Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Läti - Vidzeme mõisad ja imeline rannik

Kõrghetked: Dunte kirik ja Münchhauseni muuseum, Zelmeni keraamika, Biringi loss ja park, Igate mõis, Limbazi idülliline vanalinn, Salatsi liivlaste muuseum.
Transport: buss
 
Aeg: 15.06.11-15.06.11
Kestvus: 1 päeva
Hind: al 40.00 €
Prindi

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.


Reisikava

Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 7:00. Algab sõit Põhja-Lätimaale Vidzeme piirkonda.
AINAZI – Heinaste. Ainazi on Läti üks väikseimaid linnu ja kuulus meresõitjate keskus, kus paljud talupojad meremehekoolituse saanud Lätimaa vanimas merekoolis. Kahel kalurist vennal õnnestus saada nii rikkaks, et nad suutsid parun Mellinilt osta Ainaži mõisahäärberi ja 1864. aastal rajasid vennad Mikelsonid koos Läti rahvusliku suurkuju Krisjanis Valdemarsiga Läti esimese talupoegadele mõeldud merekooli. Jätkub sõit Liivi rannikul.
STAICELES teeme peatuse kohalikus muuseumis. Salatsi liivlaste elust-olust.
DUNTE ja parun von Münchausen. See legendaarne tegelane on tõepoolest elanud Lätimaal. Dunte kirik ja Münchauseni muuseumi külastus.
Lõunapaus Igate mõisas.
IGATE
mõis on Lääne-Vidzeme arhitektuuri pärl. Igate loss paikneb Vidzeme lääneosas, vaikses ja maalilises piirkonnas. Mõisa on ürikutes esmakordselt mainitud 1455. a. kui Idsel Diderik Fitingof müüs küla ja lossi Peter von der Borhile. Igate lossiansamblisse kuuluv neorenessanss-stiilis mõisa peahoone ehitati 1880. aastal. Arhitekt R.Cirkvics kujundas mõisahoone tagasihoidlikuks, elegantseks ja lakooniliseks. Alates 1998. aastast asub Igate lossis hotell.
BIRINI loss ja park. Romantiline neogooti stiilis loss ja park kauni järve kaldal.
16. sajandil sai siinsete valduste omanikuks Johan Biring von Helmstat ja kuni 20. saj alguseni nimetati tema valdusi Biringi mõisaks. 1860. aastal laskis lossi uus omanik August von Pistohlkors ehitada siia uue peahoone, mis on püsinud tänini. Münchenist pärit Vilhelm Fridrich Hese kujundas selle imeilusa ajaloolise ehitise neogooti stiilis pool-ringikujulisena. Praeguse lossi interjöör on renessanss-stiilis, seda ilmestavad avar vestibüül, rõdu ja kaks tammepuust treppi, mida kaunistavad puugravüürid.
SKULTE. Zelmeni keraamikakoda. Lätimaa keraamikameistrid. Meister Arniss Preiss jutustab savist ja keraamikast, maagiast ja maailmast. Vaata ka http://www.zuguart.com
LIMBAZI linnake on kuulunud Hansaliitu. Läbisõidul näeme ajaloolise kindluse varemeid ja idüllilist vanalinna. Esimesed teated Limbaži kandist pärinevad 13. sajandist, mil siin asus Lemeselle linnus. Keskajal saab Limbaži Riia piiskopkonna üheks pidepunktiks. Limbaži loss ehitati tõenäoliselt 1223. aastal. Seda daatumit peetakse ka Limbaži kui linna esmamainimise aastaks. Limbaži kuulus Liivimaa väikeste linnade hulka, kuid vaatamata sellele mängis linn tähtsat osa Liivimaa ajaloos, sest siin asus Riia piiskopi residents ja linn kuulus Hansaliitu.
BURTNIEKI on küla samanimelise järve kaldal. Burtnieki pastoraat ja kaunis kirik. Burtnieks, Läti suuruselt kolmas järv, on Läti folklooris tuntud kui saladusi täis järv.
Tagasi Tallinnas orienteeruvalt kell 23:00.
 

Reisi hind:

40 EUR / 625,86 EEK

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
* Kohalikud giidid muuseumides (vajadusel tõlge)

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Tervisekindlustus al 3,70 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad läti lattides:
* Liivi muuseum Pivālind Staiceles 0.40 latti / 0.20 latti õpilased, üliõpilased, pensionärid
* Münchauzeni muuseum Duntes 2.50 latti / 1.50 latti õpilased
* Birini mõisahoone 2.00 latti
* Igate loss 2.00 latti
* Zelmeni keraamikakoda külastus 1 euro
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Lõunasöögi hind reisil al 8 latti.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige