Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Provence

Kõrghetked: Arles, Camargue´i loodus, Avignon ja paavstide palee, väikelinnad Gordes ja Sete, sadamalinn Marseille, keskaegsed kloostrid, Pont du Gard, Roussillon.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 10.09.11-17.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 904.70 €
Prindi

Üldinfo

Provence, see tähendab: omapärane arhitektuur, rooma-aegsed varemed, lavendel, trühvlid ja ürdid, lambakarjused, provansaali road ja vein, petangi mängimine varjulise plataani all ja turud. Provence’i turud ei ole mitte ainult ajale vastu pidanud, vaid ka õitsevad ja seda juba peaaegu viissada aastat. On olemas Frederic Mistral, poeet ja Nobeli preemia laureaat. Lisaks on olemas le mistral, tuul ning sõna, mis seostub Preovence’iga peaaegu sama sageli kui lavendel. Väikesed lavendlikimbukesed kappi riputatuna lisavad sinitaeva kuumade päevade mälestusi argiellu. Provence, mida kogete, on Provence, mille lõhnu tunnete - lavendel, küüslauk, kohvikud, ürdid, trühvlid, pastis. Provence’i kõrval hõlmab reis ka mitmeid kauneid Languedoci vaatamisväärsusi. Meie programmis on kõik see suurepäraselt ühendatud - rannapuhkus koos kultuuriga.
 

Giid

Reisil on giidideks Triinu Borga ja Monika Kirss
Loe giidide kohta lisaks siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-NIZZA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05:00. Otselend Tallinn-Nizza kell 07:00-09:15 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Sõidame Camargue’i kuurortlinna La Grande Motte’i, majutus mereäärses hotellis*** seitsmel ööl.
 

2. päev CAMARGUE - AIGUES MORTES – SAINTES MARIES DE LA MER

Hommikusöök. Hommikupoolikul puhkus rannas. Seejärel tutvume Camargue’i piirkonnaga, kus võib sageli näha flamingosid, valgeid hobuseid ja musti härgi. Jalutame keskaegses Aigues Mortese linnas, mille õitseng langeb Louis IX aega 13. sajandisse. Tutvumaks Camargue’i loodusega, pakume soovijatele laevasõitu. Seejärel puhkus kunagises kalurikülas, mis on tänapäevaks kasvanud mereäärseks kuurortlinnaks. Saintes Maries de la Mer linn on ilmselt saanud oma nime laevahuku läbi elanud pühade Mariade järgi.  Egiptusest pärit mustlaste pühaku Saara tõttu kujunes 12. sajandist pärit romaani stiilis kirik hiljem Euroopa mustlastele palverännupaigaks. Mariad olevat legendi kohaselt sängitatud kirikusse, Saara on krüptis. Vaatame linna pidustusi - näeme värvikat hobuste paraadi tänavatel.
 

3. päev SENANQUE - GORDES – ROUSSILLON

Hommikusöök. Seejärel külastame võimsat 12. sajandil tsistertslaste ordu poolt rajatud Senanque kloostrit, mis on ümbritsetud lavendliväljadest. Gordes on romantiline Provence’i väikelinn, mis on kuulsust kogunud ka Peter Mayle romaani alusel vändatud menufilmi Hea Aasta tõttu. Gordesi lähedal külastame oliivõli tehast. Ainult umbes 3 protsenti oliiviõlist, mis toodetakse Vahemere piirkonnas, on pärit Provence’ist. Kohalikud tootjad on teadlikult otsutanud eelistada kvaliteeti kvantiteedile. Võimalus külastada ka lavendli muuseumi.  Roussillonist avanevad kaunid vaated ümbruskonnale. Võtame ette matka ookri kivimurrus. Ookrit kaevandati seal enim 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi algul, tooteid eksporditi üle maailma. Naudime kauneid vaateid ookerkaljudele. Legendi kohaselt olevat kunagi ammusel ajal võitluses langenud inglite sõnakuulmatu väe veri värvinud maapinna punaseks ning oligi sündinud ooker. Ooker oli juba eelajalooline jumestusvahend. Roussillon on ilmselt kõige tuntum ja külastatum leiukoht.
 

4. päev AVIGNON - CHATEAUNEUF DU PAPE - LES BAUX

Hommikusöök. Sõidame Avignoni linna, mis on tuntud ka „paavstide linnana“ sest 14. sajandil andis Prantsusmaa kuningas paavstidele uue asukoha ning nn „Avignoni vangipõli“ kestis paavstidel siin lausa 68 aastat. Jalutame Avignoni vanalinnas ning vaatame ka Palais des Papes’i ehk paavstilossi. Külastame Chateauneuf du Pape’i viinamarja piirkonda. Koha nimi pärineb 14. sajandil siin asunud paavstide suveresidentsist. Viinamarjaaiad pakuvad alati esteetilist ja sotsiaalset naudingut. Degusteerime maailmakuulsat veini. Sõidame lähedalasuvasse Les Baux de Provence’i linna. Linn asub kalju otsas ning sellest ka linna nimi – Li Bais on provansaali keeles kalju. Külastame muuseumi, et imetleda vaateplatvormilt avanevaid vaateid ümbruskonnale.
 

5. päev MARSEILLE – IFI KINDLUS - CASSIS

Hommikusöök. Sõidame Marseille’sse. Vaatame Marseille linnapanoraami Jumalaema kiriku juures. Jalutame sadama piirkonnas, kus võib proovida kuulsat kalasuppi bouillabaisse’i. Võimalus külastada Ifi saart, kus Alexander Dumas romaanikangelane krahv Monte Cristo vangistuses oli. Dumas ütles kunagi, et ajalugu on nael, mille otsa ma riputan oma lood. Tsiteerides Peter Mayle’i: “Näib olevat ühildamatu, et sellise sünge ajalooga paigal on nii imekaunis ümbrus.” Jalutame Cassisi külas, mis näeb välja kui piltpostkaart.


6. päev PUHKUS RANNAS VÕI EKSKURSIOON: ARLES – NIMES - PONT DU GARD

Hommikusöök. Tänasel päeval on võimalus tutvuda vanade roomlaste pärandiga (lisatasu eest). 2000 aastase ajalooga Arles’is on palju vaadata. Teeme jalutuskäigu linnas – vana rooma teater ja areen, foorumi väljak. Arles’i linna nimega seostub kahtlemata ka nimi Van Gogh. Tõepoolest – just siia tuli Van Gogh 1888 aastal otsima „seda erilist valgust”.  Külastame Nimes’i, kus on kaunilt ühendatud roomlaste aegsed ehitised kaasaegse arhitektuuriga. Ekskursiooni käigus näeme hästi säilinud Rooma areeni ja templit. Seejärel vaatame kuulsat ja tõeliselt võimast vana-rooma akvedukti Pont du Gardi, mis annab suurepärase ettekujutuse roomlaste ehituskunstist.


7. päev PUHKUS - SETE - VALMAGNE

Hommikusöök. Hommikupoolikul puhkus. Seejärel külastame Languedoci piirkonnas asuvat Sete’i poolsaart, mida sageli nimetatakse Languedoci Veneetsiaks. Sete on kosmopoliitne sadamalinn, mida ilmestab palju kanaleid. Jalutuskäik linnas - näeme Quartier bas ja Quartier haut linnaosa. Sete’i ümbrus on tuntud austrite kasvatuse poolest. Külastame 12. sajandist pärinevat Valmagne kloostrit, mis on ümbritsetud kaunist keskaegsest aiast. Soovijatele veini degusteerimine.
 

8. päev LEND NIZZA-TALLINN

Hommikusöök. Varahommikune transfeer lennujaama. Hommikune otselend Nizza-Tallinn kell 10:05-14:20 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

Majutusega hotellis Le Quetzal***
Hotell Le Quetzal*** asub mereäärses Le Grande Motte linnas. Hotelli terrassi või rõduga toad on väga mugavalt ja maitsekalt sisutatud. Tubades on Wc ja dušš, telefon, Sat-Tv, seif, konditsioneer. Rikkalikku buffet-hommikusööki pakutakse basseiniäärsel terrassil. Hotellis on olemas wifi internet. Lõõgastuda saab hotelli soojendusega basseinis ja katuseterrassil asuvas mullibasseinis ning Le Grande Motte liivarannas.
894,70 EUR* / 941,42 EUR
13 999 EEK* / 14 730 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.

Reisi lõplik hind

904,70 EUR* / 951,42 EUR
14 155,48 EEK* / 14 886,49 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Nizza-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Majutus seitsmel ööl La Grande Motte’i linnas hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused


Lisakulud

* Ühene majutus hotellides 253 EUR (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Ekskursioon Arles-Nimes-Pont du Gard 30 EUR
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
Senanque 7 EUR
Matkarada Roussillonis 2,50 EUR
Ifi saarele sõit, muuseum 9 EUR + 4.20 EUR
Lavendli muuseum 4 EUR
Oliiviõli muuseum 2 EUR
Veini degusteerimine 5 EUR
Paavstide palee 8,50 EUR
Laevasõit Camargues 7 EUR
Valmagne klooster ja veini degusteerimine 6.80 EUR
Les Baux muuseum 8 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 300 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt