Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Prantsusmaa ringreis

Kõrghetked: Elegantsus ja gurmee, romantikute unistus Pariis, Claude Monet aiad ja Mont St Michel, Loire’i oru lossid, burgundia veinid, Nizza ja Monaco Vürstiriik.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 21.08.11-27.08.11
Kestvus: 7 päeva
Hind: al 840.21 €
Prindi

Üldinfo

Reis Prantsusmaale võimaldab tutvuda mitmest küljest Euroopa ühe huvitavaima riigiga. Prantsusmaa on alati olnud elegantsuse sümboliks. Siin hinnatakse kõrgelt köögikultuuri ning esteetikat. Reis annab põhjaliku ülevaate Prantsusmaa ajaloost, kultuurist ja tänapäevast. Reisi vürtsitavad kõigi romantikute unistus Pariis, Nizza promenaadid, Loire’i oru lossid, väikesed idüllilised külad ja võimsad kloostrid.
 

Giid

Reisil on  giidiks Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva. Heigo kui kultuurireiside giidi äärmiselt lai silmaring, väljakujunenud maailmavaade ning intelligentsus on eelduseks heale reisile – ja Heigo puhul on need kriteeriumid kahtluseta täidetud. Mainimata ei saa jätta ka Heigo legendaarset huumorimeelt!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-PARIIS, PARIISI LINNAEKSKURSIOON

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 06:00. Otselend Tallinn-Pariis kell 08:00-10:10 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Alustame oma sisukat päeva Pariisis jalutades Louvre’i muuseumi juurde ning seejärel pakub meile huvi Cité saar ja Jumalaema kirik. Jätkame oma tutvumist Pariisiga ning bussiekskursiooni käigus näeme Pariisi Ooperiteatrit, läheme ka Pariisi raekoja juurde ja sealt Pompidou keskuse juurde. Vaba aeg lõunatamiseks. Ladina kvartalis näeme Sorbonne’i ülikooli ja Pantheoni. Vaatame Dome des Invalides’i ehk Invaliidide kuppelkirikut, mille 1670 aastal lasi Louis XIV rajada invaliididele ehk “sõjas haavata saanud sõduritele, et nood ei peaks tänaval kerjama”. Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitseeesmarkidel kui kaubaveol. Teeme laevasõidu Seine’i jõel ning meile avanevad juba hoopis teisest vaatevinklist Pariisi kuulsaimad paigad ja ehitised. Õhtul jalutame Champs-Elysees’l ja vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd. Päeva lõpetuseks sõidame Montmartre`ile, kus külastame ka Sacre-Coeuri basiilikat ja Tetre’i väljakut. Majutus hotellis***.
 

2. päev EIFFELI TORN - CLAUDE MONET’ AIAD – TÕELINE PRANTSUSE SIIDER – ST. MICHEL KLOOSTER

Hommikusöök hotellis. Eiffeli torn on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel võimalik tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale. Suundume Pariisist edasi Normandiasse. Givernys vaatame Claude Monet’ poolt rajatud jaapani aeda ning kauneid vesiroose. Peatume Beuvron en Auge’i ilusas külas, kus võib maitsta kohalikku siidrit. Beuvron en Auge’i linnas näeme ka Normandiale omased vahvärk-tüüpi maju. Majutume Normandias maamõisa tüüpi hotellis***.
Kuna Prantsusmaal keerleb pool elu gourmet ja prantsusepärase toidu ja toiduvalmistamise ümber, siis on meilgi võimalust nautida tõeliselt prantsusepärast õhtusööki (lisatasu eest). Õhtul külastame ainulaadset St. Micheli kloostrit Mont Saint-Micheli saarel. Saareks on seda suisa palju nimetada, sest 900 meetri pikkusel ja 80 meetrit kõrge kaljupaljand mahutab nii gooti stiilis benediktiini kloostri kui kõrgete müüridega kindlustatud küla. Siiski paikneb see kalju maismaa ja mere vahel ning tõusulained eraldavad selle „lääne ime“ maismaast samal ajal kui mõõn paljastab kaunid liivaluited ning ühendab kaljusaare taas mandriga.

