridega ümbritsetud Monteriggioni linnas. Külastame keskaegset ülikoolilinna Sienat ning kuulsat mitmevärvilise marmoriga kaunistatud katedraali, omapärast merekarbikujulist kõrge kellatorniga raekojaga peaväljakut ja kitsaste tänavatega vanalinna.
 

8. päev PARCO DEI MOSTRI, LEND NAPOLI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Alustame oma teekonda Lõuna-Itaaliasse. Bomarzo küla lähedal külastame Parco dei Mostrit ehk monstrite parki, mida pargi looja Orsini krahv on nimetanud ka Sacro Boscoks ehk „pühaks metsaks“. Sürrealistlikud skulptuurid ilmestavad pargi rohtukasvanud teid ja radu, mõjudes samal ajal koomiliselt ja kohati suisa ehmatavalt. Müstiline park on mõju avaldanud ka sürrealismi suurkujule Salvador Dalile, kes siin ka ühe oma filmidest salvestanud. Jätkame oma teekonda ning jõuame Napolisse. Lend Napoli-Tallinn 18:20-22:40 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

798,90 EUR* / 841,08 EUR
12 500 EEK* / 13 160 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Milano ja Napoli-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; soojad joogid hinnas)
* 4 ööd Viareggios hotellis***, (2-in. toad), 4 hommikusööki
* 3 ööd Toscanas hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki
* Ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* ETTETELLIMISEL ekskursioon Elba saarele (laevapiletid Piombino-Portoferraio-Piombino).
Hind: 30 EUR. Palume oma soovist sõita Elba saarele teada anda reisi broneerides.
* Ühene majutus hotellides terve reisi jooksul 145 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Cinque Terre rongipilet 10 EUR
* Medicite kabel Firenzes 6 EUR, soodushind 3 EUR
* Bargello muuseum Firenzes 4 EUR, soodushind 2 EUR
* Toomkirik Firenzes tasuta, kirikukupli külastus 8 EUR
* Toomkiriku kellatorn 6 EUR
* Babtisteerium Firenzes 4 EUR
* Santa Groce kirik Firenzes 5 EUR, sooduspilet 3 EUR lapsed 11-17a.
* Palazzo Vecchio Firenzes 6 EUR, 4,50 18-25a. ja üle 65a.
* Napoleoni villad Elba saarel 8 EUR
* Toscana oliivõli tootmine ja degusteerimine 5 EUR
* Guarnacci etruski muuseum Volterras 7 EUR, sooduspilet 5 EUR
* Siena katedraal 5 EUR
* Kindlus-lossi külastus ja Chainti veini degusteerimine 13 EUR
* Vignamaggio veinimõis 5 EUR
* Parco dei Mostri 8 EUR
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a ning üle 65 a vanustele EL kodanikele
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Itaalias pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki. Semifonte hotelli hommikusöök on seevastu väga mitmekesine.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii