Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Süüria ja Liibanon

Kõrghetked: Beirut, Tripoli vanalinn, Baalbek, Bscharri mägilinn, Aleppo tsitadell, Krak des Chevalieri keskaegne kindlus, muinasjutuline Damaskus ja Piiblist tuntud paigad.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 19.03.11-27.03.11
Kestvus: 9 päeva
Hind: al 1 199.62 €
Prindi

Üldinfo

Liibanon ja Süüria - riigid Lähis-Ida südames, kust sai alguse üks esimesi Vahemere impeeriume – võimas Foiniikia. See on piirkond, kus tänaseni võib kuulda aramea keelt, milles kõneles Jeesus. Siit valitseti pikki aastaid araablaste kalifaati, mis ulatus Hispaaniast Hiinani, siin peeti suurimad ristisõdade lahingud. Vanad Piiblist tuntud paigad ja araabia linnad, uhked rooma templid, ristisõdijate kindlused, mäed ja kõrbed.
 

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BEIRUT

19.03 reisil koguneme Tallinna lennujaamas kell 12:45. Lend Tallinn-Riia kell 14:50-15:45 ja lend Riia-Beirut kell 19:55-23:55 (kohalikud kellaajad).
Palume täpsustada väljalennu aega vahetult enne reisi!
Saabume Liibanoni pealinna Beirutisse, majutume kahel järgneval ööl hotellis.
 

2. päev BEIRUT- BYBLOS - TRIPOLI

Hommikusöök. Ekskursioon Beirutis. Beirut on linn, kus elavad kõrvuti linnaosades maroniidikristlased, sunna- ja shiiamoslemid, armeenlased, druusid ja paljud teised. Siin on uus ja moderne linnasüda, vana araabia linn, palju kirikuid ja uhked mošeed. Järjepidevalt on Beirut olnud maailma 10 atraktiivsema linna nimekirjas. Sõidame Vahemere rannikut pidi põhja poole ja jõuame Byblosesse – linna, kust olid pärit Saalomoni templi ehitajad. Piiblist tuntud Byblos on ühtlasi üks maailma vanimatest linnadest. Külastame siinset arheoloogia-ala, vanalinna ja ristisõdijate kindlust. Sõidame edasi põhja poole Tripolisse, Liibanoni suuruselt teise sadamalinna, kus näeme kuulsat Tripoli tsitadelli ja vanalinna. Jõuame tagasi Beirutisse ja õhtustame hotellis.
 

3. päev BAALBEK - BSHARRI - LATTAKIA

Hommikusöök. Võtame suuna ida poole viljakasse Bekaa orgu ja jõuame oma ringsõidul Baalbekki. Saanud nime foiniikia jumal Baali järgi, asus siin hiljem Rooma riigi üks suurimaid templikomplekse ja siinseid templeid peeti ka piirkonna kauneimateks. Külastame arheoloogilist ala, kus näeme majesteetlike sammastega Bacchuse, Jupiteri, Veenuse templeid. Sõidame Bsharri mägilinnakesse, kus näeme kuulsaid Liibanoni seedreid. Võtame suuna põhja Süüra piirile ja jõuame Lattakiasse, mis on Süüria tähtsaim sadamalinn ja siin on ka Süüria kuulsaim kuurortpiirkond. Õhtusöök ja majutus Lattakias hotellis.
 

4. päev LATTAKIA - UGARIT - ALEPPO

Hommikusöök. Sõidame Ugariti ning külastame sealset arheoloogia-ala nähes nekropoli ja kunagise kuningapalee varemeid. Vaatame sultan Saladini ristisõdijate kindlust ja jõuame põhja Süüriasse Alepposse. Olles asutatud juba 4000 aastat eKr, on ta siiani Süüria suurimaid linnu. Just siin lõppes kunagi läbi Kesk-Aasia ja Mesopotaamia kulgenud suur siiditee. Külastame linna kohal kerkivat põnevat Aleppo tsitadelli, mis mahutab nii antiikteatrit, troonisaali kui palju muud huvitavat. Tsitadellist avaneb imeilus vaade vanalinnale oma mošeede ja kirikutega. Läheme araabia turule ehk souki, kus meistrid valmistavad oma käsitöökaupu meie silme all traditsiooniliste töövahenditega.  Põnev on jälgida saginat ja kohalike omavahelist suhtlemist ning kauplemist. Õhtusöök ja majutus Aleppos hotellis.
 

5. päev ALEPPO - HAMA - KRAK DES CHEVALIER - PALMYRA

Hommikusöök. Meie ringreis jätkub ajaloolisse Hama linna, kus näeme kuulsaid noriaid – 20 meetrise läbimõõduga vesirattaid, milledega ammutati Orontese jõest vett rohkem kui 1500 aastat tagasi. Sõidame Krak des Chevalieri. Siin mäetipus asub kunagine hospitaliitide peakorter, mis kontrollis kogu piirkonna karavaniteid. Tänapäeval on see aga üks tähtsamaid ja paremini säilinud keskaegseid kindlusi maailmas ning kahtluseta jätab unustamatu mulje. Võtame suuna lõunasse, kõrbelisse Kesk-Süüriasse ja jõuame Palmyra linna. Asudes kõrbe karavaniteedel nimetati linna ka kõrbe pruudiks. Piibli järgi ehitas linna kuningas Salomon. Palmyras imetletakse ka kauneid päikeseloojanguid. Õhtusöök ja majutus Palmyras hotellis.
 

6. päev PALMYRA - DAMASKUS

Hommikusöök. Ekskursioon Palmyras. Näeme vana akkadi jumala Beli templit, Baal-Shamini templit, kõnnime mööda võimsa sammastikuga Decumanust, külastame hästi säilinud antiikteatrit, vaatame uhkeid tornikujulisi hauakambreid, agoraad ja nekropoli. Siin valitses 3. sajandil võimukas kuninganna Zenobia, kes allutas oma võimule lisaks Lähis-Idale ka pool Anatooliat ja Egiptuse. Sõidame edasi edelasse ja jõuame Süüria pealinna Damaskusesse – maailma vanimasse pealinna. Damaskuseks nimetati seda linna juba 1500 aastal eKr egiptlaste poolt, asula on siin eksisteerinud aga suisa juba 6000 aastal eKr. Siit valitsesid ummaijaadide kaliifid kogu islamimaailma Pürenee poolsaarest kuni Hiina Turkestanini. Õhtusöök ja majutus kahel järgneval ööl Damaskuses hotellis.
 

7. päev DAMASKUS

Hommikusöök. Damaskuse linnaekskursioon. Külastame Damaskuse vanalinna, vaatame ummaijaadide suurt mošeed, Azemi paleed, kus praegu tegutseb muuseum, näeme Püha Pauluse kabelit, Jupiteri templi varemeid, kus tänapäeval on sissepääs araabia turule, Damaskuse tsitadelli, kauneid kirikuid ja uhkeid mošeesid. Jabal Qasiouni mäelt imetleme panoraami Damaskuse vanalinnale. Legendi järgi on sellel mäel ka koobas, kus Kain tappis Abeli.
 

8. päev DAMASKUS- SYDNAYA- MALOULA- BEIRUT

Hommikusöök. Külastame Damaskuse rahvusmuuseumi, kus on rikkalik väljapanek läbi kogu Süüria ajaloo. Näeme kaunist Tekkiye Suleimanya mošeed, mille projekteeris kuulus Mimar Sinan. Seejärel jõuame tuntud palverännupaika – kristlikku mägilinnakesse Sydnayasse – kus asub kuulus 6. sajandist klooster ja Neitsi Maarja kirik. Sõidame edasi väikesesse Maloula mägilinnakesse, kus tänini kõneldakse aramea keelt. See on keel, mida usutakse olevat rääkinud ka Jeesus. Siin tegutseb teiste hulgas ka kuulus Püha Tekla klooster ja tegemist on kohaga, kus käivad palverännakutel nii kristlased kui moslemid. Suundume Liibanoni piirile, et sealt edasi jõuda õhtuks juba Beirutisse. Lend Beirut-Riia kell 01:55-06:00. 
 

9. päev LEND RIIA-TALLINN

Lend Riia-Tallinn kell 06:50-07:45.

 

Reisi hind

1199,62 EUR* / 1262,89 EUR
18 770 EEK* / 19 760 EEK
 
 * Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Riia-Beirut-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud BT 316, BT 795, BT 796 ja BT 311)
* Lennujaamamaksud seisuga 11.11.2010, käibemaks
* Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2 in toad), 7 hommikusööki ja 6 õhtusööki hotellides
* Eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel

Lisakulud

* Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele.
Tasulised sissepääsud orienteeruvalt 40 USD (tasutakse kohapeal).

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 14,10 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Liibanoni viisa ja riikide piiriületusmaksud kokku u 50 USD (tasutakse kohapeal; hind võib muutuda)
* Toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
* Lõunasöögid
* Ühine hüvastijätu lõunasöök Beirutis 35 USD

Lisainfo

Viisainfo:
Liibanoni sisenemiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa. Kuni kolmekuuliseks turismi eesmärgil viibimiseks on viisat võimalik taotleda piirilt Beiruti rahvusvahelisest lennujaamast.
Süüria viisa vormistatakse kogu grupile üheskoos samuti piiril.
NB! Liibanoni ja Süüria viisa vormistamiseks ei tohi passis olla Iisraeli ja Palestiina piiriületustempleid või mõne Iisraeliga piirneva riigi maapiiri ületamise templeid (näit. Taba, Wadi Araba, Wadi al-Ordon, Rafah või Sharm el-Sheikh). Samuti ei ole võimalik viisat vormistada Eesti halli välismaalase passi omanikule.

NB! Koos lõpliku tasumisega palume meile teatada passi number ja kehtivusaeg! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast riiki sisenemist.

Samuti on vajalik reisile kaasa võtta 3 passi koopiat.


Oluline teada:
* Lubatud pagasimäär lennukis on 15 kg registreeritavat pagasit ja 5 kg käsipagasit.
* Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe.
* Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha. Kaasa on soovitav võtta USD või EUR, mis kohapeal saab raha vahetada.
* Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Liibanonis ja Süürias on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Pildigalerii