3. päev LOIRE`I ORG - CHENONCEAU LOSS ja CHAMBORDI LOSS

Hommikusöök hotellis. Jätkame oma teekonda. Keskpäeval külastame kuningas Francois I imeilusat Chenonceau lossi. Seejärel sõidame piki Loire’i jõe orgu ja külastame Loire´i oru suurimat, samuti Francois I poolt ehitatud, Chambordi lossi. Majutus keskaegses Bourges´i linnas hotellis**.

4. päev BEAUNE – EHTSAD BURGUNDIA VEINID – PROVENCE

Hommikusöök hotellis. Meie teekond mööda Prantsusmaad jätkub. Sõit jätkub Rhone’i jõe orus mööda Autoroute du Soleil’d ehk Päikese kiirteed. Külastame Burgundia väikelinna Beaune’i. Degusteerime keskaegse kloostri veinikeldris ehtsat burgundia veini ja tutvume Hotel Dieu seegihoone ajalooga ja imetleme selle kaunist värvilist katust. Jõuame Provence’i maakonda Lõuna-Prantsusmaal. Provence, see tähendab: omapärane arhitektuur, rooma-aegsed varemed, lavendel, trühvlid ja ürdid, lambakarjused, provansaali road ja vein, petangi mängimine varjulise plataani all ja palju palju muud. Majutus Aix En Provence’i lähedal hotellis***.

5. päev AIX EN PROVENCE – CANNES – NIZZA

Hommikusöök hotellis. Hommikul jalutame kunagises roomlaste linnas Aix en Provences – raekoda, kellatorn ja katedraal. Jätkame oma teekonda mööda Vahemere rannikut. Täna külastame filmistaaride ja festivalilinna Cannes’i. Jalutame Cannes’i luksusjahtide sadamas ja Croisette’i bulvaril ning igaühel on võimalus võrrelda filmistaaride käejälgi enda omadega. Puhkus rannas või vanalinnas. Tutvume Nizza, Vahemere paradiisiga. Vaatame külastajate lemmikpaiku – vanalinna ja Promenade des Anglais’d ehk Inglaste promenaadi. Majutus kahel järgneval ööl Nizza piirkonnas hotellis.

6. päev PARFÜÜMIDE LINN EZE JA VÜRSTIRIIK MONACO

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon parfüümide linna Eze’i ja Monacossse. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame Monacos, ühes Euroopa väikseimas riigis. Vaatame Vürstipaleed ja külastame Okeanograafia muuseumi. Igaühel on võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafe de Paris.

7. päev LEND NIZZA-TALLINN

Hommikusöök. Otselend Nizza-Tallinn kell 10:05-14:20 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

830,21 EUR* / 874,31 EUR
12 990 EEK* / 13 680 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.

Reisi lõplik hind

840,21 EUR* / 884,31 EUR
13 146,43 EEK* / 13 836,45 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Pariis ja Nizza-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video, konditsioneer; kuumad joogid hinna sees)
* 1 öö Pariisis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Normandias hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Loire’i piirkonnas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Aix En Provence’i lähistel hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Nizza piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 150 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Õhtusöök Normandias ca 28 EUR
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Laevasõit Seine’i jõel 7 EUR
* Eiffeli torn
2. platvorm 8,10 EUR / 6,40 EUR (12-24 a), 4,00 EUR (lapsed 4-11a)
2. platvorm trepipilet 4,50 EUR / 3,50 EUR (12-24 a) / 3,00 EUR (lapsed 4-11a)
3. platvorm 13,10 EUR / 11,50 EUR (12-24a) / 09,00 (lapsed 4-11a)
* Claude Monet aed Givernys 4,50 EUR
* Chenonceau loss 8,00 EUR
* Chambordi loss 9,50 EUR
* Mont St. Micheli klooster 6,50 EUR
* Burgundia veini degusteerimine 5,00 EUR
* Seegikoda Beaune’s 4,00 EUR
* Printsi palee Monacos 5,00 EUR / 3,50 EUR (8-14a, õpilased)
* Okeanograafia muuseum 13,00 EUR / 6,50 (4-18a)
* Monte Carlo kasiino 10,00 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Raha soovitame vahetada vähemalt 200 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, moos.
Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii