Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Praha

Kõrghetked: Romantiline Praha linnaekskursioon, kruiis Vltava jõel, Karlstejni loss, Krusovice õlletehas, kaunis Karlovy Vary.
Transport: buss
 
Aeg: 16.06.11-21.06.11
Kestvus: 6 päeva
Hind: al 299.11 €
Prindi

Üldinfo

Kui otsida Euroopas romantikat, tuleb sõita Euroopa südamesse, Tšehhimaale. Omapärane loodus, põlismetsaga kaetud kaunid mäed ja lossid nende tipus, väikesed armsad linnakesed, mis on säilitanud oma keskaja kütkestava võlu, sõbralik ja külalislahke rahvas, väga maitsev rahvusköök koos kuulsa tshehhi õllega. Lahutamatu osa Tšehhimaast on sildade, kitsaste tänavate, avarate väljakute, külluslike kirikute ja unustamatu atmosfääriga pealinn Praha.


Giid

Reisil on giidiks Triinu Milli
Triinu Milli on turisminduses olnud tegev juba aastaid juhtides ekskursioone nii Eestis kui ka väljaspool Eestit. Ta on teinud vabakutselisena koostööd erinevatele firmadele jäädes nüüd pidama Germalo meeskonda. Tema koostöö Germaloga algas 2007 aastal, sellest ajast on ta läbi viinud reise eelkõige saksakeelsesse kultuuriruumi. Triinu on lõpetanud Kunstiülikooli – samuti on tema suureks huviks arhitektuur ja Euroopa kunstiajalugu. Triinu on täiendanud oma võõrkeelte oskusi keeltekoolis, tegelenud tõlketööga, ta on õppinud ja elanud Saksamaal. Triinu kui reisikorraldaja empaatiavõime, siiras suhtumine maailma ja positiivne ning rahulik ellusuhtumine teevad tema seltsis reisimise igati meeldivaks.


Reisikava

1. päev SÕIT LÄBI BALTIKUMI

Koguneme Tallinnas Estonia teatri vastas kell 07:00 hommikul. Palume kontrollida kogunemise ja väljasõidu aega vahetult enne reisi! Alustame oma teekonda läbi Eesti ja Läti, lõunaks jõuame juba Leetu ning teeme peatuse lõunasöögiks. Jätkame sõitu ning sõites juba läbi Poola möödume pealinnast Varssavist ning majutume hotellis***.

2. päev ÕHTUNE PRAHA

Hommikusöök hotellis. Sõidame läbi Poola ning jõuame Tšehhimaale.
Majutume kolmel järgneval ööl Prahas kesklinna hotellis*** / hotellis*** või sarnases.
Õhtul külastame oma toreda reisiseltskonnaga kuulsat Švejki õllerestorani ja maitseme kohalikke spetsialiteete. Sobiva ilma korral sõidame vaatame ka kuulsat valgustatud veemuusikat.
 

3. päev PRAHA LINNAEKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Praha linnaekskursioon: Hradcany linnaosa võimsa kuningalossiga. Püha Vituse katedraal, Presidendipalee, Kuldne tänav, Mala Strana, Karlovi sild ja vanalinn Stare Mesto. Raekoja plats ja kuulus kellamäng. Vaba aeg vanalinnas. Päeva teisel poolel külastame Praha juudi linnaosa Josefovi. Soovijatele õhtune laevasõit mööda Vltava jõge koos õhtusöögiga. Laevasõit mööda Vltava jõge on suurepäraseks viisiks tutvumaks Praha linnaga – vee pealt avab linn end külastajatele hoopis teise külje pealt. Näeme ilusaid panoraamvaateid kaldapealsetele ja kuningalossile, samuti pakub elamuse kaunilt valgustatud Karlovi sild. Laevareisil pakutakse ka maitsvat õhtusööki.
 

4. päev KARLSTEJN – KRUSOVICE – KARLOVY VARY

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Karlstejni lossi, mis ehitati 14. sajandil kuninglike väärisesemete, reliikviate ja kroonijuveelide hoidmiseks. Lossi keskmes asub kullatud seintega Püha Risti kabel, kaetud poolvääriskividega ja 127 pühaku pildiga, mis kuulub maailma suurimate gooti paneelmaalide kogu hulka. Külastame ka kuningliku pruulikoja sünnipaigana tuntud riigi vanimat seni töötavat õlletehast Krusovices. Siin on valmistatud tšehhi rahva uhkust – tšehhi õlut – juba 500 aastat ning meilgi on võimalus sellest osa saada tehes kuulsas tehases ringkäigu.
Mitmed linnad Tšehhis on tuntud tänu seal asuvatele tervistavatele mineraalveeallikatele. Karlovy Vary on tuntuim ja suurim kuurort Tšehhi Vabariigis. Ta on maailmakuulus oma kuumade mineraalveeallikate mineraalsoolade poolest. Linnal on väga pikk ajalugu ja tänapäeval on ta Praha järel kõige külastatavam koht Tšehhi Vabariigis. Tervistavat toimet omavad haruldased vesinikkarbonaat-väävel-kloriid- ja vesinikarbonaat-naatrium-kaltsium-mineraalveed. Kaksteist mineraalveeallikat varustavad kuurorti spa-keskusi, kohalike elanike sõnul on kolmeteistkümnes allikas see, millest voolab Becherovka. Just siin, Karlovy Varys, toodetakse ka maailmakuulsat, 35st herbist valmistatud likööri Becherovka. Kohalik tramm sõidab mäest üles torni juurde, kus saab imetleda ilusat vaadet Karlovy Varyle.
 

5. päev SÕIT POOLA, VARSSAVI EKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Alustame oma teekonda kodu poole. Sõidame läbi Poola Varssavisse. Ekskursioon Poola pealinnas. Majutume hotellis***.
 

6. päev SÕIT LÄBI BALTIKUMI

Hommikusöök hotellis. Sõidame läbi Baltikumi, lõunapeatus Leedus. Hilisõhtul jõuame Tallinnasse.
 

Reisi hind

299,11 EUR* / 315,08 EUR
4680 EEK* / 4930 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis TV, konditsioneer, WC; soojad joogid bussis hinnas)
* 2 ööd Poolas hotellis***, (2-in toad), 2 hommikusööki 
* 3 ööd Prahas hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt reisiprogrammile, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 6,71 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest( kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:
Karlstejni loss 270,00 CZK täiskasvanud / 170,00 CZK tudengid ja al. 65a.
Õhtune veemuusikaetendus 200 CZK
Kuningalossi kompleks 350 CZK
Laevakruiis õhtusöögiga u 30 EUR
Õlletehase külastus 150 CZK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt