Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Jaapan

Kõrghetked: Umeda Sky Park, Kyoto ja geišad, Kuldne Paviljon, shinkansen, onsen, moderne ja ajalooline Tokyo, kruiis Tokyo lahel, Koya mägi ja templid.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 22.10.11-30.10.11
Kestvus: 9 päeva
Hind: al 2 499.00 €
Prindi

Üldinfo

Sügist peavad jaapanlased sageli kõige kaunimaks aastaajaks - värviküllus ja vaid sügisele iseloomulik valgus muudavad unustamatuks nii jaapani aiad kui metsad. Meie seekordse reisi teeb eriliseks ka sõit pühale Koya mäele, mis on jaapani üheks kõige tähtsamaks budistlikuks keskuseks. Mäetippudest ja seedrimetsadest ümbritsetud pühamutes on võimalik kogeda erakordset rahu. Ka meie ööbime ühes templitest ja saame osa varahommikustest rituaalidest.

Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli...

Lisainfot Jaapani kohta leiate siit > Jaapan
 

Giid

Reisil on giidiks Mirjam Somelar
Mirjam Somelar on kasvanud ja õppinud Tartus. Sattudes tööle Germalo kollektiivi, ütles õppimist ja rändamist oluliseks pidav Mirjam olevat end leidnud oma unistuste töö. Sügav huvi eri maade ja rahvaste vastu, avastamiskirg, tundlikkus ja avatud meel on teinud Mirjamist meile väärtusliku kolleegi. Olles oma õpingutes keskendunud folkloorile ja etnoloogiale, aitab see tal erinevate rahvaste pärimuskultuuri kaudu tutvustada nii kohalikke kombeid, traditsioone kui ka kaasaegset elu-olu. Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga. Viimastel aastatel viivad rännuteed Mirjamit ikka ja jälle kultuuriliselt, etniliselt ja religioosselt kirevasse Kagu-Aasiasse ning oma avastusi jagab ta ka Germalo meeldejäävatel ringreisidel Tais, Singapuris ja Malaisias.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–HELSINGI–TOKYO

Kogunemine Tallinna lennujaamas. Lend Tallinn-Helsingi ja Helsingi-Tokyo (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegasid vahetult enne reisi!
 

2. päev TOKYO EKSKURSIOON

Saabume Jaapani pealinna Tokyosse. Alustame tutvumist Jaapani pealinnaga nautides vaateid Shinjyuku kõrghoone observatooriumist. Vaatame Nijubashi silda keiserliku palee juures ning külastame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa templit. Seejärel suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel. Majutume kahel järgneval ööl Tokyos hotellis***.
 

3. päev TOKYO EKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis ning seejärel jätkame tutvumist Tokyoga. Külastame sumo maadluse treeningut. Külastame Tokyo üht linnaosa, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne. Seejärel võtame osa tee tseremooniast Happo-En jaapani aias. Pärastlõunal veedame aega kuulsas kaubandus- ja meelelahutuspiirkonnas Ginzas. Sööme õhtust jaapani chanko menüü e sumomaadlejate menüü järgi.
 

4. päev TOKYO – KAMAKURA – HAKONE

Hommikusöök hotellis. Varahommikul külastame värvikirevat tsukiji kalaturgu.
Lahkume Tokyost jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest. Lõunasöök. Jätkame oma reisi Hakone piirkonda. Sõidame järvel kruiisilaeval ning vaatame vulkaanilist Ohwakudanit. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale, Fuij 3376m, mäele. Majutume Hakones hotellis****. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis.
 

5. päev SÕIT SHINKANSENIGA KYOTOSSE – KYOTO EKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Lahkume Hakonest kiirrongiga, mis sõidab isegi kuni 300 km/h, Kyotosse. Kiirrongiga ehk shinkanseniga sõit on kahtlemata omaette elamus! Lõunasöök. Alustame tutvust Kyoto kuulsamate vaatamisväärsustega. Külastame budistlikku Sanjusangendo templit. Külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Soovijatele etendus Kamo jõe tantsudega - Kamogawa odori - mida esitavad maiko (ehk geisha õpilased) tantsijad (lisatasu eest). Õhtusöök traditsioonilises jaapani stiilis. Majutus kahel järgneval ööl Kyotos hotellis****.
 

6. päev KYOTO

Hommikusöök. Veedame päeva tutvudes Kyotoga, millest kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude jaapani traditsioonide elushoidmine teevad Jaapani südame. Külastame Ryon-ji templi juures asuvat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida rohkem tuntakse Kuldse Paviljoni nimega.
Pealelõunal tutvume jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” on sõna, mis algselt tähendas igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid jaapani kultuurile omaseid esemeid. Külastame Hõbedasest Paviljoni ehk Ginkaku-ji templit ja jalutame mööda „filosoofi teed”. Õhtul teeme jalutuskäigu Kyoto ühes tuntuimas geišade kvartalis – Gionis. Gion tähendab tüüpilise jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
 

7. päev NARA – WAKAKUSA – KOYA MÄGI

Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki lahkume külastama Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama Unesco maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite pronks- ja kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis. Jätkame oma teekonda templite poolest kuulsasse Narasse. Külastame Horyu-ji templite ala, kus on 11 puust ehitatud templit, mis pärinevad 7-8 sajandist, olles sellega maailma vanimad puust ehitised ning Jaapani vanimad budistlikud mälestised. Naudime jaapanipärast lõunasööki Wakakusa mäel.
Mee teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav. Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kunai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad. Majutume ühes templitest ning õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.
 

8. päev OSAKA

Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest. Hommikusöök templis.
Saabume Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse.
Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis jaapani ajaloos 16.sajandil väga olulist rolli. Sööme jaapanipärast osaka lõunat. Pärast lõunat sõidame veebussiga, et nautida vaateid linnale ja linna paljudele sildadele. Külastame Umeda Sky kõrghoone vaateplatvormi ja Osaka akvaariumi. Õhtul vaba aeg Osaka keskuses Shinshaibashi ja Doutonbori piirkonnas. Õhtusöök. Majutus hotellis.
 

9. päev LEND OSAKA-HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Osaka-Helsingi ja Helsingi-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).
 

Reisi hind

2 499 EUR* / 2 630 EUR
39 100,85 EEK */ 41 150,56 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lend ümberistumisega Tallinn-Helsingi-Tokyo ja Osaka-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis (Finnairi liinilennud)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Mugavustega bussi kasutamine
* Majutus vastavalt programmile hotellides ***-**** (2-in toad), templimajutus (2-in toad). Hinnas hommikusöögid, lõuna- ja õhtusöögid vastavalt programmile (4 lõuna- ja 6 õhtusööki).
* Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
* Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Maiko tantsude etendus Kyotos 2700 YEN (tasutakse kohapeal)
* Tervisekindlustus 9 päevaks al 211 EEK (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg.
 

Lisainfo

Oluline teada:
Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik kehtiv pass (vähemalt 3 kuud peale reisilt naasmist) ja tagasisõidupilet.
Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida.
Viisa vajalik punase ja halli passi omanikele.
Lõunasöök/õhtusöök Jaapanis u 3000YEN, korralikumas restoranis enam.
Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis templimajutust, st magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš.
Jaapani telefonivõrgud opereerivad 3G süsteemidel. Jaapanisse reisides tasub telefon eelnevalt rentida. Infot telefonide ning renditingimuste kohta leiab Narita lennujaama kodulehelt. Küsige lisa oma telefonioperaatori käest.
Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
Temperatuurid oktoobris on keskmiselt 15 C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii