Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Madeira - põgenemine paradiisi

Kõrghetked: Pealinn Funchal ja Monte aiad, Ida-Madeira ring, levada matk, Cabo Girão, Encumeada mäekuru, Quinta do Palheiro Ferreiro aed, kuulus botaanikaaed, Nunnade org ja rahvuslik õhtu.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 21.10.11-28.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 699.00 €
Prindi

Üldinfo

„Igavese kevade” saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel.Oma staatuselt on Madeira Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikesenautimiseks kaunis keskkonnas.
Põgenege koos meiega paradiisi!
AHVATLEVAD PAKKUMISED
Lisainfot Madeira kohta leiate siit > Madeira
 

Giid

23.09-30.09.2011 reisil on giidideks Mirjam Somelar ja Monika Kirss
30.09-07.10.2011 reisil on giidiks Mirjam Somelar ja Monika Kirss
07.10-14.10.2011 reisil on giidiks Mirjam Somelar ja Heigo Sahk
14.10-21.10.2011 reisil on giidiks Heigo Sahk ja Argo Kasela
21.10-28.10.2011 reisil on giidiks Heigo Sahk ja Triinu Borga
Loe giidide kohta lisaks siit->
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FUNCHAL

Kogunemine Tallinna lennujaamas Germalo Reiside infolauas kaks tundi enne väljalendu.

Reisil algusega 23.09 kogunemine lennujaamas 22. septembril kell 23:00. Lend Tallinn-Funchal kell 00:55-04:55 NB! Lennuaeg muutunud 16. augustil!
Reisil algusega 30.09 kogunemine lennujaamas kell 10:00. Lend Tallinn-Funchal kell 12:00-16:00.
Reisil algusega 07.10 kogunemine lennujaamas kell 13:45. Lend Tallinn-Funchal kell 15:45-19:45. NB! Lennuaeg muutunud 16. augustil!
Reisidel algusega 14.10 ja 21.10 kogunemine lennujaamas kell 10:00. Lend Tallinn-Funchal kell 12:00-16:00.

Kõik ülaltoodud kellaajad on arvestatud kohaliku aja järgi! Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
 
BEMVINDO À MADEIRA ehk teretulemast Madeirale – igavese kevade saarele!
Majutus seitse ööd vastavalt valitud paketile kas väga korralikus ja paljude Germalo klientide poolt kiidetud hotellis**** või Funchali kesklinna hotellis*** (või sarnases).
Infotund hotellis. Meie Madeira oludega suurepäraselt kursis olevalt giidilt saate juba esimesed suunised ja info, kus on parimad söögikohad ja meelelahutuspaigad, lähiümbruse tutvustus. Kerge puhkus ja vaba aeg, et kohalikku olustikku sisse elada ja lõõgastuda.


2. päev FUNCHAL

Hommikusöök. Alustame saarega tutvumist viiesaja aasta vanuse pealinna külastusega. Umbes 100000 elanikuga pealinna nimi on Funchal, sest kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Seejärel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linna keskust: Sé katedraal, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel. Kesklinnast suundume Montesse, astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Just siit avaneb võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani puukelguga – umbes 2 km pikka teed mäekallakut mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
 

3. päev IDA MADEIRA RING

Hommikusöök. Hommikusöök. Päevane ekskursioon annab hea ülevaate saare idapoolsest osast ning selle tüüpilistest asulatest. Esimene peatus on Camachas, mis on tuntud vitspunutiste poolest, sest just siin punutakse korve, kausse ja muid huvitavaid esemeid. Seejärel viib tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest, saare kõrguselt kolmandale tipule Pico do Arieirole (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule. Seejärel külastame Ribeiro Friot, kust suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Jätkame teekonda mööda maalilist teed Püha Laurentiuse poolsaarele. Enne Funchali jõudmist sõidame mööda Canicalist ja Machicost.
 

4. päev LEVADA MATK

Hommikusöök. Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levada matk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres või uudistades Funchali vanalinnas. Samuti võib minna iseseisvalt matkama. Soovijad võivad ette võtta aga ka näiteks mõnusa mereretke saare rannikul (lisatasu eest). Teil on valida mitme retke vahel, meie reisijuht aitab Teil leida just Teile sobiliku variandi. Merel käiakse katamaraaniga, ent võimalik on ette võtta mereretk ka Kolumbuse laeva Santa Maria koopiaga. Meresõidud kestavad u. 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida vaalasid ning delfiine.
 

5. päev LÄÄNE MADEIRA- RAHVUSLIK ÕHTU

Hommikusöök. Soovijatega avastame saare lääneosa (lisatasu eest). Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmägiplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid.
 Viimase õhtu Madeiral aga soovitame veeta reisikaaslaste seltskonnas tüüpilises kohalikus restoranis koos rahvustantsudega ja lauludega (lisatasu eest). Võib tellida näiteks espetadat ehk Madeirale iseloomulikult vardas küpsetatud värsket liha koos küpsetatud küüslauguleivaga.
 

6. päev MADEIRA KUULSAD AIAD

Hommikusöök. Pakume soovijatele (lisatasu eest) ekskursiooni Madeira kuulsatesse aedadesse ning pühendame oma päeva parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu liigirohked orhideed ja draakonipuu. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiwi, mango, avokaado). Päeva teisel poolel saavad soovijad minna Jeep safarile. Safari kestab umbes 3 tundi ning safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda selliseid kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähemalt ehedat elu väiksemates külades.


7. päev NUNNADE ORG

Hommikusöök. Meie ringsõidu esimene peatus on Pico dos Barcelos, kust avaneb suurepärane vaade Funchalile. Jätkame oma teed Eira do Serradosse, kust avaneb vaade juba Curral das Freirase poole. Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni. Pärastlõuna on võimalik veeta puhates hotelli basseini ääres või linnas reisimeeneid ostes.  
 

8. päev LEND FUNCHAL-TALLINN

Hommikusöök. Soovijatel on võimalus külastada mereveebasseine või teha sisseoste. Pärastlõunal transfeer lennujaama.
Otselend Funchal-Tallinn:
30.09 lend kell 17:00-00:50(+1) (kohalikud kellaajad)
07.10 lend kell 20:45-04:35(+1) (kohalikud kellaajad) NB! Lennuaeg muutunud 16.08!
14.10 ja 21.10 lend kell 17:00-00:50+1 (kohalikud kellaajad)
28.10 lend kell 13:30-21:30 (kohalikud kellaajad) NB! Lennuaeg muutunud 16.08!
 

Reisi hind

Majutusega Funchali kesklinna hotellis*** (või sarnases)
699 EUR* / 736 EUR
10 936,97 EEK* / 11 515,90 EEK

Majutusega hotellis Baia Azul 4*
735 EUR* / 774 EUR
11 500,25 EEK / 12 110,47 EEK

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele!
 

Hind sisaldab:

* Lend Tallinn-Funchal-Tallinn (lennuaeg ca 6 tundi)
* Majutus seitsmel ööl hotellis 3* või 4* omal valikul, (2-in. toad), 7 hommikusööki
* Eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused
* Käibemaks

Lisakulud

Lisaekskursioonid:
* Ekskursioon Lääne ring 45 EUR / 704 EEK (ettetellimisel, tasutakse Germalo kontoris)
* Ekskursioon Kuulsad aiad 25 EUR / 391 EEK (ettetellimisel, tasutakse Germalo kontoris)
* Ekskursioon Levada matk 30 EUR / 469 EEK (ettetellimisel, tasutakse Germalo kontoris)
* Mereretk katamaraaniga või Santa Maria laevaga Madeira rannikul u. 30,00 EUR (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
* Jeep safari u. 30,00 EUR (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
* Rahvuslik õhtu koos õhtusöögi ja veiniga u 35,00 EUR (tellitakse ja tasutakse kohapeal)

Lisatasu eest:
* Ühene majutus hotellides 115 EUR/1799 EEK (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Õhtusöök hotellis Baia Azul 4* - pakutakse buffet-stiilis õhtusööki, 5 söögikorda 85 EUR/1330 EEK (ei sisalda jooke), ettetellimisel Germalo Reiside büroos
* Võimalus tellida merevaatega tuba Baia Azulis 4*, 32 EUR / 500,69 EEK inimene
* Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel. Tasuda saab vaid sularahas, kaardiga maksta ei ole võimalik.


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasulised sissepääsud:
* Tobbogani puukelguga sõit 30,00 EUR / 2 inimest
* Jardim Botanico aed 3,00 EUR
* Quinta do Palheiro Ferreiro aed 10,50 EUR
* Monte aed 10,00 EUR
* Veini degusteerimine Blandy veinikeldris 1,50 EUR

Oluline teada:
Lennul liinil Tallinn-Funchal-Tallinn on lubatud pagasi piirmäär 15kg äraantav pagas + 5kg käsipagas. Ühe üksiku äraantava pagasiühiku kaal võib olla max 32kg (kui arvestate äraantavat pagasit mitme reisija peale kokku).
Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
Soovijatel on iseseisvalt võimalik ette võtta ka päevane väljasõit Porto Santo saarele (vabalt valitud reisipäeval programmi arvelt, väljumised sõltuvad ilmast). Saarele pääseb laevaga, mis väljub hommikul Funchali sadamast ning laevasõit kestab u 2 tundi. Porto Santo laevapilet on orienteeruvalt 52,00 EUR, see tellitakse ja tasutakse kohapeal. Porto Santo on 42 km² ja 5000 elanikuga Madeira arhipelaagi suuruselt teine saar, mis asub umbes 40 km kaugusel Madeirast. Saarel on Madeira arhipelaagi ainuke kollase liivaga looduslik, 9 km pikkune, rand. Saarel on võimalik tutvuda ka pisikese pealinnaga.
Ida-Madeira ja Lääne-Madeira ekskursioonide ajal on võimalik süüa ühiselt 3-käigulist lõunat koos veini, vee ja kohviga à ~12,00 EUR (tasumine kohapeal).
Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 EUR. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!

 
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii